Sizce eşim evimin anahtarını kayınvalideme vermiş midir?

Yüksek ihtimalle vermiştir ama kilit değiştirmek çözüm değil yine verecek olan paranıza olacak 50 kere kilit değiştirseniz ne yazar eşiniz her defasında anahtar verdikten sonra.

Tabii canım eşim de istemez zaten genç çocuk sonuçta yani benimle de arasında fazla fark yok yaş farkı 3-4 yaş küçük benden

Evet alt üstte oturacağız inşallah tatlı birisi olur eltim Ben öyle şeyleri çok problem etmem ama ters agresif birisi olursa da kendimi kontrol edemem Öfkeli birisiyim Çünkü biliyorum kendimi o yüzden kaynımın kız arkadaş adaylarını takip etmeyi düşünüyorum

Hayir eşim ve kardesi almislar kv mim degil ev

Bu mesajı yazarken, evin 2 kardeşin üzerine olduğu mesajını henüz görmemiştim. Mesajı gönderdikten sonra, yeni yazılan mesajları okudum.

Devir değişti. Kaynınız yarın eşya alıp, evin üst katına taşınadabilir.O zaman şimdiden bölün evi; değiştirin kilidi, huzurla oturun.

Kocası ve kardeşi almış diğer kardeşin hakkı yok veee zaten aradaki merdiven kaldırılırsa bekar da oturabilir demiş anlama bozukluğunuz var herhalde

Benim anlama bozukluğum yok, anlamadığım bir şey olursa da sorarım.
Bana cevap verme heyecanıyla, sıralı olarak mesajlaşmaları okuyamadınız sanırım. En baştan itibaren okursanız; konu sahibinin, kaynının bekarken o evde oturmayacağına ve oturmasını istemediğine dair cümleleri olduğunu da görebilirsiniz. Bu yüzden bakalım son mesajımda ne yazmışım :
Devir değişti. Kaynınız yarın eşya alıp, evin üst katına taşınadabilir.O zaman şimdiden bölün evi; değiştirin kilidi, huzurla oturun.

Yüksek ihtimalle vermiştir ama kilit değiştirmek çözüm değil yine verecek olan paranıza olacak 50 kere kilit değiştirseniz ne yazar eşiniz her defasında anahtar verdikten sonra.
Peki şunu sorayım ben evime girilip girilmediğine kamera koymak dışında nasıl anlarım yani nasıl bir kontrol edebileceğim bir yöntem olur

Bizim evimizin anahtarı hem annemde hem de kayınvalidemde var. Onların da anahtarları bende var. kimse kimsenin evini kurcalamaya girmiyor. Ki kaç defa evde anahtar unuttuğumuz oldu, onlardaki yedek anahtarla girdik. halılar yıkamadan geldi,yedek anahtarla onlar açıp eve halıları aldılar,aynı şekilde perdeci vs geldi. bunun gibi bir sürü örnek. Bence zararı değil yararı olur anahtarın..

Hayır ben ilk sana verdiğim cevapta da aynı şeyi söylemişim ((* daireleri ayirirsanız istediginizi yapabilirsiniz.*))

kaynım sürekli üst kat benim Şuraya bir koltuk koyayım bu odayı şöyle yapayım bu odayı arkadaşlarımla gelir otururuz yatak koyarım gibi şeyleri defalarca söyledi ilk zamanlar ses çıkartmadım Sonuçta Onun da hakkı var orada ve oturdukları ev küçük olduğu için heves ediyor diye düşündüm ama sonra sanki biz orada otururken bunları gerçekleştirmek istiyormuş gibi konuşmaya başladı Ben de aradaki merdiveni kaldırın benim dairemi ayırın istediğinizi yapabilirsiniz Tabii ki de dedim

Peki şunu sorayım ben evime girilip girilmediğine kamera koymak dışında nasıl anlarım yani nasıl bir kontrol edebileceğim bir yöntem olur
Valla çok film izleyen biri olarak saçma sapan öneriler veririm işe yarar mı bilmem Ama işte kapı arsına açılınca düşecek ama fark edilmeyecek küçük şeyler sıkıştırmak (kibrit çöpü kağıt vs) kapının görünmeyecek bir yerine açılınca yırtılacak bant yapıştırmak gibi gibi bir sürü şey görmüştüm filmlerde ama gerçek hayatta işe yarar mı bilmem.

Ben gerektiği zaman öyle bir durumda hepsine yetişirim evimden bir şey alınması gerekiyor evime bir şey gelmiş gidip hemen evimden alabilirim böyle bir imkanım var Kapıda kalmış olsam çilingir çağırabilirim elimde bu kadar imkan varken vermemin saçma olduğunu düşünüyorum ve vermek de istemiyorum

Oha kibrit muhabbeti çok mantıklı Aklıma yattı Bu fikir En azından denerim yargısız infaz yapmam

Mesajlarınızın bütünü okuyup, yaptığınız vurgulara yeniden bakabilirsiniz.

Bu yüzden size :

yazmıştım.

Son düzenleme:

Tapunun kayınvalidenizin üzerine olduğunu söylemediğiniz için; sonraki alıntıda altına düzeltme yazmıştım. Ancak son mesajınızla başa döndük. Hatta daha farklı bir noktadayız; ev kayınvalidenizin.

Kocası ve kardeşi almış diğer kardeşin hakkı yok veee zaten aradaki merdiven kaldırılırsa bekar da oturabilir demiş anlama bozukluğunuz var herhalde
Ev kayınvalideninmiş. Hayatta olduğu sürece ev onun hatta.

Maalesef ki kayınvalide üzerine kendisi bugüne kadar hiç çalışmamış Yani bir katkı payı yok eşim ve kardeşi Ödemiş bütün masrafları ama durum Maalesef ki o şekilde

Yoo kıyaslıyorsunuz gayet ben bunu sadece örnek olsun diye yazdığınızı düşünmüyorum. Sınır bilmeyen insan kendini ilk 10 dakika da belli eder. Zaten şunu anlamadım anormal insanlar değillerse evinize girip ne yapacaklar? Ha bir şey olursa o zaman ben bundan hoşlanmıyorum diyerek anahtarı geri alırsınız anlarım ama daha ortada bir şey yokken bu önyargınızı anlamsız ve abartı buldum.

Benim eşim de bu sebeplerle yeni evliyken benden habersiz eviñ anahtarını ailesine vermişti, tatile gidince annesini arayıp çiçekleri sulayın deyince öğrenmiştim, kavga edip evin kilidini degistirdim şuanda yedek anahtar da bende , kasa açacağım özel eşyalarım için anahtarı da oraya bırakacağım yedek olarak , bence eş ailesine anahtar verilmemeli çünkü verildiğinde sizin evinizi kendi evlerinin bir uzantısı gibi görüyorlar, ayrıca neden eş ailesi ile aynı yerde oturmayı göze aldınız ki , buna bağlı olarak birsürü sorun sizi bekliyor..

Nasıl yani dubleks evde bir katında siz bir katında kaynınız mı olacak? O ne saçma şey öyle ya olacak iş mi? Anahtar meselesinden çok bu işi çözmeye bakın bence. Dediğiniz gibi merdiven iptal edilip,iki kat ayrılsın birbirinden. Yarın bir gün kaynınız evlenince onun eşide kabul etmez zaten bunu hatta kendisi de etmez. Eşinizin de etmemesi lasım o ne diyor bu işe?

Anahtar meselesine gelince de,evinize biri çat kapı girmediği müddetçe eşinizi anahtarın kopyasını verdin mi diye darlamayın bence.

Konu sahibi ben sizin yerinizde olsam o evde oturmazdım.Daireleri böler,kiraya verir,başka eve çıkardım.Orada oturduğunuz da hep altlı üstlü oturacaksınız eşinizin ailesiyle.
İlla oturmak istiyorsanız daireleri bölmeden oturmayın.Belki kaynınız kendisine düşen yeri kullanır,kiraya verir.
Anahtar konusunu bilemedim.Altınlar konusunda endişeleniyorsanız bankadan kasa kiralayın.

Sizin yaptığınız ön yargı ama.Daha en baştan tırnaklarınızı çıkartıyorsunuz.Hoş değik.Ben kendim verirdim anahtarı ya ben mi garibim.
Ha bakardım duruma önce,eğer babaanneniz gibi bir kadın ise alırdım sahada vermezdim.
Daha kadını hiç tanımadan etmeden yargılıyorsunuz..
Daha yolun başındasınız.Bunun ilerisi de var, yarın birgün çocuğunuz olur kv ye ihtiyaç duyarsınız,belki iş hayatınız olur acil durumunuz olur.Mevbur anahtarı verir hale gelirsiniz.
keşke ben kv me yakın olsaydım.Her iki aileye de uzağım mecbur bir yere gidince anahtarımı komşuma bırakıyorum.
Ama diğer konuda haklısınız.
Kabul edilir gibi değil yani başta tepkinizi koyun derim.Olacak iş mi

O evden çıkmadığınız sürece eşinizin ailesini kabullenmek zorunda kalacaksınız birlikte yaşama konusunda. Merdiven kalksa bile altlı üstlü oldu mu çar kapılar bitmez. Bunu isteyip istemediğinizi düşünün bence. Kimi insanın hoşuna gider kimi rahatsız olur.

Kaynınız konusunda haklısınız bende istemem üst katımda yabancı ama o da haklı oda para vermiş. En mantıklısı bir an önce evi ayrılmak. Üst katın ayrı girişi var mı?

Benim evimin anahtarı annemde, onun ki bende. Evinize girmeyeceğine eminseniz bence eşiniz haklı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…