Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım burda net görüyorum ben inşaAllah vardır

Henüz tekrarlamadım canım eğer Allah şzin verir de regl olmazsam cuma günü tekrar yapıcam inşaAllah hepimiz güzel haberler alırız
Allah aratmasin isteyen herkesin kucagini bos birakmasin cok kotu bir duygu gercekten

Selam canım.. bu konular hiç belli olmuyor.. hamiş bile olabilirsin ama o testler belirli bir seviyeye gelmeden çıkmıyor.. keisnlikle en güzeli kan testi ki o bile bazen erken davranildimmi çıkmayabiliyor ama belirtileri kendini herşeyden önce gösterebiliyor.. inshallah hamılesındır

Görüşümde prolaktin yuksek digerleri referans arasi icinde kaliyorsa normaldir prolaktin icin ilac icmiyormusunuz bnmde pro hep yuksek ilaca ragmen dusmuyor olmasi gerekene :/
Bende hipofizde adenom tespit edimisti 2018 de. Adet döngüsünü bozmadığindan ve o dönem çocuk da düşünmediğimizden doktor ilaca gerek duymadı çünkü aşırı yüksek değildi yılda 1 kontrolü yapılacaktı ama araya Pandemi girdi yaptırmadım. Şimdi gebelik düşününce tekrar gündeme geldi. Benim ilk gebelikten önce de biraz yüksekti doktor o zaman daha hiç denemeden dostinex vermişti ve ertesi ay gebe kalmıştım. Ama 2017 de değerim çok daha yüksekken tekrar hamile kaldım mol gebelikti.
Şimdi ilaç verebilir belki ihtimalleri arttırmak için.

Canım prolaktinin kaç çıkınca emar çektirdin? Benim de ilk önce 49 çıktı 3 ay sonra 107 çıktı doktorum dostinexi haftada iki defa kullanmamı eğer düşmezse emar çektirmemi istedi. 1 ay sonra 2.88e düştü 1 ay daha hafta da bir kez kullan dedi aşılama yaptırıcaktım çünkü garanti olsun yükselmesin diye kullandırdı. Daha sonra tekrardan baktırmadım hiç ama son 1 aydır sürekli baş ağrısı çekiyorum acaba bundan dolayı olabilir mi diye düşünmeye başladım

Ayyy canım ya sevindim vallaha hadi İnshaAllah belli olmaz bir ümit sonuçta İnshaAllah olur

Birde şey nezamandi senin bat

Canim çok aşırı geliyormu adetin ?

Birde erken gelirmi hiç normalde yada oldumu hiç daha önce

7-8 dk için de çıktı ama erken gebelik testlerinde bazen böyle görüp kan da negatif öğrendiğim için emin olamıyorum. inşaAllah dediğin gibi ihtimal vardır canım cumaya kadar regl olmazsam tekrar edicem
Aynen cnm net birsy solenemez kesin ya kan yada adet bakalm beklicez insallah hepimiz guzel haberler aliriz

Bende de hipofizde adenom vr hem kadin dogm hem endokrin ilac kullanmami tavsiye etti cok yuksek degil ama hic dusmuyor hamile kaldigim anda birakcam
tumor baskiliyor surekli ayrica senede bir mr cekilmek gerekiyor bence aksatmayin bnde temmuzda cektircem bnm icin cok zor olsada mecbr ilac icmeden zaten adet olamiorm icince duzenli oluorm

Benim yuksekken hep basim agriyordu ikac ictim rahatladm skur bnm en yuksek 78 olmustu ama hic dusmuyordu ikaci birakinca tekrr ciktiginda mr cektirdim ilkinde birsey cikmadi sonra tekrr ayni durum olunca baska dr a gittim dostinex kullaniyordum mr cektirdigimde oyuzden cikmamis ilaci birakim 2 ay sonra cektirdim ve cikti aklinizda olsn mrdan once ikac kullanilmmasi gerek diger ilaclrda dahil

Son düzenleme:
Aralık ayında mr çekildi tekrar ama normal çıktı herşey ilaç kullanmadım. Prolaktin 50 dolaylarında benim hep bazen biraz fazla.

Aralık ayında mr çekildi tekrar ama normal çıktı herşey ilaç kullanmadım. Prolaktin 50 dolaylarında benim hep bazen biraz fazla.
İlac kullanildiginda mr da cikmiyor tumor iki ay ilac kullanmamak gerek benim ilk mr da cikmadi 2. De 2 ay ilac kullanmadn ckildim cikti
Yani bnm 78 cikti en fazla ama ilacsizda aylarca beklememedm uc ayda bir flan ictm oyuzdn dha fazla cikrmiydi bilemedm hic ama bnmki ilac kullanip tekrr birakinca cikinca dr kesinlikle vr dedi ve cektirdim dogru cikti. Herkesde olmayabilir baska seylerde sebep olablior ama surekli yukseliorsa veya tekrarliyorsa ve ilaca ragmen dusmuyorsa buyuk ihtimal

90lardaydı canım ama mol gebeliğin hemen sonrasındaydı gebeliktede yükseliyor ya biraz o dönem hormonlar araştırılırken doktor istemiş . Ama ondan sonra yine 50li değerlere indi hep oralarda takılıyor ilaçsız. Benim annemin de hep yüksekti kardesimde de biraz yüksek çıkmıştı ama annemde adenom çıkmadı bendeki de gitmis görünüyor son Mr da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…