Sinirden ne yapacağımı bilmiyorum

Merhaba hanımlar. O kadar kırgın ve ofkeliyimki. Buraya yazip biraz sakinlesmeye ihtihacim var. Abim ve ailemin arası kötü. Yakın zamanda aralarında yine bir hadise geçti.
Eşim bunu biliyor. Bu gece annem ve babam yurt dışına gidecekler 3 aylığına. Abimde yurt dışında yaşıyor. Akşam eşim iş dönüşü bugün ne yaptığımı sordu. Bizimkiler yurt dışına gideceği için ziyaret ettigimi söyledim. Onların yurt dışına gideceğinden eşimin haberi yoktu. Alaylı bir şekilde gülerek abin onları orda dövmesin dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. Çok ofkelendim. Öyle birşey olsa hoşuna gidecek gibi. Hem saygısız hem terbiyesizsin dedim. Bana karşıda saygın yokmuş olsaydı annem ve babam hakkında alay ederek böyle konusmazdın dedim. Hadi sofrayı kur falan dedi duymazdan gelerek. Kendi yemeğini kendin ısıt köy seninle aynı sofraya oturmak istemiyorum dedim. Çekti yatmaya gitti arkasından kapıyı kilitledi suçlu benmişim gibi. Oğlumda sahit oldu tartıştık diye çok üzüldü. Şu an çocuklarımdan gizli agliyorum sinirimden. Ailemi ve kendimi hakarete ugramış gibi hissediyorum. Nasıl sakinlesecegim onuda bilmiyorum.
Her zaman derim ailen zehir zıkkım da olsa eşin dahil herkese bal lokum diceksin yoksa sonuç bu

Merhaba hanımlar. O kadar kırgın ve ofkeliyimki. Buraya yazip biraz sakinlesmeye ihtihacim var. Abim ve ailemin arası kötü. Yakın zamanda aralarında yine bir hadise geçti.
Eşim bunu biliyor. Bu gece annem ve babam yurt dışına gidecekler 3 aylığına. Abimde yurt dışında yaşıyor. Akşam eşim iş dönüşü bugün ne yaptığımı sordu. Bizimkiler yurt dışına gideceği için ziyaret ettigimi söyledim. Onların yurt dışına gideceğinden eşimin haberi yoktu. Alaylı bir şekilde gülerek abin onları orda dövmesin dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. Çok ofkelendim. Öyle birşey olsa hoşuna gidecek gibi. Hem saygısız hem terbiyesizsin dedim. Bana karşıda saygın yokmuş olsaydı annem ve babam hakkında alay ederek böyle konusmazdın dedim. Hadi sofrayı kur falan dedi duymazdan gelerek. Kendi yemeğini kendin ısıt köy seninle aynı sofraya oturmak istemiyorum dedim. Çekti yatmaya gitti arkasından kapıyı kilitledi suçlu benmişim gibi. Oğlumda sahit oldu tartıştık diye çok üzüldü. Şu an çocuklarımdan gizli agliyorum sinirimden. Ailemi ve kendimi hakarete ugramış gibi hissediyorum. Nasıl sakinlesecegim onuda bilmiyorum.
Benim abim de sorunlu anlaşamıyoruz ne annem babam ne ben. eşim böyle bişey dese güler geçerdim herhalde fazla büyütmüşsünüz gibi hakaret bişey yok

Olayı biraz da siz uzatmışsınız. Eşiniz abinizle sorun yaşadığı için inceden laf etmiş. Bu durumda objektif olmanız gerekir. Biri abinizse diğeriniz de eşiniz. Saygısız,terbiyesiz kendi yemeğini kendin ısıt koy demekle konuyu büyütmüşsünüz
amacım kişisel tartışmak değil, ilk mesaj sizinki olduğu için sizinkini alıntılıyorum. böyle düşünen arkadaşlara soruyorum, bunu bir arkadaşınız yapsa bu kadar alttan alır mısınız gerçekten? sizin ailenizde hiç hoş olmayan bir durum var, kocanız sizinle üzülüp yanınızda olacağına bunu alay malzemesi yapıyor. siz de tepki göstererek uzatmış oluyorsunuz öyle mi??

onu geçtim, eşinizin böyle aile durumu olsa siz alay eder misiniz gerçekten?? ve eşinizin sizinle gülüp oynayacağını bekler misiniz ciddi ciddi? benim tanıdığım yurdum erkeği sizi söyleyip söyleyeceğinize pişman eder.

amacım kişisel tartışmak değil, ilk mesaj sizinki olduğu için sizinkini alıntılıyorum. böyle düşünen arkadaşlara soruyorum, bunu bir arkadaşınız yapsa bu kadar alttan alır mısınız gerçekten? sizin ailenizde hiç hoş olmayan bir durum var, kocanız sizinle üzülüp yanınızda olacağına bunu alay malzemesi yapıyor. siz de tepki göstererek uzatmış oluyorsunuz öyle mi??

onu geçtim, eşinizin böyle aile durumu olsa siz alay eder misiniz gerçekten?? ve eşinizin sizinle gülüp oynayacağını bekler misiniz ciddi ciddi? benim tanıdığım yurdum erkeği sizi söyleyip söyleyeceğinize pişman eder.
Söylenilene karşı gülüp oynasın demiyoruz ama konuyla ilgili hassasiyetini belirten bir ikazı olmadan direkt tepki verip trip atmak da bir çözüm değil. Konu sahibi eşine bu durumdan rahatsız olduğunu belirtse konu o an kapanacaktı belki

Siz ambulans olayını eklemediğiniz için yorumlar yüzeysel oluyor benimkide dahil. Sizin eşiniz daha önce bu denli kötü durumlarda bile duyarsız kalmış dalgaya almış o yüzden şuankinde kırılmışsınız. Dümdüz okuyunca siz abartmış görüyosunuz, detayı okuyunca ise tamamen haklısınız

Söylenilene karşı gülüp oynasın demiyoruz ama konuyla ilgili hassasiyetini belirten bir ikazı olmadan direkt tepki verip trip atmak da bir çözüm değil. Konu sahibi eşine bu durumdan rahatsız olduğunu belirtse konu o an kapanacaktı belki
benim de anlamadığım bu. koskoca adama neden ikaz vermek zorundayız bunun ayıp olduğunu anlaması için? bu adamın gerçekten düşünemediği için böyle tepki verdiğini sanmanızı anlamıyorum. adam gerizekalı değilse gayet kötü niyetli. erkeklerle senelerce beraber çalışmasam adamların 3 yaşında zekası olduğunu düşüneceğim buradaki yorumlardan. öyle bir şey yok hanımlar. bu adamlar gayet her şeyin farkında ve aptal değiller.

benim de anlamadığım bu. koskoca adama neden ikaz vermek zorundayız bunun ayıp olduğunu anlaması için? bu adamın gerçekten düşünemediği için böyle tepki verdiğini sanmanızı anlamıyorum. adam gerizekalı değilse gayet kötü niyetli. erkeklerle senelerce beraber çalışmasam adamların 3 yaşında zekası olduğunu düşüneceğim buradaki yorumlardan. öyle bir şey yok hanımlar. bu adamlar gayet her şeyin farkında ve aptal değiller.
Evet ve bu sözün canını acıtacağını bile bile söylemiş

kötü gününde senin acınla dalga geçen adamla nasıl aynı yatağa girip sırtını döneceksin? eş dediğin adam dediğin ne işe yarar, ne diye yıkarsın kirli donlarını? sana düşman mı yok?

burada boşan diyince kabahatli oluyoruz da şu adamla aynı evde yaşanmaz kusura bakma. beni ve ailemin iyiliğini istemeyecek adamla aynı evde yaşamak evlilik değil. şimdi gençsin, bunun hastalığı var doğumu var. yarı yolda kalırsın.

hamiş : çocukların varmış. eminim doğumda da gerçek yüzünü göstermiştir bu yaratık.

eşiniz bu ya, ne var bunda alıncak. ben de yurtdışında yaşıyorum kardeşim geliyor en az 1 ay kalıyor, kardeşim canım tabi ama evde atıştığımız için babam hep ablan dövmesin seni orda yalnızken diye takılır. onun gibi bişe yapmış eşiniz. ben çiftler veya cok yakın arkadaşlar arasında böyle şeylere alınmanın ilişkide var olan bi huzursuzluk olmasına bağlarım açıkcası. size saygısızlık gibi geldiyse oyledir. ama dediğim gibi bu kadar basit şeylerin saygısızlık gelmesi garip. babam habire dayımlar anneannemle ilgilenmiyo diye anneme laf yapar, kimse alınmaz. ilişki dinamiğine bağlı tamamen.

Daha öncede buna benzer birşey yapmıştı. Annemin yakın zamanda sorunları vardı psikolojik olarak ağır şeyler yaşadık. Daha önce annem kendini asma teşebbüsünde bulundu eşim bunları biliyor. O günde o kadar olmasada benzer şeyler olmuştu içimi eşime döktüm yoldaydik arabadaydik tam o sırada annem ve babamın binasının önünden geçiyorduk ambulans vardı binanın önünde. Yine sırıtarak imalı bir şekilde bak sizinkilerin evinin önünde ambulans var dedi. Baslarina birşey gelse mutlu olacak gibi. Bunlari nasıl sindirecegimi inanin bilmiyorum.
Şu durumda aşırı haklısınız, ilk mesajda hiç hak vermemiştim.
Sınırlarınızı koruyun, aşmasına izin vermeyin.
Gerçekten hoş değil.

Gereksiz ağır tepki vermişsiniz.Ofkenizin nedeni aslında eşiniz değil.Ailenizin içinde bulunduğu durum sizi üzüyor ,abiniz belkide sürekli anne babanızı manen yıpratıyor.Dogrusu esimin anne babası bu durumda olsa bende derim"acaba abin bu sefer ne yapacak ,bir geriye dövmesi kaldı onu da yapar artık" diye... ..
Eşinizle aranızı bozup, çocukları huzursuz etmeyi bırakın gidin annenizi, babanızı üzen abinizin canına okuyun ......

X