Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim doktorum yumurta ve spermde bi sorun yoksa aşılamalar genelde başarısız oluyor dedi ben de adet olursam rahim filmi çekcez. Olmazsa tüp bebeği düşünürüz dedi aşılamanın üzerinde durmadı bile

Moralin bozulmasın. Tüpleri açık da olsa HSG çekiminden sonra kısa sürede gebe kalan çok kadın var. Asıl şimdi daha çok ümitlenmelisin bence. HSG sonrası ilk 6 ay şans yüksek.

Daha 6 gün var canım cok erken. Yerleşmeyle alakalıdır umarım
İns canimm banada erken geldi fakat herkes erken adet oldu. Bendemi öyle olcam dedim. Göğüslerim çok sızlıyor fakat onu dikkate almiyorum . Akıntım CMT pazar başlar diyodum oda erken başladı

İns canimm banada erken geldi fakat herkes erken adet oldu. Bendemi öyle olcam dedim. Göğüslerim çok sızlıyor fakat onu dikkate almiyorum . Akıntım CMT pazar başlar diyodum oda erken başladı
Bukadar erken adet olmazsın canım. Yumurtlama kac gün önceydi? Daha öncede BATa bir hafta kala böyle belirtiler oluyormuydu?

S sedacamasal bugun ne durumdasın canım? Var mı adet belirtin falan yarın test yapıcaktık ama ben yarına çıkamıcam galiba yavaş yavaş adet sancılarım vuruyo
Canımmm bazı belirtilerim var ama hiç ümitlenmek de istemiyorum,gögüslerimde sızlanmalar var sadece sol gögsümde baya belirgin damarlar çıkmış meme uçlarım büyüdü falan ve 5 gündür her ayaga kalktığımda devam eden mide bulantım ama bunu kovidden diye düşünüyorum çünkü kovid olunca başlamıştı mide problemim inşallah adet olmazsın olmayız gebelikte de bu tarz ağrı sancılar olabiliyormuş biliyorsun son ana kadar inanmaya devam edelim

Aminn canım inşaAllah gebeliktendir ama ne yalan söyliyim hiç kalmadı umudum çok moralim bozuldu bu ağrılar olunca. Benim de belimde ağrı var göğüslerim hassaslaştı ama bende adetten önce de hep olur bunlar o yüzden çok arada kalıyorum. İnşaAllahh senin belirtiler bebişe işarettir senden çok umudum var Bir de ben şu memişlerin damar ve kararma olayını anlamıyom hiç ya benim meme uçlarım zaten büyük ve kara duruyo bi de memişler de küçük damarlaşmayıda anlamıyom hamile olursam ilk aylar onları hep kontrol edicem nasıl görünüyomuş nasıl bişeymiş diye

Benim doktorum yumurta ve spermde bi sorun yoksa aşılamalar genelde başarısız oluyor dedi ben de adet olursam rahim filmi çekcez. Olmazsa tüp bebeği düşünürüz dedi aşılamanın üzerinde durmadı bile
Zaten biraz kendimize zaman vericez. İki doktor hocasini onerdi hacettepede bakalim yazdan sonra onlara bi giderim.
Moralin bozulmasın. Tüpleri açık da olsa HSG çekiminden sonra kısa sürede gebe kalan çok kadın var. Asıl şimdi daha çok ümitlenmelisin bence. HSG sonrası ilk 6 ay şans yüksek.
Evet canim deneyecegiz bir müddet daha hsg ninde faydasi olur tabiki. Bu aydan ümidim yok yumurtlama zamanimi tam anlayamadm bu hsg den dolayi. Artik mart topiginde olan arkadaslarla ilerleriz kimse kalmasin tabi bu ay cift cizgi gormeyen. Marta gerek kalmasin.

Hahahahaha ya benim ucum yok normalde iç çamaşır bile kullanmam coğu zaman belli olmaz hiç o yüzden dikkatimi çekti sadece rengide koyulaştı gibi hassaslaşma ve acıma bende de regl öncesi olabiliyor cok belirtiden saymıyorum benim benden hiç umudum yok hem var gibi hem yok gibi geliyor olacaksa da olsun da kurtulalım stresten yarın testi kesinlikle yapalım ne olacaksa olsun artık ha son olarak akıntım hala devam ediyor yumurtlamadan sonra hep devam etti zaten sende var mı

Aynen olacaksa da hemen olsun da yolumuza bakalım hala test almadım ben belki akşam olurum diye. Akşam eve geçerken bi eczaneden alırım olmazsa akıntı ben de de var canım sulu çok açık sarı renkte, adetten önce de sarı akıntım olurdu ama sulu olmazdı biraz daha katı olurdu. Senin akıntın ne renkte devam ediyo? Sarı renkli oluncada ben ümidi kestim biraz, bakalım yarına bizi neler bekliyo canımm inşaAllah hayırlı güzel haberler alırız

Rabbim ol dedikten sonra her türlü olur kuzum yaşa bakmaz ya. Benim en kücük kardeşime annem 39 yasında kendiliğinden hamile kalmıştı bir anda. Ve bir ara memlekette akım vardı resmen 40 yaşı olmadan jübile yapıyorlardı. Bilmiyorum dünyada bir çocugun yiyecek ekmeği varsa ve annesi babası bizler olacaksak hiç bir şey önünde engel olmaz onun. Biz isteyelim verirse Rabbim verir inşallah

Bukadar erken adet olmazsın canım. Yumurtlama kac gün önceydi? Daha öncede BATa bir hafta kala böyle belirtiler oluyormuydu?
Canim akıntım.baslamax bu kadar erken. Göğüs acımadı hiç olmaz . Geçen ayda biliyon çok akıntım oldu . Yumurtlama tahmini 30_31 ocakti

Çörekotu kürünü yapiyorum bende 3. Ayimdi baska kur denemedim. Öyle mi diyorsunuz sürekli insanlar soruyor daha da strese sokuyorlar

Ben insanları bu ay takmamayı öğrendim acayip kafa rahatlığına eriştim. Sorana diyorum sadece Allah ne zaman nasip ederse diye. Başka da hiç bir cümle kurmuyorum. Canımıza yazık değil mi bizim ? Lise sınavına giriyorum ee üniversite yok mu? Üni okuyoruz ee mezuniyet yok mu mezun oluyoruz ee iş yok mu iş buluyoruz ee evde kaldınız evlenmiyor musunuz. Onu da yapıyoruz ee çocuk yok mu. Onuda yapsak bu sefer tek çocuk olmaz ikinci yi yapın diyecekler. Elalemin ne dediğini umursama. Her ay her ay bizim stresimiz bize yetiyor maddi manevi. Dışardakilerin de ne dediğini biz düşünmeyelim artık

Bak şimdi bi kadın varmış ama doktor falan değil sanırım kadın kendisine gidenlere kist miyom test rahim enfeksiyon ne varsa biliyor ve söylüyormuş neye göre biliyor o kısmı bilmiyorum ve kadın kendisine gelenlere 3 ay garantisi veriyormuş en gec 3 ayda olacak cocugun diyormuş tabi sorununa göre şunları al yap vs diyerek bitkisel kürler veriyormuş galiba ters rahimli olanları yada rahim aşağıda yukarda olanları düzeltiyormuş falan para falan da asla almıyormuş o zaman bu işi niye yapıyor bilmiyorum eğer regl olursam onu bi gidip görecem gelelim akıntıya benimki beyaz renkte ama sulu değil kremsi koyu kıvamlı hatta ama saat bası geliyor o akıntı vucudum akıntı üretiyor resmen sen eve dönerken mutlaka al testi bak sabah yapıyoruz kesin. bence adet olmayacaksın sabah yapıcaz o testi sonucundan emin değilim ama

Ne güzel yazmışsın derler de derler bu insanlar hep bi kusur ararlar en güzeli h takmamak hatta az insanla muhatap olmak

Ne güzel yazmışsın derler de derler bu insanlar hep bi kusur ararlar en güzeli h takmamak hatta az insanla muhatap olmak
Bencede valla hayata her zaman pozitif bakmamız lazıım. Bizler nasipte varsa anne olacaz yeni nesli bizler yetiştircez stresli gergin insanlar mı olalım biz pozitif mutlu olalım ki çocuklarımızı da elimizde ki imkanlarla mutlu mutlu yetiştireliim

Ayy evet sen kesinlikle bensin bu ağlamalar zaten bir regl olduğum gün oluyor iki de böyle arada doluyorum doluyorum sonra saçma sapan şeylere ağlıyorum. Bence bizi bizden başka anlayan yok insanlara göre ya normal geliyor ya da önemsiz basit.. Ne yapalım sabredip dua edeceğiz inşallah bu hallerimize bir gün bizde güleriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…