Şeytan elti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okey, gerçekten canın sıkılmış. Fake konu açmışsın. Umarım gerçek değildir zaten. Bu kadar kendini anlatamayan bir insan hayatın doğal akışında olmamalı. Karşılaştığın her insana, evlatlarına, ailesine zulmdür. Fake olmana çok sevindim. İyi geceler.
Vallaha yok

Hanımefendiyi nasıl dolandıracaktı? Tapu onun üzerineymiş onu tam oturtamadım beynimde gahaha
Resmi olarak bir şey yapamasa bile abisinden para alıp, evi onlara verrmesi karısını aptal yerine koymaktır. Azıcık akıllı bir kadın bu yapilani hazmetmez ama tapu konu sahibinin üzerine miydi onu anlamadım ev benim demiş ama ne demek istemiş. Benim hakkım mi diyor acaba?
Malum ifade konusu sıfır.
Diyelimki kandırmak istedi,karısının adına olan tapuyu nasıl devredecekti ben o kısımdayım🤔

Hanımefendi konu şimdi anlaşıldı. Siz haksızsınız. 1 yıl önce 170 bin aldıysanız. 1 yıl sonra 170bin olarak geri veremezsiniz. Ne hukuken ne ahlaken bu doğru değil. Ben yarın 130bin kredi çektim. Enflasyon %70 bankalar %40 faiz veriyor. O para şu an 200bin oldu buna rağmen. Bankalar kadar insaflı bile davranmiyorsunuz. Sonuçta 1 yıl o 170bin sizdeydi. Ne yaptınız o parayı? Bankaya koyduysaniz mutlaka faizi ile 1 yılda o para zaten 170 kalmadı. Ha harcadiysanjz da bu abinizin ilgilendirmez. Yaptığınız şey cok çirkin. Abiniz bu arada size dava açsa kazanır.
Kardeş yokuş burda sesli sohbet konuşayım yada ses kaydı sen çok yanlış anlıyorsun

Resmi olarak bir şey yapamasa bile abisinden para alıp, evi onlara verrmesi karısını aptal yerine koymaktır. Azıcık akıllı bir kadın bu yapilani hazmetmez ama tapu konu sahibinin üzerine miydi onu anlamadım ev benim demiş evama ne demek istemiş. Benim hakkım mi diyor acaba?

ya bu konu cidden fake. Boşanmadan barıştık dedin
Kafayı yedin sanırım

Biz kimsenin parasına çökmedik onlar eşimi düştü gördüler 2 liralık evi 900 bine anlaştılar evi sahiplenmek için oysa evin piyasa değeri fazla burda benim hakkım yenilmişti eşim daha çok istiyebilirdi abisi de evin piyasa değerini biliyor eşime demiyor kim kimi kandırıuor
Sen kendin acaba ne anlattığını ne dediğini biliyormusun ki

Resmi olarak bir şey yapamasa bile abisinden para alıp, evi onlara verrmesi karısını aptal yerine koymaktır. Azıcık akıllı bir kadın bu yapilani hazmetmez ama tapu konu sahibinin üzerine miydi onu anlamadım ev benim demiş ama ne demek istemiş. Benim hakkım mi diyor acaba?
Aynen canım iki nokta attın çok ileri bir zekaya sahip oldun

Ben bir insanoğlu görmedim ki borcunu güncel kura göre ödesin. Olması gereken bu ama yapan yok.
Az miktarlar için evet o uğraşa girilmiyor ama benim gördüklerim yüksek miktarlar genelde dolar üzerinden ödeniyor.
Dolarla alınır dolarla ödenir. Yüksek meblağlar için doğrusu budur çevremde bu şekilde.
He o şekilde ödemeyenleri bu sebeple davalık olanları da duydum ama iki kardeş biri birini kerizlemeye çalışıyor. Araları mutlaka bozulur açılır. Bu işin kuralı budur, dolandırıcı veya art niyetli değilsen zaten bilirsin öyle ödemen gerektiğini (konu sahibinin eşi üzerinden konuştum)

Eşim bilseydi altın üzerinden falan hiç girmezdi böyle işlere abi dedi güvendi başka birine de verebilirdi
Başka birine böyle yapıp caysaydınız ve parasını pul edip geri vermeye kalksaydınız abi gibi davranmazlardı size. O evi söke söke alırlardı ya da paralarını misliyle geri ödetirlerdi.
Abi insaf
Eşiniz sizi kandırmaya çalışmış yahu algılanma da problem mi yaşıyorsunuz işinize mi öyle geliyor?
yok ya algılıyor da işine gelmiyor. Konu sahibi az değil. Yorumlarından belli insanı çatlatır

Neden 170 bin verdi bana ben iki katını niye vereyim benim ne suçum var ben yokken girilen anlaşma da vermem ben ne verdi ise onu alır birde eğer eşinle barışırsan aynı parayı verirsin evi alırsın demişti ne kadar verdiysen onu adam şimdi döndü altına böyle konuşuyorsunuz ama yaşadığımı yasasan dersin zırnk bırakma
Siz haksızsınız. Sonuçta ev için anlaşılmış, sonra siz vazgeçmişsiniz satmaktan. Olabilir ama karşıyı zarara ugratmaya hakkınız yok normalde aralarında sözleşme yapsalardı cezai yaptırımı dahi olmalıydı ama kardeş diye size güvenmişler ne yazık ki.

İnsanların parasına çökmek yerine değerinde iade yapın, altintya da döviz olarak. Şark kurnazlığı yaptığınız resmen!!

Vazgecen sizsiniz. Oyuzden altin üzerinden odemeniz gerek. Adamin parasi hiç oluyor. Kendisi vazgecseydi sizi baglamaz 170 verin gecin derdim.
Evet resmi olarak bir sey elde edemez ama kul hakki denen bir sey var. Obur dunyada verirsiniz hesabini.

Kardeş yokuş burda sesli sohbet konuşayım yada ses kaydı sen çok yanlış anlıyorsun
Yoo hiç yanlış falan anlamadım. Eşiniz kardeşine evi satacağım demiş. 170bin de peşinat almış. Elti gitmiş eve yerleşmiş. Kocanız o 170 bin lirayla size nafaka yollamış. O parayı harcamış. Siz barışmışsiniz evi satmaktan vazgeçtik 170 bin liranı ödeyeceğiz demissiniz. Elti küsmüş. Kayniniz oldukca hakli olarak parayi altin olarak geri almak istemis. Sizde iki sark kurnazi kabul etmemissiniz. Konu bu değil mi? Neresi yanlış? O parayı Ya altın Ya döviz cinsinden O günün kuru ile hesaplayarak ödemeniz gerekir. Burada yokuş yapan siz oluyorsunuz. Ki buna yokuş da denmez düpedüz dolandırıcıcilik denir. Yerden göğe kadar haklılar..

Yoo hiç yanlış falan anlamadım. Eşinizi adama evi satacağım demiş. 170bin da peşinat almış. Elti gitmiş eve yerleşmiş. Kocanız o 170 bin lirayla size nafaka yollamış. O parayı harcamış. Siz barışmışsiniz evi satmaktan vazgeçtik 170 bin liranın ödeyeceğiz demissiniz. Elti küsmüş. Kayniniz oldukca hakli olarak parayi altin olarak geri almak istemis. Sizde iki sark kurnazi kabul etmemissiniz. Konu bu değil mi? Neresi yanlış? O parayı Ya altın Ya döviz cinsinden O günün kuru ile hesaplayarak ödemeniz gerekir. Burada yokuş yapan siz oluyorsunuz. Ki buna yokuş da denmez düpedüz dolandırıcıcilik denir. Yerden göğe kadar haklılar..
Değil mi ya! Kendi kılığına bakmadan bir de kadına şeytan diyor. Ne çirkin insanlar var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X