"Şansımız KASIM Olsun Göbüşlerimiz Bebişler Dolsun!! 2012 ...

buda (yukarıda anlatılan kurşun kalemli deney) ingilizlerin batıl inancı olsa gerek.... o değil de biz kadınlar ne kadar meraklıyız... önce erken gebelik belirtilerini mi yaşıyorum diye meraklan dur sonra gebelik gerçekleşince kız mı erkek mi diye meraktan çatla... halbuki zaman herşeyi şeffafça gösteriyor. 2,5 aylık bebeklerde bile cinsiyet ultrasondan gözüküyor. Ama eğlenceli olan kısmı da bu tatlı bekleyiş merak sanırım. Şahsen içinde bulunduğum durumlarle ilgili (ovulasyon günü, adet öncesi gebelik belirtileri vs.) paylaşımlşarı okumak araştırmak ayrı bir eğlence oldu benim için sizin için de öyle mi?
Bence eşler de merak ediyo bu ay bebek oldu mu olmadı mı diye ama çaktırmamaya çalışıyor uyanıklar:KK1:

Aynen oyle canim benim icinde oyle artik bekleyip o belirti mi bu belirtimi diye kendimi dinlemektense degisik seyler arastirmaya basladim.
Arastirdikca boyle degisik seylerle karsilasiyom
Baska turlu zaman gecmez, bizim forumlar yine iyi ingilizlerin forumlarinda kadinlar akintilarinin resimlerini filan koymus bu ne akintisi diye soruyorlar :KK9:tovbe tovbe
Bu bekleme zamanlarinda ilginc ne varsa bakicaz deniyecez artik baska napalim. Hayirlisi Allahtan
:KK34:

Günaydın kızlar :KK54:

canım hamileyken de adet sancısı çektim ben adet de olmayabilir,o belli olmaz yani :KK1:
inşallah hamilesindir.
test yaparsan çıkması lazım,tabi geç döllenme de olabilir çıkmayabilir.
ama kanda kesin sonucu alırsın bence.
ben bat.tan 4 gün önce silik çizgiyi görmüştüm ağustosta

:

Anladim canim o zaman yarin yapiyim ben testi nasilsa bat gunum yarin yoksa bi gun sonra mi yapsam.
Kendimi hic hamileyken dusunemiyorum nedense :) cok heycanlandim yahu
gecenki yaptigim test bat tan 6 gun onceydi.

Günaydın hanımlar;

Nasılsınız bakalım? Benim pazartesi sendromum başlamış durumda. Çok yazamasam da her yazılanı okumaya çalışıyorum. Herkese iyi haftalar....

Minik kelebek hadi bakalım bu ay düzenli çalışın da bebek haberlerinizi alalım. (ayyyy öğrenciyken şu "düzenli çalışma" lafından nefret ederdim. ben hep yumurta kapıya gelince çalışanlardanım:KK52:)

Sengelen kan testini tekrarladın mı? Göz gezdirdim yazılanlara ama bulamadım. ikiye katladı mı değerin çok merak ediyorum. İnşallah öyledir . 1000 leri aştığını görüp rahatlarsın inşallah. :KK3:

Can kız sen de lütfen yap şu testi. bence geç döllenme olduysa silik çizgiyi görürsün geç döllenme olmadıysa ama bebek yerleştiyse kop koyu çizgiyi göreceksin. ben koyu çizgiyi görecekmişsin gibi hissediyorum. :KK34:
yükseldi canım 44.80 deen 213 e çıktı ama doktor tekrar istedi bugün yine kan verdim inş. bu da yüksek olursa rahatlıcaz sen nasılsın
Hepinize gunaydin kizlar,

Sizlerle bugun ingilizlerin hamilelik forumunda okudugum bir testi anlaticam kadinlar bunun dogru oldugunu savunup durdular her ne kadar aklim almasa da..
Bu test kalem testiymis ve dogmus veya dogacak bebegin cinsiyeti yada dusuk yaptiysan guya bunu gosteriyormus.
Paylasayim sizinle sizde deneyin bakalim ne cikacak..

KURSUN KALEM TESTI (cinsiyet)
Test icin lazim olan kursun kalem (ustu silgili olanlardan), igne ve de iplik
Ilk once ipligi igneye gecirip, igneyide kursun kalemin silgisine dikey bir sekilde batirmaniz gerekiyor,
Sonrasinda bir elinizi avucunuz yukari bakacak sekilde masaya yatirin ve iplikli kalemi bileginizin 1cm filan ustune sarkitin..
iplige bagli oldugu icin kalem sallanicaktir ve bu sallantilari izleyip ona gore gecmis/ilerideki hamilelik icin cinsiyet belirleniyormus

Saga sola sallanirsa = KIZ
Yukari asagi sallanrsa = ERKEK
Capraz = ikiz
daire seklinde sallanirsada dusuk veya kurtaj demekmis..

Cogu bayan bunu yapmis ve olan cocuklarinin cinsiyetini gostermis, hamile olanlardada ne ciktiysa bu testte ultrasonda da ayni cikmis
Ne kadar dogrudur ben bilmem ama deneyin bakalim ne cikacak, herseyi Allah bilir ama bu hamile kalma stresinde degisiklik olsun diye paylasayim dedim :) Kadinlar illada dogru ciktigini iddaa ediyorlar. :KK42:Bende meraktan denedim benimki saga-sola sonra daire sekli yapip durdu, bir dusuk yaptim daha once ama biseye yoramadim.. Bu yabancilarin garip garip icatlari. Vaktiniz olursa deneyin ve paylasin sonuclarinizi
:KK3:
ben pek inanmam aslında böle şeylere ama yine de mereak ettim evde kurşun kalem olsa yapcaktım ama yok malesef
Anladim canim o zaman yarin yapiyim ben testi nasilsa bat gunum yarin yoksa bi gun sonra mi yapsam.
bugün yaparsan büyük ihtimal çıkar canım hadi yap da bize haber ver inş.:KK49:

günaydın kızlarrrrr minikkelbeğimm çokk sveındımm hemön hızla calsımlara basla ıns yıne tek sefrede ugrastırmadan gelecek bebişin sana benım de bata 4gun kaldıı ölüyorum meraktannnnnn dün rüyamda oğlum olmuşşşş ve bebeğimi emzirriken gördümm sanki gercek gbiiydiii ya hissettim resmennnn gercek gibiii allhım dha fazla bekletmeden gercekten yasatsın o duyguları hepımizeee inş.

eğlenceli sağol canım,bakacaz artık :KK1:
ben de rüyamda ultrasonda bebeğimi gördüm kolları falan oynuyodu
sonra doktor yüzünü gösterdi nasıl güzel bi yüz böyle ağzı burnu gözleri o kadar güzeldi ki anlatamam
inşallah rüyan gerçek olur bu defa canım.ne zaman test yapçan?

Minik kelebek hadi bakalım bu ay düzenli çalışın da bebek haberlerinizi alalım. (ayyyy öğrenciyken şu "düzenli çalışma" lafından nefret ederdim. ben hep yumurta kapıya gelince çalışanlardanım:KK52:)
bu öyle böyle çalışma değil ya canım bunu aksatmam :KK52:
benim yumurta kapıya gelsin de allahın izniyle tüplerden süzüle süzüle :KK52:

yap canım yaa az kalmış ben de heycanlandım şimdi yaw :KK1:
6 gün önce çıkmaz normal,çok nadir çıkar o da erken gebelik testiyle anca
hadi güzel haberini bekliyoz şekerim

eğlenceli sağol canım,bakacaz artık :KK1:
ben de rüyamda ultrasonda bebeğimi gördüm kolları falan oynuyodu
sonra doktor yüzünü gösterdi nasıl güzel bi yüz böyle ağzı burnu gözleri o kadar güzeldi ki anlatamam
inşallah rüyan gerçek olur bu defa canım.ne zaman test yapçan?

bu öyle böyle çalışma değil ya canım bunu aksatmam :KK52:
benim yumurta kapıya gelsin de allahın izniyle tüplerden süzüle süzüle :KK52:

yap canım yaa az kalmış ben de heycanlandım şimdi yaw :KK1:
6 gün önce çıkmaz normal,çok nadir çıkar o da erken gebelik testiyle anca
hadi güzel haberini bekliyoz şekerim

bi yapıyım bugun bı dnemek için dıyorumm evde testim varr ama dah 4gun varr bı yapmıyım dıyorum bıde bnım evdekı testım nova marka odaa hatalıymıss galıbaa öle bıseyler okudum amaaa napcam bılmıyorum sence yapıyyımmı:18:

Gebelik ihtimali olan arkadaşllar gebelik testini size tavsiyem adet gününüzden 3 gün sonra kanla yaptırın bu arada kahverengi lekelenmeleriniz falan oluyorsa büyük ihtimalle gebesiniz. Ama koyu kahverengi, adet kanına benzemeyen bir sıvı.... İdrar testi çoğunlukla erken belirti vermiyor. Kan testinde zigot rahime yerleştikten iki gün sonra hemen beta hcg artıyormuş. Belli oluyor yani. Beklenen adet tarihinden önce yaptırmayın sakın.... Biraz dişinizi sıkın erken yaptırıp stres olmaktan biraz geç haberdar olmak daha iyi inanın....

bi yapıyım bugun bı dnemek için dıyorumm evde testim varr ama dah 4gun varr bı yapmıyım dıyorum bıde bnım evdekı testım nova marka odaa hatalıymıss galıbaa öle bıseyler okudum amaaa napcam bılmıyorum sence yapıyyımmı:18:
bence yapma canım ya benim 4 gün kala çıkmadı bende kesin yok gözüyle baktım adetime 2 gün kala çıktı

Merhaba arkadaşlar normal şartlarda adet günüme 2-3 gün var her ay olduğu gibi gögüslerim şiş, hafif bir kasık ağrısı mevcut sanırım Kasım ayı için ovilasyon testini bende deneyeceğim

Hepinize gunaydin kizlar,

Sizlerle bugun ingilizlerin hamilelik forumunda okudugum bir testi anlaticam kadinlar bunun dogru oldugunu savunup durdular her ne kadar aklim almasa da..
Bu test kalem testiymis ve dogmus veya dogacak bebegin cinsiyeti yada dusuk yaptiysan guya bunu gosteriyormus.
Paylasayim sizinle sizde deneyin bakalim ne cikacak..

KURSUN KALEM TESTI (cinsiyet)
Test icin lazim olan kursun kalem (ustu silgili olanlardan), igne ve de iplik
Ilk once ipligi igneye gecirip, igneyide kursun kalemin silgisine dikey bir sekilde batirmaniz gerekiyor,
Sonrasinda bir elinizi avucunuz yukari bakacak sekilde masaya yatirin ve iplikli kalemi bileginizin 1cm filan ustune sarkitin..
iplige bagli oldugu icin kalem sallanicaktir ve bu sallantilari izleyip ona gore gecmis/ilerideki hamilelik icin cinsiyet belirleniyormus

Saga sola sallanirsa = KIZ
Yukari asagi sallanrsa = ERKEK
Capraz = ikiz
daire seklinde sallanirsada dusuk veya kurtaj demekmis..

Cogu bayan bunu yapmis ve olan cocuklarinin cinsiyetini gostermis, hamile olanlardada ne ciktiysa bu testte ultrasonda da ayni cikmis
Ne kadar dogrudur ben bilmem ama deneyin bakalim ne cikacak, herseyi Allah bilir ama bu hamile kalma stresinde degisiklik olsun diye paylasayim dedim :) Kadinlar illada dogru ciktigini iddaa ediyorlar. :KK42:Bende meraktan denedim benimki saga-sola sonra daire sekli yapip durdu, bir dusuk yaptim daha once ama biseye yoramadim.. Bu yabancilarin garip garip icatlari. Vaktiniz olursa deneyin ve paylasin sonuclarinizi
:KK3:

senin bu yazını okuyunca hatırladım hamileyken çok ama çok merak ediyordum cinsiyetini ben de nette böyle yöntemler araştırırken yüzük testini bulmuştum ipi geçiriyosun göbeğinin üzerinde sallandırıyosun..daire erkek ileri geri kız diyordu.ben de bir heves yaptım 8 haftalıktım ama sonuç alamadım delirmiş gibi biraz dönüyo sonra ileri geri sonra yine dönüyo anlayamadım tabii kız mı erkek mii...sonra 10.haftada kaybettim onu kürtaj oldum...şimdii o geldi aklıma

bakarsın bi mucize olur tüp kendiliğinden açılmış Allahım ol desin yeterki güzel Allahım uğraştırmadan versin amiin isteyen herkese versin inş. cnm ben Denizlide oturuyorum malesef yine de tşkler benim gideceğim doktor birsürü test yapıyomuş genetik testi falan belki rahim filmi de çektir der bakalım hayırlısı olsun inşallah seninde herşey istediğin gibi olur inş.müjdeli haberler verirsin kasım ayı sana uğur getirsin inş.

ayyy inş. tatlım çok sağolasın...isteyen herkese aratmadan versin gerçekten çok zor durummuş insan başına gelince anlıyor...
hmm anladım cnm ozaman bı sor bakalım nsl yapıyolarmış agrı sancı oluyomuymuş dıye..
çok saol tatlııımm benımmm inş. kasım hepimizin ugurlu ayı olsun mucukkk :KK34:

senin bu yazını okuyunca hatırladım hamileyken çok ama çok merak ediyordum cinsiyetini ben de nette böyle yöntemler araştırırken yüzük testini bulmuştum ipi geçiriyosun göbeğinin üzerinde sallandırıyosun..daire erkek ileri geri kız diyordu.ben de bir heves yaptım 8 haftalıktım ama sonuç alamadım delirmiş gibi biraz dönüyo sonra ileri geri sonra yine dönüyo anlayamadım tabii kız mı erkek mii...sonra 10.haftada kaybettim onu kürtaj oldum...şimdii o geldi aklıma

ya Allah'in isi sonucunda ama bu bayanlar baya buna inaniyor oyle boyle degil :KK1:
eskiden bende ayy kiz olsun ayy erkek olsun filan diye secerdim ama dusukten sonra artik hayirli ve saglikli evlat olsunda cinsiyeti onemli degil diyorum her turlu basimin ustunde canimin icinde yerleri var :13:

8 kasım gibi adetimm ama gelmesin wee kasım annesi olalımm artıkınnnn :)))

anladım cnm..maalesef tanıdığım bir kadın doğumcu yok..yengem hemşire onun tanıdıkları var ama ne bileyim öle aileye de duyurmak istemiyorum bebek yapacm düşünüyorum felan sonra tuttu mu tutmadı mı diye ararlar çok daha sinirim bozulur...
sadece annecime anlatıyorum...annem de bir şey sölemezsen sormz bile...doktordan korkma der işinde uzman birine git kaç paraysa ver iyi baktır kendini der..habiree arayıp sormaz Allah verirse herkes duyar der zaten...

evt ya utanıyo insan maalesef...bu ay 4.denemem inş tutar...bebeğimin kesesini görmek için giderim inş....hepimiz tabi kızlr herkese duacıyım...

Sakın akrabalarınıza söylemeyin gebelik düşşündüğünüzü.
sonra her hafta "artık hamile kalamadın mı" gibi abuk sabuk bi ton laf dinlersiniz

Sağol canım inşallah öyle olur,doktor ilk hamileliğin ilk ayda olmuş,bu hemen olmazsa da korkma dedi
6 ay sonra araştırırız olmazsa dedi.
sağlıkla olsun inşallah :KK49:

evet evet şekerim çok çalışmam lazım çoook :KK9:
internetten laboquick sipariş veriyim yine 20 tane :KK1:
ben yine duramam 5 gün kala başlarım sidik testlerine :KK17: geçen gebelikten 2 tane kaldı,bozuklarla beraber 18 tane test yapmışım :KK52: çüşşş yaaa :KK9:

amin canım inşallah,tek dileğim o :KK54:

bende o testlerden sipariş vereyim şimdi unutmadan. 20 tl her ay gitsin artık napalım, birazda şu laboquiki zengin edelim dimi kızlar yaa:KK1:

buda (yukarıda anlatılan kurşun kalemli deney) ingilizlerin batıl inancı olsa gerek.... o değil de biz kadınlar ne kadar meraklıyız... önce erken gebelik belirtilerini mi yaşıyorum diye meraklan dur sonra gebelik gerçekleşince kız mı erkek mi diye meraktan çatla... halbuki zaman herşeyi şeffafça gösteriyor. 2,5 aylık bebeklerde bile cinsiyet ultrasondan gözüküyor. Ama eğlenceli olan kısmı da bu tatlı bekleyiş merak sanırım. Şahsen içinde bulunduğum durumlarle ilgili (ovulasyon günü, adet öncesi gebelik belirtileri vs.) paylaşımlşarı okumak araştırmak ayrı bir eğlence oldu benim için sizin için de öyle mi?
Bence eşler de merak ediyo bu ay bebek oldu mu olmadı mı diye ama çaktırmamaya çalışıyor uyanıklar:KK1:

oldukça enteresanmış.
laf aramızda silgili bir kalemim olsaydı denerdim aslında:KK1:
canım anlaşılan onlarda daha çözüm bulamamışlar gebe kalmanın yollarına.:KK5:
yine de yeni bir bilgiye rastlarsan bizleri haberdar et olurmu?

Merhaba arkadaşlar normal şartlarda adet günüme 2-3 gün var her ay olduğu gibi gögüslerim şiş, hafif bir kasık ağrısı mevcut sanırım Kasım ayı için ovilasyon testini bende deneyeceğim

aslında gebelik belirtileride bu yazdıklarınla aynı..
genellikle "her ay olmayan belirtilerin olması, gebeliğe işaret eder" deniyor gebe hanımlar tarafından.:44:
güzel haberlerini bekliyoruz canım:KK16:

X