Sizce eşim evimin anahtarını kayınvalideme vermiş midir?

Sizin yaptığınız ön yargı ama.Daha en baştan tırnaklarınızı çıkartıyorsunuz.Hoş değik.Ben kendim verirdim anahtarı ya ben mi garibim.
Ha bakardım duruma önce,eğer babaanneniz gibi bir kadın ise alırdım sahada vermezdim.
Daha kadını hiç tanımadan etmeden yargılıyorsunuz..
Daha yolun başındasınız.Bunun ilerisi de var, yarın birgün çocuğunuz olur kv ye ihtiyaç duyarsınız,belki iş hayatınız olur acil durumunuz olur.Mevbur anahtarı verir hale gelirsiniz.
keşke ben kv me yakın olsaydım.Her iki aileye de uzağım mecbur bir yere gidince anahtarımı komşuma bırakıyorum.
Ama diğer konuda haklısınız.
Kabul edilir gibi değil yani başta tepkinizi koyun derim.Olacak iş mi
Anlamıyorsunuz herhalde Tabii ki de tırnaklarımı çıkarırım ben Kayınvalidem kötü bir insan demiyorum kötü bir durumumuz da olmadı ama kimsenin eline ipin ucunu vermek istemiyorum Ben o anahtarı verirsem aldığımda sıkıntı çıkar ya da almak istediğimde sıkıntı çıkar kilidi değiştiririm sıkıntı çıkar Kayınvalidem evime girer çıkar eşime bundan rahatsız olduğunu söylerim anahtarı değiştirmek isterim bu sefer der ki Evden bir şey mi aldı sanki şunun için girmiş bunun için girmişler eşimle aram bozulur gerek var mı böyle şeylere Bence yok Herkes evini bilsin herkes yurdunu bilsin milletin benim evimde ne işi var diye düşünüyorum

Nasıl yani dubleks evde bir katında siz bir katında kaynınız mı olacak? O ne saçma şey öyle ya olacak iş mi? Anahtar meselesinden çok bu işi çözmeye bakın bence. Dediğiniz gibi merdiven iptal edilip,iki kat ayrılsın birbirinden. Yarın bir gün kaynınız evlenince onun eşide kabul etmez zaten bunu hatta kendisi de etmez. Eşinizin de etmemesi lasım o ne diyor bu işe?

Anahtar meselesine gelince de,evinize biri çat kapı girmediği müddetçe eşinizi anahtarın kopyasını verdin mi diye darlamayın bence.
Evin girişleri ayrı arada sadece Merdiven var o merdiven kalkınca iki ayrı daire oluşuyor kaynım evlenince de kendi dairesinde oturacak bir bağımız kalmayacak yani evden eve direkt geçiş gibi bir durum söz konusu olmayacak o zaman

Kaynınız konusunda haklısınız bende istemem üst katımda yabancı ama o da haklı oda para vermiş. En mantıklısı bir an önce evi ayrılmak. Üst katın ayrı girişi var mı?

Benim evimin anahtarı annemde, onun ki bende. Evinize girmeyeceğine eminseniz bence eşiniz haklı.
Kayınvalidemi daha yeni yeni tanıyorum Çünkü Yeni evliyim ve iki defa Yatak odama girdi bir keresinde ben vardım yanında tamam onu Sıkıntı etmedim ama ikinciye pat diye daldı odama tarak alacağım diye yani birisine bir kere fırsat verirseniz devamı geliyor evime gelmiş olsa onun bana yardımcı olacağı bir şekilde ben evde olmam ona ihtiyacım olur sesimi çıkaramam Ama bir dahakine bu durumu yaşadığı için ses yapamadığım için ikinciye kendini girme hakkını görür o zaman da gerginlik çıkar

Çok kişisel bi konu aslında bu. Benim evimin anahtarı kayınvalidemde var hatta altınlarım da onun evi daha güvenli olduğu için onda duruyor henüz bankaya vermedik. 6 ay oldu.
Ama kayınvalidem biz söylemeden bırak anahtarla girmeyi çağırmadan çat kapı oturmaya bile gelmez.
Kişiliğini çözdüğüm için hiç problem değil anahtar mevzusu ki ben de eşiniz gibi acil durumlarda lazım olabilir diye düşünüyorum.

Kaynınız konusunda kesinlikle haklısınız.
Ayırsınlar üst katı, ne yaparsa yapsın.

Ben gerektiği zaman öyle bir durumda hepsine yetişirim evimden bir şey alınması gerekiyor evime bir şey gelmiş gidip hemen evimden alabilirim böyle bir imkanım var Kapıda kalmış olsam çilingir çağırabilirim elimde bu kadar imkan varken vermemin saçma olduğunu düşünüyorum ve vermek de istemiyorum
tamam.

Anlamıyorsunuz herhalde Tabii ki de tırnaklarımı çıkarırım ben Kayınvalidem kötü bir insan demiyorum kötü bir durumumuz da olmadı ama kimsenin eline ipin ucunu vermek istemiyorum Ben o anahtarı verirsem aldığımda sıkıntı çıkar ya da almak istediğimde sıkıntı çıkar kilidi değiştiririm sıkıntı çıkar Kayınvalidem evime girer çıkar eşime bundan rahatsız olduğunu söylerim anahtarı değiştirmek isterim bu sefer der ki Evden bir şey mi aldı sanki şunun için girmiş bunun için girmişler eşimle aram bozulur gerek var mı böyle şeylere Bence yok Herkes evini bilsin herkes yurdunu bilsin milletin benim evimde ne işi var diye düşünüyorum
Şimdi böyle düşünüyorsunuz.Yıllandikca değişiyor fikirler.O sizin kv kız.Ne zararı gelecek ki.
Aksine olumlu bir ilişki olurdu.Ben evime eşyama tapan biri değilim,umrumda değil,Zamanında kendim vermiştim anne sende dursun ne olur ne olmaz diye 10 yıldır en ufak sorun yaşamadık bu konuda.Tabi benim eşimin ailesi görgülü insanlar..onlarında anahtarı bulunur bende.
Evimde müsade isterdi odalara girince anne gir ev senin derdim.
Baba anneniz öyle çıkmış diye tüm insanlar öyle değil.
Bir arkadaşım vermişti sonra baktı sorun oluyor.Bigün anahtarını evde unutmuş gibi yapıp gitti yedeğini aldı daha da vermedi.
Ortada hiç sorun yokken boşa huzurunuzu bozmayın.
çalışan bayansiniz.ben şuan mecburiyetten elin bakıcılarına evimi emanet etmek zorunda kalıyorum.
Bende çalışıyorum.Keşke kayinvalideme emanet etseydim.
Hayat çok yorucu ve zor.İlk 4 yıl çocuğum yoktu rahattım.Ama şuan
2 çocuk iş hayatı ev hayatı hergun yemek derdim.
İnsan ailelerin desteğini arıyor inan.
Burda kayınvalidesi annesi yardımcı olan insanlara çok imreniyorum şimdi.
Ya en basiti.
Gece bir tepsi pohoca yapıyorum..Tabiki bakıcım yesin içsin ama pohocadan 3-4 tane kalmış oluyor.Kardeşi ilkokula gidiyormuşta onada götüruyor yaptıklarımdan..Hiç unutmam kızımla pasta yapmıştık minik ama.2 dilim ancak çıkar.
Eve geldim kızım okuldan geldi pastayı istedi baktım yok.kabi yıkanıp kaldirilmiş.
Bebeğim ufak o zamanlar yemez.
o kadar gerildim ki.isten yeni gelmişim kızim ağlıyor bir yandan.
Neden yedin denmez.
Ama şunu söyledim,çalışıyorum bak sürekli yapamıyorum yoruluyorum dedim.
kv olsa kendi yapar bırakır işim kolaylaşır.
Elin nazını niyazini çekiyoruz inan.
Ha belki ben bambaşka bir pencereden bakıp yoruyomluyorum ama inanın tecrübe bunlar işin gerçekleri
En baştan soğuk olmayın.İlişkinizi iyi tutun.bir şans verin.böyle basit mevzularla bozmayın huzurunuzu Kendinizce önlem alıyorsunuz ama hiç değmez

Evin girişleri ayrı arada sadece Merdiven var o merdiven kalkınca iki ayrı daire oluşuyor kaynım evlenince de kendi dairesinde oturacak bir bağımız kalmayacak yani evden eve direkt geçiş gibi bir durum söz konusu olmayacak o zaman
Onu anladım zaten de eşinizin haberi var mı kaynınızın bu söylemlerinden onu merak ettim.

Şimdi böyle düşünüyorsunuz.Yıllandikca değişiyor fikirler.O sizin kv kız.Ne zararı gelecek ki.
Aksine olumlu bir ilişki olurdu.Ben evime eşyama tapan biri değilim,umrumda değil,Zamanında kendim vermiştim anne sende dursun ne olur ne olmaz diye 10 yıldır en ufak sorun yaşamadık bu konuda.Tabi benim eşimin ailesi görgülü insanlar..onlarında anahtarı bulunur bende.
Evimde müsade isterdi odalara girince anne gir ev senin derdim.
Baba anneniz öyle çıkmış diye tüm insanlar öyle değil.
Bir arkadaşım vermişti sonra baktı sorun oluyor.Bigün anahtarını evde unutmuş gibi yapıp gitti yedeğini aldı daha da vermedi.
Ortada hiç sorun yokken boşa huzurunuzu bozmayın.
çalışan bayansiniz.ben şuan mecburiyetten elin bakıcılarına evimi emanet etmek zorunda kalıyorum.
Bende çalışıyorum.Keşke kayinvalideme emanet etseydim.
Hayat çok yorucu ve zor.İlk 4 yıl çocuğum yoktu rahattım.Ama şuan

2 çocuk iş hayatı ev hayatı hergun yemek derdim.
İnsan ailelerin desteğini arıyor inan.
Burda kayınvalidesi annesi yardımcı olan insanlara çok imreniyorum şimdi.
Ya en basiti.
Gece bir tepsi pohoca yapıyorum..Tabiki bakıcım yesin içsin ama pohocadan 3-4 tane kalmış oluyor.Kardeşi ilkokula gidiyormuşta onada götüruyor yaptıklarımdan..Hiç unutmam kızımla pasta yapmıştık minik ama.2 dilim ancak çıkar.
Eve geldim kızım okuldan geldi pastayı istedi baktım yok.kabi yıkanıp kaldirilmiş.
Bebeğim ufak o zamanlar yemez.
o kadar gerildim ki.isten yeni gelmişim kızim ağlıyor bir yandan.
Neden yedin denmez.
Ama şunu söyledim,çalışıyorum bak sürekli yapamıyorum yoruluyorum dedim.
kv olsa kendi yapar bırakır işim kolaylaşır.
Elin nazını niyazini çekiyoruz inan.
Ha belki ben bambaşka bir pencereden bakıp yoruyomluyorum ama inanın tecrübe bunlar işin gerçekleri
En baştan soğuk olmayın.İlişkinizi iyi tutun.bir şans verin.böyle basit mevzularla bozmayın huzurunuzu Kendinizce önlem alıyorsunuz ama hiç değmez
Yorumunuz cok hoşuma gitti yargilamadan fikir verdiginiz icin teşekkür ederim

Eşim ilk teklif etti kabul etmedim. Ben de babannemlerin yaptığı saçma sapan işlerden dolayı.

Ancak zaman geçtikten sonra kendim ellerimle verdim.

Az çok tanımışsındır aile mahremiyetine dikkat edecek insanlar ise vermenize bir sakınca yok hatta anahtar içeride kalınca filan kolaylık.

Ulaşamayınca pat diye gelecek insanlar mı yoksa siz şehir dışındayken ya anne kediye bi su verseniz, çiçeklere baksanız modunda bırakabileceğiniz birileri mi?

Kat ayırma meselesine gelince... Keşke hiç yukarı yerleşmeden herkes yerini bilsin deyip merdiveni iptal etseymişsiniz.

Baska sehirde olsa bana kalmaya gelseler bende veririm işe giderken kadına ben yokken disaricikma diyemem tabikide sizin tuzunuz kuru olduğundan rahasıniz
Tuzum kuru değil yaşadığım şehir 10 saatlik bir uzaklıkta değil istediği an gelebilir mesafede. Kayınvalidenizle aranız iyiymiş asıl sizin tuzunuz kuru olmalı😄

Eşim ilk teklif etti kabul etmedim. Ben de babannemlerin yaptığı saçma sapan işlerden dolayı.

Ancak zaman geçtikten sonra kendim ellerimle verdim.

Az çok tanımışsındır aile mahremiyetine dikkat edecek insanlar ise vermenize bir sakınca yok hatta anahtar içeride kalınca filan kolaylık.

Ulaşamayınca pat diye gelecek insanlar mı yoksa siz şehir dışındayken ya anne kediye bi su verseniz, çiçeklere baksanız modunda bırakabileceğiniz birileri mi?

Kat ayırma meselesine gelince... Keşke hiç yukarı yerleşmeden herkes yerini bilsin deyip merdiveni iptal etseymişsiniz.
Belki ileride bende seninlebayni fikirde olucam ama suan tanima adamasindayim yani nisanlilikndoneminde bilginiz gibi yapmacik olur insanlar kimse kimseyibtanimadiginicinnherkes birbirine sevimli davranir 6bay oldu daha cok içli dışlı da olmadigimiz icin zamanla tanicam.

Ben biraz kurduğunuzu düşünüyorum ailenizde gördüğünüz, yaşanan tecrübelerden kaynaklı temkinli olmaya çalışırken (ki bunu belirli ölçüde anlıyorum) biraz dozu kaçırmış gibisiniz. Ben okuyunca direkt şunu düşündüm neden eşinize güvenmiyorsunuz? Vermedim dediyse vermemiştir. Bu sizin doğrunuz ona yorumum yok değerlendiremem ama eşinize güvenmeyip acaba demeniz bana burda garip gelen.

Merhaba kızlar öncelikle şunu belirteyim kayınvalidem ile aramızda bir problem yok çok şükür çok içli dışlı olmamakla beraber birbirimize gidip geliriz ama hep eşimle giderim o da hep eşim varken ve diğer iki oğluyla beraber gelirler akşam çay içmeye veya yemeğe diğer çocukları bizden küçükler Kayınpederim vefat etmiş onu hiç tanımıyorum şimdi asıl konuya geleyim.

Biz evleneli 6 ay oldu ve evlendiğimiz ertesi günü balayına gitmek için yola çıkacaktık eşim evin bir anahtarını senin annene bir anahtarını benim anneme verelim biz yokken ne olur ne olmaz Bir şey olursa müdahale ederler dedi Ben de doğal olarak karşı çıktım takılarımı evde bir yere sakladım gitmeden önce yeni evli olduğumuz için hırsız girme senin gözünün önünde bulundurarak ama eşim ısrar etti anahtarı verelim su patlar yangın çıkar bir şeyler dedi Ben de dedim yangın çıkacak olsa veyahut da çıksa gelip senin annen veya Benim annem bir müdahale edemeyecek Ev 2'mizin annesine de çok yakın değil Yürüyerek bir 20 dakika Sonuçta bunu ilk gören komşular olacak onlar da itfaiyeyi arayacaklar evde su basmış olsa tamirci değiller Bir müdahale edemeyecekler ki zaten eve girmedikleri sürece kimse bunu da fark etmez ve Ben zaten bu durumdan aşırı rahatsız oldum kabul etmedim şahsen kendi Anneme bile vermek istemem neden evimin anahtarı olsun ki ailelerimizde.

Neyse öyle böyle Ben verdirmedim anahtarı kendi Anneme de vermedim ama aklıma hep şu takılıyor acaba benden habersiz bir kopya yaptırıp vermiş midir?

Şimdi niye bu kadar büyütüyorsun diyenler çıkabilir zamanında annem bu problemi yaşamış ve Babaannem annemi arayıp ulaşamayınca anahtarla pat diye eve girmiş Annem de duştan yeni çıkmış üzerinde havluyla karşısında babaannem böyle bir şey yaşamaya asla istemiyorum eşimle tekrar Açıldı bu anahtar konusu birkaç ay önce ve ben izah ettim evde uyurum haber alamazlar veyahut da telefonlarını duymam pat diye gelirler ben bu durumdan rahatsız olurum dedim ve evimi kurcalanmasını evime bir başkasının Benden izinsiz girmesin de sevmem rahatsız edici bir durum Benim babaannem muska büyü gibi şeylerle zamanında annemi Çok yormuş Tabii kaynanamdan öyle bir şey görmedim bana kötü bir yaklaşımı da yok ama kimseye güvenmiyorum.

Beni sinir eden bir konuda şuydu evimizde kiracı vardı kiracı çıktı evi temizlemeye gittik dubleks ev zamanında katları ayırırız iki kardeş altlı üstlü otururlar diye düşünmüşler buna saygı duyuyorum Tabii ki de ama işte şu an Evim dubleks iki katı birleşik kaynım sürekli üst kat benim Şuraya bir koltuk koyayım bu odayı şöyle yapayım bu odayı arkadaşlarımla gelir otururuz yatak koyarım gibi şeyleri defalarca söyledi ilk zamanlar ses çıkartmadım Sonuçta Onun da hakkı var orada ve oturdukları ev küçük olduğu için heves ediyor diye düşündüm ama sonra sanki biz orada otururken bunları gerçekleştirmek istiyormuş gibi konuşmaya başladı Ben de aradaki merdiveni kaldırın benim dairemi ayırın istediğinizi yapabilirsiniz Tabii ki de dedim Sonuçta Onun da hakkı var ama ben orada oturduğum sürece ve o daire birleşik olduğu sürece asla böyle bir şeye izin vermem kaynım genç ve arkadaşlarıyla çok takılan bir insan eşim evde olmayacak veyahut da olacak ben banyoda olacağım veya rahat bir şeyler giyeceğim pat üst kapı açılacak kaynım arkadaşlarıyla yukarıda takılacak asla kabul etmem böyle bir şeyi anahtar konusunda buradan Kafamı kurcalıyor sürekli çok uzattım farkındayım ama sizce birkaç ay sonra eşime bir bahane bulup kapı kilidini değiştirsem mi
Anahtar konusu zamana bırakılabilir. Ancak kaynınız biraz haksızlığa uğruyor gibi görünüyor. Siz taşınmadan önce evin kira geliri varmış, muhtemelen iki kardeş geliri paylaşıyordu. Şimdi siz oturuyorsunuz ve eşinizin kardeşi kiradan faydalanamıyor. Yarı kira bedeli vermeniz gerekir. Bu size sorun olarak döner bence.

Yorumları okuyunca anladım mi ev kv üzerine. Bu durumda sizin anahtar kv ye verildi mi ya da kbirader yukarı kata çıkarsa gibi düşüncelerle kendinizi üzeceğinize ev bizim değil ilerde ne yaparız diye düşünmeniz daha uygun olur.
Ev kv nin ve anahtarı da çatır çatır alır. Oğlu da bir şey diyemez. Tapu onun çünkü. Başka çocuk da varmış ortanca falan dediniz öyle anladım. İlerde o çocuk da hak sahibi oluyor.
Eşim le kardeşi ödemiş demenizin hiç anlamı yok çünkü ilerde eşiniz ailesine halkınız yok ev benim demez diyemez. Zaten öyle niyeti olsa evi iki kardeş üstüne yaparlardı.

Anahtar konusu zamana bırakılabilir. Ancak kaynınız biraz haksızlığa uğruyor gibi görünüyor. Siz taşınmadan önce evin kira geliri varmış, muhtemelen iki kardeş geliri paylaşıyordu. Şimdi siz oturuyorsunuz ve eşinizin kardeşi kiradan faydalanamıyor. Yarı kira bedeli vermeniz gerekir. Bu size sorun olarak döner bence.
Ust kati kapatalim ben kiraya vericem derse kapatabiliriz ama şuan böyle bir talebi bizden yok para konusunda çünkü esimle ortak çektikleri bir krediyi eşim tek başına ödüyor bu durumdan dolayı o şekilde yardımcı oluyoruz yani

X