Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayırlı olsun canm işallah sağlıklı bir şekilde değerin yükseliriki günde bir değer iki katına çıkıyor birgün arayla tekrar kan ver için rahatlar biraz ben oyle yaptım sanada tavsiye ederim

Canım bata kaç gün kala değerim böyle çıktı

Herkese selam arkadaşlar. Burayı uzun zamandır takip ediyorum üyeliğim yoktu yeni üyelik yaptım. Öncelikle güzel haberi alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun demek istiyorum Rabbim sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin. İnşallah benim gibi bekleyen herkese de nasip olsun :) benim bat normalde bugundü yani 2 şubat. Şöyle bir durum var ben yumurtlamamı akıntımdan takip ediyorum yani akıntıdan anlıyorum yumurtlama zamanımı. Bu ayda 17-18-19 ocak tarihlerinde 3 gün akıntım oldu. Normalde iki kere olur o da şöyle mesela bugun geldi diyelim yarın gelmez öbür gün gelir ben ilk akıntının üstünden 16, ikinci akıntının üstünden 14 gün sonra regl olurum. Ama bu ay 3 gün üst üste akıntı gördüğüm için kafam karıştı ilk günü baz aldım 16 gün sonrası bugün oluyor. Son akıntımın üzerinden de 14 gün geçmiş oluyor. Bu kadar detaylı yazdığım için kusura bakmayın fikirlerinize ihtiyacım var. Bugun test yaptım negatif çıktı. Yumurtlamamı bildiğim için geç döllenme ihtimalim yok. Sizce gebelik olsa çıkar mıydı? Bu arada 1 haftadır falan kasık ağrılarım oluyor, 2 gündür göğüslerimde şişti bunlar normal adet zamanımda olan belirtiler. Bunlara ek olarak iki gündür beni yoklayan baş ağrım var.

Bekle bakalım 2 gün sonra test yap. Adet gelene kadar hep bir ümit vardır. Test konusunda geçenlerde yurt dısında yaşayan arkadaslarım var onlar mesela adet geçikmeden eczaneden test alamıyorlarmış. Ki mesela onlarda sürekli ulstrosan vs de yok bence sakince gününden 2-3 gün geçmesini bekle

Bende duphaston içiyorum canım sabah akşam aslında doktorum sabah öğle akşam yazdı da bana cok agır geliyor kafama göre sabah akşam yaptım birde progestan iğne vuruluyorum

@dceke hope2022 Hayat su S sedacamasal kızlar yaa sağ kasığıma sürekli iğneler batıyor, yürümekte zorlanıyorum resmen. Var mı sizde böyle bişey?
Canımmm benimde aynı bugün sağ kasıkta batma ve ağrı var dünde sol kasıkta vardı ama yürüyemeyecek şekilde değil gelip gidiyo ara ara birde tıpkı regl olacak gibi karnımda guruldamalar üşümüşüm gibi sancılar ben biraz ümitleniyorum galiba

hope2022 Evet sabırla bekleyeceğim hatta 2 gün değil pazartesiye kadar bekleyeceğim :) acaba aynı durumu yaşayanlar var mıdır diye merak ettim aslında regl olacağım diye düşünüyorum ama insan yinede bir umut hevesleniyor :)

Herşeyin hayırlısı kuzum ya zaten baktım olmuyor mayıs ayında tüp bebek yaptıracam artık
Tüp kararından önce hamile kalanlar çok, inşallah sizin için de gerek kalmadan sürpriz olur
Benimde kasıkta ve belde aşırı ağrı var da bilmiyorum iğnenin etkisi sanırım
Benim tek taraflı sağ kasığım yaa baya da kötü ağrıyor. Dış gebelik geçirdiğim taraf. Sağda ağrı olunca hep korkuyorum ben
Bende duphaston içiyorum canım sabah akşam aslında doktorum sabah öğle akşam yazdı da bana cok agır geliyor kafama göre sabah akşam yaptım birde progestan iğne vuruluyorum
Neden bu kadar yüklendi ki doktorun yaa, hapın yanında bi de iğne falan. Düşük falan mı var önceden?

Dün gece de bana bi ümitsizlik gelmişti oturup ağladım tutmadı yine diye bugun daha iyiyim sende üzme canını varsa bebişide strese sokarsın bak hem kovid olsan bile ki negatif cıkmışsın yumurtlamayı çatlamayı geçirdin zaten hiç bir şey olmaz Allahın izniyle

Ayy ümitleneyim mi korkayım mı bilemedim valla, sağ taraftan dış gebelik olmuştu o yüzden tek taraflı ağrıdan hep çok korkuyorum

Doktorum fazla garantici sanırım bilmiyorum evliliğimin 4. Ayında bir düştüğüm olmuştu şimdi 4 yıla gireceğiz bir daha olmadı zaten belki o sebepledir sorduğumda bunlar bebek oluşursa tutunması için dedi

Bilmiyorum kuzum ya inşallah bakalım günler çabuk geçse bari

Ayy ümitleneyim mi korkayım mı bilemedim valla, sağ taraftan dış gebelik olmuştu o yüzden tek taraflı ağrıdan hep çok korkuyorum
Ay deme öyle ben geçirmedim ama cok korkuyorum dış gebelikten bende hem döllenme ne tarafta oluştuysa o taraf ağrır diye düşünüyorum ben kötü düşünme güzel düşünelim güzel olsun

Yani en iyisini bilirler ama her şeyin fazlası da korkutuyor beni genelde. Güzelce tutunsun o zaman minnoş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…