Siz nasıl yapıyorsunuz?

O zaman aciklamaya baslayin ısterseniz. O kucuk dunyasinda kimbilir neler dusunuyor yavrum benim
Tekrar sormasını bekledim sormayınca bişey söylemedim.Sordugunda 3 yaşındaydı anlamaz diye işe gitti diye gecistirdim öyle de kaldı,pedagog ne kadar küçük de olsa anlar anlatın dedi.
İçli bir çocuk düşünüyor ama henüz tam ifade edemiyordur belkide.Bir gün baba geçti TV de,anne benim de babam var dimi dedi.Beraberken ex üzüyordu şimdi de çocuk,her yönden sağlıklı buyusunler inşallah

İşte ben de tam olarak bundan korkuyorum.Hafta sonundan hafta sonuna alabilir sadece, bazen üst üste gönderince de alışiyor
Bi ara uzman lada görüş alirsin bem söyle soyleyim bi komsu vardi bosanma yok onlarda ama kizi aglarim bak krizlere girerim diye her dedigini yapmis ama kiz gercekten artik krize giriyor suan 5 yasinda bas edemiyor dr git demiyorum herkesin anneligi kendine. disardan bakınca dikkatli olmak lazim cocuk anneyi ele gecirmis .ağlayınca babam geliyor psikolojisine girmemeli sahsi fikrim .zaten velayet derdin yok arada gorus gunu olmasada gonder derim sanada vakit olur dinlenmeye

Sizi anlıyorum hislerinize üzüldüm.
Geçen ay oğlum ameliyat oldu,ex ile sıkıla sıkıla çocuğun odasında 4.5 saat oturdum.Cocuk sanki yanındaymis gibi her hastalığından her şeyinden haberdar ediyorum usttd bir üyenin tabiriyle komşu çocuğu gibi olmasın diye.Cocugun psikolojisi çok önemli benim için.Her istediğinde görmesini sorgulamanın sebebi de psikolojisi için kötü olup olmayacağıydi.

Çok geçmiş olsun konu evlat olunca karşı tarafa bazen mecbur kalınıyor.. En azından babamı istiyorum dediğinde beraber bir yemek yemeleri bile çocuğa babasıyla da kalıyormuş hissi oluşturur zaten suan küçük bir kaç yıl sonra iletişimleri de sadece kendileri üzerinden olacaktır siz de arada kalmayacaksınız.. Sağlıkla büyütün minniğinizi

İşte iyi bir şey yapayım derken kötü sonuçlar olmasından da endişeliyim.İki haftada bir yeterli olmuyorsa her hafta gidecek bir düzen koymak da geliyor aklıma, kullanmamış da olur

Aynen bu konuda bir uzmana danışayım bu hafta ben

Durumu anlattiktan sonra mutlaka cocugu yine pedagog ile gorusturun derim. Benim kizim cok ciddi tepki verdi. Cocuk dr yeterli degildi bu konuda, 9 aylik bebegi pedagoga goturemedigim icin oturup kendim arastirdim. Ona gore bir duzen kurdum. Ayriligin 3 ve 5 yastan sonra cinsiyetlere gore etkisi farklilasiyor. 3,5 ve ergenlik caginda mutlaka profesyonel bir destek lazim cocuklarimiza

Baba yeniden evlendi mi? Kiz cocuklari annenin evliligini ve kardeslerini kolaylikla benimserken babanin evliligine uzuluyorlsrmis.

Ben çocuksuz gittim,gitme sebebim gece alt ıslatma sorunuydu konuşurken bunu da sormuştum.Onunla da gideceğim gerekirse artık kendini ifade edebiliyor

Ben çocuksuz gittim,gitme sebebim gece alt ıslatma sorunuydu konuşurken bunu da sormuştum.Onunla da gideceğim gerekirse artık kendini ifade edebiliyor

Ben once cocuk doktoru ile görüştüm. Kizim korkarak uyanip agliyodu, sadece beni istiyodu annemi istemiyordu. Elini tutturup sarki soylettiriyodu sabaha kadar uyumuyorduk. Surekli kendi ellerini isiriyordu(diş cikarma doneminde degildi, zaten erkenden cikmisti disleri). Doktor ayriligi anlayamaz, ayrilikla ilgisi yok dedi. 9 aylik bebekle ne yapcam bilemedim oturdum arastirdim. 9.ayda goremedigi kisinin birdaha gelmeyecegini dusunuyormus. Babasini goremedigi icin kayboldugunu dusunuyormus. Diger ebeveyni kaybetme korkusu yasadigi icin geceleri korkup agliyormus ve anneye daha bagimli oluyormus. Okudugum herseyi birebir yasadim. Artik babanin kaybolmadigini öğrendi. Ama etkileri devam ediyor. Mesela salondaydak yarim metre uzagimda bile durmaz. Hep yapisik yasiyoruz. Beraber karsilikli top oynardik, onu bile oynamiyor. Birakip hemen sariliyor bana

Benimki de öyle, mutfağa gitmissem o an ne yapıyorsa yanıma gelip yanımda devam ediyor.

9 aylık dönemde gözden kaybolan her şeyi yok oldu sanirmis zaten.Hatta bunun öyle olmadığını öğretmek için çocukla eşyaları saklayıp bulma oyunu oynuyormuş burada bir üye miydi nette mi okudum öyle bir şey yani.Hangi zamanda neyi nelerle asacagimizi bilebilsek keşke ,bizim için ekstra önemli bu.

O yuzden her konuya kadin cocugu kendi icin yapiyor, ne kadar bakabilecekse o kadar yapmalı diyorum. Olumsuz bir kosulda cocugu gece gunduz destekleyen kisi anne oluyor. Allah çocuklarımızın yardımcısı olsun

Baba yeniden evlendi mi? Kiz cocuklari annenin evliligini ve kardeslerini kolaylikla benimserken babanin evliligine uzuluyorlsrmis.
İki tarafta evlenmedi üstelik şu an aynı şehirde olmamıza ragmen baba sadece hafta sonu arıyor pazar günü kızını kızım kalmak istemiyor iki saat görüşüp eve donuyot

Ben kendi deneyimimi paylaştım elbette o zamanlar çocuk ayrılığa alışsın bana da alışsın babayı ozlemesin diye yokluğuna da alışsın diye oyaliyordum ileriki yaslarda çocuk için babanın önemi çok artiyormus çocuğum hep küçük kalacak sanıyordum. Benim gibi yapmayan arkadaşlarımın çocukları babaları ile öyle yakın ki. Keşke çağırıp en azından hadi yemek yemeğe gidin deseydim

İki tarafta evlenmedi üstelik şu an aynı şehirde olmamıza ragmen baba sadece hafta sonu arıyor pazar günü kızını kızım kalmak istemiyor iki saat görüşüp eve donuyot

Beraber bir aktivite yapsalar kiziniz gider bence. Film izlemek, gezmek, yemege gitmek gibi. Belki cocugun sosyal ihtiyaclarini anlamiyordur eski esiniz

Beraber bir aktivite yapsalar kiziniz gider bence. Film izlemek, gezmek, yemege gitmek gibi. Belki cocugun sosyal ihtiyaclarini anlamiyordur eski esiniz
Yaptılar kuzucum hatta yapsınlar diye ben de yanlarında oldum bazen . En sevdiği filmlere gitmek alışveriş yapmak. Ama o duvar asilmiyor. Çocukluktan gelen bisey olduğu ve yıllarca tekrar olduğu için.mesela en çok görmek istediği ülke Japonya eski eşim hadi Japonyaya gidelim yarı tatilde dedi kızım istemedi baba da ustelemedi kendine başka plan yaptı hemen tatile gitti. Son üç senedir aynı sehirdeyiz baslarda biraz çabaladı adam çocukları kandırmak kolay aslında ama çabası derin değildi olursa olur modda. Teklifi var ısrarı yok. Kızım da iki saat görüp görevimi yapayim modunda. Yaklaşık 8 yıl iki haftada bir gorustuler. Bir de artık büyüdüğü için kalmak istemiyor baba kızını tanımıyor ki nasıl sohbet eder nelerden hoşlanır nasıl idare eder bilmiyor. Çocuk sıkılıyor hakli olarak.

4 yaşına kadar altını değiştiren oyunlar oynayan bir babaydi pedagog desteği almaya başladık şimdi.pedagogda yılların birikimi var alışkanlığı var kolay yıkılmaz o duvar dedi. Ama cabaliyoruz. Keşke küçükken bu kadar korumacı olmasaydım babasiydi sonuçta siz yine de Bir destek alın uzmandan belki şartlar farklıdır konu sahibi. Bizim babamızin evi müsaitti bir de öyle bakmayan etmeyen bir adam değildi.bir erkek ne kadar bakabilirse patates kızartması yedirdi diye kızıyorum içimden TV izletti.diye kiziyordum. Şimdi kızım.yine patates yiyor TV izliyor ne değişti.hic.

Umarim bundan sonra biseyler düzelmeye baslar kızınız için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…