Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya adet takvımımı takıp edıp yumurtlama günü hesaplıyorum ama umarım yanlış olmaz .. ve cıddı manada psıkoljık baskı var bana yardımı olursunuz degılmı
Canım sana tavsiyem ovulasyon testi al takvimden çok farklı olduğunu öğrendim ben bu testler sayesinde yumurtlama günümün

Nasıl yanii

Kızlar bugün ovulasyon silikleşince çok moralim bozuldu ya bütün umutlarım gitti. İçten içe çok umutlanmışım
Moralini bozma canım demek ki tekrardan yumurtlama oldu. Bugunu değerlendir vardır bunda da bi hayır boş geçme bence daha adetinede 6 gün var zaten ümidini kesme

Bilşyorum demesi çok zor ama takmamaya çalışş. Bak yurt dışına seyehate gitmişsiniz yepyeni bir kültür yepyeni bir ortam keyfini çıkar. Her ay aynı muhabbetler aynı olaylar insan o kadar yoruluyor ki keşke dediğin gibi bu kadar zor olmasa. Takmıycan dediğin ay bile farketmeden insanın aklının bir yerinde oluyor. Sakin kalmaya çalış ya sadece kendinle başbaşa kalıp bu konu hakkında konuşma

Hıc kullanmadım nasıl oluyo
Canım testi yapmadan 2 saat önce sıvı bir şey içmiyorsun öğlen saatlerinde veya akşam 8 ile 10 arasında yapacaksın. Testteki 2 çizgi de aynı koyulukta olacak,ya da t çizgisi C den daha koyu olacak. İşte o gün yumurtlama günü oluyor o günü ve peşindeki 3 gün ilişki olacak. Bu testi her gün yapacaksın adet bitiminden sonda başlayıp. Ne zaman t çizgisinin rengi açılmaya başladıysa o zaman yumurta çatlamış oluyor. O günü de mutlaka değerlendir . Yanlışım varsa düzeltin kızlar

cevabın için sağol canım, bunda da yazmıyor en az 10 dur diye tahmin ediyorum. Çok silik çizgi çıktı doğruluk payı mümkün müdür yani ?
Silik çıktıysa demek ki bhcg var ilerleyen günlerde testi tekrarlayın daha koyu çıkarsa kan verin.iyice koyu çizgi görmeden kan vermek iyi değil bence kimyasal olabilme ihtimali var sonuçta sonrasındaki üzüntü daha kötü
Ebeyim kuzumzaten bu aralar ayağım buz gibi sürekli kalın havlu çoraplardan giyiyorum geçen ay rahmimi kazıdılar çünkü darlıktan dolayı enfeksiyon olmamam lazım dikkat etmeye çalışıyorum işte
AA ne güzelmiş işin erbabı aramizdaymış inşallah bu ay gebe kalırsınız
Eki Görüntüle 2998410 bu arada adetim gecikti bi uygulamaya gore 7 gun diger uygulamaya gore 2 gun ama ben gecen ay 25 inde oldum bu ay olmadim hala bide fitil kullandim acaba ondanmi gecikti

Bu arada geçen ay bibtest yaptım oda saatler icinde ikiside kipkirmizi oldu testim yani iki cizgi ama.gebelik cikmadi
Geçen ay kimyasal gebelik geçirmiş olabilirsin. Farklı marka bir testle tekrar dene kuruma çizgisi bu kadar koyu olmaz çünkü geçen ay da bu kadar koyu çıktıysa saatler sonra yapılan kanda negatif görme ihtimalin yok.test bozuk değilse düşük bile yapıyor olsan kanda bhcg çıkardı...en temizi farklı marka bir testle belirtilen süre içindeki çizgiye bakmak silik de olsa çıkıyorsa kan vermek
Canım çoğul gebelik bile olsa bulantı için çok ama çok erken... Şöyle ki henüz testlerde bile çıkmayan gebelik vücutta bu kadar değişikliğe yok açmaz. Psikolojik de olabilir hormonal de olabilir belirtiler... PMS belirtileri ile gebelik belirtileri çok benzer zira tüm bu işlerin başrolü progesteron
Öncelikle kaybın için üzgünüm en kısa zamanda yeniden nasip olsun insallah. 10 gün kanama kimyasal gebelik için uzun bir süre.
Başka şeylerle uğraşmak kitap okumak sürükleyici bir diziye başlamak hobilere yönelmek kafa dağıtabilir...uzerinde durduk a insan daha da büyütüyor sonuçta Allah ne zaman kısmet ederse o zaman olacak bize düşen üzerimize düşeni yapmak ve beklemek... Oluyorsa da olmuyorsa da Rabbimin bir bildiği vardır deyip kaderci davranmak bence insana en iyi gelen şey
Ben o damar durumunu prolaktinim yükselince farketmiştim genel itibariyle hep yüksektir zaten. Bu ay bat gelirse tahlile gideceğim tekrar bendeki prolaktin yüksekliği adet duzensizligine sebep olmadı hiç ama yine de gebe kalmayı zorlastirebileceginden belki ilaç verir doktor

Vaaaaay kizz sen fenomen filan misin dmler yıkıliyor filan derken yoksa aileler mi yazmış Masha Allah senin dün mü öğrenmiş tin canım tekrar tebrik ederimm seni

Çok teşekkür ederim çok saolun

Geçecek geçecek bu günlerde en yakın zamanda inanıyorum ben bebeklerimizi kucağımıza aldıgımızda bu günleri hatırlamıycaz bile

Bugün eşim çalışıyor kuzum anca yarın değerlendiririm inşallah fayda eder
Canım mutlaka değerlendir adet bitimi ve adete yakın tarihlerde rahim aşağıda olduğu için tutma şansı daha çok yazmıştı burda bi arkadaş inşallah doğrudur tabi güzeli iyiyi çağır sen üzülme inşallah bebiş vardır

İnşallah tatlım rabbim önce hiç çocuğu olmayanlara versin annnelik duygusunu tatmamış olanlara snra bana versin ben hep böyle dua ettim bugüne kadar çünkü ben bı kez anneliği tattim

Sanada yeniden nasip etsiin Rabbim. Ufaklıgında kaderi güzel olsun ve onada sağlıklı bir kardeş gelsin inşallah

Oyuzden bizz -Arwen- ile sabretmeyip 7gun varkenden başlıyoruz l.eczacilar odası başkanı bize plaket verse hakkımızdır zengin ettik muhitteki eczacıları
Ama canimm yaaa öyle degil işte şaka bı yana gerçekten.. beklemeniz gerekiyor.. varsa erken çıkmama durumu olur ama gecikince benim gibi istisna olur

Vaaaaay kizz sen fenomen filan misin dmler yıkıliyor filan derken yoksa aileler mi yazmış Masha Allah senin dün mü öğrenmiş tin canım tekrar tebrik ederimm seni

Heeee fenomenin kuzum mahallenin delisi yok kız öyle bı yazı yazdım hamile falan değilim herkes öyle sanmış aileler arkadaşlar uzun süredir bekleyince 11 yaşında kızım hep hadi diyorlardı smdi.oyle sanınca msj üstüne msj ama testler negatif tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…