Rüyanın hesabı sorulmaz da ben ne yapacağım bu hissi?

Ay bir de "Aaa hayatım siz Melis'le hangi ara tanıştınız? Benim iş arkadaşı o, yeni başladı, bir projede birlikte çalışıyoruz." diyormuş :KK53:

Puro derken zaten puro demek istemedim aslında :KK53:
İki koca, puro ikramları filan... İyi ki erken uyanmışsınız :KK53:

Ben de herhalde biraz daha devam etse rüya, Melisin peşinde ajanlıklara başlayacaktım.
Anlatayım, eşim çok gülecek biliyorum, ben de inşallah gaza gelip hesap sormalara bağlamam. O potansiyeldeyim şu an :olamaz:
Ayyyy daha yeni kafam dank etti.

:)
Bak ya ben de saf saf sigara puro olayindayim. Delisin: )

Bilinçaltı olsa gerek
O değilde aklıma arkadaşım geldi.Rüyasında saçlarını kestigimi görmüş uykudan uyanır uyanmaz beni aramıştı o yetmedi bi hafta boyunca benimle konuşmadı :-/ tabi bu sacmalik sonucunda arkadsligimiza biraz mesafe koydum.
Sizin yerinizdr olsaydı makası alır işyerinde kocayida meliside kesmeye giderdi heralde :KK70: :KK70:

Bir kaç gün önce gördüm bende, normalde hemen hesap sorarım :) rüyalara çok anlam yüklerim çünkü ben, hani malum olur bazı şeyler bana o yüzden. Ama söylemedim bu sefer çünkü kaçan kovalanır taktiği uyguluyorum bu ara:KK45: kendini bir şey sanmasın dedim :KK70: içim içimi yedi akşama kadar etkisinde kaldım o ayrı :olamaz:

Bu konuda rekor bende tribin dibini görmüşlüğüm var :kahve:
Bendeki asıl sorun kocam beyin "aa kesin malum olmuştur aşkım bi daha anlatsana bi" yada "kızlar öpsün ki yapmam ben öyle bşe" şeklinde cüretkâr tavırları olmuştu.
Psikolojim alt üst olmuştu kk.da okuyup yatınca şey oluyo hep :kızgın:

Kızlar öpsün ki yapmam ben öyle bişe, iyiymiş ya:KK53:

İnsan bir rüyaya nasıl da kapılıp uyanınca bu kadar ağlamaklı, kırgın buluyor kendini şaşırdım.
Kabuslardan korkuyla fırlanır, bunu yadırgamıyorum. Genelde zaten kabus görürüm ve manyak gibi de hatırlarım ayrıntılarıyla. Sık sık gördüğüm kabusların ardından, rüya kontrol etmeye yönelmiş ve başarmıştım. Uzun zamandan beri ilk mantıksızlıkta hemen uyanırım ya da rüyaya yön verir eğlenmeye bakarım; ama bu rüya aktı gitti, beni de sürükledi. "Al sana!" der gibi bilinçaltım kapak yaptı resmen.

Ya varya bir olay anca bukadar güzel anlatılabilirdi, resmen yaşamış gibi oldum :KK70:

Bende rüyalardan çok çabuk etkilenirim, evli değilim fakat evli olsam kesin bende sizin gibi olmuştum :KK55:

Rüyayı iyiye yormak iyidir derler, o yüzden iyidir iyi..:KK19:

Teşekkür ederim ^_^
İyidir inşallah, zayıflayıp daha bir güzelleşeceğim filana yorayım bari.

Ben herrr rüyamda aldatıldığımı görürüm :) şu son iki gündür başka şeyler görüyorum ve şaşkınım :/ Bir ara bende sizin gibi "acaba ben niye böyle rüyalar görüyorum, bir şey varda bunlar bir mesaj mı, anlamam gereken bir şey mi var??" Gibi gibii ömür törpüsü sorular dönüyordu kafamda. Yani bir olur iki olur, ben her rüyamda aldatıldığımı görüyordum. Hep farklı farklı fıstık gibi kızlar tarafından. Rüyadan uyanıyordum, bakıyordum eşimden romantik günaydın mesajları.. Adama cevap veresim gelmiyordu. Ben böyle böyle rüyalar görüp duruyorum, sana güvenim tam ama bayağı moral bozuyor bu tür rüyalar diyordum. Eşimde ne yapsın adam sürekli beni rahatlatmaya çalışıyordu ve ona güvenmediğimi düşünüyordu tabi eminim.. Yani bana söylemese bile.

Ama sonra tiiye almaya başladım. Bunlar benim bilinçaltımın yansımaları sanırım. Ben eşimi çok kıskanırım. Onu boğmam ama içten içe çok kıskanırım. O beni aldatmadığını düşünse bile bir kızla samimi mesajlaşmasını espiriler mespiriler yapmasını kaldıramam mesela. Kaldı ki flörtöz muhabbetlet.. Asla tahammül edemem. Çok şükür böyle bir şey yaşanmadı. Ama eşimi çok sevdiğim için sanırm bu tarz rüyalar görüp durdum. Sizin içinde durum bu şekildedir diye düşünüyorım. Fazla düşünmemelisiniz. Evet çok sinir bozucu böyle görüntüler görmek, hatta boğazında bir yumruyla uyanıyorsun. Ama sadece rüya emin olun. Şeytan aranıza fitne sokmasın..
Bu arada rüyalar alanında uzman kişiler tarafından yorumlanmalı. Bu bir batıl inanç değildir. Olmamasıda Rabbimin rüyaların anlamlarını ne kadar önemsediğini gösterir. Onları her önüne gelen yorumlayamasın diye böyle bir şey gerçekten var. Allahtan geleni Allah bilir değil mi? Yani kimse bilmişlik yapmamalı. Bu genel anlamda yazdığım bir mesaj tabi ki.. Rüyalanız için "Allahım beni gördüğüm bu rüyanın şerrinden koru" diye dua ederseniz rüyanız şeytani bir rüyaysa Allahım o rüyanın etkisini görmenize engel olur inşallah.

Rüyalar bilinçaltının yansıması, bir de ortak bilinç diye bir tabir vardı sanırım; tüm bilgilerin, varlığın toplandığı havuz gibi. Bu yüzden çıkan rüyalar, insanlık tarihinden beri bizlere genlerle aktarılmış, bizim üstümüzdeki bir bilinç, bir bilgi birikiminden, bir sorunu çözmek adına aklımızın seçip önümüze çıkardığı şifreli kaydı gibi düşünmüşümdür hep.

Eski hikayeleri biliyorum, uzun yıllar boyunca uyku sorunu yaşadığım ve uykuya dalmak için ekstra çaba harcadığım için, gördüğüm rüyaları da iyi hatırlıyorum, cidden size 5-6 yaşlarında gördüğüm bir rüyayı dün gece görmüş gibi anlatabilirim. Hz. Yusuf'un hayatını da okudum, rüya yorumculuğu üzerine; 7 yıl bolluk, 7 yıl kıtlık haberi veren haberci rüyayı, mantığını.

Üzerine çok düşmem bir rüyanın, ama dediğim gibi dibini kazmayı isterim; 2 gün demez üzerinden geçerim, takılıp kalmam. Bir isime kadar rüyamda bu kadar karşımda gösterilen, yüzü ile, gülüşü ile, adı ile var olan bir kadın, hiç kimseye benzetemediğim bir kadın daha önce görmedim. Gerçi derler, yolda sokakta yürürken, yüzleri kaydeder hafıza siz farkında olmadan ve bilincin arkasına atılır, yani rüyada gördüğünüz birini mutlaka ama mutlaka gerçek hayatta görmüşsünüzdür. Sıfırdan bir yüz tasarlamaz beyin derler. Öyle... Sarsıldım ama tuhaftı.

Rüya konusunda şunu diyebilirim, sürekli çıkan rüyalarınız oluyor mu? Rüyaları çıkan insanların genelde sürekli çıkar, arada bir çıkacağı tutmaz, o yüzden acaba diye kuşkulanmayın.
Benim çıkan rüyalarım olur; ama ben bunu 7-8 yaşlarından beri ara ara yaşarım ve o rüyalar diğerlerine de benzemez pek, farklı olduğunu anlayabiliyorum. Genelde kötü durumları gördüğüm için bazen birine anlatırım, bilinçaltı diyip, uzun uzun yorumlarlar, ben de kafamdan rüyayı atarım; ama sonra bir bakmışım o rüya olmuş.

Gangstam sarsilma esinle alakasi yok bak israrla bunu soyluyorum
Baska birseyle alakali bu ruya , yqkinda anlarsin , cok takilma

Rüya konusunda şunu diyebilirim, sürekli çıkan rüyalarınız oluyor mu? Rüyaları çıkan insanların genelde sürekli çıkar, arada bir çıkacağı tutmaz, o yüzden acaba diye kuşkulanmayın.
Benim çıkan rüyalarım olur; ama ben bunu 7-8 yaşlarından beri ara ara yaşarım ve o rüyalar diğerlerine de benzemez pek, farklı olduğunu anlayabiliyorum. Genelde kötü durumları gördüğüm için bazen birine anlatırım, bilinçaltı diyip, uzun uzun yorumlarlar, ben de kafamdan rüyayı atarım; ama sonra bir bakmışım o rüya olmuş.
Surekli cikmiyor yahu :) benim de pek cok ruyam gerceklesmisti bi ara mesela olecek olan insanlari goruyodum cok tirsmistim ama bikac senedir hic cikmiyo ruyalarim o yuzden soylediginiz kesin bir bilgi degil :)

Kızlar öpsün ki yapmam ben öyle bişe, iyiymiş ya:KK53:

İnsan bir rüyaya nasıl da kapılıp uyanınca bu kadar ağlamaklı, kırgın buluyor kendini şaşırdım.
Kabuslardan korkuyla fırlanır, bunu yadırgamıyorum. Genelde zaten kabus görürüm ve manyak gibi de hatırlarım ayrıntılarıyla. Sık sık gördüğüm kabusların ardından, rüya kontrol etmeye yönelmiş ve başarmıştım. Uzun zamandan beri ilk mantıksızlıkta hemen uyanırım ya da rüyaya yön verir eğlenmeye bakarım; ama bu rüya aktı gitti, beni de sürükledi. "Al sana!" der gibi bilinçaltım kapak yaptı resmen.

Yaa bide bana sor "kız güzelmiydi bari" diye dalga geçer üstüne

Hakkaten bütün iç dünyan alt üst oluyor çok gereksiz bi psikolojik çöküntü yaşıyor insan rüyanın etkisiyle :kızgın:

bence fazla bdvye maruz kalmışsınız..

İhtimaller dahilinde tabi, olabilir.

Gangstacim bence ruyada yorumlanmasi gereken iki konu vat
Biri lise kiyafeti ve lise arkadaslari
Digeri melis ismi
Sen soyle bi bilincaltini bi tara bunlarla ilgili
Melisin kocanla alakasi oldugunu hic sanmiyorum
Hatta bu ruya aslinda aldatilma ruyasi degil o ruyada bi salise bile gecmemis tam o anda uyandigin icin aldatilmis hissine kapildin aslinda ruya devam etseydi altibdan bambaska bisi cikacakti ve aldatilma degildi bu nedense eminim
Melisin kelime anlami da sacmaymis bilemedim ama biraz bi dusun bakim

Kendi zaaflarım hakkında bir bilgi gibi geldi bana da; eşim ile bazı bazı tartışmalar oluyor illa ki, dün de oldu, biraz hırpaladık birbirimizi sözlerimizle, ani bir tartışma oldu rahat 2-3 saat atışarak her şeyi deşmişizdir, tüm halı altı edilen sorunlarımızı konuşmuşuzdur. Hiçbir zaman kıskançlık ya da böyle güvensizlik ile ilintili bir sorunumuz-kavgamız vb. olmadı; hoş, hani bir başkasından etkilensek atıyorum, bunu itiraf edecek tipte insanlarız. Bunun haricinde aramızda tuhaf bir uyum sorunu arada tırmanır. Bununla mı ilgili acaba diyorum, bilmiyorum. O rüyamdaki kadın, uyumlu biri gibi, benim fiziksel görüntümün tamamen zıddı, daha pozitif bir sima, daha sevgi dolu bakışlar... Acaba ben bir noktada yoruldum ve o ışığı kaybetmeye yakın "Toparlan" diye bir uyarı mı aldım ki?

Çok tuhaftı ama Milana anlatamam ya, kendimi yadırgadım, "Salak mıyım ya?" dedim filan. Çok sarsıcı bir histi, kalbim kulaklarıma çıktı.

Rüyada aldatılmak, gerçeğin tam aksine çok güzel ve hayırlıdır. Rüyasında aldatıldığını gören kişi, her zaman Allah’ın yardımını görür, her işi istediği gibi olur ve rast gider. Önemli ve büyük hiçbir sorunu, derdi, hastalığı ya da borcu olmaz. Allah kendisine taşıyamayacağı yük vermez. En büyük kayıplarında bile metin olma sabrı vardır.

Rüyada aldatılmak, rüya sahibi için Allah tarafından her kuluna nasip etmeyeceği ve sunmayacağı şans ve kısmet anlamına gelir. Rüya sahibinin yolu en hayırlı kazanç kapıları ile doludur.

Surekli cikmiyor yahu :) benim de pek cok ruyam gerceklesmisti bi ara mesela olecek olan insanlari goruyodum cok tirsmistim ama bikac senedir hic cikmiyo ruyalarim o yuzden soylediginiz kesin bir bilgi degil :)
Sizinki tesadüftür belki de. :) Ben 7 yaşımda ölmüş dedemi görmüştüm, kardeşim olacağını ve adını kendi adı olması gerektiğini söylemişti. Öyle de oldu ve rüyamda olacak şeyi birebir görmüyorum da dedim daha çok imgesel şekilde görüyorum ben. Birini tabutta görmüşlüğüm yoktur hiç mesela ve anlamlarını da çok çabuk çözemiyorum; ama o rüyanın diğerlerinden farklı olduğunu ve bir şeylere dair olduğunu anlayabiliyorum. :)

Sizinki tesadüftür belki de. :) Ben 7 yaşımda ölmüş dedemi görmüştüm, kardeşim olacağını ve adını kendi adı olması gerektiğini söylemişti. Öyle de oldu ve rüyamda olacak şeyi birebir görmüyorum da dedim daha çok imgesel şekilde görüyorum ben. Birini tabutta görmüşlüğüm yoktur hiç mesela ve anlamlarını da çok çabuk çözemiyorum; ama o rüyanın diğerlerinden farklı olduğunu ve bir şeylere dair olduğunu anlayabiliyorum. :)
Ben de insanlari hic ölürken gormiyorum ama mesela ruyamda bir komsuyu gormustum biliyor musun dun gece x ölmüş demisti , ertesi gun yolda baska bir komusyu gordum ve birebir ayni konusmayi yapti ruyamdaki , oturup hungur hungur aglamistim sinirlerim bozulmustu
Yada kazanacagim universiteyi , kuzenimin hasta dogacagini vs hepsini gordum ruyalarimda , bana da hep birileri anlatir olacak olanlari ama bayadir gormiyorum neden bilmiyorum

Birkaç gün önce bir abla kızkardeşi için konu açmıştı. İsmini değiştirsek Defne mi olsa, Tuğçe mi Melis mi? Felan diye sormuştu o konuyu okuduysaniz bilinç altında isim kalmış olabilir. Aldatma meselesi de bdv deki konulardan beyninize kazınmıştır. Bazen burada okuduğum konular rüyama girebiliyor benim de.

Ben yeni doğum yaptığımda görmüştüm. Eşim beni terkedip başkasıyla gidiyordu. Hesap sormadım tabi bu çok abes olurdu da baya bir etkisinden kurtulamamistim.:))

Ben de insanlari hic ölürken gormiyorum ama mesela ruyamda bir komsuyu gormustum biliyor musun dun gece x ölmüş demisti , ertesi gun yolda baska bir komusyu gordum ve birebir ayni konusmayi yapti ruyamdaki , oturup hungur hungur aglamistim sinirlerim bozulmustu
Yada kazanacagim universiteyi , kuzenimin hasta dogacagini vs hepsini gordum ruyalarimda , bana da hep birileri anlatir olacak olanlari ama bayadir gormiyorum neden bilmiyorum
Evet insanın siniri bozuluyor maalesef, ben de genelde kötü olacak şeyleri görürüm. Bazen kapanabiliyor bu; o rüyaları tetikleyen bir şeyler oluyor. Ben genelde benim çok sevdiğim birinin beni çok düşündüğü vakit gördüğümü fark ettim.
Bu konuda daha bilgili kişiler de var, aslında keşke yazsalar, konu sahibi rahatlar. :)

Bilinçaltı olsa gerek
O değilde aklıma arkadaşım geldi.Rüyasında saçlarını kestigimi görmüş uykudan uyanır uyanmaz beni aramıştı o yetmedi bi hafta boyunca benimle konuşmadı :-/ tabi bu sacmalik sonucunda arkadsligimiza biraz mesafe koydum.
Sizin yerinizdr olsaydı makası alır işyerinde kocayida meliside kesmeye giderdi heralde :KK70: :KK70:

Ay o da ayrı bi deliymiş :KK53:

Rüyamın başlangıcında gördüğüm lise arkadaşım, sevdiğim bir arkadaşım. Şu an mühendis kendisi ve ateşli bir hayvan hakları savunucusu, aynı zamanda vegan. Çoğu kişi için marjinal sayılabilecek bir kız, onunla lisede iyiydik, muhabbet eder gülerdik. Uzun zamandır konuşma fırsatımız olmadı, eh çoğu lise arkadaşı gibi uzaklaştık. Bu da ilginç mesela, çok daha samimi olduğum arkadaşlarım varken, ya da hiç hazzetmediğim kişiler varken neden beynim gitti, ortalama yakınlıkta olan onu seçti?
Sanki bilmece çözer gibiyim yav :/

Bir kaç gün önce gördüm bende, normalde hemen hesap sorarım :) rüyalara çok anlam yüklerim çünkü ben, hani malum olur bazı şeyler bana o yüzden. Ama söylemedim bu sefer çünkü kaçan kovalanır taktiği uyguluyorum bu ara:KK45: kendini bir şey sanmasın dedim :KK70: içim içimi yedi akşama kadar etkisinde kaldım o ayrı :olamaz:

Benim çıktığı olur rüyalarımın :olamaz:
Rüyamda gördüğümü aynı gün ya da ertesi gün görürüm, karşılaşırız.
Bir olay yaşanıyorsa rüyamda, dejavu gibi tekrar ettiği oldu defalarca.
Birkaç kere kendi kendime yorduğum rüya, benzer şekilde çıktı.

Hatta birini anlatayım örnek olsun;
Beyaz bir araba içinde, iki dağ arası deniz üzerine kurulmuş, su hizası bir köprüden geçiyoruz annemlerle; bir dalga geliyor, diyorum "Alırsa bu altına, sağ çıkamayız; gaza abanıyorum, derken araba duruyor ve dalga üzerimizden aşıyor. Pencerelerden çok az su giriyor, araba sallanıyor, kalbim küt küt ama biz hala köprüdeyiz. Sonra yolumuza devam ediyoruz,ağaçlara doğru.

Bu rüyayı "Yeni bir iş ya da eş" olarak yorumlamıştım, bekarken görmüştüm.
Teyzeme anlattım hatta.
Takibindeki hafta iş teklifi aldım, takibindeki sene nişanlandım. Böyle bir şey.

Ay o da ayrı bi deliymiş :KK53:

Rüyamın başlangıcında gördüğüm lise arkadaşım, sevdiğim bir arkadaşım. Şu an mühendis kendisi ve ateşli bir hayvan hakları savunucusu, aynı zamanda vegan. Çoğu kişi için marjinal sayılabilecek bir kız, onunla lisede iyiydik, muhabbet eder gülerdik. Uzun zamandır konuşma fırsatımız olmadı, eh çoğu lise arkadaşı gibi uzaklaştık. Bu da ilginç mesela, çok daha samimi olduğum arkadaşlarım varken, ya da hiç hazzetmediğim kişiler varken neden beynim gitti, ortalama yakınlıkta olan onu seçti?
Sanki bilmece çözer gibiyim yav :/

Benim çıktığı olur rüyalarımın :olamaz:
Ah ah benimde. Mesela hakkımda konuşulmuşsa konuşan kişileri görürüm. Sonra haberim olur ki konuşmuşlar.

Bundan epey bir sene evvel, hayatımda biri vardı. Yaklaşık iki sene süren bir ilişkiydi. Üniversitedeyim ben de, ilk sevgilim, çok aşığım, çok seviyoruz vs.

Bir gece bir rüya gördüm. Uçaktan inip kasvetli bir şehrin sokaklarında yürüyorum. Bir kafeye giriyorum. Merdivenlerden üst kata çıkıyorum. İki kişi kalkıyor masadan. Biri sevgilim, diğerini göremiyorum. Masada fotoğraflar unutmuşlar. Bakıyorum ki kısa saçlı, renkli gözlü bir kadın. Birlikteler hep fotoğraflarda. Gülmüşler, sarılmışlar.

Ben bunun çok etkisinde kalmıştım. Fotoğraftaki yüzü hiç unutmadım.

Üstünden altı ay filan geçtikten sonra sevgilim bir anda ortadan yok oldu. Veda konuşması bile yapmadan. Üstünden bir ay geçtikten sonra Facebook'ta Doğu Avrupa dolaylarında bir şehre gittiğini gördüm. İki ay sonra da düğün etkinliğini. Evlendiği kız rüyamdaki kızdı. Profil fotoğrafı o masadakilerden biriydi.

Valla bazen rüyalarımın çıktığı oluyor ama bu derecesi hiç olmamıştı daha önce. Ben hatta ona da anlatmıştım rüyayı. Kısa saçlı kadın sevmem ki ben hehe demişti. Zaten varmış bu kadın hayatında o dönemde. Malum mu oldu artık ne olduysa ben bilmiyorum. O yüzden gerçekçi rüyalardan hep tırsıyorum.

Ama sizin rüyanızın o tip bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çok güzel çözümlemeler yapmış arkadaşlar. Gençlik, kilo verme isteği gibi kafaya farkında bile olmasa takılan konulardan ötürü görmüşsünüz muhtemelen tartışmanın da etkisiyle. Hiç takışmayın adamla. Boşverin, o his geçer yarına zaten.

X