Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

İlk liste 1300 kalori civarı tutuyor canım ya o kadar kaloriyle kilo almazsın ki. Senin ne kadar kalorilik bir listeye ihtiyacın var?

1300 kalori güzel ama bana fazla ben cok zor kilo veriyorum...kaç kaloriye ıhtıyacım olduğunu bilmiyorum ama genelde benım yedıklerım 800 -1000 kalori arasıdır bazen daha aşağı oluyor....ama sadece hafta içi bunu uyguluyrum diğer günler daha rahatım....

Ekmek sayısı,yemek porsiyonunu falan azaltırsak 1000 kaloriye kadar bir ayarlama yapabiliriz. Ara öğünlere dikkat ediyor musun?

Gider gider. Kafaya takınca gitmiyor ama. Psikolojik olarak etkileniyor insan. Ben bu gün paylaşırım 4. listeyi.

ben de bel fıtığı var o yüzden cok spor yapamıyorum.....o yüzden benım kalorım az oluyor çünkü yakamıyorum benım kılomda ki bırının vücudunun çok iyi olması lazım ama benım öyle degıl göbek bölgem hala yaglı:26::26::26:

tmm listeyı 4 gözle bekleyecegım.....

Çok çok geçmiş olsun. :26: Bel fıtığı olanlar için egzersiz hareketleri yok mu ki acaba. :44:

selam ben geldim yine

bugün 9.40 gibi kahvaltı yaptım.
Öncesinde ılıksuya limon sıktım içtim.
Sonra 9lu bitki çayımı içtim.
Dün gece okuduğum tarçınla bal kürü varmış birde onu yaptım 3ünüde kahvaltıdan önce içtim bir güzel.
Sonra 2dilim ekmekle peynir 2tanecikte zeytin yedim.
Açık şekersiz çayla birlikte.

kahvaltı geç olunca 10.30 öğününe gerek duymadım aç değilim çünkü
Öğlende birşey istemedi canım sadece 2 bardak su içme isteği oldu.

Şimdi 15.00 de öğlende bişi yemediğim için form bisküvi yemeyi KAyısılı form çayla birlikte düşünüyorum.

17.00 de 2 adet kuru kayısı yemeyi ve birdak ılık su içmeyi düşünüyorum.

18.00-19.00 arasıda akşam yemeğini halledicem.
Ekmek kullanmadan ıspank yemeği ve bir kase yoğurt düşünüyorum.

21.00 dondurma yesem olur mu meyve yerine ?

ıspanak yemeği bitmiş annemle konuştum da patlıcan dolduracaz.
Bitane patlıcan dolması yesem yoğurtla olur mu ki :44::44:

tabii canım sen gönder

ıspanak yemeği bitmiş annemle konuştum da patlıcan dolduracaz.
Bitane patlıcan dolması yesem yoğurtla olur mu ki :44::44:

patlıcan dolmasını parçalara ayırarak inceleyelim öncelikle muhtemelen içinde pirinç veya bulgur olacaktır. Bulgur'un kilo vermeyi durdurucu özelliği var o yüzdne bulgurluysa kaçın derim pirinçte ise nişasta var, dolma içinin yarısını çıkarıp öyle tüket derim. en azından gözün de kalmamış olur yoğurtta ise bir sakınca olmaz canım, en fazla uykunu getirir

Çok çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa sırada sağlığına kavuşur eşin. Her şey dilediğince olur inşallah. :26:

Allah acil şifalar versin. İnşallah çok iyi olur ya. Dediğin gibi beterin beteri var Allah beterinden korusun.

canım iş yerimde bazı problemler yaşadım.bu ra aşırı yoğunuz hzairanda sbsye gircek çocuklar.bir de eşim nakil sırasına girecek,bu sıraya girmesi için tahliller yapılacak.tahliller 2/2.5 ay sürüyormuş.uygun böbrek geldiğinde de nakil olacak Allahın izniyle.ben de dert çok selincim Allah beterinden korusun beterin beteri var.bugün de çocukları pikniğe götürdük hiç diyetime uygun davranamadım.zaten son 10 gündür çok kötüydüm gr veremedim.yarın tartıda ne ile karşılaşıcam çok merak ediyorum.korkuyorum da ama korkunun ecele faydası yok öyle değil mi:))

akrepcim,sen de sözü atmışsın.çok üzüldüm canım.ne diyeceğimi bilemiyorum.Rabbim insana en hayırlı olanı verirmiş belki de evlenmemen senin için daha hayırlıydı.bir an önce toparlanırsın inşallah canım.Allah daha büyük acılar yaşatmasın kuzum.

Diyetisyen listeleri hep birbirine benziyor bende 2 ay önce gitmiştim hemen hemen böyle bir liste vermişti ama bende öglen, akşam ve yatarken yogurt yada ayran vardı bende listemle 8 kilo kadar verdim mekik hareketleriylede beden ölçümü 42 den 38,5 kadar düştü baslangıçtan 7 cm kadar inceldi tüm bedenim
Baslangic kilom 75
Simdiki kilom 67
Gercekten yiyerek zayiflamak iyi bir yöntem
Forumda diyetisyenden başarılı geçen 1 ay diye bölümüm var listemi merak eden bakabilir ekmek sayısı benimkinde biraz fazla ama gerçekten çok işe yarıyor senin listelerinide kullanmak istiyorum

Amin canım, nice dertler var. Mesela dayımın kızı görücü usulü ile 1,5 sene nişanlı kaldı, çeyizi serildi. düğününe 1 hafta kala, nişanlısı tarafından terkedildi :26: onun sözleri beni kendime getirdi, " Melek ya sen benim gibi olsaydın, çok sevseydin sen biterdin. Ama 1,5 hafta sözlü kaldın , Verilmiş sadakan varmış. Haline şükret " dedi. O an sustum ve kendimi tümden toparladım. Bu arada size iyi bir haberim var ama söylemeyeceğim Zaman ilerlesin ona göre diiicem bişicikler

Bu arada Allah acil şifalar versin canım, şükrü dilinizden düşürmeyin..

Son düzenleme:

ben de bu listeye yoğurt ya da ayran ekledim.çok yoğun çalıştığım için.fakat son 2 haftadır kilo vermem durdu ne yapıcam bilmiyorumbu rada seni de tebrik ederim.ben en çok ilk ay verdim.daha 2. ayımdayım ama kilo vermem durdu.yarın tartı günümüz ve ben gr verdim mi merak ediyorum.

evet canım,ben de bundan bahsediyorum.evlenmeden önce bazı şeyleri görmen çok iyi olmuş.Allahın sevgili kuluymuşsun.hayırlı haberin neymiş merak ettimsöylesene kız ben her gün giremiyorum biliyosun
canım zaten şükrediyoruz,sağlığı iyi ve acil nakil gerekmiyor çok şükür.ama böbrek gelirse de hemen halledelim diyor doktorumuz.Rabbim bütün hastalara şifa dertlilere derman versin inşallah.

Şu bitki çaylarını falan çok fazla tüketmiyor musun sence canım? Bir zararı olmasın Allah korusun. Bu arada bence öğün atlamamalısın canın istemese de yemen gerekiyor sağlıklı bir şekilde verebilmen için. Dondurma yiyenler çok oldu. Kilo verdiler yedikleri halde. Mesela Berivan'ım var haftada 1 kere yiyor. O sana kalmış bir şey istersen yersin.

sonu ne olur bilmiyorum o yüzden sizi de boşuna sevindirmeyeyim tekrar bu kadar ipucu yeter

İnşallah dertlerinden kısa sürede kurtulursun. :26: Sbs'ye az kaldı onun stresi bitecek yakında. Eşin de Allah'ın izniyle sağlığına kavuşacak. Olsun kilo artışı olsa bile koyvermeyeceksin değil mi? Ben de regl oldum çok şişim yarın tartıya çıkmaya ben de korkuyorum. Ama dediğin gibi korkunun ecele faydası yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…