Sizce tehlikeli bir durum var mı? Kv.

Banada çok terbiyesiz imalarda bulundu görümce terbiyesizi. Öyle böyle değil

Ne söylemicem bu terbiyesiz insanlara, sende tutma kendini söyle, aklına sonra gelirse sonra söyle.

Oğluma hamile kaldım doğdu eşim asla söylemedi. Instagramdan foto gördüler şok.
Bu senede ikinciye gebeyim nasip kısmetse eşim gene söylemiyor.
Bunda da şok olacaklar.
Hak edene hak ettiği gibi davranacaksın.
Bir kere gittim yerimden kalkmadım hiç yardım felan etmedim enayi gibi ben ederdim ama baktım bunlar hayatta yerlerinden kalkmıyor bende yapmadım.
Ya bı zorlarına gitti karı koca. Nasıl bı bozulmak.
Ay hamileydi ya benim karım hamile yapamıyor sen kalk yapa getirdi lafı, bende sen eşi değilmisin senin çocuğunu taşıyor karına yardım et öyleyse dedim.
Şok şok şok.
Ben söylerim ekmeğimi aşımı onlar mı veriyor anam değil babam değil. Saygı isteyen saygı gösterecek

Ya sorma ay fotoğrafı gördüm gülücem gülemiyorum da, eşimle dönerken güldük baya.
Senin lafın olsun canım benim ne demek.

Kadin yuzsuz resmen, arsız. Kapidan kovsan bacadan girecek. Oyun, entrika ne ararsan var. Yine bir hesaplari var ki taktik degistirmisler. Cok tehlikeli cok. Uzak durmak kazim. Baytam seyran bile olsa aranamak sormamak lazim. O ararsa arasin oglunu. Gitmemek gelmenek lazim. Cunku gittiginde belli ki evinize kurulacak.

Muhtemelen dertleri para, takilar ya da sizinle yasamak istiyor. Kayinpeder de fena. Bu sefer birlik olduklarina gore ayni hedefin pesindeler. Paramiz yok cok borcumuz var deyin surekli. Ben olsam hic gorusmem hazir baglar kopmusken, esinbde gorusurse sadece telefonda gorussun.

Size söyleyeceğim tek şey eşine çocuğunuz konusunda en küçük bir gevşeklik müsamaha ve iyiniyet göstermemeniz . Aksi halde Bu konuda sizden icazet almış gibi davranıp kafasına göre hareket edebilir . Kişiliğinizi bilmem ama eşinize karşı Güleryüzlü bir insansanız bu konuda bakışlarınızdan bile bu konudaki kararlılığınızı belli etmenizi tavsiye ederim .
Allah yardımcınız olsun, herşey gönlünüze göre olur inşAllah

Nedense her kv nın ayrı bır taktigi var.venımkılerın de acıtasyon. Napalım işte yavrum. Iyı desek ne olur.oturuyoruz.aksam olunca ruhum sıkılıyor.sen de cok aramıyosun gelmıyosun.boyle işte gunşer gecıyor.napalım
Bunu doywn kadın bılıyorum kı ıkı gun once komsuşarıyla her yerde gezıyor.

Şimdi yarın bayram ya eşim annesini babasını arayacak. Ben ne yapayım? Asla sesini bile duymak isteniyorum. Geçen bayramımı da rezil etmiş en kötü günlerimi yaşatmıştı bana. Şimdi ben yarın ne yapıyım. Utanmaz telefonda bana selam gönderiyor bir de. Eşim boş bulunup onun da sana selamı var dedi bir seferinde benden selam söyledi annesine. Çok kötü kavga ettik eşimle. Benim selamım filan yok. Ben arayı düzeltmek istemiyorum diye. O günden sonra söylemedi tekrar. Ama sizce yarın ne yapnalıyım?

Çocuğumun yüzünü görmeye bile hakkı yok bırak bakmayı. Ama nasıl uzak tutacağım onu bilmiyorum. Çıkıp gelse eve mi almayacağım? Bikaç ay önce eşimi aradığı bir seferinde ultrason fotoğrafını bana göndersene bakıyım dedi. Asla dedim. Dünyaya gelmesin diye beddua ettiği çocuğumuzun fotoğrafını mı göndereceğiz dedim. Göndermedi eşim. Sonra yanyana gelince bakarsın dedi. Eşim mesafeli soğuk ama mesela kestirip atmıyor. Annem babam ne yapıyım diyor sıkışınca. Hak veriyorum ona o ne yapsın ama kv çok kötü birisi. Gün aşırı hergün aramaya başlayıp ilişkiyi normalleştirme çabasında. Kırk tane taktik değiştirdi 9 ayda. Hiçbirisinden istediği sonucu alamayınca bu taktiği buldu şimdi de.

Siz önceden de konu açmıştınız sanki.Konu tanıdık geldi ama bu kadar detaylı yazmamıştınız.Detaylı okuyunca ben size yüzde 1 milyon hak verdim.Hatta onlara fazla iyisiniz.

Eşinizi karşınıza alın konuşun. "Ben annenin,babanın,kardeşinin yaptıklarını ve bana söylediklerini unutamıyorum. Aşamıyorum. Seni mutsuz etmemek adına içime attım hep ama atamam daha fazla..Annen olduğunu biliyorum ama doğumdan sonra bu evde 1 gün bile kalamaz.Doğmamış bebeğime beddua eden biri benim evimde kalamaz..Senin onlarla yanımda konuşman bile beni üzüyor anlamıyor musun.." vs gibi bişiler diyebilirsiniz.Farazi bişi yazdım şu an..Yani tek çözüm eşinizi şimdiden karşınıza alıp konuşmanız.Ama bunu yapmak için asla doğum yapmayı beklemeyin..Şimdiden konuşun,sınırlarınızı çizin..Yoksa ilerde çok üzülürsünüz.Lütfen kontrolü elinize alın,akışına bırakmayın. Konuşmaktan başka çareniz yok.Eşiniz makul birine benziyor,sizi anlayacak ve ona göre sınırları yeniden belirleyecektir. Ama böyle ağzınızı açmadan durmaya devam ederseniz ortada ne sınır kalır ne de başka bişi.

Ben benim kayınvalideyi ve onun sülalesini beter sanıyodum daha beterleri varmış. Gerçi bizimkilerde de iftira,hakaret gırla ama olsun en azından arkadan arkadan çirkinleşiyolar asla görüşmeyin yüz bulmasınlar. Eşinizle de konuşun korkularınızdan bahsedin. Doğumdan sonra gelmelerine müsade etmeyin yoksa onu zehir ederler çok belli.

Mesafenı koru asla evıne alma esınıde onlarla yanlız bırakma bence esıne ıyı gorunup sana tekken seytana donusecek bellı taktıgı bu hatta bence sende oyle yap gorusmek zorunda kalırsan. Aslında hıc gorusmeyeceksın boyle ınsanlada esın ıstıyor galıba. Neyse esın herseyı gormus bılıyor bundan sonrada onlara ınanıp yuvasını yıkarsada kendı bılecegı bır ıs boyle ınsanlarla ugrasmak ıcın hayat cok kısa

Yaptıkları yenilir yutulur değil.
Şöyle düşünün, iyi olduğundan çark etmedi.
Eşiniz sizin yanında olduğu icin çark etti.
Seni boşatmaya kakti.
Ben olsam kesinlikle konuşmam. Selam da soyletmem. Evladımı baktırmak. Evime de sokmam.
Yılan çünkü

Şimdiden arayı hep uzak tut.
Hiç selam sabah konuşma.
Evine alma.
Annesi evet ama haddini bilecekti.
Büyüklere olgunluk yakışır.
Seninki yuva yıkıp kurban kesecekti üstüne.
Başaramadı

Peki sizce eşim yarın bayram için anne ve babasını aradığında ben de kutlamalı mıyım yada eşim benim için o da bayranınızı kutluyor gibi birşey söylemeli mi? Zerre kadar içimden gelmiyor ama ne yapmak doğru olur sizce?

Şimdiden arayı hep uzak tut.
Hiç selam sabah konuşma.
Evine alma.
Annesi evet ama haddini bilecekti.
Büyüklere olgunluk yakışır.
Seninki yuva yıkıp kurban kesecekti üstüne.
Başaramadı
Bazen onu da düşünüyorum. Ben ara sıra vicdan yapacak gibi oluyorum. Ama onlar ben haklı olduğum halde boşanmamız için uğraştılar. Bana iftira bile attılar. Söylemediğim şeyleri söyledi dedi annesi. Görümcem eşimi yeğeninden annesinden kıskandığımı söyledi. Bakışlarım bile kıskanç kıskançmış. Benim bu insanlarla o güne kadar tek bir sıkıntım olmamıştı. Küçüklü büyüklü haksızlıklar yapmışlardı ama asla sesimi çıkarmamıştım huzurumuz kaçmasın diye.

Evet tehlikeli bi durum var hemde çok tehlikeli keşke olaylardan sonra bir daha görüşmeyip tamamen çıkarsydınız hayatınızdan özür dilemeleri bile sizin hayatınızı mahvetmek adına bi taktik Böyle insan müsvetteleri değişmez değişemez sakın inanmayın. Bebeğiniz doğduğunda onun üzerinden hayatı size zindan edecekler ağzınızdan burnunuzdan gelecek anneliğiniz sakın hayatınıza sokmayın sonra çok üzülürsünüz çünkü bi kadının en büyük hayali olan anneliğinizi doya doya yaşama hakkınızı elinizden alacaklar sonra böle insanların bulunduğu bi ortam bebeğinize de yansıcak emin olun küçücük bebekler bile böle ortamlarda büyürken huzursuz oluyor bazen bu yüzden ağlayan bi bebek bile oluyorlar yazık daha doğmamış yavrunuza onun selameti için eşinizle konuşun ve hayatınızdan çıkarın bu insanları çok üzldüm yaşadıklarınıza ve bebeğinizin de bunları yaşama ihtimaline

Ne arar ne sorardim. Esin madem bu duruma birsey demiyor, dusunmene bile gerek yok. Ne selam soyle ne ara. Baglari tamamen kopar. Esinle de net konus, ben gorusmeyecegim evimize de kesinlikle gelmesinler. Sen gorusursen gorus de kapat bu meseleyi. Bir insan bir anda mi iyi oldu simdi? Bir oyun var bunun altinda. Evine de alma. Bunlardan her tip kotuluk beklenir. Cunku bunlarin utanmalari falan yok. Kesinlikle arama. Selam dahi soyletme. Hazir uzak durmak icin eline firsat gecmis. Bebek olunca sevme bahanesine gelir bunlar, dogumdan sonra evine kurulur kayinvalide bir daha gitmez. Tum kapilarini simsiden kapat. Doguma da cagirma, haber bile verme. Esin de haber vermesin, bebekle ilgili falan hicbir sey soylemeyin. Bunlarin yurekleri kotu, nazar olur birsey olur. Ayyy hersey beklenir bunlardan. Bak sakin bunlar icin vicdan yapma. Ne olume ne dirime gelmesinler istemiyorum de esine. Hicbir sekilde hicbir seye cagirma, asla evine sokma. Bir kez o hatayi yaparsan bir daha bunlardan kurtulamazsin.

Zaten önce böyle davranıp kendilerini bitiriyorlar.Sonra da taktik değiştirip yakın davranıyorlar.Adamlar da unutuyorlar hemen her şeyi.Ama bizim içimizde her şey kalıyor maalesef.Benim görümcede de öyle oldu

Ben olsam asla kutlamam esımde oyle bı baskı yapmazda demezde kutluyo fılan dıye sızın esınızın tutumuna baglı sorun cıkarmayacak bırıyse bence hıc konusma bıseyde deme asla hak etmıyorlar. Yada esın arayınca tuvalete banyoya fılan gır gecmıs olsun konusma esınde yanlıs dusunmez

Eşimle daha önce dertleştiğimizde yani o bana dert anlattığında demişti ki bi kandilde bi de bayramda ararım o kadar. Anneler gününde doğumdününde aramadı mesela. Eşim de barışalım derdinde değil ama mesela kardeşinden nefret ediyor cenazesine bile gitmem diyor. Ama annemle babamla Allah rızası için görüşüyorum konuşuyorum diyor. Hatta bi ara market alışverişi filan yaptık götürdü eşim kapıdan bıraktı bikaç kere. Annesi o zamanlar yani daha bir ay önce teşekkür bile etmiyormuş. Eşim de vazgeçti götürmekten. Şimdi ne olduysa iki güne bir arayıp dürtüyor. Doğuma az kaldı diye yumuşatmaya çalışıyor sanırım. Onun taktiklerine oyunlarına akıl sır ermez. Elalemin oğlu annesini gezdiriyor siz tatile bensiz gidiyorsunuz diye sorun çıkarmıştı aramız yeni bozulduğu zamanlar. Asla işime gücüme karışmasını istemiyorum ama huzurumu kaçıracak birşey elbet buluyor. Evime gelmesini tabiki istemiyorum ama kalkıp gelecek davetsiz gelecek. Kapıda mı bırakacağız. İçeri almayacak mıyız. Biz öyle insanlar olamıyoruz ki. Beni görünce ilk sorduğu kaç kilo aldın demek oluyordu. Halen kendini benimle yarıştırıyordu. Çok kıskanç. Hep biliyordum ama zararı yok diye ciddiye almamıştım. Evlendik. Evimize ne aldıysak yarısından kv yarısından da görümcem aldı. Eşim artık dalga geçiyordu yeni bişey aşınca iki gün sonra alırlar diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…