"Şansımız KASIM Olsun Göbüşlerimiz Bebişler Dolsun!! 2012 ...

merhaba bayanlar ben ekim topiğindeydim. Yeni üye oldum. İkinciyi düşünüyorum 3-4 aydır olmuyor. Hiç doktora gitmedim. Ankara'da memurum. Bugün ilk adet günüm, bebek beklerken çok sancılı ağrılı, bulantılı berbat bi gün geçiriyorum. ooooof of eşim de az deneme yatırdığım için kızgın bana (başka planlarım vadı oğlum olsun diye)
Buradan bilgi paylaşımı yapabilirz. Ben de tecrübelerimi paylaşabilirim. Bat bakacağım adet tarihi falan mı ne demek. kasımda gebe olduğunu öğrenmek isteyenler mi burada buluşuyor biraz bilgi verirseniz sevinirim.
byeee

Canım kadın doğum doktorum zaten arkadaşımdı. Durumumu bildiği için bişey dememe gerek kalmadı. ama tüm kadın doğumcular direk alttan USG ile bakarlar. arkadaşımda olsa affetmezdi yani. bende bu durumu bildiğimden oruçta gittiğim için mecburen karından baktı:KK1:
tabi daha önce farklı doktorlara görüdüğümde alttan da bakıldı. bebek istiyoruz ama 6 aydır olmuyor. acaba bir sorunumuz mu var filan dediğinde zaten kendini muayene masasında buluyorsun. kurtuluşun yok yanii:KK9:
kasılmazsan acıtmaz. korkacak bişey yok tabi ama insan utanıyor ister istemez.
daha önceleri hormon tahlillerime filanda bakılmıştı. kendini güvendiğin bi doktora bırakman yeterli, onlar gerisini hallediyorlar canım

anladım cnm..maalesef tanıdığım bir kadın doğumcu yok..yengem hemşire onun tanıdıkları var ama ne bileyim öle aileye de duyurmak istemiyorum bebek yapacm düşünüyorum felan sonra tuttu mu tutmadı mı diye ararlar çok daha sinirim bozulur...
sadece annecime anlatıyorum...annem de bir şey sölemezsen sormz bile...doktordan korkma der işinde uzman birine git kaç paraysa ver iyi baktır kendini der..habiree arayıp sormaz Allah verirse herkes duyar der zaten...

evt ya utanıyo insan maalesef...bu ay 4.denemem inş tutar...bebeğimin kesesini görmek için giderim inş....hepimiz tabi kızlr herkese duacıyım...

merhaba bayanlar ben ekim topiğindeydim. Yeni üye oldum. İkinciyi düşünüyorum 3-4 aydır olmuyor. Hiç doktora gitmedim. Ankara'da memurum. Bugün ilk adet günüm, bebek beklerken çok sancılı ağrılı, bulantılı berbat bi gün geçiriyorum. ooooof of eşim de az deneme yatırdığım için kızgın bana (başka planlarım vadı oğlum olsun diye)
Buradan bilgi paylaşımı yapabilirz. Ben de tecrübelerimi paylaşabilirim. Bat bakacağım adet tarihi falan mı ne demek. kasımda gebe olduğunu öğrenmek isteyenler mi burada buluşuyor biraz bilgi verirseniz sevinirim.
byeee

Mrb canım.bende ikinci bebeğimi istyrm Rabbim verirse. Agustos sonu bıraktık korunmayı.suan regl donemindeyim.bat:beklenen adet donemi demek.

sağol siwitim ben de çok sevindim doktoru öpçektim sevinçten eşim yanımdaydı tuttum kendimi :KK52:
şimdi bat 4 kasım canım,20 ekim yumurtlama günüm,hesabıma göre.çok çalışmam lazım :KK1:

erken dönem düşüklerde rahimin durumu da iyiyse 1 adet dönemi beklemek yeterli dedi doktorum.kendinizi psikolojik olarak hazır hissettiğiniz zaman yeniden düşünebilirsiniz.Şu an hamileliğe engel hiçbişey yok dedi.
Bi de şu temizlik yorgunluk düşükle alakası oluyomu diye sordum da yine bildiğimiz şeyi söyledi.
bebek sağlıklıysa evi baştan aşağı temizlesen bişey olmaz,düşeceği varsa kıpırdamadan yatsan da düşer dedi

sağol sengelencim inşallah bu defa da bekletmez ve en önemlisi sağlıkla gelir bebecik :KK54:
doktorun çok dogru sölemiş canım benim inşallah sağlıkla gelicek bebeğin bu sefer annesini üzmicek :KK16:
Cok tesekkur ederim canim verdigin bilgiler icin ins. Bende senin gibi sansli olup bu ay tuttururum daha koyu cizgiyi gormedim ins en kisa zamanda gorurum duanda benide unutma canim :))
ne demek canım yardımcı olabildiysem ne güzel hep dualarımdasınız canım hayırlı zamanı bekliyo bebeişler

tatlım benide ekler misin bat tarihim 9 kasım .2o kasım evlilik yıl dönümüm inşallah bu ay uğurlu gelir :KK16:

Çok sevindim inan. Çok hemde.

Bu sefer de bekletmeyecek bebişin seni bak gör. :KK17:
Sağol canım inşallah öyle olur,doktor ilk hamileliğin ilk ayda olmuş,bu hemen olmazsa da korkma dedi
6 ay sonra araştırırız olmazsa dedi.
sağlıkla olsun inşallah :KK49:

Oooo süper bi haber bu.
Ozaman ne diyoruzzz "ÇALIŞMALAR BAŞLASINNNN" :KK16::KK9::KK9:
evet evet şekerim çok çalışmam lazım çoook :KK9:
internetten laboquick sipariş veriyim yine 20 tane :KK1:
ben yine duramam 5 gün kala başlarım sidik testlerine :KK17: geçen gebelikten 2 tane kaldı,bozuklarla beraber 18 tane test yapmışım :KK52: çüşşş yaaa :KK9:

doktorun çok dogru sölemiş canım benim inşallah sağlıkla gelicek bebeğin bu sefer annesini üzmicek :KK16:
amin canım inşallah,tek dileğim o :KK54:

ne demek canım yardımcı olabildiysem ne güzel hep dualarımdasınız canım hayırlı zamanı bekliyo bebeişler

Evet canim aynen oyle rabbim gununu saatini biliyo biz ne yaparsak yapalim bos.. Canim sen meryem suresini okumusmuydun ?

bende iyim cok sukur minikkelebek, testi henuz yapmadim ama simdi karnimda adet sancilari ara ara bulantilar, adetim gelicek mi dersin? bat 16 ekim yarin sabah test yapsam sonuc cikar mi

kusura bakmayin arkadaslar nette sorun var galiba mesajimi 3 defa yayinlamis ozur dilerim

Son düzenleme:
Kızlar merhaba nasılsınız :103:

2 gündür uğrayamadım,dün öğleden sonra ani bi kararla işten izin alıp doktora gittim
veeeee haberler güzel:124:

canım doktorum kontrol etti,hem ultrasonla baktı,hem rahim ağzı kontrolü yaptı
hiçbi sorun yok rahim gayet iyi-ki zaten düşük yaptığında da iyiydi dedi.
şu an hamile kalmak için beklemeni gerektiricek hiçbişey yok dedi :119:

hayırlı olsun cnm inş. bebişin bekletmeden gelir inşallah müjdeli haberler verirsin bizlere Allahın izniyle

merhaba tatlım valla sanırım ilaçla açılmıyor laparoskopi amelıyatıyla acılıyorkı oda heerksın acılmıyor...
evet bende bu forumda bazı cektırenlerı okudum kımısı bayılmış fln ama bana doktorum özel bı yerı tavsıye ettı kesınlıkle acısız olucak dedı ve oylede oldu hıc bısey anlamadım yanii...istanbulda oturuyosan gıttıgım yerı msjla atıyım sana ıstersen ama bıraz pahalı 370 ytl ama degıyor hıc bı agrı sızın olmuyor...bide bu rahım filminden sonra hamıle kalma olasılugı daha yuksekmiş...
bencede tatlım en guzel zaman adetın 3. gunu..umarım herşey ıstedııgın gıbı olur :KK34:

bakarsın bi mucize olur tüp kendiliğinden açılmış Allahım ol desin yeterki güzel Allahım uğraştırmadan versin amiin isteyen herkese versin inş. cnm ben Denizlide oturuyorum malesef yine de tşkler benim gideceğim doktor birsürü test yapıyomuş genetik testi falan belki rahim filmi de çektir der bakalım hayırlısı olsun inşallah seninde herşey istediğin gibi olur inş.müjdeli haberler verirsin kasım ayı sana uğur getirsin inş.

Günaydın kızlar :KK54:

Cok sukur bende iyiyim, yok henuz yapmadim. Simdi karnim adet sancisi gibi agriyor bulantimda var, adetim geliyor mu aceba ? :KK43: bat 16 ekim yarin sabah test yapsam belli olurmu kesin?
canım hamileyken de adet sancısı çektim ben adet de olmayabilir,o belli olmaz yani :KK1:
inşallah hamilesindir.
test yaparsan çıkması lazım,tabi geç döllenme de olabilir çıkmayabilir.
ama kanda kesin sonucu alırsın bence.
ben bat.tan 4 gün önce silik çizgiyi görmüştüm ağustosta

hayırlı olsun cnm inş. bebişin bekletmeden gelir inşallah müjdeli haberler verirsin bizlere Allahın izniyle

amiin çok sağol tatlım.hepimiz verelim müjdeyi tez zamanda inşallah :KK49:

günaydın kızlarrrrr minikkelbeğimm çokk sveındımm hemön hızla calsımlara basla ıns yıne tek sefrede ugrastırmadan gelecek bebişin sana benım de bata 4gun kaldıı ölüyorum meraktannnnnn dün rüyamda oğlum olmuşşşş ve bebeğimi emzirriken gördümm sanki gercek gbiiydiii ya hissettim resmennnn gercek gibiii allhım dha fazla bekletmeden gercekten yasatsın o duyguları hepımizeee inş.

Günaydın hanımlar;

Nasılsınız bakalım? Benim pazartesi sendromum başlamış durumda. Çok yazamasam da her yazılanı okumaya çalışıyorum. Herkese iyi haftalar....

Minik kelebek hadi bakalım bu ay düzenli çalışın da bebek haberlerinizi alalım. (ayyyy öğrenciyken şu "düzenli çalışma" lafından nefret ederdim. ben hep yumurta kapıya gelince çalışanlardanım:KK52:)

Sengelen kan testini tekrarladın mı? Göz gezdirdim yazılanlara ama bulamadım. ikiye katladı mı değerin çok merak ediyorum. İnşallah öyledir . 1000 leri aştığını görüp rahatlarsın inşallah. :KK3:

Can kız sen de lütfen yap şu testi. bence geç döllenme olduysa silik çizgiyi görürsün geç döllenme olmadıysa ama bebek yerleştiyse kop koyu çizgiyi göreceksin. ben koyu çizgiyi görecekmişsin gibi hissediyorum. :KK34:

Hepinize gunaydin kizlar,

Sizlerle bugun ingilizlerin hamilelik forumunda okudugum bir testi anlaticam kadinlar bunun dogru oldugunu savunup durdular her ne kadar aklim almasa da..
Bu test kalem testiymis ve dogmus veya dogacak bebegin cinsiyeti yada dusuk yaptiysan guya bunu gosteriyormus.
Paylasayim sizinle sizde deneyin bakalim ne cikacak..

KURSUN KALEM TESTI (cinsiyet)
Test icin lazim olan kursun kalem (ustu silgili olanlardan), igne ve de iplik
Ilk once ipligi igneye gecirip, igneyide kursun kalemin silgisine dikey bir sekilde batirmaniz gerekiyor,
Sonrasinda bir elinizi avucunuz yukari bakacak sekilde masaya yatirin ve iplikli kalemi bileginizin 1cm filan ustune sarkitin..
iplige bagli oldugu icin kalem sallanicaktir ve bu sallantilari izleyip ona gore gecmis/ilerideki hamilelik icin cinsiyet belirleniyormus

Saga sola sallanirsa = KIZ
Yukari asagi sallanrsa = ERKEK
Capraz = ikiz
daire seklinde sallanirsada dusuk veya kurtaj demekmis..

Cogu bayan bunu yapmis ve olan cocuklarinin cinsiyetini gostermis, hamile olanlardada ne ciktiysa bu testte ultrasonda da ayni cikmis
Ne kadar dogrudur ben bilmem ama deneyin bakalim ne cikacak, herseyi Allah bilir ama bu hamile kalma stresinde degisiklik olsun diye paylasayim dedim :) Kadinlar illada dogru ciktigini iddaa ediyorlar. :KK42:Bende meraktan denedim benimki saga-sola sonra daire sekli yapip durdu, bir dusuk yaptim daha once ama biseye yoramadim.. Bu yabancilarin garip garip icatlari. Vaktiniz olursa deneyin ve paylasin sonuclarinizi
:KK3:

buda (yukarıda anlatılan kurşun kalemli deney) ingilizlerin batıl inancı olsa gerek.... o değil de biz kadınlar ne kadar meraklıyız... önce erken gebelik belirtilerini mi yaşıyorum diye meraklan dur sonra gebelik gerçekleşince kız mı erkek mi diye meraktan çatla... halbuki zaman herşeyi şeffafça gösteriyor. 2,5 aylık bebeklerde bile cinsiyet ultrasondan gözüküyor. Ama eğlenceli olan kısmı da bu tatlı bekleyiş merak sanırım. Şahsen içinde bulunduğum durumlarle ilgili (ovulasyon günü, adet öncesi gebelik belirtileri vs.) paylaşımlşarı okumak araştırmak ayrı bir eğlence oldu benim için sizin için de öyle mi?
Bence eşler de merak ediyo bu ay bebek oldu mu olmadı mı diye ama çaktırmamaya çalışıyor uyanıklar:KK1:

X