Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İlac kullanildiginda mr da cikmiyor tumor iki ay ilac kullanmamak gerek benim ilk mr da cikmadi 2. De 2 ay ilac kullanmadn ckildim cikti
Yani bnm 78 cikti en fazla ama ilacsizda aylarca beklememedm uc ayda bir flan ictm oyuzdn dha fazla cikrmiydi bilemedm hic ama bnmki ilac kullanip tekrr birakinca cikinca dr kesinlikle vr dedi ve cektirdim dogru cikti. Herkesde olmayabilir baska seylerde sebep olablior ama surekli yukseliorsa veya tekrarliyorsa ve ilaca ragmen dusmuyorsa buyuk ihtimal
Canım kullanmadım ilaç. İnsülin direncim var onun için kullanıyorum ama o da etkiler mi bilemedim

Canım kullanmadım ilaç. İnsülin direncim var onun için kullanıyorum ama o da etkiler mi bilemedim
Yani bana dr hicbir ilac hatta agri kesici bile icmicen demisti olede yaptm ve cikti cnku ilaclar gizliyor baskiliyor dedi ama bu demek deginsizinkide oyle dostinex kullanin bence duserse birdaha cikmassa zaten sıkıntı yoktur ama ilk once normal seviyeye getirmek gerek bence cok yuksek degil ama hep yuksekse dusurmekte fayda vr hem hamilelikte zorlasior yukseklikte ama adeti hormnlri bzmuorsa ilaç vermiolr bna gore uzun zaman duzelmediyse verilmesi lazm

İlac kullanildiginda mr da cikmiyor tumor iki ay ilac kullanmamak gerek benim ilk mr da cikmadi 2. De 2 ay ilac kullanmadn ckildim cikti
Yani bnm 78 cikti en fazla ama ilacsizda aylarca beklememedm uc ayda bir flan ictm oyuzdn dha fazla cikrmiydi bilemedm hic ama bnmki ilac kullanip tekrr birakinca cikinca dr kesinlikle vr dedi ve cektirdim dogru cikti. Herkesde olmayabilir baska seylerde sebep olablior ama surekli yukseliorsa veya tekrarliyorsa ve ilaca ragmen dusmuyorsa buyuk ihtimal
Valla bu hormonlar bir acayip bir sürüler ve birindeki ufak bir değişiklik zincirleme kaza gibi birbirine sokuyor herşeyi.

Henüz kırmızıları görmedim de ondan😂 gecen ay doktorum negatif deyince ağzımı bıçak açmamıştı adamcağız on dakika dil döktü üzülme vs diye ben kapıyı çarpıp çıkmıştım sonrasında günlerce depresyon 😂😂😂
Olsun canım olumlu olmak poziitf getirir ha eğer olmazsada illaki olacak birgün ama inanmak başarmanın yarısıdır

Allah razı olsun canım çok çok silik olunca insan güvenemiyo kaç kere başıma geldi çünkü şaşı olmadan ikinciyi çizgiyi net gördüğüm an da artık var dicem😂 inşaAllah hepimiz güzel haberler alırız canım Rabbim bizlere de evlat sahibi olmayı nasip etsin inşaAllahhh🤲🏻🥰
Amin. Canım İnshaAllah

Yani bana dr hicbir ilac hatta agri kesici bile icmicen demisti olede yaptm ve cikti cnku ilaclar gizliyor baskiliyor dedi ama bu demek deginsizinkide oyle dostinex kullanin bence duserse birdaha cikmassa zaten sıkıntı yoktur ama ilk once normal seviyeye getirmek gerek bence cok yuksek degil ama hep yuksekse dusurmekte fayda vr hem hamilelikte zorlasior yukseklikte ama adeti hormnlri bzmuorsa ilaç vermiolr bna gore uzun zaman duzelmediyse verilmesi lazm
İşte bakalım ne diyecek doktor ben daha endokrine gidemedim sıra gelmedi diğerlerinden kadın doğum verir dostinexi diye düşünüyorum. o ilaç da ayri bir alem ya neyse

Valla bu hormonlar bir acayip bir sürüler ve birindeki ufak bir değişiklik zincirleme kaza gibi birbirine sokuyor herşeyi.
Aynen heleki hipofiz onemli cnku cogu hormon ordan dagitiliyor denge bozuor iste ilerleyen zamanlarda nasip ama bu konuyu en ii endokrinler cozuyor
Kadin dogmlra bir yil bundan sebep gittim okdr zamanmi aldılr en son bir dr endokrine git dedide careyi oyle buldm iki yil yalandn korundum tedavi icin

İşte bakalım ne diyecek doktor ben daha endokrine gidemedim sıra gelmedi diğerlerinden kadın doğum verir dostinexi diye düşünüyorum. o ilaç da ayri bir alem ya neyse
Mutlaka endokrine gidin kadin dogmculrin ilgi alani deil bosuna 1 yil korundm onlrn yuzunden 1 yilda endokrin surdu 2 yilim gitti

Canim çok aşırı geliyormu adetin ?

Birde erken gelirmi hiç normalde yada oldumu hiç daha önce
Yok hiç önceden erken gelmezdi ilk defa oldu çok aşırı da değil ama kasık ağrım fazla

Canım endokrin daha önce de adenom varken bile ilaca gerek duymadı takip yeterli dedi
Ama ilacla adenom gecebilir tabi tedavisi yillarca surebiliyor bizde bnm kuzenmde de var onada ilac vermemisler cnku hicbr hormonunu bozmuyor sdce var etkisi yk demisler ama yilda bir mr cktiriyo
Bn ilac kullanmamin en buyuk sebebi adet olamiorm cnku prl hemen yukselmeye baslior bnmki inatci imis nadir gorulen

Selam canım.. bu konular hiç belli olmuyor.. hamiş bile olabilirsin ama o testler belirli bir seviyeye gelmeden çıkmıyor.. keisnlikle en güzeli kan testi ki o bile bazen erken davranildimmi çıkmayabiliyor ama belirtileri kendini herşeyden önce gösterebiliyor.. inshallah hamılesındır😊
İnşaallah bu topikteki herkesin Rabbim kucağını boş bırakmasın.. kan testine de negatif çıkar diye tereddüt ediyorum adetim geçerse giderim de benim adet pazar beklerken pazartesi olacak galiba yarın test yapsam çıkar mı ki

Ya kizlar bnm sol yumurtalığımın oralar agriyor kist desem bnm yumurtam catladi bu agridan cok sonra acaba nden agriyor yasayan varmi baska kotu bir durum yoktur insaallah

Kullanıcı AdıBATSONUÇ
@kuzaca18 Ocak
@Ecey34027 Ocak
@majamuge29 Ocak
@oddo065829 Ocak
@Nisan9530 Ocak
@sweetdreams198531 Ocak
@Ayseeglr31 Ocak🤰🏻:emir_bebek:🧸
@Napicagimi Bilmiyorum1 Şubat
@oslem_1 Şubat🤰🏻:emir_bebek:🧸
@loveprayeat1 Şubat🔴
@Emek011 Şubat
@ozge24081 Şubat
@Efsaar1 Şubat🔴
@Dnbn1 Şubat🔴
@BaharDarcan481 Şubat
@seklla2 Şubat
@Bonibon482 Şubat
@niloveege2 Şubat
@sabibo2 Şubat
@Hannah14532 Şubat🤰🏻:emir_bebek:🧸
@Hemsiree2e3 Şubat
@mauve3 Şubat🔴
@A R Y A3 Şubat
@secret073 Şubat🤰🏻:emir_bebek:🧸
@Hayalmeyal33 Şubat
@Xww3 Şubat🤰🏻:emir_bebek:🧸
@Cansinn103 Şubat
@Simge34213 Şubat🤰🏻:emir_bebek:🧸
@Hlm284 Şubat
@Maviyiseven4 Şubat
@Dualarlabaykss4 Şubat
@lor-kurabiyesi4 Şubat
@Ebruli_34634 Şubat
@2bocek1melekannesi4 Şubat
@minezmn415 Şubat
@Semsem215 Şubat
-Arwen- -Arwen- 6 Şubat🔴
@undomielk6 Şubat
@Ruyaperisi6 Şubat🔴
@E L B A6 Şubat🔴
@ysmnbs6 Şubat
@marshmallow6 Şubat🔴
@NazMinor7 Şubat
@Sunrseee7 Şubat
@Zeyzepp7 Şubat
@duyguuu77 Şubat🔴
S sonsuzaskk 8 Şubat
@pembelikedis8 Şubat🤰🏻:emir_bebek:🧸
@Bade58 Şubat
@Ches288 Şubat
@Newsherry7778 Şubat
@Annesiyim1238 Şubat
@Unstoppable8 Şubat
@Polyannaaaa8 Şubat
@HEYECANLIYIM8 Şubat🔴
@zeynepmuratselo8 Şubat
@Mucize13579 Şubat
@mellness879 Şubat
@Minikoecem9 Şubat
@Eflatun1Kelebek10 Şubat🔴
Sifonella Sifonella 10 Şubat🔴
@MERVE GUNACTI10 Şubat
@sen9210 Şubat
@Mrcap1110 Şubat
@tugce211010 Şubat
@manolya450910 Şubat
@Hello Kity10 Şubat🔴
@fi_lisss10 Şubat
@kardelennncicegi10 Şubat
@Arianaa11 Şubat
@Teach_11 Şubat🔴
@mmmeyra11 Şubat
@Hmdsarot11 Şubat
Balim25 Balim25 11 Şubat
@gulya9611 Şubat
@sedacamasal11 Şubat
@ZumraNil11 Şubat
Maviesil23 Maviesil23 11 Şubat
Papatyamelo Papatyamelo 11 Şubat🔴
@Efsanemine12 Şubat
Sevdalikelebek Sevdalikelebek 12 Şubat
@Mer12345812 Şubat
@Random3312 Şubat
@mrshnoz12 Şubat
@Celikkf12 Şubat
@menengec12 Şubat
@Amiinee12 Şubat
@rabiassss12 Şubat
@Kaptanyin13 Şubat
@1 prenses annesi5813 Şubat
@dua644113 Şubat
@Svgidrmzz13 Şubat
@ozlemem13 Şubat
@Hali13 Şubat
Merco7555 Merco7555 13 Şubat
@Hayat su13 Şubat
@hummy14 Şubat
@Eliftugceyilnaz13314 Şubat
@Birbuketcicek14 Şubat
@Nasipolsunn14 Şubat
@empatidelisi14 Şubat
@bulutum0814 Şubat
@Hamarathatun14 Şubat
@gulbos14 Şubat
@Kediperver14 Şubat
@Ruogasci14 Şubat
@kgm14 Şubat
@asunny15 Şubat
@heraa2015 Şubat
@papatyamveben15 Şubat
@Kimseduymaz15 Şubat
@dceke15 Şubat
@Pandolfini15 Şubat
@Devakus15 Şubat
@Feslegeen16 Şubat
@Hyrnssrcn16 Şubat
@Genckading16 Şubat
@Kendikendine16 Şubat
@sadiue16 Şubat
@Veziir16 Şubat
@Nil166717 Şubat
@bugdaycorci17 Şubat
@Mrs Electrical Engineer17 Şubat
@yanbaz17 Şubat
@hope202217 Şubat
@Ssssssb17 Şubat
J jadeysm 17 Şubat
@Evremmm9317 Şubat
@anurkoc17 Şubat
@BurcuYener18 Şubat
@Brckrks18 Şubat
@Ayrk18 Şubat
@Renaaa18 Şubat
@ezmagila18 Şubat
@Kayaa19 Şubat
@nedesemkipek19 Şubat
@navicula19 Şubat
@HafizHafsa19 Şubat
@Emine199019 Şubat
@angel000319 Şubat
@Melek066119 Şubat
@Zehra928319 Şubat
My_Moonlight06 My_Moonlight06 20 Şubat
@merve_tm20 Şubat
@Herseyemaydanozzz20 Şubat
@mordunyam20 Şubat
@ikizlerkadini9620 Şubat
@ssedays20 Şubat
@Sonbahardan3521 Şubat
@Nurse_8821 Şubat
@Bedybedy21 Şubat
@pank21 Şubat
@gamzelim141422 Şubat
@Eriser23 Şubat
@Sina763623 Şubat
@akgnss24 Şubat
@maviben24 Şubat
@zumrutlubirkiz24 Şubat
@ftkz24 Şubat
C crab_mother 24 Şubat
E B R U E B R U 24 Şubat
@Feyzaakncc25 Şubat
@tgba9825 Şubat
@Aden842226 Şubat
@oznurvarol26 Şubat
@Venev26 Şubat
@kertenkelebekim27 Şubat
@Hiresa28 Şubat
@Dilaraab28 Şubat
Bende elendim😢

Benim bat bugundu ama 5 gun once pik gordum ve net birsey bilmemekle sanirim gec yumurtlayinca zaten adette gec oluyormus bu konuyu arastirdim ama cevap yazan olmadi :KK43: belirsizim suan belirtimde yok gerci senin bat ne zamandi
Hımm benim hiç bi bilgim yok hayırlısı olsun sıkma canını 💕Benim de cuma günü canım sabah testi tekrarliycam bakalım herşey nasip

Evet canım bende oyle duyuyorum ondan sordum maşallah ne güzel peki sadece pco görüntüsü mu vardı yoksa adet düzensizliği tüylenme gibi sorunlarda var miydi
Adet düzensizliğim vardı canım o yüzden yumurtlama gününü hesaplayamıyordum ama iyi bir doktorla tek ayda çözdük sorunu çok şükür sende çok kolay atlatırsın inşallah ben inanıyorum buna 😍😍😍 bu ay gelecek bebiş sende inan 👶👶👶

Benim yuksekken hep basim agriyordu ikac ictim rahatladm skur bnm en yuksek 78 olmustu ama hic dusmuyordu ikaci birakinca tekrr ciktiginda mr cektirdim ilkinde birsey cikmadi sonra tekrr ayni durum olunca baska dr a gittim dostinex kullaniyordum mr cektirdigimde oyuzden cikmamis ilaci birakim 2 ay sonra cektirdim ve cikti aklinizda olsn mrdan once ikac kullanilmmasi gerek diger ilaclrda dahil
Çok teşekkür ederim eğer gebelik haberi almazsam adetten sonra ben de tekrar bi kontrol ettireyim😇
90lardaydı canım ama mol gebeliğin hemen sonrasındaydı gebeliktede yükseliyor ya biraz o dönem hormonlar araştırılırken doktor istemiş . Ama ondan sonra yine 50li değerlere indi hep oralarda takılıyor ilaçsız. Benim annemin de hep yüksekti kardesimde de biraz yüksek çıkmıştı ama annemde adenom çıkmadı bendeki de gitmis görünüyor son Mr da
Anlattıklarınıza göre kontrol ettirmem de fayda var yine sonuçta gebelik planlıyorum önlem almak lazım çok teşekkür ederim bilgiler için😇

X