Sevgilimin ailesi beni istemiyor

Sevgilimin ailesi beni istemiyor, erkek arkadaşımın ailesi beni hiç görmedi tanımıyor ama fotoğraf üzerinden bakarak sadece; aramızda boy farkı var 40 cm kadar erkek arkadaşım uzun ve ailesi yakıştırmamış boyu boyuna olsun, yaşı yaşına olsun ben 25 , erkek arkadaşım ise 23 yaşında senden büyük olmasını kabul etmiyoruz, kız etek giyinmiş fotoğrafta vs gbi sebepler ek olarak da yaşadığımşehrin rahat bir şehir olması sebebiyle, orda yaşayan herkesi aynı kefeye koyarak, kaldı ki doğudan batıya göç etmiş ailem zamanında bulunduğum şehir ile bağdaşmıyorum zaten.. Ailesi erkek arkadaşıma benim, hakkımda hakarette bulunmuşlar, onlara Asla hakkımı helal etmiyorum olsa da olmasa da bir tanışma fırsatı dahi vermediler .. kendisi öyle biri olmadığımı daha tanımadan yargıladıklarını söylese de asla istemiyorlar ve türlü duygu sömürüsü yapıyorlar hak/helallik/rıza vb. Erkek arkadaşım Atanma bekliyor ailesi atanma sonrası dahi o kız olursa bizi unut görüştüğünü dahi görürsem kızın ailesine ulaşırım diye tehdit ediyormuş, ailem böyle konuları hele ki bir başkası tarafından böyle saygısızca aranmayı Asla hoş karşılamaz, (ulaşabilecek güçte kendisi) . Bu arada Sevgilim ile birbirimizi çok seviyoruz 2 yıl kadar da görüşüyoruz bana asla bir yanlışı bir saygısızlığı olmadı benim için çok düşünceli davranır. Ondan yana eminim ben.
Biz sevgilim ile bi yanlış yapmış değiliz , bir hata yapmış değiliz, babasının ulaşıp anlatabileceği yanlış bir durum da yaşanmadı çok şükür ama ailem erkek arkadaşım olduğunu bilmiyor tek eksi durum bu benim için. Ben de bu stresi yaşamamak için ayrılmak istiyorum ama erkek arkadaşım istemiyor bir süre gizli olarak konuşalım ilerde konuyu tekrar açacağım aileme diyor ama ailesi ilerde de kabul etmeyecek diye düşünüyorum bu zaman da ailemi karşıma alacağım diyor, ben kendisine ilerde bana ailemi hiçe saydım dersin iyi düşün diye de uyarıda bulundum, senin yüzünden demesin bana sonra diye. Ne yapmalıyım ailemi bırakıp kendim istemeye dahi gelirim ailen onay verir ise nikah yaparız sonra da benim aileme nikah yaptığımızı söylerim diyor . Benim aileme beni istemeye geldiğinde ailem kendisine , evladım senin ailen nerde dediğinde ne cevap verecek görüşmüyorum kendileri ile desin ama sebep olarak ne sunacak ki asla gerçek durumu söyleyemeyiz ailem asla tahammül edemez bu ilk anlattığım konulara, ben de edemem sevgimden sustum ve onun ailesi haberim olduğunu bilmiyor konudan . Lütfen tecrübelerinize inanarak beni aydınlatırsanız çok sevinirim Teşekkürler
Çocukla görüşmeyi tamamen kesin; çocuğun aklına uyarak onunla gizlice görüşmeye, konuşmaya devam etmeyin.

Çocuğun gerçek niyetini ve aslında ailesiyle ne konuştuğunu bilemezsiniz. Belki de ailesinin aklında onun için belirledikleri başka birisi vardır. Sizinle gizlice görüşürken, ailesiyle olan yaşamında da başka biriyle görüşebilir.

Sana her zaman dürüst olduğum gibi dürüstçe anlatacağım dedi ve anlattı gözümde perde yok Herşeyi ben de sizin gibi düşünüyorum ama emeğime ve geçen zaman çabama üzülüyorum kendisi üzerinde emeğim çok oldu çünkü geldiği ana kadar kendisi bile der her zaman ailemden görmediğim ilgi ve şefkati sende gördüm diye
Her zaman doğruyu söyle ama her doğruyu her yerde söyleme demiş atalarımız bu birinci falso

Size Gelelim niye ailesinden daha fazla emek verdiniz neye yaradı bu ? Daha değerli olmak istediniz galiba gözünde ama asla öyle olmuyor biliyor musunuz keske bir buyugunuze sorsaydınız o size söylerdi

Birde emek verdim vazgeçemiyorum demek kalan 80 senem ziyan zelil olsun demek oluyor siz bilirsiniz
Ben çocuklarıma asla laf taşımamayi ogrettigimde 5 yasindalardi sizinkisi halen bilmiyor neyse cok emek vermişsiniz bunu da ogretirsiniz sorun değil böyle hep annesi gibi davranın sonra o evde anne olduğu için disarda ateşli bir sevgili bulacak zaten
Söylediklerim yanlış çıkarsa burdayım beklerim 46 yasindayim aksini görmedim

Sevgilin çok büyük laflar ediyor daha sonra altında ezilir gibi geldi bana. Yani gönül ister ki sözlerinin arkasında dursun,sevgisine sahip çıksın ama genelde bu işlerin sonu hüsranla bitiyor.

Yakın bir arkadaşım vardı sevgisilinin ailesi aynı senin hesap yok yere kızı istemiyordu. Kız en sonunda çocuktan ayrıldı. Şöyle yapıcam,böyle yapıcam,ailemi karşıma alıcam diyen,mangalda kül bırakmayan çocuktan ses çıkmadı.

Ayrıca bu yaptığı dürüstlük değil. Bu olayları sana hissetirmeden çözmesi gerekirdi. Sana hissetirmesi bile güven vermedi bana.

Ek olarak çocuğun ailesi gerçekten çok sıkıntılı. Evlenseniz bile huzur vermez bunlar size. Gerçekten böyle bir hayat,evlilik istediğine emin misin?

Sevgilin çok büyük laflar ediyor daha sonra altında ezilir gibi geldi bana. Yani gönül ister ki sözlerinin arkasında dursun,sevgisine sahip çıksın ama genelde bu işlerin sonu hüsranla bitiyor.

Yakın bir arkadaşım vardı sevgisilinin ailesi aynı senin hesap yok yere kızı istemiyordu. Kız en sonunda çocuktan ayrıldı. Şöyle yapıcam,böyle yapıcam,ailemi karşıma alıcam diyen,mangalda kül bırakmayan çocuktan ses çıkmadı.

Ayrıca bu yaptığı dürüstlük değil. Bu olayları sana hissetirmeden çözmesi gerekirdi. Sana hissetirmesi bile güven vermedi bana.

Ek olarak çocuğun ailesi gerçekten çok sıkıntılı. Evlenseniz bile huzur vermez bunlar size. Gerçekten böyle bir hayat,evlilik istediğine emin mi

Ek olarak çocuğun ailesi gerçekten çok sıkıntılı. Evlenseniz bile huzur vermez bunlar size. Gerçekten böyle bir hayat,evlilik istediğine emin misin?
Peki buna ne dersiniz; Devamlı olarak bana Bu gün istesen hemen resmi nikahı yaparım ben diyor, beni çok seviyor o konuda çok eminim, ve anlattıkları karşısında üzüldüğüm için de anlatmış olduğu için pişman

Peki buna ne dersiniz; Devamlı olarak bana Bu gün istesen hemen resmi nikahı yaparım ben diyor, beni çok seviyor o konuda çok eminim, ve anlattıkları karşısında üzüldüğüm için de anlatmış olduğu için pişman
İşte onu dediğinde " tamam haydi şimdi yıldırım nikahı kıyalım" desen muhtemelen geri vites yapardı.

Hem nikah kıymakta bir şey yok ki. Bir imza atıyorsun sonuçta. Asıl mesele nikah sonrası yaşanacaklar.

23 yaşında aynı şeyi yaşadım. Aynı yaştaydık, istemediler, hakaretler, aramalar, yıldırmaya çalışmalar. Herkes bana vazgeç dedi ama yapamadım. Ağladım üzüldüm çok. Ama erkek arkadaşım hep arkamdaydı ve hiç bırakmadı.
Sonunda ne oldu biliyor musun? 2.5 yıl sonra evlendik. 5yıllık evliyim ve bir çocuğum var🫠
Ama bilmeni isterim evlendikten sonra bile çok zorlu zamanlardan geçtik. Yıprandık. Böyle bir yola çıkacaksan çok güçlü olman gerekiyor. Eşinin güçlü ve her daim arkanda duracak bir karakterde olduğuna emin olman gerekiyor.
Çünkü aile asla çıkmaz hayatından.
30yaşındayım ve bu aklımla bu evliliği yaparmıydım bilmiyorum (ki hala çok mutlu bir evliliğimiz var ve ailesiyle diğer insanların yaşadığı sorunlardan farklı bir sorunumuz yok) ama çok zor zamanlardan geçtik. Bu yüzden iyi düşün. Değer mi çekeceklerine ona karar ver öyle at adımlarını..

Aynen kolaydı o işler. Daha ailesinin ağzının payını veremeyen adam sana nikah kıyar. Sen buna inanıyor musun? Ayrıca nikah kıymak dediğin 5 dakikalık iş. Mühim olan sonrası. İş yok,güç yok,aile desteği yok. Taş mı yiyeceksiniz? Nerede yaşayacaksınız? O da biliyor senin kabul etmeyeceğini de ondan böyle bol keseden sallıyor zaten. Bi tamam gel yarın gidip işlemleri başlatalım de bakalım ne diyecek?

Kaç yaşında evlilik düşünmeliyiz, kaç yaşında anne baba olmalıyız peki size göre değerli yazar
İşini gücünü eline alip , aşığım diye kor ateslere yalın ayak yurumeyecek olgunlukta olmak yeterli. Askerliğini yapmamış, işi yok ,birikmisi yok neyinize güveniyorsunuz ? Soğan ekmekle samanlık seyran olmuyor artık.

Mesele onun deli divane bı şekilde sizinle evlenmek istemesi değil ki zaten.
Sizi seviyordur değer veriyordur bunlar ayrı şeyler.
Esas mesele siz ne istiyorsunuz ?
Mutlu mesut istenilen sevilen saygı gören bir aileye gelin olmak mı ?
Yoksa size ön yargı ile bakan, saygı duymayan, kötü niyetli bir aileye gelin olmak mı ?
( Aile bir kadını istemeyebilir ama bunlar sizin babanızi falan aramakla tehdit eden pis insanlar )

Ha birde hem nikah kıyalım deyip hem de gizli saklı yurutelim bu ilişkiyi diyen de yine sevgiliniz bu arada.
Sanki yasak aşk yasiyorsunuz niye gizlenmek zorunda kalıyorsunuz ki ??

Allahim ya
Buna ne derseniz dediğiniz şeye bak sanki ev tutmuş eşyaları dizmiş karşınıza çıkmış
Yavrum sen şimdi ona evet desen üstündeki kiyafetle gider 5 dakikada nikah kiyarsin bunda bir zorluk yok ki
Hatta 5 kuruş masraf olmayacağı için mest olur hem o hem ailesi
Yani şu tepkiyi bana yapsa sinirden deliririm sen beni ne saniyorsun diye ama siz ???
Duyurma şekline bak
Buna ne dersiniz tatatammm ev almış eşyaları dikmiş her şey hazır hadi bakalım

Bi gülme geldi 😁
Allahim sen affet

X