Stajdan atıldım haksız mıyım

öyle dersem hiç bu sefer dosyayı imzalamazlar ben devlette 30 gün staj yapacağım zaten ama 10 günümü yazmam gerek kağıda onu nasıl yarın için yetiştiriyim imkansız
O zamsn ver dosyayı teknisyene,içinden de ne haliniz varsa görün de çek git başka yerde tamamla

öyle dersem hiç bu sefer dosyayı imzalamazlar ben devlette 30 gün staj yapacağım zaten ama 10 günümü yazmam gerek kağıda onu nasıl yarın için yetiştiriyim imkansız
"İçinden söyle" dedim ama, dışından değil tabiki

Edepsize kendimi ezdirme dim diye ben mi suçlu oluyorum o manipüle etti beni attirdi Allah'ta onu bildiği gibi yapsın
İyi olmuş size ders olsun, hastanede heleki hastalar varken bu tür şeyler yapamazsınız. Artık stajerler bi tuhaf siz dua edin stajınızı yakmamışlar. Ben bi stajerimin komple dönem stajını yakmıştım tekrar dönem stajına kaldı

Sorumlu da onlardan taraf olursa
Konuşurken ki haliniz tavriniza göre değişir bu,dik dik konuşursanız onlara hak verirler, arıza bu kız derler.Sakince magdurca söylerseniz daha tarafsız olabilir belki.Veda ediyor gibi fln konuşursunuz baktınız ümit yok

Bugün ben staj için tekrar eskiden staj yaptıgım hastaneye gittim stajyer bi kız vardı ama tipinden dedim bu edepsiz birine benziyo napıcam ben diye sabah ilk hasta geldi onun röntgenini çekecektim bana dedi ki kanka acelen ne ben zaten çekiyorum bi sakin ol sen dedi bende Eee nolmus ben çeksem dedim bişey demedi hastanenin personelleri yıllık denetim için röntgen çekimine geldiler tam ben onlardan birinin röntgenini çekeceğim sırada beni durdu personellerin röntgenini ben çekiyorum yalnız dedi kendi çekti bende iyi o zaman dedim ne dedin sen dedi o an da hasta geldi araya kaynadı neyse teknisyen abi dedi ki bana kaseti al cihazdan ben alacagım sırada o kız aldı bende yardım olsun diye elinden almaya kalkıştım bana dedi ki ben yapıyorum ya zaten bana bak sen çok oluyosun kendine çekidüzen ver sen kimsin dedi bende asıl sen kimsin işine bak dedim uğraşamam seninle dedi bende dedim sabahtan beri benimle uğraşıyosun ne istiyosun sdn benden ya gerizekalı diye bagırdım arkadan da teknisyen abi bana bağırıyo susturmak için neyse bu gitmiş bi tane daha teknisyen kız var ona söylemiş bu durumu o da teknisyen abiye demiş bana dedi ki çıkışta yarın sen gelme niye dedim sabah ki şeyler hiç hoş olmadı sana yakstıramadım dedi bende bu tek taradlı bişey değil dedim sonuçta oda bana bişey söyledi dedim o da bana dedi sen niye bana söylemedin ne biliyim böyle olacağını dedim zaten ögrendin cekim tekniğini gelmene gerek yok yarın belgelerini getirrirsin doldururuz stajını yakmıcaz dediler sinirden ağlıyorum kaç saattir ben bunu hak ettim mi sizce yafına kadar 10 sayfa staj nasıl yazıyım bide beni kovan teknisyen radyoloji sorumlusu değil
Haklısın ama iş yerlerinde biraz sakin durman gerekiyor böyle yaparsan iş hayatını tanımazsın. Hangi sektör olursa olsun herkes sidik yarıştırıp birilerinin yalakası olmaya çalışıyor kimse kimseyi istemiyor ama arkasından konuşuyor kimse kimseyi istemiyor ama yüzüne gülüyor sence o iyi anlaştığı kızla abiyle dediğin kişilerle bi kötü olsa ne olur 😃? Onların da zamanı gelecek merak etme herkes birbirinin elinden iş çalmaya kalkışırsa bi kıvılcım yeter onunda onlara g.tu yemiyo demek okadar savunmasız okadar küçük ki başkalarına söylemiş küçücük oldu benim gözümde şeninde olsun lütfen. 🙏🏼 iş yerlerinde biraz sinsi olman gerekiyor ayıya dayı demek lazım .. bir sonraki staj yerlerinde daha kibar şekilde kendini ifade et. Ben deneyebilirmiyim felan soru çok sor staj dışında bir sohbet yapma. Dilini tutmak çok önemli seninle uğraşan kendisi merak etme sen o yanarsa dilinden yanar zaten.

Edepsize kendimi ezdirme dim diye ben mi suçlu oluyorum o manipüle etti beni attirdi Allah'ta onu bildiği gibi yapsın
Bak canım bu işler böyle yürümez kendini ezdirmemek değil ki bu, bildiğin varoş kavgası. Hastanede ne olursa olsun bu şekilde kavga çıkartamazsın. Haksız durumda sözlü\yazılı bildireceksin. Gerizekalı diyerek sende edepsizlik yapmışsın. Seni “bence” ilk olduğu için uyarmaları gerekirdi ben olsam öyle yapardım ama uyumsuzluk devam ederse atardım hatta okulunu arayıpta atardım dönem tekrarına düşürürdüm. Bir sürü stajer yetiştirdim kendi içlerinde kavga edenler olmadı mı oldu, ama hiçbir zaman hakaret edeyim taşkınlık yapayım diyemezler, yemezdi yani. Sizin başınızdakilerdede iş yok şımartıp tepelerine çıkmışsınız.

Bak canım bu işler böyle yürümez kendini ezdirmemek değil ki bu, bildiğin varoş kavgası. Hastanede ne olursa olsun bu şekilde kavga çıkartamazsın. Haksız durumda sözlü\yazılı bildireceksin. Gerizekalı diyerek sende edepsizlik yapmışsın. Seni “bence” ilk olduğu için uyarmaları gerekirdi ben olsam öyle yapardım ama uyumsuzluk devam ederse atardım hatta okulunu arayıpta atardım dönem tekrarına düşürürdüm. Bir sürü stajer yetiştirdim kendi içlerinde kavga edenler olmadı mı oldu, ama hiçbir zaman hakaret edeyim taşkınlık yapayım diyemezler, yemezdi yani. Sizin başınızdakilerdede iş yok şımartıp tepelerine çıkmışsınız.
Radyoloji sorumlusuna olsyı söylemek istiyorum ama bu sefer o kızcak bana napcahımı bilmiyorum burda normalde 10 gün yapcaktım onlar yüzünden 5 oldu 5 gün staj yapcaktım sözde 5i de onlar imzalıcaktı 4 günün eksik kaldı bu hafta yani

Radyoloji sorumlusuna olsyı söylemek istiyorum ama bu sefer o kızcak bana napcahımı bilmiyorum burda normalde 10 gün yapcaktım onlar yüzünden 5 oldu 5 gün staj yapcaktım sözde 5i de onlar imzalıcaktı 4 günün eksik kaldı bu hafta yani
Tamam söyle işte olayı baştan anlat hatanıda kabul edersen zaten geri alırlar, ordada hak etti edepsiz vs diye konuşursan iş büyür

Bu sefer annemler gitmickesin diye bağırıyo lar bana kızdılar evde de asıl edepsiz sensin dedi annem susucaktın dedi
Evrak vericem diye çık sorumlunla konuş sonra annen zaten bir şey demez. Meslek hayatında daha neler göreceksin bazen yüzde yüz haklı olduğun bir konuda hasta yada yakını gelecek küfür edecek, üzerine yürüyecek içinden kavga etmek gelsede susucaksın karşılıklı hakaret etmeyeceksin,beyaz kod dava yolu vs vs bunlar tatmin etmeyecek, pişmek istiyosan biraz yürüyecek biraz düşüceksin

Ben yarın gittigimde arıza cıkartır ordaki teknisyenler sen niye geldin diyerek sorumluyada söylemişlerdir belkide bilmiyorum o da iyi yapmışsınız der geçer bana çullanır hepsi staj dosyasını da imzalamazlar şuan ezan okunuyor zaten ben Allah'a havale ediyorum
Evrak vericem diye çık sorumlunla konuş sonra annen zaten bir şey demez. Meslek hayatında daha neler göreceksin bazen yüzde yüz haklı olduğun bir konuda hasta yada yakını gelecek küfür edecek, üzerine yürüyecek içinden kavga etmek gelsede susucaksın karşılıklı hakaret etmeyeceksin,beyaz kod dava yolu vs vs bunlar tatmin etmeyecek, pişmek istiyosan biraz yürüyecek biraz düşüceksin

Bu olayda bir de karşı tarafı dinlemeyi isterdim.

Okurken "yaş kaç acaba?" dediğim konulardan oldu.
Sanki bir ilkokul çocuğunun mızmızlanmasını dinliyormuş gibi geldi.
Yani okullarda sadece teknik bilgi değil meslek etiği, profesyonellik gibi konuların da verilmesi gerek.
Bu mentalitedeki kişilerin üstelik de hastane gibi hassasiyet gerektiren kurumlarda çalışması ciddi bir sorun bana kalırsa.

Ben yarın gittigimde arıza cıkartır ordaki teknisyenler sen niye geldin diyerek sorumluyada söylemişlerdir belkide bilmiyorum o da iyi yapmışsınız der geçer bana çullanır hepsi staj dosyasını da imzalamazlar şuan ezan okunuyor zaten ben Allah'a havale ediyorum
Kimsenin ahı yerde kalmaz elbet bir gün bi yerden çıkar her zaman buna inanıyorum beni saf gibi gördü ezmeye kalkıştı sivri dilimden ne hale düştüm suratıbı bile görmeyeceğim vicdansız bir kız yüzünden

Bu olayda bir de karşı tarafı dinlemeyi isterdim.

Okurken "yaş kaç acaba?" dediğim konulardan oldu.
Sanki bir ilkokul çocuğunun mızmızlanmasını dinliyormuş gibi geldi.
Yani okullarda sadece teknik bilgi değil meslek etiği, profesyonellik gibi konuların da verilmesi gerek.
Bu mentalitedeki kişilerin üstelik de hastane gibi hassasiyet gerektiren kurumlarda çalışması ciddi bir sorun bana kalırsa.
Karsı tarafa göre de o haklı ben haksız asıl mağdur benim o sinsiye hiçbişey olmadı Allahından bulur umarım

X