Sağlığıma kavuşmak, kilolardan kurtulmak için Karatay Günlüğüm

taydin Çok geçmiş olsun canım, acil şifalar dilerim.

Sağol canım, geçecek inşallah..

Canım şimdi nasılsın umarım iyisindir lavaş zaten ince olduğu için normal ekmek gibi sağlıksız değildir akşam menünde güzel afiyet olsun

Sabahları gaz sancılarım oluyor ama o geceki gibi değil. Davul gibi şiş karnım hala.. Doğru düzgün birşey yiyemiyorum. fise yeni geldim, birazdan dışarı çıkıcam. Tartı fotosunu daha sonra atarım artık. 81,7 çıktım bu hafta da. Hem gaz hem regl şişkinliğim var. tartı geçen hafta ile aynı ama Allahın izniyle şu şişkinlikleri bir atlatayım asıl o zaman görünecek diye düşünüyorum. Tabloyu yarın falan düzenlerim, şimdi vaktim yok, telden de rahat yapamıyorum.

slm arkadaşlar ben reaktif hipoglisemi hastasıyım glucobay 50 mg günde 3 kullanıyorum. çok kez diyetisyene gittim en fazla 5 kg verip orda takılıp kalıyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen yardım edin.

Diyetisyenime göre 6 öğün beslenmem gerekiyor. Bende öyle yaptım ama yinede elde titremelerim,öğleden sonraki uyku basmalarım, öfke nöbetlerim hala geçmedi. 5 kilo civarı verdim takıldık kaldık.
sabah: (uyanınca geceden sıcak suya ıslatılmış 2 tam ceviz suyunu içilecek)

2 dlm ekmek çavdar ya da yulaf
yumurta ( haftada 2-3 kez)
3-4 zeytin
1 kk yağsız peynir tercihen lor veya çökelek
suyunu içtiğim cevizler yenecek
2-3 adet yaban mersini kurusu
mevsim yeşillikleri ve söğüşler
*4-5 dal dereotu
bitki çayı şekersiz (tercihen rezene çünkü kullandığım glucobay gaz ve şişkinlik yapıyor)

kuşluk: 1 brdk ayran
1 porsyn meyve

öğlen: 4-5 yemek kaşığı sebze yada baklagil
25-30 gr yağsız kırmızı et VEYA 50-60 gr beyaz et veya 2 dilim peynir
1 su bardağı yoğurt veya bununla yapılmış ayran-cacık
2 dilim çavdar ekmeği
salata yağsız

ikindi ara: 1 dilim peynir+2 dilim esmer ekmek VEYA 1paket Eti Form sade bisküvi VEYA 3-4 adet kepekli galeta

Akşam yemeği: (öğlen yemeğinin tersi olması) tercihe bırakıldı öğlen sebze yediysem akşama baklagil gibi mesela

gece : 1 su brdğ süt veya yoğurt + meyve
VEYA
1 cay brdğ fındık ve badem karışımı ile birlikte 1 adet taze meyve

Canım karışmak haddime değil ama nacizane tavsiye derhal o diyetistenden uzaklaşıp, diyet listesi çöpe atmandir. Bu şekilde beslenmeye devam edersen uzgunum ama bu ataklardan ve ilaç kullanımından omur boyu kurtulamazsin. Dr. Değilim ama önümde birçok ornek var, onların tecrübeleriyle yazıyorum bunları. Tam şifa istiyorsan beynine reset atıp Canan Hocanın kitaplarını okumaya baslamani isterim. 6 öğün yiyip Vücuduna surekli insulin salgılatarak, günde 6 dilim ekmek yiyerek şifa bulman imkânsız. Katil bize destek olalım sana.

becerebilmeyi istiyorum destek değil köstek olanlarla dolu etrafım. umarım sizler halimi anladığınız için daha rahat olacakmışım gibime geliyor

nasıl başlamalıyım 2 öğün mü 3 öğünmü tavsiyelerinize ihtiyacım var 88 kiloyum. evden pek dışarı çıkamıyorum. 2 doğum yaptım. 1 kızım, 2 de erkek ikizlerim var. o yüzden kendime de pek zaman ayırmakta zorlandım ama artık bu fazlalıklarımdan kurtulmak istiyorum kısmetse

slm Hindistan cevizi yağı ne için kullanılıyor acaba.

Anne sütünde bol bulunan laurik asit içerir ve antioksidan Polifenollerce zengindir . Hindistan Yağı (hint yağı) ile isim benzerliği dolayısı ile karıştırılmaktadır, fakat çok farklı yağlardır. Saf Hindistan ceviz yağı oda sıcaklığında katı bir yağdır. Hindistancevizi yağında bulunan yüksek miktardaki doymuş yağ asidi oranı ilk etapta yanlış bir anlamaya yol açarak yağın kalp için iyi olmadığını akla getirebilir. Ne var ki; bu yanlış anlamanın tam aksine, %50 oranındaki laurik asit ihtiva ederek yüksek tansiyon, yüksek kolesterol seviyesi de dâhil olmak üzere çeşitli kalp problemlerinin önlenmesine yardımcı olur. Hindistancevizi yağı tüketmek sindirime yardımcı olur ve bu sayede “Irritabl Bağırsak Sendromu” da dâhil olmak üzere mide ve sindirim ile ilgili birçok rahatsızlığın ortaya çıkmasını engeller.Hindistancevizi yağı bağışıklık sistemini güçlendirir; çünkü içerdiği lipidler, laurik asit, kaprik asit ve kaprilik asit; antifungal (mantar önleyici), antibakteriyel, antiviral (virüs önleyici) özelliktedir. Hindistancevizi yağı yapısındaki laurik asit ve kaprilik asit sayesinde tüm bakteri ve virüslerle mücadelede eşsiz bir şekilde etkinlik gösterir. Özellikle Kaprilik asit muhtelif mantar hastalıklarını yok edici gücü ile bilinir. Hindistancevizi yağı, gribal enfeksiyon, kızamık, herpes, hepatit, SARS ve diğer birçok hastalığın nedeni olan virüslere karşı direnç sağlar..

bende bu gün uymaya çalıştım bakalım inş. hayatım düzene girer.
sabah saat 07:30 : peynir, 1 tavuk 1 bıldırcın yumurtası haşlama, domates söğüş, zeytin, ceviz, üstüne 2 kupa yeşil çay.
öğlen saat 15 kavurma, yoğurt, ceviz, 1 kuru kayısı
akşam yok çay ve su ile devam 4 lt su tükettim.

Hoşgeldin ilk güne göre güzel bir beslenmen olmuş

Herkese selamlar olsun.
Bu sabahki kahvaltım 2 kuru kayısı, 2 adet yumurta, peynir, zeytin, ceviz, domates, 1 adet mandalina
kahvaltıdan sonra bu saate kadar 3 lt su ,2 fincan yeşil çay-rezene, 1 fincan türk kahvesi.
saat 16 da öğlen yemeğimi yiyeceğim inşallah. Akşam öğününü yemicem.
Arkadaşlar yorumlarınızı merakla bekliyoruuuummmmm.

Menün Harika bu arada ilaçlarınıda kullanmalısın

Hoşbulduk çok sevindim bende dünüm iyi geçti, bu günümde fena değil hafif baş dönmesi oldu umarım yarınımız daha iyi olcak.
Böyle gidersen iyileşirsin bende de insülin direnci ve tip 2 diyabet var titremeler bende de vardı şükür onları atlatmış oldum ama ilaçlarımıda kullanıyorum bu arada bilgin olsun

Menün Harika bu arada ilaçlarınıda kullanmalısın
ilacım günde 3 kezdi önceden
ben şu an ikiye düşürdüm 2 öğün olunca aralarda başka bişi yemediğim için içsem yanlış olur diye düşündüm.
Sizede geçmiş olsun ne kadar zamanda adapte olabildiniz bu diyete
Ve kaç öğün besleniyordunuz.

Canım ilaçlarını bırakma doktor kontrolünde bırak ben 1.5 senedir yapıyorum karatayı toplamda -28 kg verdim fakat ilaçlarımı bırakmadım ben erken kahvaltı yapıyorsam öğlende yiyorum geç yaparsam öğlen yemiyorum dikkat etmeni tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…