Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaslar merhabalar. Bazen hafif mide bulantilarim oluyor. Duphaston kullanip boyle olan var midir?

Kizlarrrr ovulasyonda pazartesi pik, sali catlama gormustum. Catladigi gunden itibaren 5. gune girdik bu gün, azonce lavaboya gittim peceteye böyle soluk pembe gibi bir akinti geldi kan mi degil mi bisey diyemem ona. Kan gibi parlak kirmizi degil ama kizmizi pembe arasi . Bat 25 subat ve adetim hep duzenlidir. Degerlendirdik ama bende kafama cok taktigim icin hep kendi kendime yoktur, olmamistir ya, testi eger adet olmazsam yaparim falan diyip avutuyorum. Ki daha cok var ama ona ragmen arada acaba varmi dusuncesi aliyor benide. Oglumda böyle birsey yasamadim yani yerlesme kanamasi olmadi. Sadece arada böyle gögüslerimin arkasindan ucuna dogru birden batma oluyor, karnim cok sis yumurtlamadan beri, birde göbek deligimin 5 parmak altinda sag tarafta arada böyle bir agri oluyor ama ben hamilelige yormuyorum bunlari. Erken adet olcam desem sat 31 ocakti bu kadar erkende olmam herhalde diye dusunuyorum cunku 29 gunde bir oluyorum. Benim adetimden önce her zaman 2-3 gün pembe kahve akinti olur ya 3. gün yada 4. gün adet olurum. 3-4 güne kadar adet olursam 9-10 gün erken olmus olacagim. Yerlesme kanamasida tam nasil oluyor bilmiyorum. Icimi bir korku kaplamadi degil

Yaa ne güzelsiniz teşekkür ederim sakin olmaya çalışıyorum gerçekten ders çalışıyorum müzik dinliyorum kafamı dağıtmaya çalışıyorum şimdilik böyle 7-8 gün içinde regli olmam gerek olmazsa 9. Gün test yapıcam

Bu konu hakkında fikrim yok ama pik günleri değerlendirseniz yerleşme kanaması olması muhtemel görünüyor herkes birincide farklı ikincide farklı belirti yaşadığını söylüyor sabırla beklemek çok zor ama beklemeliyiz

Kızlar yumurtlamadan 12 sonra felan kaset testte çıkar mı gebelik adetin geçmesi mi gerek. Ya da erken gebelik de mi çıkar kaset için erken mi olur ?
Erken gebelik testiyle ben yumurtlamadan 9 10 gün sonra öğrendim canım üstelik adetime 3 gün vardı sonra 12. Günde de normal testle öğrendim

Yumurtlamanı anlamış olabilirsin ben bu ay takip yaptırdım gittiğimde acıyan yeri gösterdim doktora yürürken eğilip kalkarken batıyor acıyor dedim ultrasonla birde karnımdan baktı veee tam gösterdiğin yerdeki yumurtan gelişiyor dedi bazı kadınlar hissedermiş

Cok sükür oglum var ikinciyi pek dusunmuyorduk. ikinciyi yapmiyormusunuz diyene Allah olmayana versin diyordum ama 3 aydir ne olduysa cocuk istiyoruz, oglumda kardesim olsun diyor :) herseyin hayirlisi hepimizin hakinda eger cogalmazsa, 3 güne adet olmazsam o zaman belki yerlesme diyebilirim bir ihtimal. Allah hepimize tez vakitte nasip etsin

Ben daha adet olmadimki kirmizi koymussunuz bak simdi modum dustu (( adete bes gun kala yumurtam çatladı o yüzden daha beklemedeyim ://
Aa canım seni mart gebelik planlayanlarda gördüm diye kırmızı koymuştum, ay üzülme kız hemen düzeltirizz

Amiiiiinnnn sizin içinde en hayırlı sonuç olsun inşallah Allah bağışlasın oğlunuzu sağlıklı uzun ömrü olsun bizim hayalimizde bir oğlumuz olması adı bile belli alpaslan hep konuşuyoruz olmayan çocuğumuzla inşallah kafayı yemeyiz

Yinede sal git gitsin regli günü yap testi gel beni dinle sen bekle bekleyebildiniz kadar

Ben kimyasal gebeliğimde düştüğü anı hissetmiştim bir batma oldu dedim birşeyler ters gidiyor hemen uzanayım ayakta çok kaldım dedim WC’ye gideyim önce dedim bir baktım bir damla kırmızı korktum yattım ama ertesi sabah kocaman bir pıhtı olarak düştü her anını hissetmiştim bu ağrılar yumurtlama değerlendirdiğin herzaman oluyor bakalım ayın 15 normalde adet günümdü ama yumurtlama olmuşsa ileri atar onu 23 gibi bat olur işte bekleyeceğiz zor olsada

Aminnn cok tesekkur ederim. Insallah Allah nasip eder bir oglus size de vakti geldiginde olacak elbette ama o vakit umarim cok erken gelsin. Benimde hayalim hep kiz di ama cok binlerce kez sukurler olsun oglumun varligina umarim ikinciye kiz nasip olur. Eskiden derdim kizi bulana kadar denerim, oglum Allah bagislasin saglik versin oyle yordu ki beni ondan sonra dedim birdaha yapmam

Kızlar iğnenin etkisi geçmiş mi diye bi bakayım dedim gebelik testi yaptım şimdi siz de bi baksanıza ikinci çizgi çok hafif görünüyor geçmek üzere mi acaba

Eklentiler

• CDAA08EF-5E5A-4BAA-8333-CC559897E870.jpeg
    168,7 KB · Görüntüleme: 50
  • 4BA346F2-14E1-4F4A-BC72-DE058914FF02.jpeg
    186,8 KB · Görüntüleme: 54
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…