Sizce eşim evimin anahtarını kayınvalideme vermiş midir?

Anlamıyorsunuz herhalde Tabii ki de tırnaklarımı çıkarırım ben Kayınvalidem kötü bir insan demiyorum kötü bir durumumuz da olmadı ama kimsenin eline ipin ucunu vermek istemiyorum Ben o anahtarı verirsem aldığımda sıkıntı çıkar ya da almak istediğimde sıkıntı çıkar kilidi değiştiririm sıkıntı çıkar Kayınvalidem evime girer çıkar eşime bundan rahatsız olduğunu söylerim anahtarı değiştirmek isterim bu sefer der ki Evden bir şey mi aldı sanki şunun için girmiş bunun için girmişler eşimle aram bozulur gerek var mı böyle şeylere Bence yok Herkes evini bilsin herkes yurdunu bilsin milletin benim evimde ne işi var diye düşünüyorum

Evin girişleri ayrı arada sadece Merdiven var o merdiven kalkınca iki ayrı daire oluşuyor kaynım evlenince de kendi dairesinde oturacak bir bağımız kalmayacak yani evden eve direkt geçiş gibi bir durum söz konusu olmayacak o zaman

Kayınvalidemi daha yeni yeni tanıyorum Çünkü Yeni evliyim ve iki defa Yatak odama girdi bir keresinde ben vardım yanında tamam onu Sıkıntı etmedim ama ikinciye pat diye daldı odama tarak alacağım diye yani birisine bir kere fırsat verirseniz devamı geliyor evime gelmiş olsa onun bana yardımcı olacağı bir şekilde ben evde olmam ona ihtiyacım olur sesimi çıkaramam Ama bir dahakine bu durumu yaşadığı için ses yapamadığım için ikinciye kendini girme hakkını görür o zaman da gerginlik çıkar

Çok kişisel bi konu aslında bu. Benim evimin anahtarı kayınvalidemde var hatta altınlarım da onun evi daha güvenli olduğu için onda duruyor henüz bankaya vermedik. 6 ay oldu.
Ama kayınvalidem biz söylemeden bırak anahtarla girmeyi çağırmadan çat kapı oturmaya bile gelmez.
Kişiliğini çözdüğüm için hiç problem değil anahtar mevzusu ki ben de eşiniz gibi acil durumlarda lazım olabilir diye düşünüyorum.

Kaynınız konusunda kesinlikle haklısınız.
Ayırsınlar üst katı, ne yaparsa yapsın.

tamam.

Şimdi böyle düşünüyorsunuz.Yıllandikca değişiyor fikirler.O sizin kv kız.Ne zararı gelecek ki.
Aksine olumlu bir ilişki olurdu.Ben evime eşyama tapan biri değilim,umrumda değil,Zamanında kendim vermiştim anne sende dursun ne olur ne olmaz diye 10 yıldır en ufak sorun yaşamadık bu konuda.Tabi benim eşimin ailesi görgülü insanlar..onlarında anahtarı bulunur bende.
Evimde müsade isterdi odalara girince anne gir ev senin derdim.
Baba anneniz öyle çıkmış diye tüm insanlar öyle değil.
Bir arkadaşım vermişti sonra baktı sorun oluyor.Bigün anahtarını evde unutmuş gibi yapıp gitti yedeğini aldı daha da vermedi.
Ortada hiç sorun yokken boşa huzurunuzu bozmayın.
çalışan bayansiniz.ben şuan mecburiyetten elin bakıcılarına evimi emanet etmek zorunda kalıyorum.
Bende çalışıyorum.Keşke kayinvalideme emanet etseydim.
Hayat çok yorucu ve zor.İlk 4 yıl çocuğum yoktu rahattım.Ama şuan
2 çocuk iş hayatı ev hayatı hergun yemek derdim.
İnsan ailelerin desteğini arıyor inan.
Burda kayınvalidesi annesi yardımcı olan insanlara çok imreniyorum şimdi.
Ya en basiti.
Gece bir tepsi pohoca yapıyorum..Tabiki bakıcım yesin içsin ama pohocadan 3-4 tane kalmış oluyor.Kardeşi ilkokula gidiyormuşta onada götüruyor yaptıklarımdan..Hiç unutmam kızımla pasta yapmıştık minik ama.2 dilim ancak çıkar.
Eve geldim kızım okuldan geldi pastayı istedi baktım yok.kabi yıkanıp kaldirilmiş.
Bebeğim ufak o zamanlar yemez.
o kadar gerildim ki.isten yeni gelmişim kızim ağlıyor bir yandan.
Neden yedin denmez.
Ama şunu söyledim,çalışıyorum bak sürekli yapamıyorum yoruluyorum dedim.
kv olsa kendi yapar bırakır işim kolaylaşır.
Elin nazını niyazini çekiyoruz inan.
Ha belki ben bambaşka bir pencereden bakıp yoruyomluyorum ama inanın tecrübe bunlar işin gerçekleri
En baştan soğuk olmayın.İlişkinizi iyi tutun.bir şans verin.böyle basit mevzularla bozmayın huzurunuzu Kendinizce önlem alıyorsunuz ama hiç değmez

Onu anladım zaten de eşinizin haberi var mı kaynınızın bu söylemlerinden onu merak ettim.

Yorumunuz cok hoşuma gitti yargilamadan fikir verdiginiz icin teşekkür ederim

Eşim ilk teklif etti kabul etmedim. Ben de babannemlerin yaptığı saçma sapan işlerden dolayı.

Ancak zaman geçtikten sonra kendim ellerimle verdim.

Az çok tanımışsındır aile mahremiyetine dikkat edecek insanlar ise vermenize bir sakınca yok hatta anahtar içeride kalınca filan kolaylık.

Ulaşamayınca pat diye gelecek insanlar mı yoksa siz şehir dışındayken ya anne kediye bi su verseniz, çiçeklere baksanız modunda bırakabileceğiniz birileri mi?

Kat ayırma meselesine gelince... Keşke hiç yukarı yerleşmeden herkes yerini bilsin deyip merdiveni iptal etseymişsiniz.

Baska sehirde olsa bana kalmaya gelseler bende veririm işe giderken kadına ben yokken disaricikma diyemem tabikide sizin tuzunuz kuru olduğundan rahasıniz
Tuzum kuru değil yaşadığım şehir 10 saatlik bir uzaklıkta değil istediği an gelebilir mesafede. Kayınvalidenizle aranız iyiymiş asıl sizin tuzunuz kuru olmalı

Belki ileride bende seninlebayni fikirde olucam ama suan tanima adamasindayim yani nisanlilikndoneminde bilginiz gibi yapmacik olur insanlar kimse kimseyibtanimadiginicinnherkes birbirine sevimli davranir 6bay oldu daha cok içli dışlı da olmadigimiz icin zamanla tanicam.

Ben biraz kurduğunuzu düşünüyorum ailenizde gördüğünüz, yaşanan tecrübelerden kaynaklı temkinli olmaya çalışırken (ki bunu belirli ölçüde anlıyorum) biraz dozu kaçırmış gibisiniz. Ben okuyunca direkt şunu düşündüm neden eşinize güvenmiyorsunuz? Vermedim dediyse vermemiştir. Bu sizin doğrunuz ona yorumum yok değerlendiremem ama eşinize güvenmeyip acaba demeniz bana burda garip gelen.

Anahtar konusu zamana bırakılabilir. Ancak kaynınız biraz haksızlığa uğruyor gibi görünüyor. Siz taşınmadan önce evin kira geliri varmış, muhtemelen iki kardeş geliri paylaşıyordu. Şimdi siz oturuyorsunuz ve eşinizin kardeşi kiradan faydalanamıyor. Yarı kira bedeli vermeniz gerekir. Bu size sorun olarak döner bence.

Yorumları okuyunca anladım mi ev kv üzerine. Bu durumda sizin anahtar kv ye verildi mi ya da kbirader yukarı kata çıkarsa gibi düşüncelerle kendinizi üzeceğinize ev bizim değil ilerde ne yaparız diye düşünmeniz daha uygun olur.
Ev kv nin ve anahtarı da çatır çatır alır. Oğlu da bir şey diyemez. Tapu onun çünkü. Başka çocuk da varmış ortanca falan dediniz öyle anladım. İlerde o çocuk da hak sahibi oluyor.
Eşim le kardeşi ödemiş demenizin hiç anlamı yok çünkü ilerde eşiniz ailesine halkınız yok ev benim demez diyemez. Zaten öyle niyeti olsa evi iki kardeş üstüne yaparlardı.

Ust kati kapatalim ben kiraya vericem derse kapatabiliriz ama şuan böyle bir talebi bizden yok para konusunda çünkü esimle ortak çektikleri bir krediyi eşim tek başına ödüyor bu durumdan dolayı o şekilde yardımcı oluyoruz yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…