Şiddet,Tahammülsüzlük ve Manipülatif Kişilik

Sevgili konu sahibi..

Bazen eksiklerimizi, yanlış insanlarda bulduğumuzu zannederiz..oysa ki ihtiyaç duyduğumuz şey, onda yoktur sadece olduğuna inanmak isteriz..

Sizde, eşinizde varolmayana ihtiyaç duymuş ve onu görmek istemişsiniz..keşke böyle olmasaydı ama hayat yanlış kararlarımızla bir bütün..

Kültür farkı sadece diplomayla olan birşey değil..görülen o ki eşiniz ve ailesiyle mutlu bir ömür geçirmek zor..

Şunu kendinize sorun.."Bu evliliğe neden devam etmeliyim?"

bundan sonra resmi nikah da kıydık tabiki. sadece böyle süslü sözler etti demek istemiştim.

Aşkın gözü kör olmuş yine . Nisanliyken belli etmiş aslında hem acele edip herşeyi yapacağım deyip sonra annen onu bunu yapmıyor demesi inanın sonrasın da olacaklar için bir teminat .

Kabul edelim kızlar
( bir haftadır sevgiliyi nasıl yola getiririm konuları mantık evliliği yapacağım adı altında hakaretleri görmezden gelme konuları beni aldattı ama seviyorum unutamıyorum vs vs )
hatanın çoğunluğu görmezden gelerek bizde oluyor malesef .

Yorumlara bi baktım da aynı şey benim konu da da olmuştu zaten zor zamanlar yaşayanlara kalkıp düzgün yaz yok niye evlendin vs vs...yani bi kadın olarak çok kırıcısınız gerçekten yazmak istedim.
Artık yapılmış ve geri dönüşü yok olanların suçlamaya ne gerek var acaba? Bazılarınız gerçekten kötü niyetli...
Konu sahibi geçmiş olsun ben dayak yemedim ama kalsaydım eminim yerdim.aynı özelliklerde bieiyle evliydim.arkama bakmadan kaçtım.her şey güzel olur mu bilmiyorum bazı insanların şanssızşık mı diyeyim saflık mı diyeyim işleri yolunda gitmiyor.hep darbe alıyor bi de çok göze batmamalı diye düşünüyorum bulunduğun yerde.evde ailede işte...en iyi olmak sorun bak evde sen ondan iyiymişsin sorun iştw olsan sorun vs va

Valla azmettim okudum tamam bilmedin tanıyamadın evlendin bacım da bu kadar şey yaşamana gerek yoktu şiddet tokattan başlamış ağız burun kırmaya kadar gitmiş neyse ki geç de olsa akıllanmışsın aileni üzme onların desteğiyle atlatırsın inş herşeyi

Valla ne yazdıysan okudum paragraf falan önemli değil konu sahibi ablacım. Çokta üzüldüm Allah sabır versin, bir an önce kurtulursun da o kocan olacak pislikte ettiğini bulur inşallah.

Sona kadar okudum ve okudukca da size kizdim. Adam size vuruyo ve normal bişeymis gibi yaninda kaliyorsunuz. Adam size yumruk tokat girisiyo daha valiz topluyorsunuz. O sirada valiz toplamak nasil geliyo akliniza? Kendinizi ilk tokatta disari atmaliydiniz, polis cagirmaliydiniz. Ben sucu sizde gordum kusura bakmayin. Boyle insan cekilirmi ya. Okudukca icim parcalandi hem de. ALLAH yardimciniz olsun, cok uzuldum durumunuza ...

Çok üzüldüm metroda demişiniz ya kocam öldü ondan ağlıyorum diye size bunları yaşatan ölseydi daha iyiydi. Karısına el kaldıran erkekler adamım ben diye sokakta geziyorlar ya ona yanarım. Söylenecek çok şey varďa neyse kaç kurtul kardeşim

Bütün yazınızı okudum... İçim parçalandı.
Belliki çok sevmişsiniz ve ne yaparsa yapsın hem merhamet hem sevginizden yapılanları affedip unutabiliyorsunuz. Belki bazen hasta yanında olmam gerek diye düşünebilirsiniz. Sakın böyle insanı ne kadar seversen sev uzak dur affetme sakın lütfen. Ülkede kadınlar göz göre göre ölüyor onca dayak yerken ya size bişey olsaydı ?? Annenin babanın halini bir düşünsene ? Yere batsın öyle koca toprakta kabul etmez böylelerini... Böyle insanlar iyiyken çok iyi kadınlarını baş üstüne tutarlar herşeyi yapar kapıda yatarlar... Ama sinir anlarında olmayan şeyleri olmuş gibi hasta kişiliğe dönüşürler ve size vururken bi nebze vicdan azabı çekmezler. Sonra kendilerine geldiklerinde gelmezsen ayrılırsan kendimi öldürüm sensiz yapamam bile deyip vicdanınıza oynarlar ki bunu yaparken gerçekten pişmandırlar ama hastadır düzelmezler. Elinizden gelenin fazlasını yapın nafaka elinde avucunda ne varsa acımayın buna. Kendinizi iyi koruyun uzaklaştırma kararı üst üste alın şimdi sessiz ama karşınızA çıkarsa ummadığınız şeyler yaşatır. ALlah yardımcın olsun kimseye böyle koca vermesin deyim artık ben bi arkadaşımdan biliyorum o yüzdem çok etkilendim.

Sen net bir kız değilsin, akışına bırakıyorsun ve pratik düşünemiyorsun. Her gün planlı yaşa, bir gece önceden yarın yapacakların, o ay yapacaklarını ve yıllık hedeflerini yaz. Bu dava işleri için ilk iş darp raporunu al, evden onun tarafından atıldığına dair tutanak tuttur. Duygusal işleri bırak, selam diyene sevgi dolu bir selam ile tanıştık diyeceksin nerdeyse. Diri ol, baban da yokmuş. Hiç bir şeyi ertelene ve oluruna bırakma, güçsüzlüğü insanlsr hemen hissederler, güçlü ol.

Yaşadıkların için gerçekten üzüldüm. Zor olsa da doğru bir karar vermişsin umarım bu sefer arkasında durabilirsin kararının.

bugün davayı açtım. az önce.

Üstümdeki pijamayla sokağa çıkıp salya sümük ağlamalı mıydım ? Dışarı çıkıp aklımı topladım sonra valizimi topladım çok da çabuk davranıyordum. Sonra ne yaptığımı bilemedim ki sanki biri çocuğumu öldürmüştü, yada onu öldürmüştü oradaki adam başka biri gibime gelmişti. Kendimi düşünemedim yaşadığım hayalkırıklığını düşündüm ve en iyi haliyle gözümün önüüne geldi eşim. uzaklaşınca içinde olduğum durumu anladım ancak. zten yumruk işinden bir önceki gece de bitmişti bir çok şey.

Hepsini okudum,yaşadıklarına çok üzüldüm...bence kocan olacak şahıs gercekten hasta,psikopat...neyseki kurtulmussun,insallah bundan sonra mutlu olursun

aslında kesinlikle bir erkek arkadaşım olmuş olsa böyle olmazdı. Ama ben evlenene kadar hep işimde gücümdeydim, başarılı bir öğrenciydim ailemi de hiç üzmedim. Ve babamdan dolayı da kimseye güvenemiyordum. ama bu insanın iyi hallerini betimlemekte zorlanıyorum. yoksa namus ayakları aşırı sahiplenmeleri acele etmesi, saf sözleri hareketleri herşeyi iyiydi benim güvenimi bile kazanmıştı. dediğim gibi hiç erkeklere güvenim yoktu benim hiçbir zaman. ve işte bir duvarım daha yıkıldı hayatta kime nasıl güvenirim bilmiyorum bundan sonra. yüksek lisans ve kariyerime bakacağım ama içimdeki bu anlamsızlık ne olacak bilmiyorum.

Bundan sonraki yaşamın çok güzel olur umarım.
Davayı açmışsın dönme yolundan..
Mutluluklar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…