Sizce eşime sabretmeli, unutmalımıyım.?

busonveda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2009
40
0
47
merhaba arkadaşlar. bu foruma üye olan bir arkadaşımın tavsiyesiyle buraya yazmak istedim. bu arkadaşımdan başka kimsem yok yakınımda. ailemin hepsi memleketimde.

şimdi fırsat bulunca kısaca yazmak istedim ama gece daha ayrıntılı yazacağım.

4 yıllık evliyiz. eşim 2yıl öncesine kadar hiç böyle birşey yapmamıştı buna adım gibi eminim.
eşim ve eski nişanlısı ben hamileyken telefonda görüşmeye başlamışlar. hatta eşim ona ağlamış seni seviyorum bebeğim diye. eski nişanlısıda eşimin sesini kaydetmiş ve beni arayıp arayıp dinletiyordu ben lohusayken eşime bunu söylediğimde onu kabullenmemi onunla iyi kötü günler paylaştığını şimdi çok iyi arkadaş olarak görüştüklerini söyledi. halbuki ben eşimin ---seni seviyorum bebeğim--dediğini kulaklarımla duydum. şimdi çıkmak zorundayım birazdan eşim dediğim adam gelecek. adam diyorum çünkü benim için bir yabancıdan farksız artık sevgim saygım herşey bitti

-------------------------
---------------------

arkadaşlar yanlış anlamayın eşimle 2. bahar yaşadığım ya da eşimi affettiğim yok.

eşime ara sıra cevapsız çağrılar ve mesajlar geliyordu. mesajlarda. beni hatırladınmı -6yıl öncesi sana ne hatırlatıyor gibisinden. eşim arıyor fakat telefonu açan olmuyor yazdığımız mesajlara da cevap veren olmuyordu. hatta farklı bir numara olsun diyede benim numaramdan da aramıştık. görüşmeye başlamaları ise beni doğum için annemin yanına bıraktığı zaman. kadın beni arayıp eşimin sesini dinelttiğinde öğrendim ben. önce eşimin ağzını falan aradım. bana birşey söylemedi. sonra karşılıklı otururken telefonunu ver dedim. ona doğum gününde hediye etmiştim. şu kapaklı telefonlardan. onu gözünün önünde 2ye ayırdım eline verdim al dedim. şaşırdı. beni izle dedim . evde 2 pc var eşim kndi pc sini kendisi topladı. gözü gibi sever yani. monitörü aldım balkona fırlattım-sonra kasasını. kızım odasında uyuduğu için ((arka oda olduğu için hol kapısını da kapattım ses gitmesin diye. neyse eşime de sakın sesini yükseltme ben senden daha çok sesimi yükseltirim dedim. eşayalarımı topladım kızımın eşyalarını topladım. eşim sezinledi ama sesinide çıkaramadı. ertesi gün eşim işteyken otobüse bindim o lohusa halimle ve memleketime döndüm tekrar anneme anlattım. annem dur bakalım önce öğrenelim iyice sonra kakarını ver kapım sanada kuzunada açık dedi.. eşimi aradım ona anlattım. işte malum sözleri söyledi. bende tamam o zaman ayrılıyoruz deyince ---ne olur dur önce konuşalım dedi. ertesi gün yıllık iznini alıp geldi. ağladı sızladı. (( hani seni annene bırakmıştım seni bıraktığımda ağlayarak dönmüştüm evimize eve döndüğümde 2 bira aldım içtim sonra seni arayıp ağlamıştım özledim seni ve içindeki bebeğimizi ne olur doğum yap ve bitsin bu ayrılık demiştim sonra o aradı yemin ediyorum kimle konuştuğumun farkında değildim ama yalan söylemeyim onun olduğunuda algılıyordum bir de duygusallık basmıştı ve ne bileyim ağlamışım öyle galiba ama yemin ediyorum tam hatırlamıyorum sonra 5-6 kez daha aradı ama dostça konuşmaydı seni çok seviyorum ne olur belki istemeden ayrıldığım için sarhoşlukla ağlamış olabilirim vs. vs. vs.)) gibilerinden konuştu. neyse annem eşime sen geri git işe başla kızımda kafasını toplasın zaten lohusa birarada olmayın dedi.bende ayrılmakta kararlı olduğumu hayale kapılmamasını söyledim ve eşim ağlaya ağlaya geri döndü. ama kendimce bazı planlar yaptım çünkü kızım dünyaya gelmişti ve onuda düşünmek zorundaydım. takılarımın birazını düğün masrafları için harcamıştık. eşim ara sıra arıyor araba alacağını ev alacağını benim üstüme yapacağını söylüyordu. neyse çok uzun olacak kısaltayım. eşim benim memleketimden benim üzerime ev aldı kredi çekip 1 yıl sonra borcu bitiyor. o bitsin sana arabada alacağım dedi. onuda aldıracağım. ama yeminle söylüyorum 2yıldır aynı ev haricinde paylaştığımız hiçbirşey yok. yataklarımızı ayırdım. kızımın odasında yatıyorum. ilk başlarda çok şeyler attım kafasına hatta tokatladığım günlerde oldu sesini çıkaramadı. çünkü ağladığı gün alkollüydü ama bana kabullenmek zorundasın dediğinde ayıktı. (( bu arada eşim alkol kullanmaz 1 birayla sarhoş olup sızıp kalır. ilk evelnediğimiz zamanlarda bir kaç kez beraber bira içimiştik. ya kusura bakmayın kızım geliyor galiba konuyu erken açtım. keşke herşeyi ayzıp öyle açsaydım.

ben sadece aldığımız evin borcunun bitmesini sonrada bir araba almayı sonrada biraz kredi çektirip şutlamayı bile düşünüyorum. 2yıldır karşımda konuşurken eciş bücüş olur. iş saatleri belirlidir. evden işe işten eve. ayakkabı giydirrim. vallahi ben bir kadın olarak bazı şeylerin ihtiyacını duymuyorum artık hemen boşanıp yeni biri ile evlenecekte değilmim. ama ara sıra komşum ve annem bak yaptı bir hata kuzuya döndü bir düşün diyorlar. ama inanın yüzüne bakarken o eski nişanlısına söylediği sözler geliyor akıma ve başımı çeviriyorum.

ya arkadaşlar şu mesaj ayarını yapamadım. en son yazdığım mesajı en son sayfada buluyorum bu ayar nasıl yapılıyor profilden mi?

Son düzenleme:

ınanmıyorum yaaaa.
Bi kadın hele de bebeği olan biri için ne kadar ağır bi yüktür yarabbim ya.
Seni bilmiyorum ama ben bunu unutmam üstünü asla kapatmazdım.
Durumunu bilmiyorum ama. Allah yardımcın olsun.

madem eşiniz eski nişanlısını seviyordu onunla evlenseydi,neden sizinle evlendi ki?
ben olsam kabul edemezdim...
ne demek hem sizinle evli hemde eski nişanlısıyla birlikte...
yüzsüzlüğün ancak bu kadarı olur....

Bende inanamıyorum ya :çok üzgünüm: Allah bildiği gibi yapsın bu erkeklerin topunu ya.

Dediği kadar iyi dost olsalardı kız arayıp da kayıtları dinletmezdi herhalde.
Kıza diyecek söz bulamadım doğrusu hamile bir kadına bunu yapabildiği için.
Bu bugün okuduğum kaçıncı olay ya...

ne demek onu kabullenmemi ,istedi.
ne diyor eşiniz. akıl sağlığı yerindemi.klava:..

ne demek kabullen yaaa :1shok:evliliğe çok saygısı olan ve bu kurumun kutsallığına inanan,bekar olduğum için evlilere tavsiye vermekten hep kaçınan ben; sana diyorumki eğer ayaklarının üzerinde durabileceğine inanıyorsan,ailen destek olacaksa ailene anlat mahkemenin yolunu tut çekilecek dava değillll,bide kabullen diyo ş..size bak yok yaaa:1no2:

yarın bu kadın bu evde kalacak diye gelmezse nolıyım

ne münasebet seninle evli ama eski nişanlısıyla olan askınıda kabul edeceksin
ay çok şaşırdım deli mi bu adam niye senle evlenmiş ki o zaman
hele o kadına ne demeli
o halinde sana yaptıkları utanmazlığı dinletmiş yazıklar olsun insanlık kalmamış

Kabullen demiş adam ya, yeminle gülüyorum burda şaka değil ha....Millet bana bakii

Her gün yeni bir bomba patlıyor burada..:tomato:
Sanırım bu erkek milletinin gittiği yol pek tekin değil..
Ben en iyisi evliliğe karşı duran profilimi hiç bozmuyum..

yani anlamadığım sız soruyorsunuz o cewap yerıne kabullen diyo..bu nasıl bı erkek ya..

var mı böyle bişi yaa :1shok:burda daha neler duyucaz :uhm:

canım kusura bakma
senin yerinde olursam yapacağım tek sey babamın evine dönmek olur
oda alsın eski nişanlısını ne halt ederse etsin
sakın boyun eğme yüz verme

madem seviyomuş onu neden sizle evlenmiş ?
ayrıca o eski nişanlısı ne şirret ne rezil bi kadınmış..
bu saçmalıkları yapıp birde size bu kadar rezilce ulaşmasıa nasıl müsade etmiş?
siz hala nasıl o adamı eve alıyosunuz ?
gitsin bebeenin yanına ne halleri varsa görsünler.. :mymeka:

canım sakın sessiz kalma buhakkak hesap sormalısın eşinden
ya devam ya son

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…