Erkek İnfertilitesi Sperm ileri hareketininde sorun olup ilaç tedavisi ile hamile kalan var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba arkadadlar oncelikle.hepimize.bu yolda sabir ve kucaklarimiza.bebek diliyorum. Bende aylarca tedavi oldum ameliyat oldum yumurta yetersizligi dediler ameliyatlar oldum tup bebek yaptim negatif oldu. En sonunda esimin spermlerine baktiralim dedik gectigimiz.mart ayinda istanbul labaratuvarinda test yaptirmisti cok iyidi sonucu ztn 3 tane 5.gun embriyosu elde etmistik. Fakat bahcecide tekrar kontrole gittigimizde sperm sayisi iyi morfoloji 3 ileri hizli %0 cikti sok olduk. Iki uc hafta sonra tekrar yaptirdik tekrar sonuc ayni. Sonra kartal devlette yaptirdik sonuclar yine cok iyi. Kafamiz o kadar karistiki sizden ricam test yaptirdiginiz yerleri yazarmisiniz bana guvenilir buldugunuz. Bir de hareketlilik arttirmak cok zor sanirsam suan sdc proxeed plus keciboynuzu pekmezi iciyo . Ise yarar mi bilemiyorum

Arkadaslar benim yumurtalik rezervim 0.4 esimin ileri hareketi 0 cikti 2negatif tup bebek denemesinden sonra kendiligimden hamile kaldim tedavisiz esim en bastan hic bisey kullanmadi zaten yani ileri harekete cok takilmayin

Arkadaslar benim yumurtalik rezervim 0.4 esimin ileri hareketi 0 cikti 2negatif tup bebek denemesinden sonra kendiligimden hamile kaldim tedavisiz esim en bastan hic bisey kullanmadi zaten yani ileri harekete cok takilmayin
Yaaaa sağlıkla alın kucağınıza darısı başımızaa:KK200:

canım hamile kaldıgında ileri hareketli sayınız kaçtı?

Kızlar merhaba bütün mesajları okudum. Bizim de en son değerler bu şekilde. Önceki sonuçlar daha iyiydi ama bunda ileri hareketlilik ve morfoloji 0 çıkmış. Mikroçip asilama yapacaktık bnm yumurta istenilen boyuta gelmediği için iptal etti doktor ama eşimin değerleri için de olmaz falan demedi. Toplam hareketlilik önemli dedi impryl diye bı ilaç yazdı onu kullanıyor eşim. Siz ne düşünüyorsunuz?
bizimde sperm testi sonucumuz senınkiyle birebir aynı canım. sayı 87 mılyon ileri hareketli 0
doktor bizede impryl verdi 3 ay kullanıcaz ama onun dısında ben baya bitkisel takviye yapıorum

Yazdiklarin umut oldu arkadasim darisi basimiza. O kdr uzgunum ki

Selam kizlar
Sol yumurtalikta ovulyasyon gerceklesmis
Sag yumurtalikta 7mm dalgali bosluk izleniyor endometri 9.3mm
Bu ne demek anlayan varmi

Merhaba arkadaşlar benim eşimin sperm sayısı iyi yanlizca sperm ileri hareketinde sorun mevcut yüzde 20 ileri hareketi opstravent diye bir ilaç verdi doktor bu ilacı kullanıp sonuç alan var mı bu şekilde hamile kalan var mı

Öncelikle geçmiş olsun.benim eşimde de ileri hareketlilik %15 idi.tedavi sonrasında yani 3 ay sonra %60 oldu.youtube videolarını izledik İbrahim Saraçoğlunun ileri hareketli sperm problemleri ile ilgili ve herşey ordan başladı:)
Öncelikle sıcak su ile banyo yapmak yasak,dar pantolin giymek yasak,dar iç çamaşır yasak,sigara yasak..
İlk ay keçiboynuzu kürü kullanacak eşin.saraçoğlunun açıklaması var nasıl kullanılacak diye.ve günde 1 adet doğal vitamin-e içecek.
2.ay keçi boynuzu kürüne devam,40 kilit otu çayı günde bir bardak ve 4lü bal günde 1 tatlı kaşığı.
3.ay aç karnına ceviz yiyecek,incir kürü (zeytin yağında bekletilmiş incir),çinko vitamin,l'arginine vitamin,havuç kürü ve promen k vitamin ilacı.
Bunları yaptıktan sonra ileri sperm sayısı binmişti ve şu an 7 aylık hamileyim çok şükür:)

X