Sağlığıma kavuşmak, kilolardan kurtulmak için Karatay Günlüğüm

Çok geçmiş olsun yeniden sahalara dön lütfen aktifdim degilmi bende bu sabah başladım ama fazla bilgim yok dün araştırdım okudum bir şeyler yavaş yavaş fırsat buldukça okumaya devam edeceğim karatayi resimli paylaşım yaptığım konu açtım siz devam ediyorsanız burda paylaşmak isterim

Hoşgeldin canım. Kitabı okuyarak başlamakla çok iyi etmişsin. Tüm kitapları dönüp dönüp okuyorum ben de arada. Okuyup geçmek değil beyne kazımak lazım çünkü. Omega3 bitti şu anda ama Ocean kullanıyorum. D vit 3 ampul ayda 2 kere zeytinyağı ile içiyorum. Antioksidan Koenzim Q10 hiç almadım ama almak lazım. En önemli antioksidanım sade türk kahvem. Ürünleri aldığım yerleri özelden yazayım. Aslında hepsi sağlıklı yaşıyoruz ekibinden öğrendiğim yerler.

Aktiftim canım, sağlık sorunlarım ve birlikte iş yoğunluğu olunca, buraya zaman ayıramadım. yazamasam da uygulamaya devam ediyorum. Göreceksin ki en kolay ve en lezzetli diyet bu. Diyet de değil aslında beslenme biçimi. Kaç yaşındasın, kaç kilosun, herhangi bir metabolik rahatsızlığın var mı?

Bilmiyorum daha işin çok başındayım 2.günüm doktora gidip kontrolleri yapacağım inşallah karatayin söylediği d vit değerlerime baktiricam ..sizce doktora başka ne testleri yaptırmalıyım daha kitabini almadim karatayin internetten indirdim onu okuyorum ama alicam yavaş yavaş olacak hepsi yaşım 25 kilom 53.4 ama daha çok kilolu görünüyorum normalde benim kilom da olan birinin belinin çok ince olması gerek o yüzden sağlıkli beslenip yağları yakıp kas yapmak istiyorum

Ha1c, glikoz, homair, insulin, D vitamini, kalsiyum,demir,magnezyum,tiroid hormonları gibi tahlilleri yaptirman iyi olur. Gencsin boyun kaç bilmiyorum ama kolon da normal gözüküyor. Hoş okudukça daha iyi anlayacaksın, mesele kilo vermeyi geçiyor bir muddet sonra. Daha önce satın alıp yediğin şeylerin aslında gereksiz, bir işe yaramayan şeyler olduğunu fark ettikçe kilo sorunu olmasa da bu şekilde beslenmeye devam etmeyi tercih edeceksin. Markette peynirlere bakarken aslında onların gerçek peynirle alakası olmadığını, yoğurt diye satılan şeylerin aslında yoğurt olmadığını, onları yemenin bize birşey katmadigini düşünmeye başlayıp öyleyse neden bunlara harcayayim paramı diyeceksin. İlk çıktığı zamandan beri kitaplarını çıktıkça aldım okudum. Aralarda boslasam da uygulamaya çalıştım. Damak tadı, alışveriş alışkanlıkları bir anda değişmiyor. İstersen, okumaya ve araştırmaya devam edersen zamanla sen de kendi hayatına tamamen adapte edebilirsin. İlk anda ben o yumurtayı o tereyağını nereden bulacağım diyor insan ama isteyince hepsi bulunuyor. Ben en son ne zaman markete gittigimi hatırlamıyorum mesela. Öyle sanıldığı gibi pahalıya da çıkmıyor aslında. Markette gorup aldığımız ıvır zıvırlara verdiğimiz paraları onlara harcamayıp gerçek gıdaya harcıyoruz sadece. Ağız tadıyla güvenerek yiyip yediklerinize sağlığımıza kavuşuyoruz.

Çok saol evimizde şimdi kötü besinler var obur aya dedim eşine sen değil ben yapicam alisverisi simdi lise çıkarıyorum dün araştırdım baya bir .. meyve ve sebzeleri nerden alsam onlar kaldı bir tek önerdiğin yerlere bakıyorum bizim sütçü 20 liraya satıyor yumurtayı bir kere aldık ince kabukluydu ama.guvenebilirmiyiz bilmiyorum önce internetten sonra sutcuden alıp karşılaştırayim diyorum

Neyi nereden yaz Google a woto sayfası çıkacak. yumurta için de adres bulursun orada. Ben bir köyden getirtiyordum aylık. Ama tavukları hastalanıp ölmüş. Bu hafta pazardan aldım fena değil. Tabi fabrikasyon yumurta değil pazardan aldığım. Tavuk da vardı onu da alıp deneyecegim. Meyve sebzeyi ekolojik pazarlardan ya da pazarlardan köylü ya da bahçe tezgahlarından alabilirsin. Yani direk halden gelen değil de daha küçük uretim yapan kişilerin açtığı tezgahlardan. Nerede yaşıyorsun? Büyük sehirdeysen organik ya da ekolojik pazar olarak adlandırılan pazarlar vardır mutlaka. Eti ya bize yakın köydeki kasaptan ya da evime yakın guvendigim kasaptan alıyorum. Kuzu etini tercih ediyorum. Kuzu keçi gibi etler danaya gore daha güvenli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…