Sizce eşim evimin anahtarını kayınvalideme vermiş midir?

Benim ex kocada vermişti anahtarı. Kv de görümcesini almış bi güzel evi gezdirmiş ev müsait mi felan aramakta yok. Herzaman temiz olmak zorundaymışım nasıl pis bırakırmışım rezil olmuş görümcesine. Ohh iyi olmuş bidahada öyle saçmalıklar yapmazsın. Tabi biz yine kavgamızı yapmıştık kocayla. Anasına babasına kedi olan bana aslan kesilmişti.
aradan 5 yıl geçti ama düşündükçe şeker dagıtasım geliyo

O ev kayın aileye ait sanırım,ev üzerinde hak iddia edebilirler ki haklılar.Tasinmanizi öneririm.
Yoo eşim ve kaynım beraber almışlar 2 daire gibi düşünün sadece arada merdiven var ben neden tasinayim ki boylebir durumda hak talep edemezler o yüzden eşimin dairesi yani tek sorun merdiven boşluğu o da yeni evlendigimiz için suan da kaynimin bi evlilik durumu olmadiginicin maddi imkanlar duzelince kapattirmayi düşünüyorum

Anahtar vermeyin tabiki ama annenizin yasadiklarini sizde yasayacaksiniz diye birsey yok onyargili olmayin onun disinda anahtar vermeyi cok gereksiz buluyorum
Şimdi Hayat tecrübelerden ibaret Ben yeni evli olduğum için Kayınvalidem hakkında şunu yapar bunu yapar diye yorum yapamam ama önlemimi almayıp olunca ah vah yapmaktansa afam rahat olur İleride de böyle bir problem yaşamam Çünkü burada bile birçok kişi de şahit olduğuma göre kötü durumu yaşayan var hala kötü niyetle olmasa bile rahatsız olurum evime Benden habersiz birinin girmesinden evimi o gün temiz ya da pis bırakmışımdır ben uygun değilimdir insanlar Neyi nerede ne zaman konuşup nasıl davranacağını bazen bilemeyebiliyorlar

Evet zaten ondan habersiz yaptirmam asla sonuçta ikimizin evi orası. Açıkladım ve hak verdiginin soyledi bana ama konu 2. Defa açılınca acaba benden habersiz verdimi diye düşündürdü
Niye beğenmedim attınız?O evde kayninizin da hakkı var ve günün birinde başınız ağriyacak.Bana ne ya,niye yazıyorum ki.

Adamın bekar olmasıyla, aile evinden kendi evine çıkmak istemesi arasında nasıl bir bağ kurdunuz ?

Kaynınız annesinin evinden sadece telli, duvaklı damatlığıyla mı çıkabilirmiş ?

Ev size ait değil; eşinizin ailesine ait, kardeşleri ve annesinin de hakkı olan ev. Bugün kira vermeden oturuyorsanız; yarın şartlar değiştiğinde zorda kalmamak için kenara kira paranızı ayırın diye öneride bulunmuştum.İstemiyorsanız kenara 1 kuruş ayırmayın; 4 kişinin ( anne ve 3 oğul ) hakkı olan evde hergün tedirginlikle oturun, siz bilirsiniz.

Ay yok , bir kere biz şehir dışındayken evde bir sıkıntı olmuştu. Usta girmesi gerekti, onlardan rica ettik. O zaman bile eve giriyoruz haberiniz olsun diye arayıp haber verdiler ,biz girin dediğimiz halde. Sizin ki bayağı abartı olmuş.

Bence zaten birilerine anahtar bırakmak kötü fikir değil. Ama güvendiğin biri olmak zorunda. Sadece gerekliyse o anahtarı kullanacağından emin olduğun biri.

Kayınvalidenize evde anahtarı unutmuşsunuz gibi arayıp sorun "anne anahtar evde kaldi sende vardı sanırım gelip alacağım"deyin bakalım ne diyecek.
Diğer ev konusunda bence ayırın katları,istiyorsa istediği gibi dayayıp döşesin kardeşi kendi katını,sonuçta onun dairesi. Evlenmeden de pekala taşınabilir. Sizin eşyanız da yokmuş o katta.
Kendi evi olduğunu hatırlatmak istiyor gibi algıladım ben söylemlerinden,sanki üst kat benim istediğim zaman taşınırim yerleşmeyin demek istemiş.
Onun evi olduğu için sorun edilecek bir durum yok. Illaki yerleşeceğim derse,gel o zaman boşlugu kapatalım denir,gerekirse ortak ödenir masraflarda.

Bakın şimdi ben burada açıklamayı yapmışım zaten kaynımın Şu an evden ayrılmam veya evlenme gibi bir durumu yok hani tek başına yaşamayı düşünmediği için evlilik olarak vurguladım �lla Telli duvaklı çıkmasına gerek yok yani ve devamında belirttiğim gibi yeni evlendiğimiz için borç ödeme durumlarımız olduğu için Orayı kapatma fırsatımız olmadı şu an kimsenin öyle bir talebi de olmadı ama maddi imkanlarımız düzelttiğimiz zaman veyahut da biz düzeltmeden kendinizi oraya geçmek isterse bir şekilde Tabii ki de kapatılacak orası konum bu değildi zaten benim Ayrıca o evi Kayınvalidem değil eşim ve ortanca kardeşiyle beraber ikisi almışlar taksitlerini birikimleriyle kendileri yapmışlar orada da iki daire olduğu için üst daire kaynımın oturduğum dairede eşimin ben hiçbir şekilde benim diye bir talepte bulunup vurgulamadım veya benim diye bir yorum da yapmadım eşimin ve kardeşinin diye belirttim Tabii ki de zaten birikim de yapıyorum köşemde de var çok şükür Ama eşimin evi orada dururken neden Ayrıca bir kiraya çıkayım diye söyledim Siz evlenmiş olsanız veyahut da evlisiniz diyelim eşinizin bir evi var Hayır gel biz kiraya mı çıkalım dersiniz Ben çıkmış olsam oraya kiracı gelecek onun kirasını da yine eşim ve kardeşim aralarında bölüşecekler ev bölünmeden bu şekilde kiraya verilirse aynı şeye geliyor yani ben sizin yorumunuzu veya da tavsiyenizi kötülemek ya da terslemek adına cevap vermemiştim

Kayınbiraderinizi bizden iyi tanırsınız. "Burası bana ait, unutmayın, çok da yayılmayın" demek istiyor da olabilir. "Hazır abim burada düzen kurmuşken ben de yukarıda kendime bekar evi açayım" demek istiyor da olabilir.

Çok şanslısınız O zaman bu konularda Herkesin şahsi Fikri tabi dediğim gibi ben böyle durumlarda rahatsız olurum o yüzden kabul etmem sizin fikrinize de saygı duyarım

Devir değişti. Kaynınız yarın eşya alıp, evin üst katına taşınadabilir.O zaman şimdiden bölün evi; değiştirin kilidi, huzurla oturun.

Aynen öyle zaten ben de bu fikirdeyim birçok yorumda da belirttiğim gibi şu an maddi imkanlar bizim ve onun yeterli olmadığı için kimse Hadi kapatalım demedi yukarıya yerleşeceğim diye net bir olay da olmadı sadece birçok kez dile getirdiği için rahatsız oldum ben de söyledim merdiven boşluğu kapatılırsa istediğini yapabilirsin tabii ki diye asla karışamam dediğiniz gibi orası onun dairesi sonuçta ister bekar oturur ister evlenip oturur ister arkadaşlarıyla takılacağı bir ortam yapar Kendisi bile bunu ama kapatalım derlerse hayır demem yani

Evin tapusu kimin üzerine umarım eş ve kardeşin üzerinedir genellikle böyle durumlarda anne yada babanın üzerine yapıyorlar bütün birikimleri çocuklar odesede

Ahahah evimizin 3 anahtarı vardı eşim 2sini bana vermişti bende anneme vermiştim ama tabii ki benilcede oturuyorum annem merkezde otobüsle 1 saat neyse evinize kv gelse bir anda anahtarla ve ya siz yokken görse çıksa anlarsınız diye düşünüyorum çözümü o zaman yaparsınız kafanıza takmayın şimdiden

O konu sorun edilecek bir şey değil bence, ondan yazdım. Sizde zaten kapatalım istedigini yap demişsiniz açık açık. Kalkipta şu halde taşınmayı teklif edemez bir daha sanmıyorum. Eşiniz de istemez bence bu haliyle.
Halledilir ne kadar erken o kadar iyi.

Kocası ve kardeşi almış diğer kardeşin hakkı yok veee zaten aradaki merdiven kaldırılırsa bekar da oturabilir demiş anlama bozukluğunuz var herhalde

Evin tapusu kimin üzerine umarım eş ve kardeşin üzerinedir genellikle böyle durumlarda anne yada babanın üzerine yapıyorlar bütün birikimleri çocuklar odesede
Maalesef ki kayınvalide üzerine kendisi bugüne kadar hiç çalışmamış Yani bir katkı payı yok eşim ve kardeşi Ödemiş bütün masrafları ama durum Maalesef ki o şekilde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…