Smas high plan yüz ve boyun germe ameliyatı, Dr Serdar Altun

Dahada sürecek biraz daha zaman lazim ama böyle kalmayacak
Gerçekten sabir lazim
En kötü ihtimal ama sanmam buna gerek olacagini ,iyileşme sürecinden sonra ufacik bir müdahale yapilabilir
Ama gerek kalmayacak insallahh
Cok gördüm bu tarz erken iyileşme dönemine ait fotolar . Masajiniza devam edin akliniz hep orda olmasin ,geçecek Allahin izini ile

Yaaa, gerçekten çok teşekkür ederim desteğiniz için. Siz olmasanız daha çabuk dağılırdım. Kendimi moralsiz hissettikçe yazdıklarınızı açıp okuyorum

Yaaa, gerçekten çok teşekkür ederim desteğiniz için. Siz olmasanız daha çabuk dağılırdım. Kendimi moralsiz hissettikçe yazdıklarınızı açıp okuyorum
Bende coook teşekkür ederim
Bakin benimde 7 gün sonra operasyonum var
Biz daha 3.ayimizdaki 6.ci ayimizdaki 1 yil sonrasini konusup iyikilerimizi paylaşacağız
Sizde erken dönemde tamda iyi iyileşebilmem için morale ihtiyacim olduğu dönemde yüklemişim kendime diceksiniz❤

Yüklenmişim*

Tabii ki... Kendi derdime düştüm, sizinde ameliyat öncesi moralinizi bozmayayım. Ben şakak dışında yüzden memnunum dediğim gibi. Sizin çok daha güzel olur inşallah. Şu şakaklar düzelirse zaten başka derdim kalmaz.
Siz bana özelden yazar mısınız nerede, saat kaçta ameliyat olacaksınız, doktorunuz kim?

Cok guzel olmussunuz boynunuzu yanaklarinizi cok begendimz 30 unda bile göstermiyorsunuz

Şakaklara gelince, iple askılama yaptıranlar var. Ameliyatsiz. Onlarin ilk başlarsa hep boyle oluyor. Burda da paylasanlar vardi. Sonra geciyor fotolarinda bi bakin isterseniz. Bulursam ben yollayacagim size

Burada fotoğraflar vardı bulamadim. Ama bakin internet sitesinde ne diyor.

İPLE YÜZ GERDİRME SONRASI İZ KALIR MI?​

Sadece iğne deliğinden girildiği için iz kalmaz. Ama çekinti potluk gibi şeyler aylarca kalabilir.
Doktorunuz da bir kac ay icinde gecer demisti zaten

Ay, inşallah geçicidir, ben çok resim aradım, durumu benim gibi olanlar için, bulamadım. Doktora güveniyorum ama içimden de bayağı panik oluyorum. Resimleri bulup yollarsanız çok mutlu olurum. Ne kadar zamanda geçer acaba?

Benim ilk ameliyatı murat sarıcı yapmıştı, kol germe ve meme dikleştirme, silikonlu, iyi yapamadı, kollarda eski teknik kullanmış,tam toparlama olmadı sarkık kaldı, meme de yan tarafı yırtmış, kası kesmiş galiba, sol meme inmedi, yatınca kolumun altına kaçıyordu, Murat hocaya söyleyince önce kabul etmedi,sonra ne yaptınız da böyle oldu dedi, neyde ki ilk günden itibaren fotoğraf çekip, buralara yazmıştım, sonra kabul etti, ücretsiz sadece sol memeyi yaparım dedi, sonra 22 bin istedi. Ben de ona tekrar güvenip ameliyat olmak istemedim. Hem daha önce 35 bin vermiştim, tekrar ne parası... hataları hep ultrason da çıktı. En son silikonun altı yara olmuş, yerinde olmadığı için. Bende onun yerine başka bir doktor aradım ve buldum.

Diğer bütün ameliyatlarımı ve önceki doktorumun hatalarını düzeltme işini Dr. serdar altun yaptı ve yukarıda saydığım tüm hataları uğraşıp düzeltti. Epikriz raporuma yazmış. Yarayı temizledi, diğer doktorun verdiği hasarı dikti, kollarımı da tekrar gerdi, silikonu çıkarıp yeniledi. Oldukça başarılı bir cerrah.

Tek derdim daha büyük istedim, 450 koymuş, yoksa cerrahi olarak mükemmel bir ameliyat oldum ayrıca tedavi etti.

Yüz için ise boyun ve gıdı germe dedim sonra orta yüz germe ameliyatı da ekledik.

Ayrıca kaş kaldırma ve cat eye yaptı ama ayılınca istemedim, hemen tekrar ameliyat ile açtı onları.

Benim şu anda boynum, yanaklarım ve gıdım mükemmel görünüyor, orada da tek sıkıntı, açılan yerde deri yığılması biraz oldu, bir de göz kenarlarında şişler oluştu.

Ben onu dert ediyorum, Dr, geçecek, acele etme, masaj yap, bir şey kalmayacak dedi, yoksa herkesi okudum, böyle büyük bir çökme, dalgalanma falan yok zaten. Gün gün iniyor. Ben çabuk geçsin istiyorum.

Ben serdar altuna 360 karın germe, popo kaldırma, bacak ve uyluk germe, kol germe oldum, çok memnun kaldım.

Yüzümün düzeleceğine inanıyorum da çabuk olsun istiyorum, insan sanki böyle kalacakmış gibi hissediyor ya, işte o duygu çok sıkıyor.

Bir de üzerine, yeni bir semte taşındım, arkadaşlarımdan uzakta kaldım, kar yağdı evde kapalı kaldım derken deprem oldu, onca insan öldü, enkazda kaldı. Hepsi beni çok etkiledi. Bu yüzden dikkatimi kendime verdim yoksa kafayı yerim.

Fransiz askisi baskigindaydi diye hatirliyorum ama bulamadim resimleri
Olsun, orada ki yorumları okudum, şükür ki o kadar büyük sorunum yok, onu anladım. Bir de doktora inancım tam, böyle bırakmaz, düzeltir beni.
Orada neler yazmışlar öyle, insanlar ne kadar acı çekmiş ve sadece 2 senelik bir şey için. Çok üzüldüm onlara, hepsi ipleri çıkarttırmak istiyordu, ben neyse ki 24 saat dolmadan kestirdim ipleri. Belki de daha sert bir tepki verecekti vücudum

19. günüm
Az önce artık dayanamayıp doktoru aradım. Daha detaylı bilgi istedim.
1. Yanağımı asmış, eriyen iplerle (ben kalıcı ameliyat dikişi sanıyordum, şok oldum) çünkü ip askı talebim olmamıştı, ameliyat tekniği olarak mecburen yaptım dedi. Başka türlü yanak yukarı kalkmıyor dedi.
2. Eriyen ipler olduğunu duyunca sordum
"Ya biri erken diğeri geç erirse ve yüzüm çarpılır veya yanağım düşerse" dedim. Böyle bir şey olmaz dedi, yanağın içinde, ortada da bir dikiş var, yanaklar düşmeyecek dedi.
3. "Yanağın bitimi, şakağın başladığı yerde şişler var, minik bir çukur var, o nedir" dedim, onlar dikiş düğümü, eriyecekler ve o şişler inecek dedi.
4. "Ne zaman olacak bunlar" dedim, 2 ay sürecek dedi ve ben şoookkkk... Ağlamaya başladım, "e ay sonra kesinlikle geçer mi" dedim, kesinlikle geçer dedi. Daha erken geçsin derseniz, size masaj vermiştim,onu çok sert yapın dedi. Kopmasından korkuyorum, zaten çok sert (banyo küveti ovar gibi) yapıyorum,bana mısın demiyor" dedim. Çare yok, 2 ay bekleyeceğiz dedi. Ben iki ay insan içine çıkamayacak halde hissediyorum kendimi dedim. Keşke o gün çıkarsaydık ama ameliyat bozulurdu dedi.Eğer geçmezse gelirim, çıkarırsınız dedim, zira ben ameliyat öncesi kaşıma gözüme dokunmayın gerekmedikçe demiştim ve ipten haberim bile yoktu. Tamam dedi, gerçekten gerekli olduğu için yaptım dedi. Bir şey diyemem, güveniyorum adama sonuçta.
5. Masaj yaptıkça o bölge acıyor ve ısınıyor dedim, Arnica kullanın dedi.
6. Rus bir estetik cerrahı arkadaşımı aradım, bu ip askılarda uzman ( kişi ona bile yaptırmamıştım, geçici bir şey olduğu için) Rus arkadaşım, hemen masajı kesmemi ve Hirudoid forte jele başlamamı söyledi, gel bakayım dedi.
7. Şimdi jele başladım ve buz kompresi yapıyorum. Buz oldukça iyi geldi
8. Kulak ve ense dikişlerim iyileşti bile, mükemmel, hiç belli değil
9. Meme altı dikişlerim kapandı, iyileşt, renkleri çok açıldı, memeyi daha büyük yapma işini askıya aldım. Bir süre ameliyat olmayı düşünmüyorum.
10. Herşeye rağmen boynum ve yüz ovalimden çok memnunum, yine olsa bu kısımları yine yaparım.
11. Yanak dikişlerimin eriyeceğini ve şişlerin gideceğini bilmek içimi rahatlattı, botoks gerekecek, onu da 2 aydan önce yaptırmayacağım
12. Eşim tüm bu süreçte bana kızsın mı destek mi olsun bilemedi, hem yüzümü ellettim diye kızdı, hemde doktor yanında iken, "siz istemediniz kaşa göze dokunma dediniz biliyorum" deyince çok da kızamadı. Ben üzülünce ne dese onu da bilemiyor. Valla iyi dayanıyor, sadece bundan sonra kesinlikle yüz işleri yasak dedi.

Eklentiler

• IMG_20230211_133831~2.jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 481
  • IMG_20230211_133839~2.jpg
    76,1 KB · Görüntüleme: 475
Son düzenleme:
Size demisrim iple asılmıs, gecek diye. Kadincagiz paylaşmıştı burda, aynen sizin gibiydi. Cukurlari da vardi. Hepsi gecmisti 2 ay da. Uzulmeyin artik

Size demisrim iple asılmıs, gecek diye. Kadincagiz paylaşmıştı burda, aynen sizin gibiydi. Cukurlari da vardi. Hepsi gecmisti 2 ay da. Uzulmeyin artik
Zaten siz söyledikten sonra durumu fark ettim de doktora sordum yoksa hala anlamamıştım yanağımda da askı olduğunu, sadece kaş+gözde var sanıyordum. O yüzden göz ve kaş iplerini aynı gün kestirip, çıkarttırdığım için çok memnunum.
İnşallah geçecek. Size de teşekkür ederim, beni haberdar ettiniz yoksa uyuyordum yani. Bu arada, ense ve kulak arkası resimlerini koymayı unutmuşum. Onu da ekledim. Bana bu çukurlar ve şişler hakkında bol bol resim ve bilgi gerek, onu anladım.

Eklentiler

• IMG_20230211_143656~2.jpg
    135,9 KB · Görüntüleme: 549
  • IMG_20230211_143648~2.jpg
    200,9 KB · Görüntüleme: 465
  • IMG_20230211_143635~3.jpg
    116,4 KB · Görüntüleme: 455
  • IMG_20230211_143643~2.jpg
    147,8 KB · Görüntüleme: 572
Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla üst yüze endokopi mi yapmış yoksa sadece iple mi asmış ? Bunu en başta demesi gerekirdi. İple asma geçici yöntem. Endoskopi kalıcı diye biliyorum ama sen zaten ilk gün istemediğin için gözleri eski haline getirtmişsin. Mantıken düşününce üstten fazla deri almamış iple asmış. Sende eski halini isteyince ipleri kesip eski haline getirmiş ama deriyi kesmediği için orada deri bolluğu kalmış. A Aycahan demekki ilk başta doğru teşhis koymuş . O üst yüzde derin face plan yapılmadığını demişti. Meme olayına gelince 450 cc çok büyük. Benim 325 cc üstelik dokum yoktu. Bayağı büyük. Bu kadar çok ameliyat inanki psikolojiyi zorlar. Bu nedenle memen küçük geliyor. Üstelik güzel diyorsun. Uçları kapayıp sadece görüntü koyabilirsin. Yüzün o şiş kısımları düzelirse bence artık hayatını yaşamaya bak. Adeta yeniden kendini yarattın. Çok da güzel oldun. Ama sürekli daha da mükemmeli ararsan maalesef böyle bir dünya yok. Bu konularda tecrübeli biri olarak yazıyorum. O ınstagramda gördüğümüz resimlerin hepsi photoshoplu. Hiç kimse kusursuz heykel gibi olmuyor. Eğer göze batan bir şey yoksa daha fazla risk alma derim.

Edıt:göçüklerin geçmesi 1 ayı buldu sonra ara ara yüzümde elektriklenme gibi bir acı hisettim sonra o da geçti etkisine gelince bende sanırım 6 ay gibi bişey kaldı sonra aşağı indi yine yüz ama tesellim içerde tahribat yapıldığı için kolajen üretimim arttı cildim daha parlak gibi geliyor bana

Üye: maniks

Merhabalar,

Ben fransız askı yaptırmadan önce fazla bilgiye ulaşamadığım için, tecrübemi paylaşmak istedim. Şu an 3.haftadayım, 2 çift dinamik askı yapıldı. Evet çene, gıdı ve yanaklar baya toparlandı ama süreç gerçekten uzun ve hiç söylenildiği gibi kolay bir uygulama değil. Çok büyük boyutta sarkmalarım olmamasına rağmen yapılan uygulama sonrası ilk bir haftam çok zor geçti, şakaklarımdan tavana asılmış gibiydim, hem görüntü hem de hissiyat olarak:) Yemek yemekte uyumakta çok zorlandım neredeyse ağzım açamadım diyebilirim.Ağrı oldu ama ilaçla geçiştirilebilen türdendi. Bir süre saçlarınızla kapatıp normal hayata dönebilirsiniz denmişti hikaye bir süre insan içine çıkmamak gerekiyor. 3. hafta ciltteki katlanmalar ve gerilmeler baya hafifledi ama hala yüzümü gizlemem gerekiyor. Asıl sıkıntı ise yanak alt bölgelerinde oluşan çökmeler onlar henüz geçmedi hafifledi ama tamamen yok olacak mı emin değilim ki sarkmalar toparlanmış olmasına rağmen bu görüntü beni çok mutsuz ediyor. Haftaya kontrolüm var yine durumu paylaşırım.

Düşünenlere genel olarak söyleyebileceğim eğer bu çökmeler toparlanırsa süreci bilerek ve göze alarak yaptırılabilecek bir uygulama sonuçta 5-7 sene arası kalıcılığı var ama bu çökme sorunu devam edecek bir sıkıntıysa hiç bulaşmayın derim.

Uye: pixcy

Bunlari buldum. Bu uyelere sorun. Ben cok araştırmıştım iple askıyı. O zaman cok resim vardi. Hepsi sonra gecri yazmisti ama eski haline dondu dedikleri icin cesaret edememistim. Sizinkini gorunce anladim.

Gececek. Üzülmeyin cene kontrunizin ve boynumuzun tadini cikarin. Keke bende sizin kadar cesur olsam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…