Sağlığıma kavuşmak, kilolardan kurtulmak için Karatay Günlüğüm

Canım ilaçlarını bırakma doktor kontrolünde bırak ben 1.5 senedir yapıyorum karatayı toplamda -28 kg verdim fakat ilaçlarımı bırakmadım ben erken kahvaltı yapıyorsam öğlende yiyorum geç yaparsam öğlen yemiyorum dikkat etmeni tavsiye ederim

çok sağol canım daha dikkat edicem bu durum ciddi çünkü.

Verirsin taydin taydin dediği gibi bende 2 sene diyetisyene gittim durumum hiç düzelmedi taki karatayı öğreninceye kadar

10 yıldır bu kilolarımla başım dertte
hipoglisemi teşhisi de anca konabildi her defasında bişi yok deyip yolladılar
açlık kan şekerim 94
tokluk kan şekerim 54

100 gr lık glukoz yüklendikten sonra teşhis koydular.

açlık kan şekerim 94
tokluk kan şekerim 54

Benimde öyle olmuştu canım geçmiş olsun

:KK200:günaydııın nasılsınız kızlar herkese bolll leptinli saatler diliyorummm. :KK200:
kitaplarımı okumaya başladım ama önce hangisini okuyacağıma karar vermekte zorlandım bi anda hepsini okumak geldi içimden :)

sabah kahvaltımı paylaşmak istiyorum arkadaşlar : sahanda kıymalı yumurta, ceviz, 2 kayısı, söğüş marul üstüne erik ekşisi, peynir,zeytin ve 2 mandalina (grip oldumda). 2 kupa yeşilçay- rezene, 1 lt suyu anca içebildim bu saate kedar.

öğleden sonrada leslie ile 3 mil yapcaz:spor:

tartı kontrol günümüz ne gündü acaba bide omega 3 ü nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz ocean diye bi marka yı önerdi eczacım onu aldım.

sabah kahvaltımı paylaşmak istiyorum arkadaşlar : sahanda kıymalı yumurta, ceviz, 2 kayısı, söğüş marul üstüne erik ekşisi, peynir,zeytin ve 2 mandalina (grip oldumda). 2 kupa yeşilçay- rezene, 1 lt suyu anca içebildim bu saate kedar.

tartı kontrol günümüz ne gündü acaba bide omega 3 ü nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz ocean diye bi marka yı önerdi eczacım onu aldım.
Çarşamba günleri canım eczacının tavsiye ettiği marka da iyi canım kullanabilirsin

Herkese selamlar olsun.
Bu sabahki kahvaltım 2 kuru kayısı, 2 adet yumurta, peynir, zeytin, ceviz, domates, 1 adet mandalina
kahvaltıdan sonra bu saate kadar 3 lt su ,2 fincan yeşil çay-rezene, 1 fincan türk kahvesi.
saat 16 da öğlen yemeğimi yiyeceğim inşallah. Akşam öğününü yemicem.
Arkadaşlar yorumlarınızı merakla bekliyoruuuummmmm.:-)

Menü gayet güzel. 16 dan sonra sabaha kadar sorun yaşamazsan süper..

ilacım günde 3 kezdi önceden
ben şu an ikiye düşürdüm 2 öğün olunca aralarda başka bişi yemediğim için içsem yanlış olur diye düşündüm.
Sizede geçmiş olsun ne kadar zamanda adapte olabildiniz bu diyete
Ve kaç öğün besleniyordunuz.

İlacın dozunu kendin değiştirmesen iyi olur. Ancak ilk zamanlar aylık tahlil yaptırman doktorun doz ayarlamasına yardımcı olur.
Ben kademeli geçiş yaptım diyebilirim. Öncesinde sağlıklı yaşam için hayatımda değişiklikler yaptım. İnsülin direnci ortaya çıkınca biraz daha disipline oldum. Aralarda düzenimin kaçtığı, ufak tefek gevşeklikler yaşadığım dönemler olmasına rağmen 1 yıldır devam ediyorum. Uzun zamandır 2 öğün besleniyorum.

açlık kan şekerim 94
tokluk kan şekerim 54

Benim de 75 gr glikoz ile değerim açlıktan düşük çıkmıştı. Yalnız ben hiç hipoglisemi atağı yaşamadım. Sizler benden şanslısınız. Bana şeker yüklemesi yapıldığında kimse anormal bir şey olduğunu söylememişti. Vücudumda irinli sivilceler çıktığında cildiyeye gittim. Cildiye doktoru şeker var mı deyince insülin ve insülin direnci tahlili yaptırmamı tavsiye etti. Öylelikle ortaya çıktı. Biraz daha oyalansam tip 2 diyabet olarak başlayacaktım herhalde.

:KK200:günaydııın nasılsınız kızlar herkese bolll leptinli saatler diliyorummm. :KK200:
kitaplarımı okumaya başladım ama önce hangisini okuyacağıma karar vermekte zorlandım bi anda hepsini okumak geldi içimden :)

Önce ilk kitabı kilo vermenin abc si ile başla bence.. sonra yaşam boyu sağlık öylece devam et canım..

Hem kayısı hem 2 mandalina çok olmuş bence.. Özellikle bu dönemde çok dikkat etmelisin çünkü. Mandalina yerine biber, maydanoz, dereotu, semizotu gibi şeylerden vitamin almak daha iyi olur.

Sosyal medyada sağlıklı yaşıyoruz sayfasını takip etmeni öneririm. Ben her ay sonu firmaların yaptıkları indirimlerde Omega3 ve diğer takviyeler ve sair ihtiyaçlarımı alıyorum. Aynı markayı kullanıyorum.

taydin taydin canım nasılsın umarım herşey yolundadır

Şükür canım iyiyim. Az toparlanınca biriken işlere yoğunlaştım. Dışarıdaydım genelde. Akşam da yorgun gelince pek yazamadım..

Menü gayet güzel. 16 dan sonra sabaha kadar sorun yaşamazsan süper..

İlacın dozunu kendin değiştirmesen iyi olur. Ancak ilk zamanlar aylık tahlil yaptırman doktorun doz ayarlamasına yardımcı olur.
Ben kademeli geçiş yaptım diyebilirim. Öncesinde sağlıklı yaşam için hayatımda değişiklikler yaptım. İnsülin direnci ortaya çıkınca biraz daha disipline oldum. Aralarda düzenimin kaçtığı, ufak tefek gevşeklikler yaşadığım dönemler olmasına rağmen 1 yıldır devam ediyorum. Uzun zamandır 2 öğün besleniyorum.

Benim de 75 gr glikoz ile değerim açlıktan düşük çıkmıştı. Yalnız ben hiç hipoglisemi atağı yaşamadım. Sizler benden şanslısınız. Bana şeker yüklemesi yapıldığında kimse anormal bir şey olduğunu söylememişti. Vücudumda irinli sivilceler çıktığında cildiyeye gittim. Cildiye doktoru şeker var mı deyince insülin ve insülin direnci tahlili yaptırmamı tavsiye etti. Öylelikle ortaya çıktı. Biraz daha oyalansam tip 2 diyabet olarak başlayacaktım herhalde.

Önce ilk kitabı kilo vermenin abc si ile başla bence.. sonra yaşam boyu sağlık öylece devam et canım..

Hem kayısı hem 2 mandalina çok olmuş bence.. Özellikle bu dönemde çok dikkat etmelisin çünkü. Mandalina yerine biber, maydanoz, dereotu, semizotu gibi şeylerden vitamin almak daha iyi olur.

Sosyal medyada sağlıklı yaşıyoruz sayfasını takip etmeni öneririm. Ben her ay sonu firmaların yaptıkları indirimlerde Omega3 ve diğer takviyeler ve sair ihtiyaçlarımı alıyorum. Aynı markayı kullanıyorum.

Şükür canım iyiyim. Az toparlanınca biriken işlere yoğunlaştım. Dışarıdaydım genelde. Akşam da yorgun gelince pek yazamadım..

iyi olduğunuza sevindim:nazar:

Sidelya95 .!.:
Merhaba acaba topik aktif mi? ben de bugün başladım karatay diyetinde sizlerle devam etmek isterim
Benimde ilk haftam aktifti bu takip nereye kayboldular bende anlamadım sen yinede katıl bence aklina baska topikte gelirse bana da yaz.

slm arkadaşlar
geçen hafta ki kilom 87.2
bu hafta 86.8
az mı gitmiş :KK43:
400 gr gitmiş

Selam canım, hayır insulin direnci ile gayet normal. Benim 1 yıl oluyor, ancak 9 kilo oldu. Tamam arada motivasyinumu yitirdim, ya da iş güç peşinde sokaklarda aykırı şeyler yediğim dönemler de oldu ama genel olarak yavaş verdim. Şimdi şimdi biraz hızlanmaya başladı. Sabirla daha güzel sonuclar alacaksın. :KK66:

Merhaba acaba topik aktif mi? ben de bugün başladım karatay diyetinde sizlerle devam etmek isterim

Hoşgeldin sidelya.

Benimde ilk haftam aktifti bu takip nereye kayboldular bende anlamadım sen yinede katıl bence aklina baska topikte gelirse bana da yaz.

Kızlar topik aktif ama ben çok yogundum geçen haftadan beri. Hiç yazamadim. Hatta kendi topigimin tartı gününü unuttum :KK70: :KK70:

Ozur diliyorum, hakkını helal et I ikizzanne .

Bir haftadır ofise girip oturamadim, hep disarlardaydim. Telden de şarj bitmesin yolda kalma yayın deyince terki topik oldu :)

Allahtan sabah tartilmistim :)
Bu hafta 80.8 çıktım. Yani -900 gr.. haftada benim için 900-1000 gr mucize gibi..

...05.09.201612.09.201619.09.201621.09.201628.09.201605.10.201612.10.201619.10.2016TOPLAM
taydin82,5
Başlangıç

80,3 -2,282,8 +2,581,2 -1,681,9 +0,781,7 -0,281,7 80,8 -0,9 -1,7
miyav_su...71,5
Başlangıç
73,00 +1,572,2 -0,870,5 -1,770,8 +0,370,6 -0,271,00 +0,4 -0,5
incitanesi_............71,9
Başlangıç
70,4 -1,570,1 -0,3... -1,8
ISILDURU
...............88,8
Başlangıç
.........
ikizzanne..................87,2
Başlangıç
86,8 -0,4 -0,4
Sidelya95.....................67,00
Başlangıç
...

incitanesi_ incitanesi_ ISILDURU ISILDURU neredesiniz?

X