Şiddet,Tahammülsüzlük ve Manipülatif Kişilik

Farkında olmadan kaçtığınız tanıma uygun kişiyi bulmuşsunuz ama emin olun herkes öyle değil. Zamanla yaralarınız sarılacak, insanları tanıyacaksınız ve bu yaraları kapatıp çiçekler açtıracak kişiyle tanışacaksınız. Kötü bir deneyim olmuş, iyi ve kötü deneyimler sayesinde daha iyileriyle iletişim kurmayı öğreniyoruz. İnsanlarla vakit geçirmek şart. İnşallah bu adamdan en kısa sürede kurtulursunuz nafakasını tazminatını da alırsınız. Bu sayfayı kapatıp ondan sonrasına odaklanırsınız

Sevgi güçsüzlük değildir. Size taş atana ekmek vermek güçtür. Zayıf olsam evime dahi gelemezdim yaşadıklarım üstüne. Drp raporu için neredeyse 2 hafta uğraştırdılar polis,karakol,hastane mekik dokudum. bunları yazmayı atlamam da zannederim hala şokta olmamdan. kendisine kamu davası da açılacak. Eşim muhtemelen sosyopat. Kişisine göre çok güzel şekil alıyor ve yalan söylüyor. ben de tecrübesizdim ve eşimi seviyordum ne yapacaktım ki...

25 yaşındayım ama toplum baskısı ve ne yazık ki dul algısı diye birşey var. Aslında bütün ailem bana destek verip sahip çıktı ama annemin üzülmesinden çok korkuyorum. çünkü annem boşandığında da çok boş konuşan edepsiz insanlar olmuştu. bana ne söyledikleri önemli değil ama o üzülürse çok üzüleceğim.

Canım mesaj yazdım sana okurmusun

Hepsini okudum çok üzüldüm hele ki metroda insanlara söyledikleriniz içimi yaktı. Sevmişsiniz sonucu bu olmuş dönmeyin bir daha yapmayın kedinize bunu. Böyleleri de adamım erkeğim diye geziyor pes.

İnsanlar acımasız evet ama eskisi kadar sert tabular Yok. Daha 25 yaşındasınız çok gençsiniz. Travmayı atlatınca iş bulmak eğitime devam etmek vs gibi hayatınızı yola koyacak uğraşlara yönlenirsiniz, insanlar sizinle uğraşınca istedikleri tepkiyi almazlarsa Yen’i uğraşlar bulurlar, dedikodu malzemesi onlar için inanılmaz çok, bi yerden sonra sizi unuturlar. Gerektiği zaman ağızlarının payını çekinmeden verin. Şimdi iyileşme zamanınız bunları düşünmeyin. O adamdan kurtulduğunuz için şanslısınız. Sağlıklı olduğunuz için şanslısınız. Ailenizle olduğunuz için şanslısınız. Hayat size güzel sürprizlerle gelecektir, sakin olun.

Yalniz degilsin. Bende benzer bir kisilikle gorustum.
Ve bunlardan baya baya varmis.
Cok guzel manipule ediyorlar insani. Suan soktasin belki daha dogrusu travma da olabilir. Bende tam cikmis degilim sayilir.
Ama geciyor emin ol.. Kendine ve insanlara olan guvenin komple gidiyor ilk zamanlar. Sonra yavas yavas geri geliyor. Ama daha temkinli, daha akilli oluyorsun.
Tecrube olarak gor bunlari. Okuyunca nefret olustu icimde aklima geldi yasadiklarim. Ilk zamanlar bu nefretten nasil kurtulacagim diye dusunuyordum ama buda geciyor.
Kalbinin sicakligindan kendinden hic vazgecme canim. Sen pirlanta gibi bir insansin. Boyle piskopatlar sececekleri insanlari iyi bilirler.
Birde ona tepki verme hic canim. Tepkinden besleniyorlar. Aglasan bile acimaz..yazdigin gibi aynen oyle gülerler insana. Butun baglantilarini kes at. Artik ozgursun. Ozgurlugunun tadini her saniyesini yasa. Acini da yasa ama kendine acima hic. Bilemezdin daha once boyle insanlarin varligini.

Birde boyle piskopatlar seni izole etmek ister. Arkandan iftira da atar.. Ama ne onemi var degilmi baskasinin ne dusundugu? Bir dedikoduyla seni kotu goren insan zaten kisisel gelisimini tamamlamamis insandir. Umursama.
Ailen ve sevdiklerinle guzel gunlere yelken ac hic geriye bakmadan.

((( çok üzüldüm yaşadıklarına insallah bundan sonra mutlu bir hayatın olur , annenin sözünü dinlersin....
Allah kıymet bilenlerle karşılaştırsın ...!!!

çok çok güzel şeyler yazmışsınız çok teşekkürler... sizin de karşınıza güzel kalpli iyi insanlar çıksın daima. mutlu olun doya doya ... en mutlu günleri dilerim.

Umarım karşınıza iyi insanlar çıkar bundan sonra. Takılınacak yer değil biliyorum ama 'küçük oğlum, yavrum' diye sanki annesiymişsinizce mi severdiniz eşinizi genelde?
Evet bana anne filan derdi dizime yatardı filan.. o halleri tatlı olurdu bunu kullanırdı hep .

Evet bana anne filan derdi dizime yatardı filan.. o halleri tatlı olurdu bunu kullanırdı hep .

Bence çok tuhaf bu bir ilişki için. Tam toparlayamayacağım muhtemelen yazacaklarımı ama
1. Anne-oğul ilişkisinde oğlan yaramazlık yapan anne de gerektiğinde cezalandıran, gerektiğinde affeden konumundadır. Yani anne oğul ilişkisi otorite bakımından dengesiz bir ilişkidir. Üstünüzde durmadan otorite kurmaya çalışması, o "sen bir erkekle nasıl konuşulacağını bilmiyorsun" öfkelenmesi hem bundan hem muhtemelen kendi annesiyle ilgili içine attığı ciddi sorunları olmasından kaynaklanıyor bana göre.

2. Anne oğlunun gözünde kusursuzdur ve her zaman fedakardır. Yerine koyduğu anne figüründe de çocukluğunda gördüğü kusursuz yetişkini ve fedakarlıkları bekler, bulamayınca hayal kırıklığına uğrar.

Yani siz tecrübesizliğinizden anlamamışsınız ama bence iyi günlerinizde de manyakmış bu adam. Ne güzel kaçıp kurtulmuşsunuz bir daha aynı yoldan bile geçmeyin. Bir de bir psikologla görüşmeyi ihmal etmeyin.

gerekirse pijamayla cikip bagirip cagirip eve polis toplamaliydin. diyelim ki, pijamayla cikmak istemiyorsun o zaman ustunu giyer kacardin, o sirada valiz toplamak aklina nasil geldi anlayamiyorum. Dayaga o kadar alismissin ki, sana siradan gelmis ola bilir. Tokat filan tamam derim de adam cok pis dovuyomus ama. Boşanma davasi actigina cok sevindim. ALLAH yardimcin olsun. Ablami da eski kocasi cok pis doverdi. Oyuzden dovulme konusu geldimi kendimi tutamiyorum ...

Hahahahah... haklısınız galiba. Gerçekten de çok içselleştirmişti o figürü bana. Benim harika bir anne olduğumu söylüyordu hep. Ben de ne bileyim mutlu oluyordum o küçük bir çocuk gibiyken çok masumdu sanki. ama bu da benim ayarlarımı bozmuştur ,doğrudur yani. Deve olayı... nerem doğru ki zaten

Böyle erkek böyle koca olmaz olamaz zaten. Bir kadına bir erkeğin vurması kaldırılacak şey değil bana göre...hep de buna inanmışımdır ama gel gör ki başıma geldiğinde başka faktörler girdi işin içine.

ablamin eski eşi kavqa sirasinda gozumun onunde ablamin kafasina sandalye cirpmisti hatta ablama attigi yumrugun bir tanesi gozume gelmisti. Hemen polis cagirtdirdim. Mahkemeye cikti adam. Ablam bosandiktan sonra da hapse girdi 3 ay yatti. Cok sukur kurtuluyorsunuz ...

Öncelikle geçmiş olsun da hatanın en büyüğü sizde o kadar dayak yiyip anneniz her seferinde götürmek isterken ısrarla kalıp dayak yemeye devam etmek neden adam ruh hastası ıyi ki öldürmemiş sizi umarım o adam sizden özür dileyince de geri dönmezsiniz

zat3n başında sağlıklı değilmiş bu ilişki adam baya manyak ne demek anne felan çok garip enteresan
Eşler arasında olabilir bunlar diye düşünüyorum .Hastalıklı bir bağdan çok sevimlilik olsun diye yaptığını düşünürdüm. Ama herşey olabilirmiş gidişata bakılırsa. Beni öldürüp kıyafetlerimi de giyermiş daha ileri gitse :) ... neyi niye yaptı bilmiyorum ama 10 ayda bin türlü boşanma sebebi olduğunu biliyorum ne yazık ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…