Sizce eşim evimin anahtarını kayınvalideme vermiş midir?

Evin durumunu anladım. Bi akrabamızda öyleydi dediğiniz gibi merdiven kaldırıldığında diğer daire ile bi bağlantısı kalmıyor. Kendi dış kapı girişi vs var. Merdiveni kaldırmak çok da zor değil kırılıp o kısım kapatılacak o kadar. Dediğiniz iyi olmuş merdiveni kırıp kaldırsınlar ne yaparsa yapsın

Aynen öyle ilk başlarda Tabii ki hevesi vardır belki öyle bir fikri vardır diye sessiz kaldım ben de onlarla beraber gülüp geçtim ama sonra hiç merdiveni kapatalım gibi bir teklifte bulunmadı sanki merdiveni kapatmadan Hani oraya masraf yapmayayım ama buranın anahtarı da Cebimde kalsın istediğim zaman girip çıkayım gibi cümleler kurduğu için ben de kuruldum bu duruma ve en son merdiveni kapatıp istediğinizi yapabilirsiniz diye tepki verdim sonra bir daha açmadı konuyu taşınma gibi bir niyeti varsa da bunu bize Bildirir beraber ortak bir şekilde O merdiveni yıktırıp kapatabiliriz boşluğu

Bu konuda tavrınızı net şekilde koymanız ve ifade etmeniz çok iyi olmuş. Bu şekilde net oldukça kimse sizi ezip bir şey yapamaz. Eşinizde anahtarı vermedim diyorsa vermemiştir. Anahtarı verecek biriyse değiştirirseniz yine verir. He belki vermiştir ama geri almaya çekinir ailesinden onun detayını da tatlı dille sorup öğrenebilirsiniz bence. Ona göre ortak kararla değişin.

Maalesef ki kayınvalide üzerine kendisi bugüne kadar hiç çalışmamış Yani bir katkı payı yok eşim ve kardeşi Ödemiş bütün masrafları ama durum Maalesef ki o şekilde
Üzgün ifadesi koydum üzüldüm gerçekten tamam evlilik öncesi alinan mallara eşler ortak değil bir boşanma olsa ama Allah uzun ömürler versin hadi esinize birşey olsa kayınvalide evden size hak bile vermez işte o zaman gerçek yüzünü görürsün nasıl bir insanmis bunu yazdım diye yanlış anlamayın ama birde böyle bir durum var.

Başka kardeş var mı bilmiyorum ama kayinvalideye birşey olsa ev miras olarak 2 kardeş harici diğer kardeslerede geçer bakmayın şimdi size ev sizin filan derlerse iş miras meselesine gelince insan kardeşlerini bile taniyamiyor.

Benim de hem annemlerde hem kayınvalidemlerde anahtarımız var. Başka şhirde yaşıyoruz biz işten dönmeden gelirler biz dışardayken markete giderler vs sürekli onun takibini yapmaktansa anahtar vermeyi mantıklı buldum eşim teklif dahi etmemişti. Konu çok abartı geldi bana..

Öncelikle evde altın saklamayın.
Ben bir bankanın kasasını kullanıyorum yıllardır , içim daha rahat. Size de öneririm.

Ben kendi evimizin bir anahtar kopyasını kendi anneme bıraktım yıllar önce. Aksi bir durum gelişirse diye bırakmıştım. Muhtemelen bıraktığım yeri onlar bile hatırlamıyordur ama artık.
Aynı şekilde kvdeme bıraksam da içim rahat olurdu. Asla iki ailede kendi kafalarına göre çıkıp gelmez eminim. Herkes kendi ailelerine göre yol alır bu durumda.

Sizin ortak ev meselesine gelince, evin ödemesi iki kardeş tarafından yapılmış ancak siz kullanıyorsunuz. Kardeş de kendi payını isteyebilir. Bu durumda da en uygun olan evin satılması ve paranın ikiye bölünmesidir. Kendi payına düşen parayı belki yatırım olarak değerlendirir.
Sizde kendi payınıza düşen paranın üstüne birikim yapıp ev almaya çalışırsınız.

Bunların gayet farkındayım ama bu konuda bana söz hakkı da müdahale hakkı da düşmüyor malesef. O denem hayatında olsaydım dogru olanı yani yarısını kardesinin yarısını kendi uzerine yapmasını tavsiye ederdim. Bundan sonrasini yasayip görücez mecbur

Baska sehirde olsa bana kalmaya gelseler bende veririm işe giderken kadına ben yokken disaricikma diyemem tabikide sizin tuzunuz kuru olduğundan rahasıniz

Şimdi şöyle ki sizin babaanneniz başka bir insan kayınvalideniz başka bir insan. Bana çok ön yargılı davranıyorsunuz gibi geldi. Yedek anahtarın birinde olması bence yanlış değil. Yarın bir gün Allah korusun düşseniz başınıza bir şey gelse evde birinin sizi merak edip gelmesi yararınıza olacak bir durum. Dünyanın bin türlü hali var. Anahtarınız güvendiğiniz birinde olsun en basiti unutursanız gider alırsınız. Eğer sınır bilen insanlarsa bir beis görmem aile bireylerine anahtar vermekte.

Ev ayrılacaksa keşke en başta ayırsaydınız. Siz evin içinde oturuyorken kaynınızın gelip üst kata yerleşeceğini sanmam, rahat edemez zaten.

yeni evliyken, aman anahtar sadece bizde dursun kimsede durmasın vs ağlayıp durdum... buradada konular okuyoruz tabi evime izinsiz girilmiş vs... neyse zaman geçti. anahtarı kendi annemlere verdim. oğlana baktıkları için. çok kasmışım... yok banyodan çıkarken görmüş vs.. kendi ayıpları olduğunu yeni fark ediyorum... sonuçta insan evde banyoyu kullanamazmı

çok takılmayın verdiyse verdi. çat kapı girerse ozaman görüşürsünüz...

borçlarınızı bitirip böldürmeye bakın evi... kvalide üzerine yapılmış kısmı da saçma geliyor... satış yapıldığı zaman (gelinler kabul etmeyecek üzerimize alalım diye tutturacaklar) evlenildikten sonra edinilmiş mal olarak görülüp ortak olacaklar halbuki baştan oğlunun üzerinde olsa siz hak iddia edemecektisiniz... kvalide vefat etse başka kardeşler hak isteyebilir karşık işler

Kendi ailesine göre yol alir evet ve ben yeni evliyim kimse icine girmeden taniyamaz ve eşimin ailesini tanıma dönemindeyim.

Ev konusuna gelincede belirttim ya çoğu mesajda dunlex ev kardesinin dairesi bos duruyor zaten benim dairemle birlesik ama ben esya yerlestirmedim yukariya istedigi zaman gelip oturabilir merdiveni kapatmak şartıyla. Evi satip parayi ikiye bölmek degilde merdiveni kapatip evi ikiye bölmek en kolayı

Anladım, siz yukarı hiç yerleşmediniz.

Yukarısı da aynı alt kat gibi mi oda sayısı bakımından? Ayrı mutfağı - tuvaleti banyosu var mı ?

ben yeni evliyim kimse icine girmeden taniyamaz ve eşimin ailesini tanıma dönemindeyim. Ben babannemle kv mi kiyaslamadim sadece örnek verdim tabiki anneme guvenir veririm o da kendi annesine guvenir verir ama ben karşıyım boyle şeylere o yüzden yanlış anlasilmasin benim annem ne yapicak diye dusunmesin diye kendi anneme vermeyi dusunmedim teklif de etmedim

Anladım, siz yukarı hiç yerleşmediniz.

Yukarısı da aynı alt kat gibi mi oda sayısı bakımından? Ayrı mutfağı - tuvaleti banyosu var mı ?
Herseyi var benim 3 oda yukarisida öyle banyo tuvalet mutfak hatta yukarıda ekstra çatısı da var genis ve güzel

Cok haklisin ayni durumu ben yasadim ama benm esim vermedi biz dairemizi yapdirirken kapiyi takan adam kayin pederime vermisdi anahdari ve o anahdar hala kayip bazen bakiyorm evdem cikdim zamanlar evime girdini anliyorm suan o evde deyilm ama cok hakli bir isyan bence kimse kimsenin ozel alanlarina kafasina esdi gibi girmemeli ama soyledebirsey var senin altinlarinin evde kalmasi cok sacma kesinlikle evde birakma derim yanina al altinlar gittikden sonra kimseyi suclayamazsin kanitin da olmaz altinlarini ya bankaya koy yada koluna tak canim

Mutfak banyo giriş kapısı herseyi var tek yapilacak merdiven boslugu kapanması zaten ben üst kata hicbir eşyamı koymadim bir kac koli dışında yayilmak istemedim onun dairesine
Ozman ayrılmadan girişi kayniniza musade etmeyin eşiniz yokken onun ark lariyla orda işi yok. Daireler ayrılır ozman diledigini yapar

Evet ben de korkarak tutuyorum evde ama daha bir bankadan kasa satın almadım bu ara onun üzerine düşeceğim

Mutfak banyo giriş kapısı herseyi var tek yapilacak merdiven boslugu kapanması zaten ben üst kata hicbir eşyamı koymadim bir kac koli dışında yayilmak istemedim onun dairesine
tamam o zaman sıkıntı yok illa gelip keyif çatacağım diyorsa merdiven boşluğu vs kapattırsınlar öyle
zaten orası kapanmazsa eşinde müsaade etmez herhalde öyle dimi :)

bu arada eltiniz olunca altlı üstlü mü oturacaksınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…