Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

Konu sahibi arkadaşımız ne kadar çirkin ve görgüsüzsünüz, yazık okuduklarıma şoktayım Dümanımın başına sizin gibi gelin prd insan, lütfen önce kalbinizi düzeltin sonra başkalarını eleştirin.Yazık ya sizin gibi bir gelinleri olduğu için o aileye.

arkadasim insanlarin bize davranislarini kendimiz belirlemezmiyiz bi sekilde?
sen bohcayi begenmedim demissin.. belki davranisinda o sekildeydi kadina..
sen öyle davraninca kadin sana niye iyi davransin ki?
sen karsindakine saygili seviyeli olursan onlarda sana o sekilde davranir..
ama yok kibirli burnu havada olursan karsindan ne bekliyorsun?

kv şunu dedi bunu dedi demişsiniz ama hiç bişey yazmamışınız dogru düzgün,
eltim ,, demişiniz onunla ilgilide bişey okuyamadım sadece ev tabu ....
kendinizi çok güzel övmüşünüz çok yüksek üniversite mezunuyum,annem ,babam şöle,dügünümü şöle yaptık
onlar dügünü bilmem neşekilde yaptı..
yani şu yazılanlar nekadar bencillik..
yüksek daglarıda siz yaratmadınız..
en güzel günlerinizi sizde mahvetmişiniz kusura bakmayın dügün günü gelinlik parçalamak falan ...

bir söz vardır OKDA'DA VAR HATA ,YAYDADA.....

Son düzenleme:
Bence bu guzel konuya, gece gece sınırlerımıze tavan yaptırdıgı ıcın 5 yıldız verelım sevınsın garıban egosu yukselsın bırazcık :KK52::KK52:

Gelınlılının markasını vermedı mı? Ben mıı? Kacırdım yoksa:KK53:
Cemıl ıpekcı dıkmıstır gelınlıgıde allah bılır yazık olmus:KK52:

senin ailen sana hiçbirşey verememiş çok yazık!
bu dünyada paradan değerli bir çok şey var...
bence sen sahip olamadığıklarından ötürü cahilsin
parayla maddi olanaklara sahip olursun
parayla asalet, parayla saygı, parayla alçakgönüllülük bunların hiçbirini satın alamazsın
bunlar özde sahip olunur, yaşam tarzıyla, aile terbiyesiyle, okumakla, yaşanmışlıkla ....
keşke sen, seninle ve ailenle aynı kafaya sahip birini bulsaydınızda paralarınızı tokuştursaydınız
boşuna dememişler "davul bile dengi dengine"

Son düzenleme:
Hay ağzınla bin yaşa :) Emin ol çoğumuzun hislerine tercüman olmuşsun

Türkiyenin en iyi üniversitesinde okumuşsan ne olmuş ki.. Halden anlamayan, burnu 5 karış havada, kendini çok nimetten sayan ama aslında sandığının çeyreği bile olamayan biri olmuşsun.. Bu yazdıklarımı zerre anlayamazsın sende bu kafa varken.. Eltin işsiz diye aşşağılıyorsun ya hani, o öyle olmaz canım... Harika tahsili olan işsizler de var... Eltin senin gibi okumuş olmayabilir.. Bu senin onu hor görmeni gerektirmez.. Zira, senin şu yazını okuyan çoğu kk üyesinin sana karşı ciddi bir anti-pati duyduğuna da imzamı atarım.. :KK34:

Sayın okumuş bilmiş konu sahibi, madem öyleydi uğraşmasaydınız takısıyla eşyasıyla.. Kalitenizden ödün vermeseydiniz...

Sen bu kafayla git, evliliğin 1 sene bile sürmez..

Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var demişler.... Bu kadar kibir, bu kadar böbürlen hayra alamet değildir..

Kimse senin ailenle aynı tabakada olacak değil.. Senin o leş memleket dediğin yer, kocam dediğin adamın atalarının olduğu yer.. Eşeğin hatrı yoksa sahibinin hatrı vardır diyeceğim ama nafile...

Buluver kendine uygun, en ünlü sanatçıları getirtecek adam... Bundan sana hayır gelmez.. Zira sana birkaç beden büyük geliyorlar..

Eltisi kıskançlığından oynamamışmış...... Sana ne! Asıl kıskanan sensin demek ki, düğününde fare gibi köşeye sinip eltini izlemişsin bir kere bile kalkmadı diyorsun...

Amaaaaaaaaaaaaaaaaaan neyse ya gideyim bir sigara içeyim yoksa elim kolum durmayacak...

Bosver üzme canını,sen içinden geçenleri olduğu gibi yazmışsın,sinirde olursun ,üzülürsünde,acıtasyon yapmamışsın.İnsansın sen makina değil.Durumunu anlatmak için marka ismi verdiğini düşünüyorum,hava atmak ya da küçük görmek için değil.Ayrıca kayınvaliden ve eltinin yaptığı yanlışlar,onların maddi durumlarının kötü olmasıyla,asla üzeri örtülemez.
1.Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.
2.Allah yoksulun kibirli ve gururlusuna buğz eder(lanet eder)
Şöyle bir gerçek var kı davul bile dengi dengine.Yanlış aile seçimi yapmışsın .Madem eşinle aran iyi o zaman eski olanları artık hiç kafana bile takma.Sabırlı olursan herzaman sen kazanırsın.İnsanız hepimiz, zaman zaman kızarız,kırarız,haklıyken haksız duruma düşebiliriz.Yaşadıkların özellikle gelinliği kesmenden belli kolay şeyler değil.Her kim ki seni kıskanır ,senin hakında bolca konuşursa senin işin gücün rast gider ,daha iyi olur senin için herşey.Unut desemde unutamazsın biliyorum.Ama sen iyi düşünürsen ,herşey iyiye gider,buraya içini dökmek için yazdın ,ama normal hayatında sana bu yapılanları herkese anlatma sürekli ve üstünde durma.Çünkü sen sürekli ağlanır ve onların yaptıklarını anlatırsan millete onlardan farkın kalmaz.Unutma Allah yarına bırakır,ama yanına asla bırakmaz.Sana bol sabırlar ve eşinle mutlu bır hayat diliyorum.

Ya iyiki gece gece konuna denk geldim inanilmaz guldurdun beni kalkip yaticaktim uykum kacti o derece..canim arkadasim guzel insan hernekadar tum yazin boyunca kendini ve aileni ust tabaka ve esinin ailesini zit gostermeye calismissanda kalitesizligin kokusu buram buram geliyor cok uzgunum :) Vakkodan marchesa gibi bahsetmene mi guleyim kelebek markasini lazzoni sanmana mi sasirdim :) ya ben seni anliyorum bir sekilde icindeki kompleksleri atman lazim net de bunun icin bicilmis kaftan..
Insanlara egitim duzeyine ve is durumuna gore senin deyiminle ceyiz (allahim bu devirde) yapildigi fikrine nerden kaptirdin kendini? Yoksa nerdeyse cemiyet hayatindanlar gibi anlattigin ailen mi boyle terbiye verdi sana? aaa nasil olur onlar koskoca yukselokul mezunu insanlar ama iyi anne baba olmalari lazim cocuklarini daha cok sevmeleri lazim daha saglikli bireyler olmalari lazim hahaha
Arkadasim konunda inanilmaz bir cehalet ,aile terbiyesi almamislik,dusuk zeka ve gorgusuzluk hakim ancak hangi tarafda oldugunu solemiyim supriz olsun :) Bu insanlar seni biz sinirsiz zenginiz her istedigini yapicaz herseyin en iyisini yapicaz diye kandirdilar mi? o zaman beklenti niye? yoksa yoktur insanlarin durumu neden kendi ailenin yaptiklariyla bir tutuyosun? Sen bahsettigin gibi bir insan ve oyle bir aileden gelmis olsaydin yok 5 bilezik yok ceyiz yok elbise alin allah askina nasil bir koylu zihniyeti(koyluleri asagilamak amacli degil arkadasin agzindan yazdim) ben simdi biriyle evlenicem bize sorcaklar bizde bilmemkac altin diye sayi vericez hahahahhaha birde ustune ustluk annem kiyafetimi isticek ..onlar teklif etse sok olurum olur mu oyle sey derim ..bi de ceyiz ne allah askina ya ceyizmi kaldi artik hala guzel bilmemneli ceyiz bekliyor hahahah madem durumun var evlenince ne begeniyorsan al..annende oz kizinin dugununde boylesine basit bir olaydan sorun cikaricak kadar cahilce davranms..yok o oynamamis oburu ceyizi kotu hazirlamis uffff eltin icin cizmeye calistigin portre direkt sensin..psikoloji de direkt yansitma yapmissin kendindeki eksiklikleri kotu ozellikleri karsindakinde goze batmis gibi anlatmissin inan o aile sana fazla bile zaten kesin bosanirsiniz hadi canim opuyorum seni

eltin belki sana göre kalitesiz insan olabılır.tabi ben bilemem.bu demek degılkı yuksekokul bitiren kalıtesiz olur.ınsanları okudukları okullara göre sınıflandırmayın.
istersen harvard'ı bitir insan olmadıktan sonra.

sözüm yanlış anlasılmasın geneldir.

Son düzenleme:
Konuyu okudukca gerildim, keske ben de gulebilseydim.
Seytan meytan okuyunca ne oldu acaba deyip daldim konuya. Kotu niyet yok, mutluluguna capan sokmak, iftira atmak, ayirmaya kalkmak yok, hele o eltinin sesi bile cikmamis, ne seytanligi bu?
Burda seytan olan sen ve senin ailen.
Ne okudunuz, ne mezunusunuz bilmem ama hakkatten de bazi seyler okuyarak kazanilmiyormus, cok guzel bir orneksiniz buna ailece.
Sizdeki nasil bir gorgusuzluk, nasil bir basitliktir ki "elbise istedik, su kadar bilezik dedik, bu kadar geldi" diyebilip, ustune kadinin hediyesine yuzune karsi " begenmedim" diyebiliyorsunuz? Bir dizide "kroyum emme, para bende" deyip aklinca parasiyla elalemi eziyordu kronun biri, sizinki de o hesap iste. Su marka aldik, soyle dugun yaptik, bilmemne. Anlasilan esinin ailesinin durumu bu kadardi. Sikayet edeceksen evlenmeseydin, zengin mi saniyordun bu insanlari evlendiginde? Kendi cevrenden biriyle evlenseydin.
Hele o eltiyi hic anlamadim. Hic sesi cikmamis, ama seytanmis. Sendeki nasil bir cekememezlik ki kadini egitimiyle bilmemnesiyle bel altindan vuruyorsun aklinca? Ele avuca gelir birsey olsa amenna diyecem ama sen bayagi kiskanmissin eltiyi belli. Catliyorsun oturdugun yerde de egitimden okumaktan vurmaya calisiyorsun eltiyi. Baska ozelligin yok galiba. Okumussun da ne olmussun, basit basit konusuyorsun iste. Birseyler baki kalmis, yazik, acidim.
Ay ne bileyim, Allah o aileye sabir versin. Senin gibi insanlar benden uzak olsun insallah.

Kendi dugununu kendin mahvedip, dugun gecesi sokakta bile olay cikarip, sonra evde cildirip gelinligi parcalamak nasil bir zeka ornedigir, iste buna gulerim. :KK53: Bunu gormek isterdim :KK53:

.

Son düzenleme:
gecmis olsun ya , hic hos degil ama ne yapcan....
Anlamadigim sey sizin memleketdeki ev zaaten esin oturuyordu, siz gene ordasiniz, o ev kv ninmi de kaynina verdi ?

Adaletsizlik....

Umarim esin senin degerini bilir ve araniz bozulmaz

Ya iyiki gece gece konuna denk geldim inanilmaz guldurdun beni kalkip yaticaktim uykum kacti o derece..canim arkadasim guzel insan hernekadar tum yazin boyunca kendini ve aileni ust tabaka ve esinin ailesini zit gostermeye calismissanda kalitesizligin kokusu buram buram geliyor cok uzgunum :) Vakkodan marchesa gibi bahsetmene mi guleyim kelebek markasini lazzoni sanmana mi sasirdim :) ya ben seni anliyorum bir sekilde icindeki kompleksleri atman lazim net de bunun icin bicilmis kaftan..
Insanlara egitim duzeyine ve is durumuna gore senin deyiminle ceyiz (allahim bu devirde) yapildigi fikrine nerden kaptirdin kendini? Yoksa nerdeyse cemiyet hayatindanlar gibi anlattigin ailen mi boyle terbiye verdi sana? aaa nasil olur onlar koskoca yukselokul mezunu insanlar ama iyi anne baba olmalari lazim cocuklarini daha cok sevmeleri lazim daha saglikli bireyler olmalari lazim hahaha
Arkadasim konunda inanilmaz bir cehalet ,aile terbiyesi almamislik,dusuk zeka ve gorgusuzluk hakim ancak hangi tarafda oldugunu solemiyim supriz olsun :) Bu insanlar seni biz sinirsiz zenginiz her istedigini yapicaz herseyin en iyisini yapicaz diye kandirdilar mi? o zaman beklenti niye? yoksa yoktur insanlarin durumu neden kendi ailenin yaptiklariyla bir tutuyosun? Sen bahsettigin gibi bir insan ve oyle bir aileden gelmis olsaydin yok 5 bilezik yok ceyiz yok elbise alin allah askina nasil bir koylu zihniyeti(koyluleri asagilamak amacli degil arkadasin agzindan yazdim) ben simdi biriyle evlenicem bize sorcaklar bizde bilmemkac altin diye sayi vericez hahahahhaha birde ustune ustluk annem kiyafetimi isticek ..onlar teklif etse sok olurum olur mu oyle sey derim ..bi de ceyiz ne allah askina ya ceyizmi kaldi artik hala guzel bilmemneli ceyiz bekliyor hahahah madem durumun var evlenince ne begeniyorsan al..annende oz kizinin dugununde boylesine basit bir olaydan sorun cikaricak kadar cahilce davranms..yok o oynamamis oburu ceyizi kotu hazirlamis uffff eltin icin cizmeye calistigin portre direkt sensin..psikoloji de direkt yansitma yapmissin kendindeki eksiklikleri kotu ozellikleri karsindakinde goze batmis gibi anlatmissin inan o aile sana fazla bile zaten kesin bosanirsiniz hadi canim opuyorum seni

özellikle kırmızıyla belirttiğim cümle dahil her harfine katılıyorum...konu sahibesi belki beğenmediğin o ailenin ufak tefek yanlışları olmuş olabilir ama senin böyle kompleksli ve çocukça şımarıkça davranmanı gerektirmez ne demek gelinlik parçalamak şok içinde kaldım. madem ki kendini ve aileni o kadar üstün görüyorsun ailenin bulduğu uygun biriyle evlenseydin dengin olabilecek biriyle. Ben de türkiyede/dünyada çapında senin anlayacağın şekilde "reputable " olarak anılan bir okuldan mezunum ailem de keza ODTÜ mezunu ama bi gün olsun geçmişteki erkek arkadaşlarımın ailesini hakir görmedim isterse fakir olsun başımın üstünde yeri var, heleki evleneceğim adamı bulduysam o evladı yetiştirenler benim velinimetim olur.

Bi defa senin okul bitirmenle eltinin işsiz/MYO çıkışlı olmasının kayınvalidenin tutumuyla bağdaştırmana hiiç anlam veremedim. Eltinin somut bir davranışı olmamış, demediğini bırakmamışsın. Ben mesela düğünlerde oynamayı sevmem, belki eltin de sevmiyor bu onu şeytanın yamağı yapıyorsa vay haline... Eşinin ailesinin yaptığı tek haksızlık ev meselesi onun dışında çeyizmiş, eşyaymış bunlar çok ufak şeyler. Bu devirde çeyiz mi kaldı? örtü havlu vs. koysa istediğin şekilde evini müzelik gibi örtülerle mi kaplayacaktın SANMIYORUM. Beğenmediysen kendin ne istersen yapardın. Eşya ve marka konusunda da çok güldüm, sanırsın italyan CASA marka mobilya istedin yada Burberry gömlek...demek istediğim şu ki kendin beğenmemezlik yaptığın o markalar arasındaki kıyaslama arasında pek fark yok. Gerçekten kendini komik duruma düşürmüşsün anlatırken.

Anlamadığım nokta neden eşinin ailesine masrafları ödetiyorsun eşin çalışıyor sen de muhteşem okul mezunu olduğun için çalışıyorsundur niye ikiniz borçlanıp içine sinen çeyizlik/mobilya vb. şeyler almadınız? Bir de leş felan demişsin ne kadar ayıp, herkes sizin gibi imkanlarla düğün yapamayabilir, bu durumda ölsünler mi ?! Evet belki ailenin standartlarını bulamadın ama sonuçta sen o evlilik kararına her şeyi bilerek adım attın, bu durumda ya karşı tarafın yaptıklarını susup kabullenecektin yada her şeyi ailenle istediğin gibi organize edip satın alacaktın kimse gerilmeyecekti.

Son düzenleme:
kv size karşı her şeyi gayet güzel söyleyebiliyorken, eltinizin ailesinin ev talebine nasıl sustu ve evi verdiler, anlam veremedim.
Evlatlar arasında bariz bir ayrım yapmışlar. Ya da diğer oğlunun geleceğini pek parlak görmüyorlar ve ondan mı ayrıcalık tanıdılar? Eşinizin tavrı, düşüncesi ne bu konuda?

Diğer konulara gelince, can sıkabilir ama çok boş şeyler. Zamanla siz de anlarsınız boş olduklarını… Huzurunuzu bozmayın bu yüzden…

bu zamanda bu kadar adet, gelenek diye takılmayın bence. Aileniz de eğitimli insanlarmış, hiç tenezzül etmemeliydiniz bence.

aileniz düğünü, sizin ve çevreniz için yaptı. zorunluluk değildi, isteğe bağlı olduğu için biz bunu yaptık, onlar yapmadı diye kıyaslama yanlış...
onların ailesine, akrabalarına özel değil, kendiniz için yaptınız.

Son düzenleme:
Başlığı görünce sandım ki kaynananız gerçekten size eziyet ediyor.Okuduğuma sevinsem mi pişman mı olsam bilemedim.Hem okurken güldüm hem sinirlendim.

Ama diyeceğim bir şey var ki kibiriniz midemi bulandırdı.Her şeyiniz para,kalite,marka.Kusura bakmayın ama en iyi üniversiteye gidip çok zengin olmakla insan olunmuyor.Allah bilir Ankarada olduğunuza göre aileniz parayı basmıştır siz de gidip Bilkentte okumuşsunuzdur:)

Bence kaynananız çok haklı önce bir kendi davranışlarınıza bakın.Gelin bohçasında beğenilmeyecek bir durum yok.O ailenin durumu kötüymüş ellerinden geleni yapmışlar,kusura bakmayın ama benim de verdiğim hediyeyi birisi beğenmese kv.nizin yaptığından bin beterini yaparım o insana.Siz başta o şekilde bir davranış sergilemeseydiniz zaten bunların çoğu başınıza gelmezdi.

Ayrıca eltiniz sizden statü olarak düşük diye siz daha pahalı daha marka şeyler hakediyorsunuz diye bir durum yok.Annenizin de düğün ortasında keşke kızımı size vermeseydim lafı çok yanlış.Ben evliliğinizin uzun süreceğine inanmıyorum.Kimsenin yuvasında gözüm yok yanlış anlamayın umarım uzun sürer ve mutlu olursunuz ama sizin gözünüzü resmen para bürümüş.Bir yerden sonra hırslarınız,beklentileriniz artıcak eşiniz size yetersiz gelicek.

Keşke sizin gibi zengin ama boş birisini bulup evlenseydiniz,yurtdışında balayına gider,Etilerde köşkünüzde oturup şömine karşısında yıllanmış şaraplar içerdiniz:)

Para sizin gibi insanların eline geçince ne yazık ki hiç bir işe yaramıyor.Çok görgüsüzsünüz.

anladığım kadarıyla sizin kininiz tapudan dolayı gelıyor .cunku konudan okudugum

kadarıyla ,eltinizin size bırsey yaptıgı ettıgı yok .ama konu baslıgında eltınız 2. kahraman

olarak gecıyor .her cümlenizden birinde eltinizi aşaglıyorsunuz .kendınızı her cümlede

eltınızle kıyaslamıssınız .siz işinde gücünde lisans bıtırmıs bırı ,eltınız ise yuksek okul

mezunu işsiz gücsuz biri ..düğününüze katılan arkadaslarınızın bile ,ne kadar asil ve güzel

olduklarından dem vurmussunuz ama eşinizin ailesi tü kaka :) eltiniz kıskanclıgından

kalkıp oynamamıs bıle ,ama sizin hıc umrunuzda olmamıs .o kadar asil güzel

arkadaslarınızın oldugu ortamda ,eltınızın kosesınde sessiz sakin oturması gözünüzden

kacmamıs .sözde umrunuzda bıle degıl :)cümlenızı bıtırırken bıle eltınızle dalga

gecıyorsunuz.sizi tanımam etmem,ancak kullandıgınız ifadelerde bana kibirli biri

oldugunuzun izlenımı bıraktınız.eşinizin ailesının maddı durumu sizin ki kadar ıyı

olmayabılır,ama görgülü kültürlü bir birey o bohçaya koyulanların hesabını yapmaz,siz

markasına kadar sorun etmıs ,sorun etmekle kalmayıp beğenmedıgınızı açık açık ifade

etmıssınız .cok kırıcı bır davranıs bana gore .

bunlar sorun edilecek seyler degıl .kayınvalıdenızın ördüğü boyunlukla bıle dalga

gecmıssınız .bır el emegı var orada ,artı o boyunlugu neden ördugunu cok tatlı bır ornekle

acıklamıs sıze :)ama siz onunla bile dalga gecmıssınız .bana kibirli bir insan oldugunuzun

izlenımı bıraktınız .gelelim sizi gelinliginizi bile parcalatacak kadar cinnet gecırmenize ;

olay bıle dıyemıyorum cunku fazlasıyla abartmıssınız .ufacık bır sorunda gelınlık

parcalamak,baba evıne gidip esınıze yuzugunuzu fırlatmak , nedır yahu ? bu nasıl bır

cınnet gecırmektır kı gercekten cıddı bır olay olsa ne yaparsınız dusunmek bıle

ıstemıyorum .olay ise ; 1 lt kolanın masadan alınmasına kayınvalıdenızın tepkı gostermesı .

evet bır kola için bu kadar olay cıkması cok gereksız bırsey .ama kayınvalıdenız kırılmıs

olabılır.keske alırken annenız bır sorsaydı .çünkü herkesin masası ayrıdır .herkesın

masasında da davetlı sayısına göre ikram olur .öbür masadan gelıp ikramlara el uzatılmaz

bıle .oldukca kaba ve cırkın bır goruntudur.sizin gibi görgülü ailenın bunu bılmesı

gerekır .kaldi ki siz bir lutfedip alırken danışmıyorsunuz bile :)

Son düzenleme:
X