Sinirden ne yapacağımı bilmiyorum

Ben esinizin sizi surekli igneledigini düşünüyorum. Sanirim Is konusunda da boyle bisey demisti size, issizken. Sonrada yemek koy diye emir verip kapiyi kitliyor. Bana tuhaf geldi. Yaraniza basmaktan keyif aliyor gibi
Evet özellikle tahrik ediyor sanki. Kızacağımı bile bile beni zayıf noktamdan vurmaya çalışıyor. Eleştirmesine birşey demem bende yeri geliyor eleştiri yapıyorum ama onun yaptığı bambaşka birşey.

Haset insanlar olur ya, hani ayağınız kaysa mutlu olacak; eşinizden de o enerjiyi aldım. Laubali ve gevşekliği de cabası. Nasıl sindirilir bilmiyorum. Size üzüldüm. Böyle bir intihar girişimi travmanız var ve sırıtarak bunu söylüyor, kötü biri eşiniz.

Eşinizin yaptığı, sizi zayıf noktanızdan vurmaktır. Eş değil başkası olsa anne babası hakkında böyle espri yapmak çok ayıp. Ailenizle bir sorunu mu var yoksa herkese karşı mı böyle?
Aslinda ikiside mevcut kendisinde. İnsanlarla alay edebiliyor küçük dusurecek şeyler söyleyebiliyor. Başkasının dış gorunusunu mesela alay malzemesi yapabiliyor. Defalarca kez uyardım bu yaptığın hoş değil dedim. Ailemi sevdigide pek soylenemez. Sevmek zorunda değil bende onun ailesini sevmiyorum ama asla böyle bir saygisizlik yapmam. Heleki bir sıkıntılari olsa bunu asla alay malzemesi yapmam.

Hiç sormayın. Çok zor donemler geçirdim. Evli olmama rağmen tek başıma atlattım bu zor zamanlari diyebilirim. Destek olması bir yana köstek olması ayrı üzüyor. Hainlik gibi birşey bu.

Sen bu herifle birlikte hala az çok sağlam bir psikoloji ile hayata devam ediyorsun ya seni tebrik etmek lazım. Biliyorum önceki konularını.

Sen bu herifle birlikte hala az çok sağlam bir psikoloji ile hayata devam ediyorsun ya seni tebrik etmek lazım. Biliyorum önceki konularını.
Onu bir çok konuda olduğu gibi kabullendim bu yüzden eskisi gibi yipranmiyorum. Bir tür savunma mekanizması mi artık bilemiyorum. Eşimde de ilerleme var eskiye göre hiç yok diyemem ama tam duzeldi derken artık aramızda eskisi gibi sorunlar yok diye sevinirken durup dururken kasıtlı bir şekilde asabimi bozması yüzünden başa sarıyor bazı şeyler. Beni derinden yaralayan şeyleri görmezden gelemiyorum. Ben suçluymuşum gibi davranıyor birde tavır yapiyor o saatten beri bende muhatap olmuyorum, olmayacağım hatasını anlayana kadar.

Başlarına bir şey gelse sevinecek şeklinde değil de daha çok takılır, alaya alır tarzda konuşmuş eşiniz. Annenizle ilgili durum olmasaydı konudaki mevzu bana da önemli gelmemişti. Annenizle ilgili olan gerçekten önemli ve insaniyetten uzak bir yaklaşım. Dolayısıyla eşinizin laflarının size batması normal şu an. Ben kısasa kısasçıyımdır, aynı şekilde davranırım ki anlasın

Eşin bu kadar detayı neden biliyor ? Madem ki eşin bunu alay konusu yapıyor, yüzüne vuruyor ne demeye ailenin her şeyini eşine anlatiyorsun ?

Eşin bu kadar detayı neden biliyor ? Madem ki eşin bunu alay konusu yapıyor, yüzüne vuruyor ne demeye ailenin her şeyini eşine anlatiyorsun ?
Eşim çoğu şeyi bilmiyordu ama bir yerden sonra saklamam artık imkansız bir hal aldı. Annemin intihara kalkıştığı gün (2.5 sene önce) beni aradı sinir krizi geçirdi bu evide binayida yakacağım dedi kendini kaybetmisti annemi tek başıma zaptedemem diye esimle beraber gittik. Gittiğimizde evde yoktu aklıma binanın bodrumuna bakmak geldi. Bodrum'a indigimizde borulardan birine kalın bir ip gecirdigini gördük annem kendinde değildi. Eşim zor zaptetti. Annem sakinlestikten sonra eşime çoğu şeyi anlattı zaten o olaydan sonra eşimde dahil oldu ailevi konulara.

Eşin senin yasadigin acıyla dalga geçmemeli. Verdiğin tepkide çok haklısın. Espiri yapılacak konu var yapılmayacak konu var. Hatasını anlayıp özür dileyene kadar geri adım atma. Özür dilerse de dugularini ona anlat ve bu konuda uyar

Yaşanan olaylardan malzeme çıkarması zoruma gitti. Ben olsaydım ailesi hakkında asla öyle konusmazdım. Anne babasi uzerinden onu vurmaya çalısmazdım. Söylediği şeyin beni kiracagini adı gibi biliyordu.
Asla demeyin, bence yeri zamanına göre sizde yapardınız. Tanımıyorsun ne alaka demeyin, insanız nihayetinde...

Senin tepkin abartı geldi valla. Ben olsam “komik mi şimdi bu söylediğin hayatım ?” Derim.. o da bir açıklama yaptığında “esprilerine dikkat et kırıyorsun beni” derim özür diler konu kapanır

Sizde anlatmayın bişey aile hakkında lütfen ailenizi sofranızda malzeme ettirmeyin. Bazı şeyleri eşleriniz bilmeyi versin. Böyle konuları uzatmak hiç iyi değil eşin ayıp etmiş sende duymazdan gelseydin .. eşin hiç olgunlaşmamış çocuğun önünde yaptığı hareketler çok yanlış kapıyı kilitlemek nedir ya Allah kolaylık versin ne diyeyim gerçekten çocuksu hareketler bunlar.

Abartmadığınızı düşünen bi benim sanırım, ilk mesajda da anne ile ilgili durumda da..
Eşiniz terbiyesiz ve saygısız. Nerede, ne konuşacağını bilmeyen, eşinin kırılıp kırılmayacağını düşünmeyen bi odun. Bu tür şeylerin şakası olmaz, aile konuları hassastır. En azından bende sizin gibi aile konusunda şaka kaldıramayan biriyim. Ailede geçen, insanları üzen olaylar birilerinin geyik yapacağı, şaka yapacağı mevzular olmamalı. Benim dert edindiğim konu hakkında gülerek şaka yapmak ne yahu!
Siz ona yapsanız aynısı tepkisi ne olurdu acaba...

Şunu diyen adam direkt boşanır ama siz bir arada kalmayı tercih etmişsiniz, bu dediği şey diğer hareketinin yanında devede kulak kalır.

Eşinizle ailede olup biteni paylaşmayın o zaman... Boşuna sinirinizi bozmayın derim ben

Çok zor şeyler. Böyle zamanlarda eşlerimiz bize destek olsun bizimle beraber olsun isteriz ama onlar dalgaya alıyolar evet saygısızlık. Ama şöyle düşün erkeklerin çoğu böyle kötü niyetle yapmıyodur diye düşünmek istiyorum. Sakin bşr zaman da eşinle konuş bu tavırlarına kırıldığını söyle. Hissettiklerini bile bile yapmaya devam ediyosa o zaman orda art niyet ararım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…