Sevgilimin ailesi beni istemiyor

canisiyza

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2024
9
0
27
Sevgilimin ailesi beni istemiyor, erkek arkadaşımın ailesi beni hiç görmedi tanımıyor ama fotoğraf üzerinden bakarak sadece; aramızda boy farkı var 40 cm kadar erkek arkadaşım uzun ve ailesi yakıştırmamış boyu boyuna olsun, yaşı yaşına olsun ben 25 , erkek arkadaşım ise 23 yaşında senden büyük olmasını kabul etmiyoruz, kız etek giyinmiş fotoğrafta vs gbi sebepler ek olarak da yaşadığımşehrin rahat bir şehir olması sebebiyle, orda yaşayan herkesi aynı kefeye koyarak, kaldı ki doğudan batıya göç etmiş ailem zamanında bulunduğum şehir ile bağdaşmıyorum zaten.. Ailesi erkek arkadaşıma benim, hakkımda hakarette bulunmuşlar, onlara Asla hakkımı helal etmiyorum olsa da olmasa da bir tanışma fırsatı dahi vermediler .. kendisi öyle biri olmadığımı daha tanımadan yargıladıklarını söylese de asla istemiyorlar ve türlü duygu sömürüsü yapıyorlar hak/helallik/rıza vb. Erkek arkadaşım Atanma bekliyor ailesi atanma sonrası dahi o kız olursa bizi unut görüştüğünü dahi görürsem kızın ailesine ulaşırım diye tehdit ediyormuş, ailem böyle konuları hele ki bir başkası tarafından böyle saygısızca aranmayı Asla hoş karşılamaz, (ulaşabilecek güçte kendisi) . Bu arada Sevgilim ile birbirimizi çok seviyoruz 2 yıl kadar da görüşüyoruz bana asla bir yanlışı bir saygısızlığı olmadı benim için çok düşünceli davranır. Ondan yana eminim ben.
Biz sevgilim ile bi yanlış yapmış değiliz , bir hata yapmış değiliz, babasının ulaşıp anlatabileceği yanlış bir durum da yaşanmadı çok şükür ama ailem erkek arkadaşım olduğunu bilmiyor tek eksi durum bu benim için. Ben de bu stresi yaşamamak için ayrılmak istiyorum ama erkek arkadaşım istemiyor bir süre gizli olarak konuşalım ilerde konuyu tekrar açacağım aileme diyor ama ailesi ilerde de kabul etmeyecek diye düşünüyorum bu zaman da ailemi karşıma alacağım diyor, ben kendisine ilerde bana ailemi hiçe saydım dersin iyi düşün diye de uyarıda bulundum, senin yüzünden demesin bana sonra diye. Ne yapmalıyım ailemi bırakıp kendim istemeye dahi gelirim ailen onay verir ise nikah yaparız sonra da benim aileme nikah yaptığımızı söylerim diyor . Benim aileme beni istemeye geldiğinde ailem kendisine , evladım senin ailen nerde dediğinde ne cevap verecek görüşmüyorum kendileri ile desin ama sebep olarak ne sunacak ki asla gerçek durumu söyleyemeyiz ailem asla tahammül edemez bu ilk anlattığım konulara, ben de edemem sevgimden sustum ve onun ailesi haberim olduğunu bilmiyor konudan . Lütfen tecrübelerinize inanarak beni aydınlatırsanız çok sevinirim Teşekkürler

23 yaşında bi erkeğin çekeceğim dediği reste sakın güvenme. Ayrıl gitsin bu saçma insanlarla mı uğraşacaksın? Ayrıl bakalım o zaman ailesine bizi ayırdınız diye rest çekebilcek mi ailesini yola koyabilecek mi. Böyle havadan yaparım ederimler çok kolay. Ayrıca böyle bi ailede hiç mutlu olamazsın vaktini alıyo senin boşuna

Birincisi 23 yaşında erkek daha çocuktur. Ailesine karşı gelecek gücü ve olgunluğu yoktur.

İkincisi ailenin sizin için söylediklerini size naklen ileten “çocuktan” hayır gelmez. Olgun bir adam olsa size hissettirmeden çözerdi sorunu.

Üçüncüsü muhtemelen birkaç sene daha sizinle vakit geçirip ailesinin bulduğu kızla görücü usulü evlenecek. Siz de arkasından vay emeklerim diye ağlayacaksınız.

Dördüncüsü hiç bir erkek ve aşk kendinizi ve ailenizi başka bir ailenin karşısında ezik duruma düşürmeye değmez.

Erkek arkadaşın henüz olgun değil ütopik düşünüyo, ailesini karşısına alacak da tek başına ailenin karşısına çıkacak istemeye gelecek nikah kıyacak.. bu yaşta bi çocuk için boş hayaller bunlar daha ataması olmamış maddi olarak da yetemez bunlara ailesi olmadan. Hem zaten nikah kıyıldıktan sonra ailesinin haberi olursa hiçbir şekilde kabul etmez karşı taraf sizi, hiç tanımadan bi fotoğrafla öyle yorumlar yapan bi aile kendilerinden habersiz nikah kıyılmasına ne der düşünemiyorum

Başta karşı dursalar da annesinin babasının ilk yüzü düştüğünde kendini kabul ettirmek için kolay olan sevdiğini kırma yoluna gidiyorlar. Çok örnek var. Bir de çok genç eminim seviyordur sizi. Bunun etkisidir yapacağını söyledikleri. Ama o sevgi de azalacak, anne baba tribi gelecek. İlk harcanan eş oluyor. Umarım hayırlısı olur

Benim anneannem dayımın evleneceği kişiyi istemiyordu, dayım ki öyle bir inatçı ki karşısında kimse duramaz, dayıma o inattaki adama zorla dolu kız için görücü gittiler dayım beğenemedi bak beğense vazgeçecekti, yeminler etti anneannem istemeye gitmem diye, paşa paşa gitti sonunda
Diğer yengem bu kızı arayıp demiş ki bunlar seni istemiyor aileni falan beğenmiyorlar, yengem evlendi ama nasıl bir kinle
Sonra 2 çocukla boşandılar, çocuklara anneannem bakyor

Sakın sakın evlenme . Hadi evlendin diyelim aile seni beğenmeyecek , yemeğini beğenmeyecek , çocuk bakmanı beğenmeyecek ailelerin uyuşması çok önemli. Nişanlın seni çok seviyor . Ama oda yıpranacak bu ilişkiden ve ayrılacak senden . Hayat güzel önüne daha güzel insanlar çıkar iyiki evlenmemişim diceksin . İstenmediğin bir yere neden gelin gideceksin

Ailen bu gerçeği er ya da geç öğrenir zaten, sevgilinin söyledikleri de olgun bi tavır değil. Bence bu olaylar büyür zamanla. Risklii.

Benim de üniversitede 3 senelik ilişkim vardı ve gerçekten mükemmel biriydi
Okul bitti iş bulduk, babası demiş ki o kız açık ben onu istemeye gitmem benimki de bana dedi ki ben onu ikna ederim
Ben de babanı ikna etme, ben ikna edilecek biri değilim zaten oldukça düzgün kendi halimdeyim bu saatten sonra evlensek bile babana baba diyemem ve ayrıldım
İnanır mısın iyi ki diyorum kurtulmuşum ve hiç onların arasına girmemişim
Ben onlara uyum sağlardım zaten yanlarında mini vs giymez saygı duyardım ama bana saygı en baştan duyulmamıştı

Ailesinin bu söylediklerini nereden biliyorsunu? Neden size iletme gereği duymuş?
Ortada bir kusurunuz yokken beden kaçak göçek evleneseniz ayrıca.
Erkek arkadaşınız da ailesi gibi düşünüyor. Evlenseniz ne arkanızda durur ne de saygı gösterir. İlk fırsatta sen zaten böyle birisin diye önünüze koyar.

Sevgilimin ailesi beni istemiyor, erkek arkadaşımın ailesi beni hiç görmedi tanımıyor ama fotoğraf üzerinden bakarak sadece; aramızda boy farkı var 40 cm kadar erkek arkadaşım uzun ve ailesi yakıştırmamış boyu boyuna olsun, yaşı yaşına olsun ben 25 , erkek arkadaşım ise 23 yaşında senden büyük olmasını kabul etmiyoruz, kız etek giyinmiş fotoğrafta vs gbi sebepler ek olarak da yaşadığımşehrin rahat bir şehir olması sebebiyle, orda yaşayan herkesi aynı kefeye koyarak, kaldı ki doğudan batıya göç etmiş ailem zamanında bulunduğum şehir ile bağdaşmıyorum zaten.. Ailesi erkek arkadaşıma benim, hakkımda hakarette bulunmuşlar, onlara Asla hakkımı helal etmiyorum olsa da olmasa da bir tanışma fırsatı dahi vermediler .. kendisi öyle biri olmadığımı daha tanımadan yargıladıklarını söylese de asla istemiyorlar ve türlü duygu sömürüsü yapıyorlar hak/helallik/rıza vb. Erkek arkadaşım Atanma bekliyor ailesi atanma sonrası dahi o kız olursa bizi unut görüştüğünü dahi görürsem kızın ailesine ulaşırım diye tehdit ediyormuş, ailem böyle konuları hele ki bir başkası tarafından böyle saygısızca aranmayı Asla hoş karşılamaz, (ulaşabilecek güçte kendisi) . Bu arada Sevgilim ile birbirimizi çok seviyoruz 2 yıl kadar da görüşüyoruz bana asla bir yanlışı bir saygısızlığı olmadı benim için çok düşünceli davranır. Ondan yana eminim ben.
Biz sevgilim ile bi yanlış yapmış değiliz , bir hata yapmış değiliz, babasının ulaşıp anlatabileceği yanlış bir durum da yaşanmadı çok şükür ama ailem erkek arkadaşım olduğunu bilmiyor tek eksi durum bu benim için. Ben de bu stresi yaşamamak için ayrılmak istiyorum ama erkek arkadaşım istemiyor bir süre gizli olarak konuşalım ilerde konuyu tekrar açacağım aileme diyor ama ailesi ilerde de kabul etmeyecek diye düşünüyorum bu zaman da ailemi karşıma alacağım diyor, ben kendisine ilerde bana ailemi hiçe saydım dersin iyi düşün diye de uyarıda bulundum, senin yüzünden demesin bana sonra diye. Ne yapmalıyım ailemi bırakıp kendim istemeye dahi gelirim ailen onay verir ise nikah yaparız sonra da benim aileme nikah yaptığımızı söylerim diyor . Benim aileme beni istemeye geldiğinde ailem kendisine , evladım senin ailen nerde dediğinde ne cevap verecek görüşmüyorum kendileri ile desin ama sebep olarak ne sunacak ki asla gerçek durumu söyleyemeyiz ailem asla tahammül edemez bu ilk anlattığım konulara, ben de edemem sevgimden sustum ve onun ailesi haberim olduğunu bilmiyor konudan . Lütfen tecrübelerinize inanarak beni aydınlatırsanız çok sevinirim Teşekkürler
Sevmek yetmiyor bazen :) ilişki lay lay lom 2 kişilik iken güzel gibi duruyor sorumluluk yok ye iç gez:) aileler girmeye başlayınca işler değişiyor. Aile sizi istemiyorsa asla huzurlu dört dörtlük bir yuva olmaz Türkiyede. Bayram seyran düğün dernek cenaze her yerde karşılaştığında sana nefretle bakan insanlar laf sokanlarla giyimine laf edenlerle yüz yüze gelecek eşine saracaksın. Görüşmem diyen eşin yarın annemlerle artık barış biraz sen de şöyle böyle ol demeye başlar... istemeye tek gelse babanlara yalan söylemiş olacaksın yarın seni savunamazlar en ufak şeyde biz istemiyorduk kızınız zorla geldi deyince aileniz kalakalır.. eşin işler iyiyken iyi seni ailem bile istemedi diyecek kadar zayıf karnından vurabilir tek istedim tek de bırakıyorum bilmem neler..
Filmlerdeki gibi toz pembe olma ihtimali var mı var ama düşük ihtimal
Yaşın çok küçük iş yok güç yok... işe gir çalış paranı kazanarak bir dünyayı etrafi gör hayatı tanı dostlar çevreler edin sonra evlen. Bu erkek arkadaşın için de geçerli ne askerlik var ne iş var yarın gözüm açılmadan evlendim pişmanım dese prtafa kalırsın .. acele etme bence evlenmek için erken hele ki sizi destekleyen kimse yokken istemiyorlar

sakın ailenden gizli evlenme sen başını eğecek bir şey yapmadın cinsel birliktelik yaşasan bile böyle bir mecburiyetin yok. Ailene yüz çevirme üzme onları. Önce can sonra canan

Erkek arkadaşınız o kadar toy ki daha onlardan size laf tasimamasi gerektiğini bile bilmiyor
Bakın bu çok büyük bir sorun

Akıllı biri olsa size bunu asla yansitmazdi hani bir zaman geçince çözecekti ya oyle cozerdi
Sizin simdi tabii gözünüzde perde var ne desek boş gelecek ama
Istenmedigim yere gölgemi düşürmem bilmem anlatabiliyor muyum

Sevmek yetmiyor bazen :) ilişki lay lay lom 2 kişilik iken güzel gibi duruyor sorumluluk yok ye iç gez:) aileler girmeye başlayınca işler değişiyor. Aile sizi istemiyorsa asla huzurlu dört dörtlük bir yuva olmaz Türkiyede. Bayram seyran düğün dernek cenaze her yerde karşılaştığında sana nefretle bakan insanlar laf sokanlarla giyimine laf edenlerle yüz yüze gelecek eşine saracaksın. Görüşmem diyen eşin yarın annemlerle artık barış biraz sen de şöyle böyle ol demeye başlar... istemeye tek gelse babanlara yalan söylemiş olacaksın yarın seni savunamazlar en ufak şeyde biz istemiyorduk kızınız zorla geldi deyince aileniz kalakalır.. eşin işler iyiyken iyi seni ailem bile istemedi diyecek kadar zayıf karnından vurabilir tek istedim tek de bırakıyorum bilmem neler..
Filmlerdeki gibi toz pembe olma ihtimali var mı var ama düşük ihtimal
Yaşın çok küçük iş yok güç yok... işe gir çalış paranı kazanarak bir dünyayı etrafi gör hayatı tanı dostlar çevreler edin sonra evlen. Bu erkek arkadaşın için de geçerli ne askerlik var ne iş var yarın gözüm açılmadan evlendim pişmanım dese prtafa kalırsın .. acele etme bence evlenmek için erken hele ki sizi destekleyen kimse yokken istemiyorlar

sakın ailenden gizli evlenme sen başını eğecek bir şey yapmadın cinsel birliktelik yaşasan bile böyle bir mecburiyetin yok. Ailene yüz çevirme üzme onları. Önce can sonra canan
Atanınca kimse karışamaz artık kimseyi dinlemem zaten sadece zaman istiyorum senden diyor ben de şimdi kabul etmeyen saygı duymayan elin para görünce mi saygı duyacak da onay verecek diyorum değil mi

Erkek arkadaşınız o kadar toy ki daha onlardan size laf tasimamasi gerektiğini bile bilmiyor
Bakın bu çok büyük bir sorun

Akıllı biri olsa size bunu asla yansitmazdi hani bir zaman geçince çözecekti ya oyle cozerdi
Sizin simdi tabii gözünüzde perde var ne desek boş gelecek ama
Istenmedigim yere gölgemi düşürmem bilmem anlatabiliyor muyum
Sana her zaman dürüst olduğum gibi dürüstçe anlatacağım dedi ve anlattı gözümde perde yok Herşeyi ben de sizin gibi düşünüyorum ama emeğime ve geçen zaman çabama üzülüyorum kendisi üzerinde emeğim çok oldu çünkü geldiği ana kadar kendisi bile der her zaman ailemden görmediğim ilgi ve şefkati sende gördüm diye

Sana her zaman dürüst olduğum gibi dürüstçe anlatacağım dedi ve anlattı gözümde perde yok Herşeyi ben de sizin gibi düşünüyorum ama emeğime ve geçen zaman çabama üzülüyorum kendisi üzerinde emeğim çok oldu çünkü geldiği ana kadar kendisi bile der her zaman ailemden görmediğim ilgi ve şefkati sende gördüm diye
Her doğru her yerde söylenmez, bunun dürüstlükle ne alakası var, tam bir çocuk zaten kimden ne duysa diğerine yetiştiriyor

Bu da bir sorun zaten şefkati sende görürse aşkı başka yerde arar

Atanınca kimse karışamaz artık kimseyi dinlemem zaten sadece zaman istiyorum senden diyor ben de şimdi kabul etmeyen saygı duymayan elin para görünce mi saygı duyacak da onay verecek diyorum değil mi
Gerçekler öyle olmuyor. Senin ailen de istemedi diyelim. Sen yüz çevirecek misin onlara. Nolur gidelim diye gözünün içine bakarsın anneni görmek için. Niye hepinizin mutlu olma ihtimali varken kasvetli bir ömür yolu seçesin ki
Evlilik kararı için hele de üniversite mezunu insanlar için bence açıkçası çok erken. Şimdi aileden uzakta böyle yanlarına gidinde değişecek. Araya mesafe girecek sen de değişeceksin. İş güç yok olsa farklı yerlerde olacak uzak mesafe.. daha askerlik yok para yok.. düğünsüz kıyafetsiz evlendin daha ev düzecek gelir yok aile desteği yok.
Benim tavsiyem ayrıl ayrılma diyemem ama bekle bence evlenmek için adım atma.
Ben olsam ayrılırım. Beni tanımadan aileme bana laf eden insanları ailemin önüne çıkartmam aileme denk bulmam ne onları ne kendimi rezil edip seviyelerine inmem. Gelip isteseler bile her şeyi zehir edecekler istemedikleri için.. siz de gençsiniz bence evlilik için Senin adına tam şartlar henüz uygun değil. Ne isteniyorsun ne para var ne iş ne mantıklı biri var karşında o da tamamen her şeyi bitmemiş

X