Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
A
Canım mutlaka değerlendir adet bitimi ve adete yakın tarihlerde rahim aşağıda olduğu için tutma şansı daha çok yazmıştı burda bi arkadaş inşallah doğrudur tabi güzeli iyiyi çağır sen üzülme inşallah bebiş vardır🥰
Ağzından bal damlıyor inşallah canım 🌸
Amin canım yarına iyi hazırlan😄 Allahın izniyle burdan hepimiz ekim annelerine geçiş yaparız inşaAllah🥰
inşallah🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Ya adet takvımımı takıp edıp yumurtlama günü hesaplıyorum ama umarım yanlış olmaz .. ve cıddı manada psıkoljık baskı var bana yardımı olursunuz degılmı
Canım burda hepimiz birbirimize destek için varız.. Tabiki elimizden geleni yapmaya çalışıriz.. ama senin en başta kendin stressten az da olsa uzak olman lazım.. yoksa olacaği varsa da olmaz..

Ovulasyon tetsleri var biliyorsundur belki yumurtlaman takibi yapılıyor onlar takvimden daha garantili.. sen normalde kendin bilebiliyormusun yumurtladigim günü filan nebilim akıntı olsun ağrı olsun ?

Bak arkadaşım yazmış nasıl kullandığımızı☺️ Ben adetim bittiğinin ertesi günü başladım ovülasyona saat 3-4 sularında yapıyordum testlerimi hep aynı saatlerde. Adet sonrası 4.-5.günler (adeti de sayarsak 10-11.günler) yumurtlama gördüm 7.gün çatlama oldu, takvimin yumurtlama gösterdiği gün aslında benim çatlama günümdü, çatlamadan 3 gün sonra t silikleşecek diye beklerken yeniden yumurtlama oldu ama sonrası bende yok testlerim bittiği için yapamadım devamını ikinci çatlamayı kaçırdım mı değerlendirebildim mi fikrim yok😅

Bak arkadaşım yazmış nasıl kullandığımızı☺️ Ben adetim bittiğinin ertesi günü başladım ovülasyona saat 3-4 sularında yapıyordum testlerimi hep aynı saatlerde. Adet sonrası 4.-5.günler (adeti de sayarsak 10-11.günler) yumurtlama gördüm 7.gün çatlama oldu, takvimin yumurtlama gösterdiği gün aslında benim çatlama günümdü, çatlamadan 3 gün sonra t silikleşecek diye beklerken yeniden yumurtlama oldu ama sonrası bende yok testlerim bittiği için yapamadım devamını ikinci çatlamayı kaçırdım mı değerlendirebildim mi fikrim yok😅
OZaman yumurtlama günümü kaçırmışım ben bat 18

Canım burda hepimiz birbirimize destek için varız.. Tabiki elimizden geleni yapmaya çalışıriz.. ama senin en başta kendin stressten az da olsa uzak olman lazım.. yoksa olacaği varsa da olmaz..

Ovulasyon tetsleri var biliyorsundur belki yumurtlaman takibi yapılıyor onlar takvimden daha garantili.. sen normalde kendin bilebiliyormusun yumurtladigim günü filan nebilim akıntı olsun ağrı olsun ?

Elbette stresten uzak olmam lazım hatta bunun için sürekli süprizler jestler yapıyor ama ailesi canımdan bezdirdi bebek için ve farkedıyorum ki eşim de umutsuz..
Hayır ben fark edemıyorum hiç akıntım da genel anlamda oldugu ıcın hıc edemiyorum

Biz KK çalışkan birler kurul kararıyla 24 saat içinde bir değerlendirme daha yapmaya karar verdik 🐝 sen de bu akşamı boş geçmesen süper olur

Benimde iğnemin şuanda 38 saati filan. Ben yarınıda değerlendircem 24 saat olayını baz alarak. Eşinde sperm sorunu yoksa dğerlendir bence ya ne kadar çok ilişki o kadar şans bence
O zaman bat aynı ikimizinde inşallah kutlu haberlerle gelir şubat ayı

Çok teşekkür ederim çok saolun 🙏
Testler aynı gebelik testleri gibidir .. tek farkı sabah ilk idrarla yapılmaz.. sabah 8 ila 10 arası gündüz 12 ila 17 arası akşamda 20 ila 22 arası yapılır arkadaşında dediği gibi 2 saat önce sıvı alma çay su meyve suyu içme.. hergün testleri aynı saatte yap farklı saatlerde yapma.. hergune bir test yeterlidir cubki 24 saatte pek birşey değişmez .. yine arkadaşımızın dediği gibi T ile C çizgisi aynı renk veya T çizgisi daha koyu olursa yumurtlama olmuş demektir o günü değerlendir mutlaka sonra da teste devam et test siliklesiyor mu bak cunki buda yumurtanın catladigi anlamına gelir..ve o günde çok önemlidir değerlendirmek için..

Eşinin sperm sorunu yoksa yumurtlama görünce 3 gün degerlendire bilirsin ama sorunu varsa .. yumurtlama gördüğün ilk gün sonraki gün boş sonra tekrar sonra boş şeklinde yapabilirsin değerlendirmeyi test silikesince yani catalama olunca ama mutlaka değerlendir o günü..

Bu testlere adetin bittiği andan itibaren başla.. cunki yumurtlama herzaman döngünün ortasında olmayabiliyor.. garanti olması açısından boyle yapman daha uygun..

Bu arada canım bu LH hormonalri dalgalidir bir iner bir çıkar yani bazen koyulaşmiş derken birden tekrar siliklesebilir sonra tekrar koyulasabilir .. böyle olursa sakin panik yapma.. testlere devam et iki çizgi de kipkrimizk olacak ..

Biz KK çalışkan birler kurul kararıyla 24 saat içinde bir değerlendirme daha yapmaya karar verdik 🐝 sen de bu akşamı boş geçmesen süper olur
Bende çalışkan arı olarak değerlendirdim bugünü de değerlendirelim dedim eşime de iliğimi kemiğimi sömürdün diyor 😃 hepsini geçtim bir gün arayla progestan iğnesi vurunuyorum ne lanet bişey oturamıyorum resmen

Elbette stresten uzak olmam lazım hatta bunun için sürekli süprizler jestler yapıyor ama ailesi canımdan bezdirdi bebek için ve farkedıyorum ki eşim de umutsuz..
Hayır ben fark edemıyorum hiç akıntım da genel anlamda oldugu ıcın hıc edemiyorum
Ozman az once anlattığm testi mutlaka al.. bak benim güvendiğim bir yerdne bizzat aldığım testler var çok hassas testler mutlaka tavsiye ederim..

Instagram dan minnakkkkurabiyeler diye sayfa var... Orda innovita adında testler saityor bir kadın.. kadın çok iyi briisi bizzat ben kendim konuşuyorum.. her soruya cevab veriyor takibini de yapıyor.. yardımcı oluyor. Ayrıca burs abzide varız hergün tetsin resimini bize atarsın bizde sana yardımcı oluruz..

Bu testler ya 30 yada 40 tane iki şekilde var . 4 tane de gebelik testi hediye yanında.. fiyatida uygun bana göre.. istersen hit bak sor kadına..

İnşallah 🤲🏻 Şimdi söyle söyleyim arkadaşım ilk gebeliğinde de pıhtılaşmadan dolayı kürtaj olmuş.sonra bi oğlu olmuş tekrar hamile kaldı oda kürtaj yine kan pıhtılaşması.tedavi görüyor ama yine de olacak oluyor.ben cok Detaylı bilmyrm ama hamileyken muayenelerde anlaşıldı rahmine pıhtı atmıştı.o yüzden gelişimi durdu.ama şimdi yine hamile 5 haftaya girecek
Anladım canım teşekkürler yardımın için umarım seninde istediğin gibi olur herşey 🙏🏼

Kuzum benim daha önce de yazdım sana yumurtlama aslında çatlama dediğimiz olay ve ancak 24 saat sürer yani 3 gün arayla yumurtlama olmaz.bir döngü içinde birden fazla yumurta çatlayabilir ancak o çatlama aynı gün içinde olmak zorundadır.cunku fizyolojimiz bu şekilde bunun istisnası yok yani.evet LH yükselmesi yumurtlama göstergesi ama her lh yükseldiğinde yumurta çatlıyor diyemeyiz. Senin pik görmen tekrar yumurtladigindan değil bence gebelik oluşuyor ondan😊 yanlış yönlendirilme olmasın diye düzeltiyorum yanliş anlama emi ☺️☺️

Son düzenleme:
X