Sizce eşime sabretmeli, unutmalımıyım.?

canım benım hakkında hayırlsı olsun..ınsanlah cok mutlu olursun mutlaka yenı hat al.........
sağol canım ya. eşim görümcemi aradı bize eşinin adına 2 hat aldır dedi. görümceminde sesi geliyordu -------abiii barıştınız mı ablama selam söyle diye eşimde --ben seni sonra arar anlatırım dedi kapattılar. inşallah hayırlı bir başlangıç olur en azından kızımız için.

cnm ya çok sevindim ohh be allah dahada ii etsin huzurunuz bozulmasın bidaha inş

Aman Allahım duyduklarıma inanamıyorum,:1shok: nasıl sevindim bilemezsin,:teytey: inşallah hep böyle mutlu olursunuzkaydirigubbakcemile5, Rabbim tüm yuvalara huzur, mutluluk, güzellikler doldursun inşallah :1hug:

aslında sizlerinde etkisi oldu da. birde burada diğer bayanların evlilikleri ile ilgili yazdıklarını okuyunca şok oldum.
keşke benim sorunum lohusalık dönemime rastlamamış olsaydı. mantıklı düşünemediğim doğrudur. hep kendi kafamda kuruyordum acaba neden sadece seni seviyorumlu kısmı dineltiyor bana--acaba eşim ne kadar doğru söylüyor--

en azından biraz da olsa rahatladım. Allah vermesin diğer arkadaşların sorunları gibi sorunlarımız olsa herhalde ben hiç dayanamazdım eşime neler yapardım kimbilir.

Ah canım benim kıyamam sana ya,
konu çözüme ulaşmadan yorum yapmamıştım çünkü yanlış yönlendirmekten korktum seni,ama K.K. bayanları yine süperler bu konuda da güzel sonuçlara vesile oldular:enbuyukkk:
Senin yaşadıkların da kolay hazmedilir şeyler değil ama yaptıkların eşinin aklını başına getirmiştir büyük ihtimalle,
Allah mutluluğunuzu ve huzurunuzu daim etsin inşallah.
Sevgiler

Aman Allahım duyduklarıma inanamıyorum,:1shok: nasıl sevindim bilemezsin,:teytey: inşallah hep böyle mutlu olursunuzkaydirigubbakcemile5, Rabbim tüm yuvalara huzur, mutluluk, güzellikler doldursun inşallah :1hug:
amin canım. Allah kimsenin evine mutsuzluk kavga huzursuzluk sokmasın. aslında buda erkeklerin elinde. ne diye bulaşırsınız ahlaksız olduğunu bildiğiniz kadınlara. eşimi kaldırdım kızımın yanından yerine yat dedim--demesin mi sen de yanıma yat diye--

bende yok artık dur ben 2yılda ancak yanağından öpebildim bir 2 yıl daha beklersen aynı yatakta yatarız belki deyip güldüm.
o da ---of offffffffff tamam tamam. deyip gitti yattı.

ne güzel oluyor ya. sanki yeni evlenmiş insanlar gibiyim. bir heyecan geldi evliliğime.

ama hele bir icraata döksün hele bir o kadınla ya da başka bir kadınla görüşsün bu sefer direk kapının önüne koyarım. sarhoştum-kimi aradığımı hala hatırlamıyorum--falan kar etmez yani. hiç ayakkabı giysi falanda vermem direk iç çamaşırlarıyla kapı önüne koyarım.

hele birisi var ki beni çok utandırdı. biricik ti galiba. neyse ondan da özür diledim tekrar özürdilerim.

evet benim yaşadıklarım hazmedilir şeyler değil. bugün sırtımdan tonlarca ağırlıkta bir yük kalkmış gibi oldu.
aslında evli çiftlerin mutlu olması o kadar basit ki. kadın için sadakat olsun güler yüz olsun yeter. erkekler bir tuhaf. hiçbir kadında kolay kolay evliliğini bitirmez hele ki Türkiye de boşanmış kadına bakış açısı bilindiğinden hiç bir kadın zorda kalmadıkça yuvasını dağıtmaz.

Kesinlikle katılıyorum sana,Türkiye'de boşanmak zor ;erkekler de bunu bildikleri için eşlerine istedikleri muameleyi yapabiliyorlar.Ama bazılarının karşısında duvar gibi sağlam kadınlar çıkınca felekleri şaşıyor anca o zaman adam oluyorlar.Ben de eşimle sorunlarımı bu tavrımla çözüyorum ne yazıkki mecbur bırakıyorlar.
Ama sen konuyu o kadar güzel ve objektif anlatmıştın ki durumu herkes çok net anladı.Ve inanki ben hataları affedemeyen biri olarak(heleki böylesini) içimden eşini affetmeni diledim.
Umarım hep böyle devam edersiniz ikinizde.

bende zaten ilk mesajımda ---hemen cevap yazmayın diye bu yüzden yazdım. detayları ile anlatabilmek için. demekki ben daha önceden başıma gelenleri sırasıyla kağıda döküp sonra okusaymışım daha erken barışırmışım.

yok ama ya. bu lohusalık depresyonuda ne kötü birşey. tam o zaman denk geldi bizim olayımızda. adet dönemi sendromu-lohusalık depresyonu---erkeklerin vurdum duymazlığı çok bildim oluşları ya bu kadınların çektiği ne .

bak şimdi de aklıma ne geldi. düşündükçe de gelir artık.

bu kadın ses kaydını bana dinletmeseydi eşim sarhoşken beni ve onu aynı günde aramamış olsaydı. yani tamamen ayık kafayla yaptığı sohbetleri öğrenmiş olsaydım.

bir de bu şekilde karşıma geçip -----onu kabul etmek zorundasın benim onunla iyi kötü günlerim oldu şimdi çok iyi arkadaş olduk deyip arkadaşlığına devam etme kararı alsaydı.

hıııım. ben yarın eşimi bir uyarayım ---eğer böyle normal arkadaşlık yapıyorum pozisyonunda karşıma gelirsen bir de kabul et dersen seni iç çamaşırınla kapının öüne koyarım beni ancak kızını görmeye geldiğinde görürsün---diyeyim. sinir oldum şimdi bak yine. tövbe tövbe

Uyar canım rahatsız olduğun her konuda uyar zaten burnu sürtmüş olduğu için sözlerin çok etkili olur onun davranışlarında.Demir tavında dövülürmüş.
Bir de sürekli geçmiş aklına gelirse zindan edersin kendine hayatı unutma ama hatırlamamaya çalış.Geçmişe saplandığım için depresyona girdim giricem ben de.Az kaldı

yok zaten sonradan aklıma başka şeyler gelmemesi için uyaracağım. aman vallahi depresyona falan girme. çıkması zor oluyor. kendimden biliyorum. hele birde depresyon ilacı kullanırsan hergün aynı eşyleri düşünüp duruyorsun saçma sapan niye düşündüğünü bilmeden mesela ben düşünürdüm ama bir sonuç çıkaramazdım ilacın etkisiyle. ilacı azlattıkça sakinleşmeye başladım. ama ellerimde titreme falan oluyor. ay ne olur depresyona falan girmeeee

Aslında o ilaçların olayları unutturması lazım değil mi yaaa :1shok:
depresyona girmene sebep olan olayları mı düşünürdün?
Zaten insanlar kendileri girmiyor genelde olaylar neden oluyor depresyona girilmesine,bu yüzden dayanamadığım şeylerden kurtulmaya çalışıyorum ki iyice yıkılmamak için.
canım umarım depresyonunu da tamamen atlatırsın valla uzun zamandan sonra yakalanan mutluluk daha kıymetli oluyor,eminim eşin ve sen daha da mutlu olacaksınız.İnşallah

Canımcım öpücük kondurdum deyince nasıl sevindim anlatamam,sanki benmişim gibi heyecanlandım inan ,İşte bu kadar gördünmü,siz şimdi yeni evli gibi oldunuz,birbirinizin üstüne titrersiniz.En çok da kocana sevindim valla.Ne kadar kolaymış bak 2 sene boşuna sürdürdün bir öpücük işte bu kadar basit.
Offf be ben bile çok rahatladım valla.Kocanın hali gözümün önüne geliyo,Bak artık çareleri birlikte aramaya başladınız bile.Allah mutluluğunuzu daim etsin.İyi bir koca bulmuşsun, kıymetini bil.bu arada faydamız olduysa ne mutlu bize.

merhaba canım bence kesinlikle boşanma eski nişanlının ekmeğine yağ sürmüş olursun.. eşin seni sevmeseydi seni istemeseydi son 2 yılını bu şekilde geçirmezdi..seni sevdiği belli bi hata yapmış ki eski nişanlının ne kadar şirret olduğu belli kim bilir nasıl aklını çelmiştir... o kıza inat mutlu ol eşinin burnunu sürtmüşsün zaten bu kadar ceza yeter.. sanada bebeğinizede yazık yuvanızı sıcak ve samimi olsun.. çocuğunuz büyüyo artık.. bişeylerin onun psikolojisini bozmasına müsade etme tatlım..yuvanızda huzur mutluluk diliyorum..:içelim:

Çok şükür yarabbiii konuyu baştan sona kadar okudum ve her yeni sayfada içim biraz daha mutlulukla doldu.

Konu sahibi arkadaşım seni verdiğin karardan dolayı çok tebrik ediyor ve seni sımsıkı kucaklıyorum inan ki sen en doğru kararı verdin. Herşeyden önce kızına sahip çıktın, saf ve iyiniyetli dediğin eşine de sahip çıktın farkında olmasan da. Geçmiş 2 yılının üzerine bir sünger çekip geleceğe umutla bak çünkü mutlu yarınlar sizleri bekliyor.

senin için kolaymı olur zormu olur bilmiyorum ama bence bu gece eşin yatağa girdikten sonra sende onun yanına bir kuğu gibi süzül derim ben utanmana kendini kasmana hiç gerek yok bence siz karı-kocasınız her ne kadar 2 yıl ayrı yataklarda yatmış olsanızda artık buna bir son vermenin zamanı geldi geçiyor.

Eşin ne kada iyi niyetli bir insanmış ki seni 2 yıl beklemiş sana tek bir kelime dahi etmeden bir erkek için 2 yıl dayanmanın ne kadar zor olduğunu evli bir insan olarak sende iyi bilirsin. Kötü bir insan olsaydı bu 2 sene zarfında dünyada bir kadın senmisin der hazırda duran ahlaksıza gider kusura bakma sanada tekmeyi atardı. 14 yıllık evli bir insan olarak senin yaşadıklarını yaşamamış olsamda benim evliliğimde de kavgalar boşanmaya doğru giden sürtüşmeler olmuştur. Bunca yıllık evliliğimde edindiğim tecrübe şudur ayrı yataklarda yatan çiftlerin barışması çok ama çok zordur. onun içindir ki gel sen bir büyüğün olarak beni dinle ve dediğimi yap her ne kadar evlatlarımız öncelikli olsa da yinede kendimiz için de birşeyler yapmak zorundayız evlatlarımız zamanı gelince yuvadan uçacak biz yine eşlerimizle baş başa kalacağız onun için sen önce kendin için bir adım at derim ben. Gençsin yaşaman gereken güzellikleri yaşa cinselliğini yaşın geçmeden yaşa hayat bizim sandığımız kadar uzun değil zaman çok çabuk akıp gidiyor ve herşey zamanında yaşanırsa güzeldir. Sen eşine sadece bir zeytin dalı uzatma o dalın zeytin meyvesi vermesi için yeşerip büyümesi içinde çabala

senden güzel haberler bekliyorum bizleri de habersiz bırakma MUTLU OL, MUTLU ET SADECE KIZIN İÇİN DEĞİL KENDİN İÇİNDE YAŞA.

Seni çok öpüyorum sımsıkı kucaklıyorum.

(bu arada benim bi fikrim daha var ay çok kötü biliyorum ama yinede kendimi tutamayıp yazacağım o ahlaksızdan iyi bir intikam almak istersen eşinle barıştığınız ilk güzel dakikaların (heyecanlı seslerin) bir kaç saniyesini telefona kaydet ve o ahlaksıza sende bir güzel dinlet hahahaha ay ben çok kötüyüm KÖTÜ KADIN SERENAY OLEEEEEYYYY)

:lepi::lepi::lepi::sm_cool::sm_cool::sm_cool:

ya şaşkınım tam anlayamadım olayı da kızın şimdi kaç yaşında
yani bir evde 2 yabancı gibi yaşamayı nasıl beceriyosunus bunu anlamadım
yani sonuçta aynı yatakta yatmasan bele
ona yemek yapıyosun
çamaşırını yıkıyosun de mi

yani bir hata var telafisi nasıyldır ayyy
birde doğuma yaknı dedin ya dellendim
ben
çünkü ben eşimin beni aldattığını düşünüyorum
elide kanıt yok ama eminim delürdüm mü neeeee
doğum sonrası deprosyona girdim beni mahvetti vs vs

ayyyyyyy
sinir oldum ben yaaaaaa

Çok hoşsun tatlım, çok güldüm şu son cümlene aklına kötüyü getirme, hep güzel şeyler düşünki iyi olsun, mutluluğun daim olsun inşallah, ilk konuyu açtığın gecede konuştuğumuz gibi lohusa depresyonu apayrı birşey, sen akıllı ve cesaretli birine benziyorsun, yuvana bundan sonra sımsıkı sahip çık, kızın için ailen kale gibi sapasağlam olsun, hadi... bundan sonra iyi haberlerini bekliyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…