Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canım gerçekten zor, hele ki kimseden destek görmüyorsan daha da zor. Biz iyi anneleriz, Allah da gönlümüze göre versin
Sen de çok güçlüsün, birbirimizin bilmediği ne badireler atlatıyoruz. En çok da hayatın öyle ya da böyle getirdiği stresten olmuyor zaten. Yoksa benim annem abimi doğurduktan sonra annanem bi çocuk daha doğurmuş mesela. Eskiler hep öyleymiş. Şimdi hayat telaşesi, zorluklar, stresler, doğal gıda alamamamız.. daha bir sürü etken var. Evet bi yaştan sonra daha zor ama bilinçli anne olmanın ayrı bir güzelliği var biraz fazla çaba sarfedicez ama meyvesini alacağız

İnşallah canim hepmize nasip eder inşallah allah.cok teşekkürler tavsiyeler icin ,

Hayatımdan stres eksik olmuyo çok şükür ama ben ağlayıp ağlayıp kahkaha atmaya devam ediyorum vücudumunda bunu öğrenmiş olması gerekiyor artık ben 2 3 ay daha dener olmazsa tüp bebeğe zorlarım diye düşünüyorum canım

Stres hep var işte ama olmadı olmadı diye kendimizi yıpratmayalım.. tüp bebek de hayatın sonu değil.. bi saat önce arkadaşım mesaj attı bebeğimiz geldi diye 40 yaşında, eşi 50. Eşinde sorunlar vardı tüm tedavileri olup tüp bebek yaptılar ve sağlıklı bir oğlu oldu oğluna kavuştu mu kavuştu darısı bizlerin başına

Son düzenleme:
Ay ne kadar güzel imkansız diye bir şey yok sağlıcakla büyütsünler inşallah benimde uzun süredir tedavi gören bi arkadasımın gecen hafta cocugu oldu doğal yolla diğeri de 14 şubatta girecek sezeryanaşuan maddi olarak beni sarsmasa cidden hiç uğraşmam her ay bu stresle neticede tüp bebekte ihtimal daha yüksek

aynen canım bekleyım bakalım 7 gun var zaten hastalıgım yenı bıtıyo o zamana

Daha gençsin zamanın var ve kesin olacak merak etme.. doğal yol en iyisi ve en sağlıksı diğeri maddi manevi zor dışarıdan iğneler falan yıpratıyor ama sonuç önemli ben de regl olursam önümüzdeki ay aşılama, bir ay ara verip tüp bebek deneyeceğim yaşayıp göreceğiz

ayy harıka yaaa masallaahhh canım

rahim duvarı kalınlaşması gebelik belirtisi mi hamile kalan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

rahim duvarı kalınlaşması gebelik belirtisi mi hamile kalan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
Öyle galiba kuzum ama dönemleri önemli mesela bat öncesi ise hamilelik olabilir çünkü rahim kendini gebeliğe hazırlar kalınlaşır giderek gebelik olmazsa bu tabaka adet kanaması şeklinde atılır

Biraz dusuncesizce yazmisim cnm. Bosa mi kurek cekiyoruz derken dogal yolla pek mumkun degil mi acaba demek istedim. Her dr.nin gorusu farkli oluyor. Bana birisi hormon testi dahi yapmadi, cok iyisin dedi vajinal muayeneye bakarak. 6 ay dene, olmazsa gelirsin dedi. Baska bir yerde test yaptirdim, hemen tup bebek acele et dedi. Baska bir doktor, hemen tup bebek diyemem, olur neden olmasin, degerin dusuk ama cok dusuk degil, zaman alir sadece dedi. 2 aydir klomen ve ovitrelle kullandim, olmadi. Zamanim kisitli oldugu icin arkadasin doktoru ne demis merak ettim. 39 kritik yas malesef. 35-38 yas grubundasin, olacaktir mutlaka. Fakat 38 sonrasi zor diyorlar, ben de yeni ogreniyorum bunlari. Hatta 39la 40 cok farkli diyorlar. Yoksa kendimi genc saniyordum daha ☺

Öyle galiba kuzum ama dönemleri önemli mesela bat öncesi ise hamilelik olabilir çünkü rahim kendini gebeliğe hazırlar kalınlaşır giderek gebelik olmazsa bu tabaka adet kanaması şeklinde atılır
Benim ilişkiden sonra 2-3 damla pembe lekelenmem oluyordu bugün doktora gittim sağ yumurtan çatlamış rahim duvarı kalın dedi ama gebelik ile ilgili bişey dmeedi döngümün 21. Günü

İnşallah regl olmayız ve bunların hiçbirine gerek kalmaz burda kutlama yaparız

Çok haklısın canım doktorların hepsi farklı birşey söylüyor. Bende kürtajdan sonra şehir hastanesine gittim 5 ay korun dedi hiçbir kontrol yapmadan. Arkasından başka bir doktorun muayenehanesine gittim kesinlikle hiç bekleme zaten kritik yaştasın dedi ama hiçbir test yapmadı ilk gebelik doğal yolla olduğu için. Bizde ilk adetten sonra beklemedik bakalım ne olacak. İnşallah hepimiz biran önce güzel haberleri alırız.

Kızlar selam, klomen 2. Aydayız. Geçen ay ve bu ay günde 2 olacak şekilde aldım. Yumurtalarım büyüyor ve çatlıyor. Eşimin sperm değerleri de düzeldi çok şükür Aralık sonu verdiğimiz testte güzel geldi sonuçlar dün progesteron baktırdım >40 çıktı. Geçen ay da böyle çıkıp 1 hafta gecikmeyle adet olmuştum İşin tuhafı geçen ay göğüs hassasiyetin çok fazla vardı bu ay hiç yok. Kasıklarımda ara ara sızı oluyor. Tahmini çatlama pazar-pazartesi oldu. Cuma günü çok şiddetli kasık ağrısı yaşadım. Yürürken, otururken nefesimi kesecek kadar. Bakalım bu ay progesteron bize doğru sonuç verecek mi

Bugun doktora gittim hsg sonucumu gosterdim sonuclar guzel sevindim ama ne sknti var oda belli degil o yuzden moralim bozuldu.her seyimizi yaptirdik esimle tahlilil test vs bir sey cikmadi.Aşılma dedi bundan sonrasi.bakalim zamana birakacagim. Hic bir sey yapmak istemiyrum. Olursa kendiligin olacak yoksa bu surecler can skici üzüyor beni. Allahim aratmasin kimseye.saglikli sihatli evlat nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…