Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haklısın lakin hergun bakmayacak sadece bir gün 11 e kadar , ve bunu eşim teklif etti başka kimseye güvenemeyiz dedi , ayrıca maddi anlamda hiç sorun yok , kayınbabam biraz değişik birisi bu yüzden hiç yıldızımız barışmadı belki bunun da etkisi var bende ...

Maddi olarak sorununuz var demiyorum kaynananinizin işi degil bu ve karsiliksiz bir yardim yapiyor.
Haftada bir gun de olsa işi düşen sizsiniz kvnin bir zorunlulugu yok. Ben olsam begenmiyorsaniz başkasina baktirin derdim.
Ha toplumdaki cogu yaşli boyle diyemiyor o ayri.

Ama yapilan mantikli degil. Kendinizden pay biçin biri sizden bir yardim istiyor, bu yardim sizin vaktinizi ve enerjinizi aliyor ustelik bu işten sizin bir cikariniz ve zorunlulugunuz da yok ustune yardim isteyen kişi şunu isterim bu sinirlarim var bilmem ne bilmem ne gecmis karsiniza konusuyor. Sinir olmaz misinjz 😄 ben hadi başka kapiya derim yaniiiiiii

Ayrica kizim korkuyor demek ayri bir problem bu konuyu cozmeniz gerek bahsettiginiz insanla kan bagi var. Esiniz sizin babanizdan uzak tutsa ne hissedersiniz.
Çok haklısınız eşim de bu duruma üzülüyor bence , eşim de babasını tasvip etmese de sonuçta babası...

e geldikleri gün belli. o gun ekstra dikkat edin ortada bir sey birakmayin siz de.
çözüm bu olmaz mi?
carsamba geliyorlarsa sali aksami camasir makinasi calistirmazsiniz boylece çamaşırınız ortada olmaz. esinizle yatmadan 10 dk kolacan eder daginiklik varsa toplarsiniz sabah da evden cikmadan kahvaltj yaptiysaniz makinaya koyarsiniz.
bence cok dert degil.

Kayinbabam aşırı tutucu , muhafazakar ama kendi uymaz , kadınlara karşı ataerkil bir zihniyet zaten bu yüzden hiç anlaşamadık, asla kavgamız falan olmadı sadece mesafe koymuştum bu nedenlerden dolayı, yeni evliyken çok bunaltmışlardı lakin son senelerde beni tanıdıkça baskı uygulamayı bıraktılar, konu bebeğim olunca da aşırı hassaslaştım, kayınbabam geri kafalı mesela kızıma kızarak iç, ye , sus diyebilen birisi ...

1 gun 2 3 saat tolerans olur olay olursa o zaman mudahale edin.

Merhaba , Öncelikle çalışan annelerden yorum bekliyorum, Kızlar bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum, acaba ben yanlış mı düşünüyorum lütfen beni bu konuda aydınlatın eğer haksızsam söyleyin ki bir yanlış yapmayayım, ben çalışmaya başladım eşimle kızıma dönüşümlü olarak bakıyoruz sadece 1 gün öğleye kadar kayinvalidem bize gelip bakıyor( araçla alıp evine yine biz bırakıyoruz) kayınvalideme dedim ki kesinlikle iş, yemek vs istemiyorum kendini yorma sadece kızıma 11 e kadar göz kulak ol yeter ( eşim 11 den sonra eve geliyor) sorun şu ki evim dağınık olabiliyor afedersiniz bazen iç çamaşırlarım kurutma askısında oluyor veyahut yatak odam uygun olmayabiliyor ( normalde bana temizliğe gelen bir abla var sorun sadece ev mahremiyeti temizlik değil) kaynanam ne zaman kızıma bakmaya gelse peşinden kayınbabam da gelmeye başladı, ilk zamanlar böyle bir sorun yoktu son 3 haftadır kaynanam bize geldikten sonra ardından o da geliyor ve ben aşırı rahatsız olmaya başladım, eşime defalarca dedim uyardım, eşim de üstü kapalı annesini uyardı ama değişen hiçbişey yok , eş ailesi ile hep mesafeliydim ama gel gör ki sadece bir günlüğüne 11 e kadar bakacak şekilde muhtaç oldum , sınırlarımı aşmalarından ve başa dönmekten aşırı korkuyorum, hırçın bir insanım kendimi tutamayıp kalp kırabilme potansiyelim fazla , çok huzursuzum, kızımın da mahrem olarak rahat edemeyeceğini düşünüyorum zaten erkeklerden çok korkuyor ve ağlıyor hemen , biz korktuğunu söyleyerek gelmesin desekte durum değişmedi, torununa düşkün desem değil, adamın derdi gelip konfor rahatlık görmek, evim baya konforlu onlara göre bu açıdan çekici geliyor olabilir çünkü yeni evliyken de benim evime karşı aşırı bir merakları vardı, Allah aşkına abartıyor muyum , ben tuhaf sorunlu biri miyim , bunlar normal şeyler de ben mi sıkıntılıyım, saygı çerçevesinde eleştiriye açığım hanımlar ...
Not: Cevaplarınıza göre bir karar verip bebeğin bakımını ya komple kv den alacağım ya da bu şekilde devam edeceğim, Cevaplarınız çok önemli Anneler !

Aşırı sorunlusunuz. Ben olsam muhatap olmak istemez çocuğunuzada bakmazdım.

Bebeğimin mahremiyeti bir de evimde özel eşyalarım vs ...
Bebeğiniz babası dışında herhangi bir erkek görünce ağlıyor mu? Dedesi söz konusuyken nasıl bir mahremiyet kast ediyorsunuz anlamadım? Tabi ki altını almasına gerek yok ama aynı ortamda bulunmasından doğal ne olabilir ki?

Dedesi aksi bir insan kızımı korkutuyor demeniz farklı, mahremiyet olarak yorumlamanız farklı. Bence biraz kendinizle kalıp etraflıca bir düşünün çünkü pek sağlıklı eleştiriler değil yazdıklarınız.
Kafam çok karışık, geçen başım çok ağrıdı düşünmekten, sebebi ise kültür olarak , yaşam olarak her anlamda çok zıtız, kayınbabam kendi çocuklarına davrandığı gibi davranıyor kızıma, bazen kızarak komut veriyor ...

Bu da bir bakış açısı, herkesin yorumlarına göre karar vereceğim...
Bravo. Özeleştiri yapabilmek olağan üstü güzel. Bence sorunun sizde olduğunuzun net farkında ve aklı başında birisiniz.
kaynananız ordayken kayınpederinizin gelmesi çok normal.
Kızınız erkeklerden korkuyormuş o yabancı erkek değil öz ve öz dedesi. Babası olmasa ona sahip çıkacak 1. Derece yakını.
Sizde onların geleceği günden önce evinizi toplarsınız. Misafir geliyor gibi düşünün. Eve yabancı geliyorken nasıl topluyorsak evimizi öyle toplayıp yatın. İlla silip süpürmek değil ama misal verdiğiniz için söylüyorum iç çamaşırı gibi özel eşyalarınızı toplayabilirsiniz, kıyafetleriniz kuruyorsa askılıkta üzerine ince bir şey örtebilirsiniz görünmesini istemediğiniz eşyalardan bahsediyorum…
Sizin anneniz kızınıza baksaydı ve babanız gelseydi sorun olmazdı değil mi? Dürüst olun…
Onlar sizin çocuğunuza bakıyorlar.
Lütfen biraz uyumsal davranın. Eşiniz baban neden geliyor gelmesin anneni uyar dese siz nasıl tepki verirdiniz?
Şahsen eşim bana böyle bir şey dese çok sert tepki verirdim.
Sonuçta çocuğuma bakıyorlar, sizden herhangi bir şey istemiyorlar, ben olsam gönüllerini yapardım ki kızıma çooook daha iyi baksınlar diye.

🥰

Bebeğiniz babası dışında herhangi bir erkek görünce ağlıyor mu? Dedesi söz konusuyken nasıl bir mahremiyet kast ediyorsunuz anlamadım? Tabi ki altını almasına gerek yok ama aynı ortamda bulunmasından doğal ne olabilir ki?
Kızım biraz ürkek bir bebek bir de ben alt degiştirilirken babası hariç hiçbir erkeğin görmesini istemem, ben yokken mahremiyete dikkat edilir mi bilmiyorum...

Kafam çok karışık, geçen başım çok ağrıdı düşünmekten, sebebi ise kültür olarak , yaşam olarak her anlamda çok zıtız, kayınbabam kendi çocuklarına davrandığı gibi davranıyor kızıma, bazen kızarak komut veriyor ...
Bu saatten sonra kayınpeder değişmez çünkü bu yaşa geliş şekli ve onun normali böyle. Ama sizde biraz zıt almış gibisiniz çünkü sizin düzeninize uymadıkları için.

Kızım biraz ürkek bir bebek bir de ben alt degiştirilirken babası hariç hiçbir erkeğin görmesini istemem, ben yokken mahremiyete dikkat edilir mi bilmiyorum...
Siz de kendinizce haklısınız ama biraz da şöyle düşünün. Hiç tanımadığınız biri gelip bebeğinize baksa mı daha rahat olursunuz yoksa dedesinin yanında alt değişimi mi? Belki kvnizle bu konuda biraz konuşabilirsiniz, bebeğin altını sadece kendi odasında değiştirebilir misin vb. Özel eşyalarınızı da ortadan kaldırdıktan sonra bence sorun yok. En azından yabancıya emanet etmiyorsunuz, en önemlisi bu.

Bravo. Özeleştiri yapabilmek olağan üstü güzel. Bence sorunun sizde olduğunuzun net farkında ve aklı başında birisiniz.
kaynananız ordayken kayınpederinizin gelmesi çok normal.
Kızınız erkeklerden korkuyormuş o yabancı erkek değil öz ve öz dedesi. Babası olmasa ona sahip çıkacak 1. Derece yakını.
Sizde onların geleceği günden önce evinizi toplarsınız. Misafir geliyor gibi düşünün. Eve yabancı geliyorken nasıl topluyorsak evimizi öyle toplayıp yatın. İlla silip süpürmek değil ama misal verdiğiniz için söylüyorum iç çamaşırı gibi özel eşyalarınızı toplayabilirsiniz, kıyafetleriniz kuruyorsa askılıkta üzerine ince bir şey örtebilirsiniz görünmesini istemediğiniz eşyalardan bahsediyorum…
Sizin anneniz kızınıza baksaydı ve babanız gelseydi sorun olmazdı değil mi? Dürüst olun…
Onlar sizin çocuğunuza bakıyorlar.
Lütfen biraz uyumsal davranın. Eşiniz baban neden geliyor gelmesin anneni uyar dese siz nasıl tepki verirdiniz?
Şahsen eşim bana böyle bir şey dese çok sert tepki verirdim.
Sonuçta çocuğuma bakıyorlar, sizden herhangi bir şey istemiyorlar, ben olsam gönüllerini yapardım ki kızıma çooook daha iyi baksınlar diye.

🥰
Annem babam yok empati yapamadım belki de ...

bir de kadini evden alip eve birakana kadar cocugu birakin sabah..kahvaltisini yapsin ninesiyle babasi alsin 11de. hem kimsenin duzeni bozulmaZ hem evinize kimse gelmez
Kızım korkuyor kimsenin evinde durmuyor, evindeki oyuncakları konforu başka evde yok , o yüzden böyle yaptık, evimiz her açıdan daha uygun bebek için...

İyi de o adam eşinizin babası, her konuda zıt iseniz evlenmemeliydiniz. Ya biz zıt görüşlere sahibiz, ben sevmedim hoşlanmadım görüşmeyelim bana uymuyor diyemezsiniz. Şimdi eve gelmezse bile yine illa torununu görecek Kayınpederimde böyle hemen celallenir çocuklara ses yapınca mesela, ne yapalım şimdi hayatımızdan mı çıkaralım topyekun?

Merhaba , Öncelikle çalışan annelerden yorum bekliyorum, Kızlar bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum, acaba ben yanlış mı düşünüyorum lütfen beni bu konuda aydınlatın eğer haksızsam söyleyin ki bir yanlış yapmayayım, ben çalışmaya başladım eşimle kızıma dönüşümlü olarak bakıyoruz sadece 1 gün öğleye kadar kayinvalidem bize gelip bakıyor( araçla alıp evine yine biz bırakıyoruz) kayınvalideme dedim ki kesinlikle iş, yemek vs istemiyorum kendini yorma sadece kızıma 11 e kadar göz kulak ol yeter ( eşim 11 den sonra eve geliyor) sorun şu ki evim dağınık olabiliyor afedersiniz bazen iç çamaşırlarım kurutma askısında oluyor veyahut yatak odam uygun olmayabiliyor ( normalde bana temizliğe gelen bir abla var sorun sadece ev mahremiyeti temizlik değil) kaynanam ne zaman kızıma bakmaya gelse peşinden kayınbabam da gelmeye başladı, ilk zamanlar böyle bir sorun yoktu son 3 haftadır kaynanam bize geldikten sonra ardından o da geliyor ve ben aşırı rahatsız olmaya başladım, eşime defalarca dedim uyardım, eşim de üstü kapalı annesini uyardı ama değişen hiçbişey yok , eş ailesi ile hep mesafeliydim ama gel gör ki sadece bir günlüğüne 11 e kadar bakacak şekilde muhtaç oldum , sınırlarımı aşmalarından ve başa dönmekten aşırı korkuyorum, hırçın bir insanım kendimi tutamayıp kalp kırabilme potansiyelim fazla , çok huzursuzum, kızımın da mahrem olarak rahat edemeyeceğini düşünüyorum zaten erkeklerden çok korkuyor ve ağlıyor hemen , biz korktuğunu söyleyerek gelmesin desekte durum değişmedi, torununa düşkün desem değil, adamın derdi gelip konfor rahatlık görmek, evim baya konforlu onlara göre bu açıdan çekici geliyor olabilir çünkü yeni evliyken de benim evime karşı aşırı bir merakları vardı, Allah aşkına abartıyor muyum , ben tuhaf sorunlu biri miyim , bunlar normal şeyler de ben mi sıkıntılıyım, saygı çerçevesinde eleştiriye açığım hanımlar ...
Not: Cevaplarınıza göre bir karar verip bebeğin bakımını ya komple kv den alacağım ya da bu şekilde devam edeceğim, Cevaplarınız çok önemli Anneler !
Ev dağınık olabilir.Bunu takmayın.Çocuklu ev sonuçta.Kv deniz sadece 1 yarım gün size geliyor.Çamaşırı o güne denk getirmeyin madem iç çamaşırı varmış.Kp de gelsin ne olacak yarım gün zaten torunu dede görsün .Bu arada asıl garip gelen kızınızın erkeklerden korkması bu ne demek.Bu çocuk yarın ana okuluna okula gidecek bunu ilk defa duyuyorum.Bunun üzerinde durun.Bu arada kaçırmışım.Çocuk dede mahremiyet.Bu nedir .Kızınız kaç yaşında bilmiyorum yarım gün oyun olarak bir ana okuluna gidebilir bu kadar takıntı yaptıysanız.

Ederler merak etmeyin. Benim kv kadar seküler birisi daha yoktur, o bile dikkat ediyorsa herkes ediyordur. Ayrıca ben ta en baştan beri hep söylerim bir tek kayınvalidem değişebilir kızımın altını o da yalnızken. Başka çocuklar varkende, bir başka insanlar varkende alt değişmeye bende karşıyım.
Bu hassasiyetinizi söylerseniz muhakkak dikkat eder diye düşünüyorum kv.

Maddi olarak sorununuz var demiyorum kaynananinizin işi degil bu ve karsiliksiz bir yardim yapiyor.
Haftada bir gun de olsa işi düşen sizsiniz kvnin bir zorunlulugu yok. Ben olsam begenmiyorsaniz başkasina baktirin derdim.
Ha toplumdaki cogu yaşli boyle diyemiyor o ayri.

Ama yapilan mantikli degil. Kendinizden pay biçin biri sizden bir yardim istiyor, bu yardim sizin vaktinizi ve enerjinizi aliyor ustelik bu işten sizin bir cikariniz ve zorunlulugunuz da yok ustune yardim isteyen kişi şunu isterim bu sinirlarim var bilmem ne bilmem ne gecmis karsiniza konusuyor. Sinir olmaz misinjz 😄 ben hadi başka kapiya derim yaniiiiiii
Valla haklısın 😅 Kayınvalidem seve seve bakıyor ilk torun gözünden sakınıyor, tek sorun kayınbabam 😬

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X