Sağlıklı beslenip , hareket edip, yumurta takip edip eylülde hamile kalacağız🫶Güvenen gelsin..

Merhaba kızlar, en baştan tüm yazılarınızı heycanla okudum. Merakla takip ediyorum. İnşallah bu ay sevinçli haberlerinizi alırsınız. 3 senelik evliliğimde bir kimyasal gebelik geçirmiş ve bir daha gebelik elde edememiş biri olarak başkalarının sevinçli haberini duymak bana da umut oluyor. Bana da ağustos ayında yumurta takibi ve çatlatma iğnesi yapıldı. Adetime 7 gün kala doktorumun önerisiyle beta baktırdım 3.36 çıktı. Şüpheli bi değer dedi ama olumlu konuşmadı. Şimdi adet günümü bekliyorum. Tekrar yumurta takibi yapılacak.

Merhaba kızlar, en baştan tüm yazılarınızı heycanla okudum. Merakla takip ediyorum. İnşallah bu ay sevinçli haberlerinizi alırsınız. 3 senelik evliliğimde bir kimyasal gebelik geçirmiş ve bir daha gebelik elde edememiş biri olarak başkalarının sevinçli haberini duymak bana da umut oluyor. Bana da ağustos ayında yumurta takibi ve çatlatma iğnesi yapıldı. Adetime 7 gün kala doktorumun önerisiyle beta baktırdım 3.36 çıktı. Şüpheli bi değer dedi ama olumlu konuşmadı. Şimdi adet günümü bekliyorum. Tekrar yumurta takibi yapılacak.
Canim inşallah tekrar yumurta takibine gerek kalmaz 7 günün var inşallah betan yükselmiştirde güzel habeirni duyariz😊

Canim inşallah tekrar yumurta takibine gerek kalmaz 7 günün var inşallah betan yükselmiştirde güzel habeirni duyariz😊
Çok teşekkür ederim🤗. Bugun adet günüm henüz olmadım ama üç gün önce merak edip erken gebelik testi yaptım negatif çıktı. Oyüzden bir sonraki döngüme hazırlamaya çalışıyorum kendimi.

Hıııı anladım , olsun ya ben yine de dayanamazdım gerçekten tebrik ediyorum :) inşallah bir an önce hamile kalırım da eczacı da dahil herkes kurtulur . Sen test yaparsan buraya atarsan inceleriz 😍
Tamam canım yapınca testi aticam mutlaka.. ayy sen böyle diyince bı hoş oldum..kendimi dinlemiuordum.ne guzel ise vermiştim kendimi smdi midemde hafif bulantı hissettim bide kasık batması hahah psikoljik mi oldu noldu 😃😃

Merhaba kızlar bu topik çok hoş olmuş. Ben de yaklaşık 1 yıldır bebek için uğraşıyorum. Bu dönemde bir boş gebelik geçirdim. 2 aydır Bal polen arı propolis sütü karışım yiyiyorum. Hayıt kapsülü kullanıyorum. Vitamin takviyesi alıyorum. Pilates yapıyorum (haftada 2 gün). Sadece sigarayı bırakamadım ama azalttım. Bat 11 Eylül sabah ki testim negatif çıktı.umarım herkes gebelik haberi alır hayırlısıyla
Bende incir kürü yaptım 14 aydır istiyoruz amh değerim 1 eşimde sperm problemi var bu ay olmazsa zaten aşılama başvuracağız inşallah gerek kalmaz ama her ihtimali göz önüne alıyorum yine de ümit kesilmez biliyorsunuz 4 gün var bat a kril yağı ve probiyotikler kullandım eşimde safran ekstresi ve multivitamin kullanıyor Allahım nasip etsin istiyoruz çok

Bende incir kürü yaptım 14 aydır istiyoruz amh değerim 1 eşimde sperm problemi var bu ay olmazsa zaten aşılama başvuracağız inşallah gerek kalmaz ama her ihtimali göz önüne alıyorum yine de ümit kesilmez biliyorsunuz 4 gün var bat a kril yağı ve probiyotikler kullandım eşimde safran ekstresi ve multivitamin kullanıyor Allahım nasip etsin istiyoruz çok
İnşallah aşılamaya bile gerek kalmadan olur benim eşimde de var sperm problemi kızım var 5 yaşında o dönemde emodex kullandı 3 Kutu Allah nasip etti şükür ama ikinci henüz olmadı yine emodex kullanıyor

Selam canım kızlar ,
38 yaşındayım 15 aydır gebelik deniyorum henüz nasip olmadı. Doktora gittik eşimle şükür bir sorun görünmedi. Aylardır araştırma yaptım okudum dinledim.. Kendimce önemli bir kaç şeyi not ettim ve bu ay denemeye karar verdim. Paylaşmak isterim. Dilerseniz siz de ekleyin bildiklerinizi ve beraber yapıp takip edelim elimizden geldiğince bu arada benim adetimin bugün ilk günü ( 20 Ağustos);

♥️Öncelikle gittiğim doktor yazı doğal geçir olmazsa yumurta takibi yaparız dedi folikasit verdi yolladı . Aldım ona başlayacağım.

♥️Ben hareketsiz ve su içmeyen biriyim. Mutlaka 2 lt su içip günde en az 10 bin adım atacağım

♥️Beslenmeme Akdeniz tarzı ( ne yapabilirsem kar) devam edip , ekmeği azaltıp et ve salata türü şeklinde devam edeceğim, yapabilirsem pilates çok iyi seçenekmiş gevşeme açısından çünkü çoğumuzun kendini sıkma huyu var.

♥️Bugün yani adetin ilk günü havuç 🥕 kemirmeye başlayacağım kolay yumurta büyütücü olduğunu yine burada duydum

♥️Adet bittiği gün mutlaka her gün avakado ( tutunmayı kolaylaştırıcı) tüketeceğim. Üzerine ceviz ve zeytinyağı ile ve basit şekerle ekmeği kısarak.

♥️ Adet bittiği günün ertesinde ovulasyon testi alıp yumurtlamamı takip edip şanslı günleri değerlendireceğim

♥️ Kafamı gereksiz şeylere takmayıp inancıma göre günlük ibadetimi edip her gün Meryem süresine devam edeceğim

♥️ Bir arkadaşım 2 yılın ardından Meryem ana otu diye bir bitki suyunu kullandığını 2 ay sonrada gebe kaldığını söyledi , bitkiyi alıp yapıp yapamayacağıma bir karar vereceğim midem vs rahatsız olmazsa yumurtlama zamanı 3 gün onu içeceğim

♥️ D vitaminim var dolapta haftada 2 kez kullanılması gerek onu da artık kullanayım diyorum.

♥️ 2 ay bunları yapıp en azından yaşamamı bir şekle sokayım diyorum sonrasında sonuç değişmezse yumurta takibi ve aşılama gelecek.

Sizlere de bildiklerimi aktarmak istedim inşallah işimize yarar , siz de ekleme yapmak isterseniz çok sevinirim . Hepimize hayırlı ve kolay olan nasip olsun inşallah🫶🤜🏻🥕♥️🤛
Merhabalar, okurken bir an bu benim dedim 😅
Son adetim 20agustos, ekimde 38 oluyorum, folikasitli ve inositollu multivitamin alıyorum,balık yağı ve ilave d vitamini de alıyorum.
Neredeyse 1yıldır ovulasyon takipli ilişki ile gebelik deniyorum ve doktorum 2 ay içerisinde aşılama deneyelim dedi.
Ay siz ben misiniz 🤩

Merhabalar, okurken bir an bu benim dedim 😅
Son adetim 20agustos, ekimde 38 oluyorum, folikasitli ve inositollu multivitamin alıyorum,balık yağı ve ilave d vitamini de alıyorum.
Neredeyse 1yıldır ovulasyon takipli ilişki ile gebelik deniyorum ve doktorum 2 ay içerisinde aşılama deneyelim dedi.
Ay siz ben misiniz 🤩

Madem her şey aynı , o zaman aynı anda doğuralım ve sıkı dost olalımmmmm 😍

Gerçekten kendimi iyi hissetmiyordum valla akranım birini görmek iyi geldi şu an :)

Eylül - ekimi doğal takviye vs geçirip tıpış tıpış doktora gidicektim ama inşallah gerek kalmaz ve doğal yollarla seviniriz ikimizde , hepimizde ♥️😍🙏

Madem her şey aynı , o zaman aynı anda doğuralım ve sıkı dost olalımmmmm 😍

Gerçekten kendimi iyi hissetmiyordum valla akranım birini görmek iyi geldi şu an :)

Eylül - ekimi doğal takviye vs geçirip tıpış tıpış doktora gidicektim ama inşallah gerek kalmaz ve doğal yollarla seviniriz ikimizde , hepimizde ♥️😍🙏
Ya baştan sona okudum bende de hafif batma var, ovulasyon piki üstünden 8 gün geçti bi de. Önceki aylar gibi üzülmek istemiyorum, bekleyeceğim 2 gün daha test için.

Yaa çok tatlısın bu arada 🥰 biz 38lik çıtırız ayol bak ne güzel bilinçli hamilelik planlıyoruz

Ya baştan sona okudum bende de hafif batma var, ovulasyon piki üstünden 8 gün geçti bi de. Önceki aylar gibi üzülmek istemiyorum, bekleyeceğim 2 gün daha test için.

Yaa çok tatlısın bu arada 🥰 biz 38lik çıtırız ayol bak ne güzel bilinçli hamilelik planlıyoruz

Öyle tabi sağlıklı olduktan sonra yaşın çokta bir önemi kalmadı artık, bende bu ay yumurtlama piki olmadı ama dediğin gibi 8. gün hafif yükselmişti değerlendirdim:) o da aynı çıktı:) bir kaç gündür test yapıp atıyorum.. regl ağrısı ve batmalarım var ama tabi erken olduğu için testlerde de bir şey çıkmıyor .. yılmadan devam :)

Öyle tabi sağlıklı olduktan sonra yaşın çokta bir önemi kalmadı artık, bende bu ay yumurtlama piki olmadı ama dediğin gibi 8. gün hafif yükselmişti değerlendirdim:) o da aynı çıktı:) bir kaç gündür test yapıp atıyorum.. regl ağrısı ve batmalarım var ama tabi erken olduğu için testlerde de bir şey çıkmıyor .. yılmadan devam :)

Cuma gününde bakalım beraber çizgi varmı yokmu. 👍

Kızlar gece karnım daha doğrusu vajina üzeri ve kasık bölgesi çok ağrıdı belimle beraber .. Sabah kalktım test yaptım bi şey diyemiyorum…
Bugün ilişkinin 10. Günü acaba kanda beta çıkar mı varsa ? Ağrı kesici , sıcak su vs yapıcam yapamıyorum ..

Eklentiler

• IMG_1040.jpeg
    IMG_1040.jpeg
    191,3 KB · Görüntüleme: 21
Kızlar gece karnım daha doğrusu vajina üzeri ve kasık bölgesi çok ağrıdı belimle beraber .. Sabah kalktım test yaptım bi şey diyemiyorum…
Bugün ilişkinin 10. Günü acaba kanda beta çıkar mı varsa ? Ağrı kesici , sıcak su vs yapıcam yapamıyorum ..

Cikar kanda beta. Az da olsa fikir verir. Ama bence bol su ic, bebek yoksa bile adeti hizlandirir.

X