Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım kullanmadım ilaç. İnsülin direncim var onun için kullanıyorum ama o da etkiler mi bilemedim

Canım kullanmadım ilaç. İnsülin direncim var onun için kullanıyorum ama o da etkiler mi bilemedim
Yani bana dr hicbir ilac hatta agri kesici bile icmicen demisti olede yaptm ve cikti cnku ilaclar gizliyor baskiliyor dedi ama bu demek deginsizinkide oyle dostinex kullanin bence duserse birdaha cikmassa zaten sıkıntı yoktur ama ilk once normal seviyeye getirmek gerek bence cok yuksek degil ama hep yuksekse dusurmekte fayda vr hem hamilelikte zorlasior yukseklikte ama adeti hormnlri bzmuorsa ilaç vermiolr bna gore uzun zaman duzelmediyse verilmesi lazm

Valla bu hormonlar bir acayip bir sürüler ve birindeki ufak bir değişiklik zincirleme kaza gibi birbirine sokuyor herşeyi.

Olsun canım olumlu olmak poziitf getirir ha eğer olmazsada illaki olacak birgün ama inanmak başarmanın yarısıdır

Amin. Canım İnshaAllah

İşte bakalım ne diyecek doktor ben daha endokrine gidemedim sıra gelmedi diğerlerinden kadın doğum verir dostinexi diye düşünüyorum. o ilaç da ayri bir alem ya neyse

Valla bu hormonlar bir acayip bir sürüler ve birindeki ufak bir değişiklik zincirleme kaza gibi birbirine sokuyor herşeyi.
Aynen heleki hipofiz onemli cnku cogu hormon ordan dagitiliyor denge bozuor iste ilerleyen zamanlarda nasip ama bu konuyu en ii endokrinler cozuyor
Kadin dogmlra bir yil bundan sebep gittim okdr zamanmi aldılr en son bir dr endokrine git dedide careyi oyle buldm iki yil yalandn korundum tedavi icin

İşte bakalım ne diyecek doktor ben daha endokrine gidemedim sıra gelmedi diğerlerinden kadın doğum verir dostinexi diye düşünüyorum. o ilaç da ayri bir alem ya neyse
Mutlaka endokrine gidin kadin dogmculrin ilgi alani deil bosuna 1 yil korundm onlrn yuzunden 1 yilda endokrin surdu 2 yilim gitti

Canim çok aşırı geliyormu adetin ?

Birde erken gelirmi hiç normalde yada oldumu hiç daha önce
Yok hiç önceden erken gelmezdi ilk defa oldu çok aşırı da değil ama kasık ağrım fazla

Canım endokrin daha önce de adenom varken bile ilaca gerek duymadı takip yeterli dedi
Ama ilacla adenom gecebilir tabi tedavisi yillarca surebiliyor bizde bnm kuzenmde de var onada ilac vermemisler cnku hicbr hormonunu bozmuyor sdce var etkisi yk demisler ama yilda bir mr cktiriyo
Bn ilac kullanmamin en buyuk sebebi adet olamiorm cnku prl hemen yukselmeye baslior bnmki inatci imis nadir gorulen

İnşaallah bu topikteki herkesin Rabbim kucağını boş bırakmasın.. kan testine de negatif çıkar diye tereddüt ediyorum adetim geçerse giderim de benim adet pazar beklerken pazartesi olacak galiba yarın test yapsam çıkar mı ki

Ya kizlar bnm sol yumurtalığımın oralar agriyor kist desem bnm yumurtam catladi bu agridan cok sonra acaba nden agriyor yasayan varmi baska kotu bir durum yoktur insaallah

Bende elendim

Benim bat bugundu ama 5 gun once pik gordum ve net birsey bilmemekle sanirim gec yumurtlayinca zaten adette gec oluyormus bu konuyu arastirdim ama cevap yazan olmadi belirsizim suan belirtimde yok gerci senin bat ne zamandi
Hımm benim hiç bi bilgim yok hayırlısı olsun sıkma canını Benim de cuma günü canım sabah testi tekrarliycam bakalım herşey nasip

Evet canım bende oyle duyuyorum ondan sordum maşallah ne güzel peki sadece pco görüntüsü mu vardı yoksa adet düzensizliği tüylenme gibi sorunlarda var miydi
Adet düzensizliğim vardı canım o yüzden yumurtlama gününü hesaplayamıyordum ama iyi bir doktorla tek ayda çözdük sorunu çok şükür sende çok kolay atlatırsın inşallah ben inanıyorum buna bu ay gelecek bebiş sende inan

Çok teşekkür ederim eğer gebelik haberi almazsam adetten sonra ben de tekrar bi kontrol ettireyim
Anlattıklarınıza göre kontrol ettirmem de fayda var yine sonuçta gebelik planlıyorum önlem almak lazım çok teşekkür ederim bilgiler için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…