...Sadece Ceza Verilen Mesajlar ...1...

.................................................

Son düzenleme:

Bu konudaki katı tutumunuza hiç anlam veremedim.Eğer erkek arkadaşı ona kalkıpta maddi açıdan ihtiyacım var aileme yük olmak istemiyorum oyüzdende böyle birşey yapıyorum diyemeyip kızı üzüyorsa ozaman kızında onu beklemesine hiç gerek yok.Kapı komşusundan bahsetmiyoruz,iki sevgiliden bahsediyoruz.Eğer bu kişi durumunu açıklamayıpda kız arkadaşını kırabilecek kadar gereksiz bir davranış sergiliyorsa ve sevgilisiyle durumunu paylaşmıyorsa o kişinin benim gözümde savunulacak tarafı yok.Erkeklerin genel tribidir askere gidecekleri zaman böyle garip işler ortaya çıkartmaları.Benimkide kalkıp arkadaşıyla arkadaşının arabasını satmaya gitmişti araba pazarına.Akşama kadar orda gereksiz yere beklemişti.Ben arabadan anlıyorum diye bana rica etti çocuk hem 3-5 kuruş kazancım olcak boşuna mı geldim buraya dedi.Az önce de yazdığım gibi herkes kendi erkek arkadaşını tanır.Adım gibi emindim para falan almayacağına ve dediğim çıktı sıkıştırdım itiraf etti.Bunlar erkeklerin askerlik zamanları yaklaştıkça bişeyler yapıyormuş gibi gözükmek için sığındıkları bahaneler zincirinden biri sadece.Sizinde bunu görüyor olmanız ve o şekilde yorum yapmanız gerekir bence...

sor bakalım babanla dedende aynı fikirdemi? valla dedim ya karar sizin bende herkes gibi düşüncemi söylemekte özgürüm ister katılır ister katılmazsınız hayat sizin ne diye kışkırtıcam gerçekler acıdır kusura bakma

Son düzenleyen: Moderatör:
aaa jlo bu sizin gittiğiniz otel değil mi seminer içinnnn

evet canım benim polisler için seminer var demiştim sanada her yerden polis vardı başta çanakkale ankara izmir balıkesir falan 10 yıldan az 6 yıldan fazla polisler katıldı 300 400 kişi vardı ben bile gidip semineri dinledim konaklama normalde çok pahalı ama polisler için indirim vardı biz turunucu bilekilik kullanıyoduk onun için öyle spa masaj paralıydı paraya kıyıp verebildiyse 100 dolar masaj yaptırmıştır inanırım havuza ben girmedim eşim girdi çünkü hiç bi bayan giremedi iş arkadaşının yanında soyunamazdık dimi hamama bile girmedim ben soyunma kabini ayrı bi yerdeydi peştamelle herkesin karşısında ulu orta gezemezdim bende içinde olmadıgım fotograflarımı ekledim bknzhttp://www.kadinlarkulubu.com/tatil-vitrini/229869-kilikya-otel-kemer.html#post4343845digerlerine eşim izin vermez hee bu arada inanmayan olursa ispata hazırım:roflol:

"TTNET VİTAMİN, İlköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenci ve öğretmenlerinin eğitim hayatını kolaylaştırmak için hazırlanmıştır."

crescentmoon, ben de baktım senin için ama vitamin'in kendi sitesinde malesef böyle yazıyor :1no2:
şimdilik 3. sınıflar için vitamin paketi yok anladığım kadarıyla büyüsün de ona 4. sınıfa gidenler için olandan alırsınız artık :)

TTNET VİTAMİN: TTNET VİTAMİN Nedir?

kusura bakmayın eğer ağrınıza gidiyorsa demek ki doğru brşey yapmadınız. ben lafı ortaya attım cinayet işlemek vicdansızlıktır çünkü o çocuğun 3 ayda büyük bir kısmı oluşuyor tıpçıyım biliyorum. ha doğurduktan sonra öldürmüşsünüz ha doğurmadan önce farki yok bazı liderlerin yaptığı gibi sakatları yaşlıları öldürüp onlara yaşamaya hakkı tanımama gibi vicdana sığmayan davranıştır bu ben kimseye hakaret etmiyorum sadece cinayete ortak olamam tasvip edemem.aldır diyenler öldür diyenlerdir öldür diyenlerin de vicdanlarında problem var demektir kimse kırılacak diye bebekleri öldürrün aldırın diyemem

canın burnunda çünkü cinayet işleyeceksiniz kılıf arıyorsunuz bunları düşünmeden çocuğu doğurup onu sevgiyle büyütmeyi göze alsaydınız canınız burnunuzada olmazdı olan olmuş bu satten sonra çocuğa en iyi şekilde bakmak kalır geriye ya da sırf sakat diye öldürmek.....

ithamlarağır gelmiyor vidanlarınızın sesi ağır geliyor...beni susturabilirsiniz belki ama vizdanınıza ne kadar kılıf arasanız da SUSMAYACAKTIR....

şuna da bir bakın

“Özürlü bebek aldırmak cinayettir !” - Mercek TV | İşimiz Gücümüz Habercilik

Sakat doğum

kızlar nik değişmiş belli olmaması için boşaltmış link yolladı deryayada sölemiş birini düzeltmiş derya ceza lazım değilmi

günahı geçtik bayan günahın da bir sınırı vardır..bu günah olmaktan çıkmış adı cinayettir günahı bazı insanları ilgilendirmeye bilir ama peki ya vicdani sorumluluğu ben tıpçıyım evet ve canın kıymetini de benden iyi anlayacağınızı sanmıyorum 3 aylık çocuğun gelişiminin büyük bir kısmını tamamladığını bilecek kadar tıpçıyım dini bakımdan ele alırsan 40 günlüğe kadar izin verilebilir diyenler var veya hiç aldırmamak gerek diyenler var...ama ben 40 günlük bebeğin alınmasına da karşıyım çünkü nihayetinde bir can o hadi benm dediğimi takmıyorsunuz eğer müslümansanız din adamlarının dediklerini takmalısınız eğer değilseniz vicdanınızın sesini dinlemelisiniz

size soruyorum bebek doğduktan sonra hasta olsa onu da öldürecek miydiniz?

ya hanımefendi olayınız ne sizin... kime ne kanıtlamaya çalışıyorsunuz.. beni susturamazsınız fln demişsiniz de burası bi "sen haklısın hayır ben haklıyım" yarışı yapma platformu değil ki.. sizden sonra söz söylenmese nolacak yani sorun çözülecek mi? kendinizi başka yerlerde kanıtlamaya çalışın egonuzu başka alanlarda tatmin edin hanımefendi acılı ve zor durumdaki insanların yardım istediği bi platformda değil.. ha şu da var siz bu üslupla devam ettiğiniz sürece haklı olduğunuz yerde bile haksız duruma düşmeye mahkumsunuz... ben tıpçıyım canın değerini benden iyi mi bileceksiniz ne demek allah aşkına biri bana açıklasın.. tıp okuyunca canın değeri diğer insanlardan daha mı iyi biliniyor? ben tıpçı değilim ama ailem ve arkadaş çevremde çok sayıda doktor var, hiç kimseden böyle bi üslup ya da böyle bir iddia duymuş değilim.. tıp okuduysanız insanlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini bileceksiniz önce bu derse girmemiş miydiniz siz? kaldı ki sanal bir platformdayız herkes istediği herşeyi iddia edebilir.. yazık sizin tıpçılığınıza da, çok kuvvetli olduğunu sandığınız vicdanınıza da.. siz sadece son söz sahibi olmaya çalışan saygısız,kaba ve size söylenmeye çalışanı bile dinlemeyerek yaptığınız şeye devam eden kaba bi insansınız...tıp konusundaki uzmanlığınızı bilmem ama demagoji uzmanı olduğunuz kesin...kaldı ki söz konusu anne çocuğu doğurmak istediğini söylüyor, defalarca yazıldı burada, okumuyor musunuz? okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz? çünkü hala inatla aynı şeyleri söylemenin başka bi açıklaması olamaz.. daha fazla muhattap olacak değilim ama en kızdığım insan modeline birebir uyduğunuz için tutamadım kendimi, buradaki herkesten özür dilerim..

eet bayanlar aldırın çocukları aldırın bakalım nasıl katlanacaksınız bacakları kolları kesilerek parçalanmasına o çocukların lütfen arkadaşlar bunun ne müftülülekle ne dinle diyanetle alakası var size soruyorum bebeğiniz doğduktan sonra hastalansa onu öldürürmüydünüz o zaman aynı şey sizin başınıza gelse kıyın canınıza bu ne anlayıştır? ayrıca beni müftülükle suçlayan arkadaş ben sen üstüne al demiyorum inananlar alsın diyorum

gerçek bir müslüman Allahın ona verdiği bir bebeği bakmala yükümlüdür bebek hasta ise bu onun sınavıdır ha doğmadan önce almış ha doğdutan sonra ne farkeder...madem kendize güveniyorsunuz hadi güzel dille konuşuyorum buna cevap verin?siz Allahın emanetine sahip çıkmazsanız Allah bunu ya sizden ya da diğer çocuğunuzdan çıkarmaz mı hadi çıkarmadı diğer tarafta hesabını sormaz mı en aızndan gidin fetva alın diyanetten kendi ahiretinizi çocuğunuzun başını yakmayın

şimdide inanmayanlara göre konuşayım....inançsızlara göre herşeyi yapmak kolay vicdanları git gide katılaşıyor çünkü ama sizde şu dünyadaki etik değerlere uymak zorunda sınız herkesin doğma büyüme yaşama hakkı vardır kimsenin kendi bireysel izni olmadan bunu elinden alamazsınız nasıl siz davranışlarında özgürseniz o bebek de yaşamak isteyip istemeyeceğini kendi seçmek zorunda dir....

güzel dille konuştum hadi bunları cevaplayın bunlara karşı birşey deyin ben biliyorum zaten benim laflarımın ehemniyeti olmadığını zaten bu işi yapacak olan yapacak ama en azından benim vicdanım rahat diyeceğim ki elimden geleni yaptım ben...

Nisa183 kimsenin dini görevleri vicdanları vs üzerinize vazife değil. Haddinizi aşmamanızı tavsiye ederim naçizane, çünkü haddinizi fazlasıyla aşmışsınız. İnançlı, inançsız, dindar, dinsiz bunları sorgulamak, bu konuda dindar şöyle düşünür dinsiz böyle yapar diye insanları itham etmek, hele hele ki kürtaj kararı vermiş - vermemiş herhangi birine hesap sormak üzerinize vazife değil. Sizin ancak "Ben bunu doğru bulmuyorum" deme hakkınız var. Kimseyi hiçbişeyle itham edemezsiniz. Tıp okuyup da bu kadar cahilce yazı yazan birine de ilk kez rastlıyorum. Yazık

insanı o kadar tahrik ediyosun ki ,gerçekten bi kişi sırf sana inat gidip aldırır çocuğunu ya..bu nasıl bi uslup böyle..insanalra tatlı dille hoşgörüyle anlatmak varken söyleyip söyleyip arkasından da "güzel dille konuştum hadi bunları cevaplayın bunlara karşı birşey deyin " diyip sanki siyaset meydanındaki siyasetciler gibi tavır takınman ne kadar dinle bağdaşıyo acaba??? bu kadar sert davranarak kalp kırarak,rencide edip,sanki hakimmişsin gibi yargılayarak nasıl olurda vicdanını rahat tutabilrsin..bildiğini söyler dini görevimi yaptım dersin ama seninki resmen zorlamaya,baskıya,yargılamaya kadar gitti arkadaşım...çok çelişkili çokkkkk..insanları tahrik etmeyin..dinen caiz değildir..

çok etkilendim özlemcim:) ben burada dini fetva vermedim verseydim ayet hadis ve tüm din alilerimlerinin laflarından bahsederdim..çok inançlıymışsın ki işin dini boyutunu tartışmıyormuşsun burda yani önemvermiyormuşsun..eğer inançlıysan kardeşim işin dini boyutunu araştırırsın eğer değilsen diyecek bir şeyim yok bu sefer az düşünüp vicdanına başvurursun ben sizi uyarıyorum diyorum ki ha doğmadan önce ha doğduktan sonra ne farkı var hasta olduğu için sonradan çocuğunuzu öldürebilecekmiydiniz ama siz bu dediklerimi hiç umursamadınız beni üftülükle suçladınız keşke müftü olsaydım da sizi engin bilgilerimle aydınlatabilseydim ama dini alaya alan sensin yok müftülük yapmaymış yok neymiş ben size hiç yanlış birşey demedim burda eer fikirlerimde yanlışlık grüyorsanız uyarabilirsiniz uslubumun sebebini de zaten açıkladım

bu arada özlem konu savunmasız bebeğin hayatından farklı bir konu olsun o zaman gerçek uslubumu anlar beni tanırdın ama dediğim gibi o bebekler kendi hayatını savunamıyorlar ben onların hayatını şekilde savunurum

eskiden sıcaksıcak gülümserdik ya o aklıma geldi:roflol::roflol::roflol:

canım canım huuu Altın Portakal diyorumm :mymeka:

okadar cok yaziniz var ki bunu aldim sadece..biraz susmayi deneseniz gerçekten iyi olur artik..tamam uyarinizi yaptiniz..fetvanizi verdiniz..herkes burda fikrini söyledi..yeni bişeyler söylemediginizi fark etmeniz için konuyu basindan okuyabilirsiniz..ama diretip insanlari daha da bunaltmayin..ister tipçi olun ister ilahiyat profosoru..

bende kürtaja her ne olursa olsun karsiyim..üstelik hamileyim ve bu testlerden bende geçiyorum..Allah muhafaza benimde basima gelebilirdi..ama Allah biliyorki kürtaj aklimin ucundan bile gecmezdi..saglikli cocuk dogurup sonradan da basima gelebilir..bunlari bende dahil bircok arkadasimiz söyledi..ama 1 kere söyledik..isteyen istedigini yapar..

diger arkadaslara sesleniyorum..lütfen artik cevap vermeyin..sanirim kimse bu konunun kapanmasini istemez..herkes fikrini söylesin..ama konu için fikrini söylesin..

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…