Sevgilim tutuklandı

Yanında götürsünler o da bi şekilde giderdi sevgilisinin peşinden karakola, öğrenirdi durumu bence. Baksanıza şimdi bile hemen görüşe gitme derdinde. Suçunu merak etmekten çok görürüm derdinde.

Sevgiline şampuan ya da her hangi bir şey götüremezsin. Yasak. Herkes kantinden almak zorunda. Sadece kıyafet götürebilirsin onların hepsi kabul olmuyor renkleri var. Bir de kitap götürebilirsin ama içerde kütüphane de oluyor. Senin yapabileceğin tek şey onun seni aramasını beklemek( numaranı yazdırması lazım) seninde telefon faturanı verip önceden konuştuğunuzu kanıtlaman lazım. Öncelikle avukat tut. Senin yapabileceğin hiç bir şey yok. Suçunu bilmiyorsan da öğrenirsin. Bu kadar cahillikle işin zor

Ayrıca tutuklu olduğu için hemen görüşemezsin. Koğuşa geçtikten sonra 2 hafta sonra görüşebilirsin. Ve suan adli tatil mahkeme hemen olmaz. isin zor allah sabır versin

şaka gibi ya adamın suçunu dahi bilmeyip sevgilim de sevgilim diye kendini yırtıyorsun. ne sevgilisi arkadaşım adamın arandığını bile bilmiyorsun bu nasıl ilişki? don atlet öncesinden bir öğren ne yapmış ne aranması niye aranıyomuş? elini kolunu sallaya sallaya nasıl geziyomuş?? şaka gibisiniz ya sevgiliniz batsın yerin dibine.

Karşılıksız çek öyle ağır bir suç değil yav.
Pek kalmadı içeride. 20 sene olmuştur. Belki de bize öyle söylendi, bilmiyorum

Yer yok diye oraya da alınmış olabilir. Metrise girdiğinden ve parasal mevzulardan dolayı olduğuna eminim.

Sevgiliniz olacak şahıs önceden de falsoluysa, ki yorumlara bakınca anımsar gibi oldum, beş para etmez insanları anca kendi seviyesindenki insanlar kutsar. Benim gözümde selam verme dışında konuşulmayacak kişiler - ki muhtemelen selam bile vermem. Şimdi hapse girdi diye gözünüze daha da çekici gelir. Halbuki dışarıdan ne itici duruyor, bir bilseniz.

Bad boy sevdasının da bir adabı olmalı. En azından zeki olsun

öncelikle geçmiş olsun.
Metrisi arayıp öğrenebilirsiniz . Telefondan bilgi veriyorlar.

Eğer yeni tutuklandıysa , bulunduğunuz yerin adliyesine gidip, tek seferliğe mahsus savcılık izni ile görebilirsiniz ama 1.dereceden akrabalar için geçerli oluyor bu durum.
Evli değilseniz mecbur görüş günlerini takip edeceksiniz. ( sevgilinizin görüşe isminizi yazdırması gerekiyor.) Görüş günleri , sevgilinizin kaldığı cezaevinin internet sitesinde yayınlanıyor oradan takip edebilirsiniz.

tırnak makası , iç çamaşırı vs bunları içeri sokamazsınız. Kantinden temin ediliyor.
Kıyafetlerde renk seçiciliği var. Yeşil / lacivert gibi ( hala aynı mı bilmiyorum) renkli kıyafetleri sokamıyorsunuz . Aynı zamanda belli sayıda kıyafet içeri alınıyor. fazlası kabul edilmiyor.
Kıyafetleri de görüşe gittiğiniz gün oradan teslim ediyorsunuz. Kontrol edilip sevgilinize 1 hafta sonra veriliyor.

İlk başta yapmanız gereken şey telefon işini halletmek. Telefon ile görüntülü görüşebiliyorsunuz. Zaten o durumda sevgiliniz size ne yapmanız gerektiğini söyler

Metris in anlamı ne oluyor yani googleden baktm ama anlamadım yani kesin bir kaç yıl ceza yer anlamına mı geliyor metris?
Metris part-time cezaevi anlamına geliyor, tek şubesi var o da İstanbul'da. Diğer part-timeda'da işte internet, Netflix, açık büfe var orda mahkumlar sosyalleşiyor. Mısır patlatılıyor, cips falan yeni çıkan dizi filmler konuşuluyor. Film izlemek istemeyenler Facetime'dan istediklerini arayabiliyorlar ama Android telefon sokmak yasak sadece Apple'a izin var.

Ya şaka mısınız? Bu seviye soru sormanız için ya s*lak olmanız lazım ya da fake konu. Adam tecavüzde mi bulundu, bir yeri mi kundakladı naptı bilmeden atlet don götürme peşindesiniz. Donlar %100 pamuk olmalı bu arada, yoksa almazlar.

Bu durumda evlenmediği için seviniyordur konu sahibi. Karısı olsaydı hayatı kaymıştı.

Bu durumda evlenmediği için seviniyordur konu sahibi. Karısı olsaydı hayatı kaymıştı.
Valla o konuda bence çokta şey biri nasıl desem ki işte çok akıllı biri olmadığı için üzüldüğünden eminim ben. Adamın peşinde dolanıp duruyor adam dövse sövse hapse girse fark etmez.

insan çevresindeki 5-6 kişinin ortalamasıdır diye boşuna dememişler
ben geçen sene hapse girdi çıktı mı ne yapması gereken biriyle aynı ortamda bulunmuştum
arkadaş ortamıydı, o kişiyle benim bir samimiyetim yoktu. ismen bilmişliğim ve daha önce 2-3 kez aynı ortamda denk düşmüşlüğüm vardı sadece
neyse işte bu kişinin bu durumunu biz o akşam kendisinden öğrendik.
3 ay hapis cezası verilmiş galiba
ruhsatsız silah taşımaktan mı ne böyle bi durumu varmış
ama daha öncesinden de kavgada adam yaralama gibi şeyleri de varmış
malum, bu ülkede hemen hapse atmıyorlar insanı . hapse girmek için bile çaba sarfetmek gerekiyor biraz
hukukçular daha iyi bilir işte vukuatları varmış ama yatarı yokmuş beyefendinin demek ki
pazartesi savcıyla görüşücem, girdi çıktı yapıcam falan diyordu
3 ay yatmayacağı kesin gibi konuşuluyordu
o gece ben diğer arkadaşın hatırına oradaydım ama sonradan o kadar pişman olup kendime kızdım ki
böyle birinin girdiği ortamda ne işim var neden aynı ortamda bulundum diye

ha mutlaka toplum içerisinde suçlularla, cezası olanlarla, belki arananlarla aynı ortamda yaşayıp gidiyoruz hepimiz "bilmeden"
bilmiyorsak yapacak bişey yok bu konularda. çünkü ülkedeki ceza sistemi belli
kimler kimler afla salındı ve içimizde geziyor
ben konu sahibinin bilmiyorum olayına asla inanmıyorum, sevgilisiyse mutlaka bilir
ben de bahsettiğim kişinin durumunu o akşam arkadaşlarına yani ortamdaki çoğu kişiye söylediği an öğrenmiş oldum
ama sonrasında korktum ve kendime kızdım, bi bahane bulup kaçsaydım keşke ortamdan diye

ama konu sahibi gibiler sevgili oluyorlar don atlet götürme derdine düşüyorlar, şaka gibi diyemiyorum
çünkü kendisi de öyledir .

Biraz önce Naim hakim olarak kabul ettiğim iddianameye baktım da Ne kadar böyle dosya var sevgilileri karıları anaları babaları böyle salağa yatıyor.bu tutuklu kardeş de çakma mafya gençlerimizden ^^ Aynen sevgilin hiç eşgal birisi değildir sen de çok şaşırmışsındır

Eklentiler

• IMG_0781.jpeg
    70,2 KB · Görüntüleme: 288
Cezaevini yada adalet bakanlığını arayın görüş gününü ve sevgilisi olarak onu görebilecek misiniz sorun sevgilinize götürmek istediğiniz eşyalarda belirli kısıtlama varmı öğrenin eğer gidecekseniz üzerinizde metal içerikli çok şey olmasın giriş çıkışta zorlanmayın. Allah kurtarsın

allah kimsenin başına vermesin tabi ama bunlar inanılmaz irrite edici şeyler değil mi ya ?
en iyi ihtimalle anne baba kardeş, evlat gibi çok çok yakın, aynı kandan olanlar için hisler başka olabilir
ama zamanında hafiften flörtleştiğim uzak mesafeden biri vardı
benim şehrime geldi iş için , görüşelim diye tutturdu.
görüştük tabi ben kendisini fazla ciddiye almıyorum belli belirsiz durumdayız çünkü
ertesi gün akşamına beni aramış, duymamışım. mesaj atmış, ben bilmem ne karakolundayım gelebilir misin diye
noldu moldu dedim, arkadaşlarıyla iş yapmak için gittikleri mağazada hırsızlıkla suçlanmışlar
valla ben bişey yapmadım diğerlerinin yanındayım diye oldu beni de suçlu sandılar falan dedi
o kadar rahatsız oldum ki sana anlatamam, allah kahretsin bi geldi başıma bela oldu ne karakolu bana ne yaa falan moduna girdim
karakola da gitmedim elbette
suçsuzsan bırakırlar zaten ben gelsem de yapacak bişeyim yok deyip kesip attım
1 gün sonra salmışlar hepsini. aradı, açmak gibi bi hata yaptım
vay efendim telefonu elime aldım senden mesaj vs var mı diye baktım
ne mesaj atmışsın ne aramışsın, ben çok kötü hissediyorum kendimi sen benim yaptığıma mı inanıyorsun falan dedi
allahım nasıl gerildim nasıl gerildim. elin 2 günlük insanı nasıl gerdi beni o anda
zıtlaşmak da istemedim o anda zaten akşam şehrine dönecekti
telefon poliste diye yazmadım dedim geçtim
sonra bi süre mahkemesi devam etti, hiç hapis yatmadı ama denetimli serbestlikle sokakta gezdi bi süre. tamamen suçsuz insan neden "denetimli" serbest bırakılsın ki ? var bunda bi iş diye düşündüm
bu tip olaylar bende "üff sanki başka derdim yokmuş gibi bi de bu belalarla uğraşıyorum" kafası yaratıyor bende
kınamak için söylemiyorum, bende yarattığı hissiyat böyle oluyor

Sevgilisi olarak görebilir misiniz bilmiyorum. Resmi bir bağınız yok sonuçta. Birde gözaltına alınsa anlarımda durduk yere adamı apar topar tutuklamazlar. Size hiç bahsetmedimi daha önce böyle bir sıkıntısı olduğundan.
Kaldığı cezaevini bir arayıp sorun görüşe gelebilir miyim diye. Onlar yardımcı olurlar.

Öncelikle şu sorunu çözün ,sevgilinizin sizi aramak istemesi yetmiyor ,sizin cezaevine gidip yetkili birime kimlik fotokopisi ve son döneme ait tlf faturanızın çıktısını bırakmanız gerekiyor.Sizi o şekilde arama listesine yazacaklar.Sevgiliniz de sizi aramak isterse bu şekilde arayabilir diye biliyorum onu araştırın.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…