Erkek İnfertilitesi Sperm ileri hareketininde sorun olup ilaç tedavisi ile hamile kalan var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bizim sayı 60 mn morfolojiye bakilmadi henüz. Tüp bebek denediniz mi peki
hayır hiç denemedik ama bu süre zarfında hamile bile kalamadım normal gelmemişti ilk baştan beri
o sonra bir kaç sene biraz daha sonra bakalım hep erteledik en son sene eşim varikosel ameliyatı oldu artık ama baktık iyileşme süreci var bir sene bekledik ilaçlar iğneler ama fayda etmedi hiç bişey

hayır hiç denemedik ama bu süre zarfında hamile bile kalamadım normal gelmemişti ilk baştan beri
o sonra bir kaç sene biraz daha sonra bakalım hep erteledik en son sene eşim varikosel ameliyatı oldu artık ama baktık iyileşme süreci var bir sene bekledik ilaçlar iğneler ama fayda etmedi hiç bişey
Tüp bebek düşünün bence o zaman geç kalmak iyi olmuyor yaş ilerledikçe dahada zorlaşıyor her şey

Benim eşimin de ileri hareketlilik %5 toplam %25 üroloji doktoru sorun olmaz demiş androlojiye test verdi şimdi tüp bebek mi derler sizce?
Bizimde ileri hareketlilik %10 a yukseldi bu ay toplami da %20 bence artma varsa uzulme vitaminlerle keciboynuzuyla dahada artar insallah zaten %25 ve uzeri normal sayiliyo ileri hareketlide o degerede geliriz insallah🙏 siz ne kadardir deniyorsunuz ilac kullaniyo musunuz?

Bizimde ileri hareketlilik %10 a yukseldi bu ay toplami da %20 bence artma varsa uzulme vitaminlerle keciboynuzuyla dahada artar insallah zaten %25 ve uzeri normal sayiliyo ileri hareketlide o degerede geliriz insallah🙏 siz ne kadardir deniyorsunuz ilac kullaniyo musunuz?
Doğal mı yükseldi bir şeyler mi kullandınız canım?

Fyprk Fyprk

varikosel va mıydı sizde ? benimde eşimde ileri hızı düşüktü neredeyse sizinkiyle aynıydı doktor varikosel ameliyat olun bir şansımız var dedi düzelmedi % 6 ileri hareketlilik ne yaptıysak değişmedi
Varikosel veya herhangi bir sağlık sorunu yok ileri hareketlilik ye şuan yüzde 30 belki şuan daha yüksektir çünkü ilaç kullanıyor hala doktorumuz şuan iyi ama ileri hareketi yüzde 40 a çıkaralim demiş

Varikosel veya herhangi bir sağlık sorunu yok ileri hareketlilik ye şuan yüzde 30 belki şuan daha yüksektir çünkü ilaç kullanıyor hala doktorumuz şuan iyi ama ileri hareketi yüzde 40 a çıkaralim demiş
Canım siz keçiboynuzunu pekmezi mi. Yapıyorsunuz vitamin mi. Kullanıyorsunuz yaninda

Bizim toplam hareketli %25 sayı 60 ml ilaç kullanmadık henüz ürolojiye gitmişti değerler normal demiş antibiyotik yazmış sadece onu kullandi şimdi araştırma Hastanesi'ne gidiyor o yüzden ileri gün attılar haftaya cuma ikinci testini verecek ona göre tedavi uygularlar heralde. Şubat ayından beri deniyoruz bende de pko var

Bizim toplam hareketli %25 sayı 60 ml ilaç kullanmadık henüz ürolojiye gitmişti değerler normal demiş antibiyotik yazmış sadece onu kullandi şimdi araştırma Hastanesi'ne gidiyor o yüzden ileri gün attılar haftaya cuma ikinci testini verecek ona göre tedavi uygularlar heralde. Şubat ayından beri deniyoruz bende de pko var
Anladim sizinki iyi o zaman Allah yardimcimiz olsun🙏

bizde sperm sayımız çok az ileri hareketlilikte %20 falan doktor bize şuanda işe yarayan hiç sperm yok dedi. 14 ay denedik olmayınca gittik ben hep sorun bende diye düşünmüştüm meğer eşimdeymiş sorun.
Ah ah şu kadınlar, bende seninle aynı kafadayım canım ve ne yazıkki benim eşimde de sıkıntı çıktı mesajların hepsini daha okumadım
Merhaba arkadaşlar konuyu görünce bende tecrübemi paylaşmak isterim 2013 yılında evlendim ve doktor bende rahim duvarı inceliği sebebi ile anne olamıyacagimi soyledi taşıyıcı annelik düşün dedi şok oldum.sonra bir arkadaş tavsiyesi ile her sabah akşam taze sıkılmış nar suyu içtim. 2 ay sonra doktorum bile sol oldu 3 milim olan rahim duvarım 12 milim olmuştu nar suyu deyince defterine kendisi de not aldı. Fakat buna rağmen yine hamile olamayınca doktor bu sefer sende bir sıkıntı görünmüyor dedi eşime sperm testi yaptı 2 milyon cıktı hareket yüzde 4 du bu şekilde imkansıza yakın dedi aşılama önerdi onda bend OHSS oluştu ölümden dondum 1 hafta asm hastanesinde tedavi gördüm tabimden şu çektiler yoğun bakım riski var dendi . Çok korktum sonra tüp bebek dediler ama korktuğumdan denemek bile istemedim. O ara bir arkadaşın annesi bir kadın önerdi kadın eski bir ebe imis babası fitoterapist mis. Kadina gittik bizden sperm testi istedi bana bunun kopyasını vereceksin. Sana bir ilaç yapicam icinde tam 41 çeşit bitki var bunu esin 1.5 ay içecek sonra yeni test yaptır. Eğer artmaz ise ben verdiğin parayı geri vericem dedi . Zaten bu ilaç masrafı ama ben o kadar güveniyorum ki garanti veriyorum dedi artma varsa 2. Kavanoz dan sonra sende bir sorun yoksa hamile kalırsın dedi . Ve ben kavanoz bitmeden hamile kaldım. Kizim şimdi 3 yaşında. 2. Yi istedik ben 2 kez ilaçsız hamile kaldım ama 8 haftayı geçemeden kalbi durdu. Doktor Sperm testi istedi yine düşük çıktı bu sebep olabilir sperm kalitesiz dedi. Şimdi yine o kadına gittim abla biz 2. Yi istiyoruz diye tekrar ilaç yaptırdık ve ben yine olacağından eminim. Sizlere de tavsiye ederim isteyen olursa özelden nosunu paylaşırım
Kadın nerde canım banada noyu atarmısın

X