Rüyanın hesabı sorulmaz da ben ne yapacağım bu hissi?

O ne ki ?
Ruyamda kocam beni baskasiyla evlendiriyordu.
Hemde bir kolumda kocam bir kolumda yeni kocam falan.
Gidiyoruz eve girerken eşim beni birakiyor. Ve ben içeri girip sigara istiyorum. Yeni es de diyor ki sigara yok puro var olur mu. Ve yarim yarım puro cikariyor icemiyorum falan filan.

Hadi itiraf et.
Seninki daha sacmaymis de :)

Eşime anlattim. Bu dahakine üstün açık yatma dedi. Ve yeni eş de benim uzaktan akrabamdi.. :)

bılıncaltınızda saklı bazı seyler ruyayla boyle dısa vuruyor :)

bunun ıcın adama catılır mı hıc :)

Çatılmaz tabi. Tabi de... Ya çok saçma bir his ama.

Akli basinda bir kadinsiniz yorumlarinizdan anladigim kadariyla bu konu size olmus mu :olamaz:
Ben de ruyamda doktorumu gordum beni 3. ye ameliyat ediyordu gidip muayenehanesini dagitasim var :KK53:
Bulasmayin kocaniza.:ruh:

Teşekkür ederim, olmamış değil mi? Kendime hayret ediyorum.:olamaz:
Böyle rüyadan hesap sorma olayına çok gülerim ben, hatta hatırlıyorum 1 kadın 1 erkek diye bir dizi vardı bilirsiniz. Orada bir bölümde de işlenmişti ve gülmüş "Ahaha deli kadın" filan demiştim. Rüyadan uyanıp kendime iyice gelip, halime baktığımda o dizi de geldi aklıma. Acayip saçma bir his çöreklendi. Bulaşmam kocaya da, yine de anlatırım sanırım "Böyle bir rüya gördüm" diye dayanamam. Gülecek malzeme çıkacak adama. :olamaz:

Yalnız 20 saniyeye bu kadar olayı nasıl sıgdırmışsınız bravo :KK66:

Daha kopuk kopuk var ayrıntıları da, en aklımda kalanlar bunlar.
Uzatıp sıkmak istemedim, arabanın içinde annemlerle muhabbet kısmı var filan öyle.

İçiniz rahat edecekse iş yerinden naber, yeni işe başlayan birileri varmı gibi ağzından laf alabilirsiniz. Ama tamamen bilinçaltı, çok belli yani :)

Sanmam öyle yeni işe giren çıkan pek olmaz çalıştığı yerde, kaç senedir aynılar.
Daha çok erkek eleman değişimi olur, kızları da bilirim hep hoş insanlardır, güler yüzlüdürler, sıcaktırlar.
Benle ayak üstü muhabbetleri olmuştur yani.
Yine de üstünden böyle bir konuşma açabilirim.

Bütün kadınlar ALDATILIR .

Çok katıldığım bir genelleme değil bu ama, kimileri rüyalarında aldatılıyor böyle diyelim.

O ne ki ?
Gidiyoruz eve girerken eşim beni birakiyor. Ve ben içeri girip sigara istiyorum. Yeni es de diyor ki sigara yok puro var olur mu. Ve yarim yarım puro cikariyor icemiyorum falan filan.

Hadi itiraf et.

Eşime anlattim. Bu dahakine üstün açık yatma dedi. Ve yeni eş de benim uzaktan akrabamdi.. :)

Ay tövbe :KK70:
"Puro var olur mu?" :KK70: :KK70:

Benimki de öyle bir şeyler der güler herhalde.
Anlatmayayım dedimdi ama anlatacağım sanırım.

Dün bir konu vardı bir üyenin kardeşinin adı değişecekmişte ne olsunmış diye. Yatmadan okuduysanız falan seçeneklerden biri Melis ti.

Rüyayı kafaya takma mevzusu içinde diyeceğim takmayın tabiki :))

Okumadım, denk gelmedi öyle bir konu.
En son hatta buradan çıktım, birkaç eski videolara bakındım Beyaz tiplemelerine "Hüsmen Dayı, Psikopat" filan.
Sonra öyle daldım gittim.
O videolardan çağrışım yapacak bir şeyler de aradım, yoktu.

Melis çok popüler bir isim ve genelde havalı kızları çağrıştırıyor. Ondandır.

İlginç ya. :/
Melis isminden çok mesela Merve anılır, Merve geyiği döner filan.
İsim öyle karşıma çıkıp okuyunca, çok tuhaf geldi.

Ya bir ara bir program vardı. Orada da Melis diye bir kız vardı. Zaplarken ona rastlamışsınızdır. Geçip gitmişsinizdir ama beyin onu almıştır mesela. Bunun gibi bir sürü şey olmuş olabilir.
Yo, okumadım, denk gelmedi öyle bir konu.
En son hatta buradan çıktım, birkaç eski videolara bakındım Beyaz tiplemelerine "Hüsmen Dayı, Psikopat" filan.
Sonra öyle daldım gittim.
O videolardan çağrışım yapacak bir şeyler de aradım, yoktu.

İlginç ya. :/
Melis isminden çok mesela Merve anılır, Merve geyiği döner filan.
İsim öyle karşıma çıkıp okuyunca, çok tuhaf geldi.

Daha kopuk kopuk var ayrıntıları da, en aklımda kalanlar bunlar.
Uzatıp sıkmak istemedim, arabanın içinde annemlerle muhabbet kısmı var filan öyle.

Sanmam öyle yeni işe giren çıkan pek olmaz çalıştığı yerde, kaç senedir aynılar.
Daha çok erkek eleman değişimi olur, kızları da bilirim hep hoş insanlardır, güler yüzlüdürler, sıcaktırlar.
Benle ayak üstü muhabbetleri olmuştur yani.
Yine de üstünden böyle bir konuşma açabilirim.

Çok katıldığım bir genelleme değil bu ama, kimileri rüyalarında aldatılıyor böyle diyelim.

Ay tövbe :KK70:
"Puro var olur mu?" :KK70: :KK70:

Benimki de öyle bir şeyler der güler herhalde.
Anlatmayayım dedimdi ama anlatacağım sanırım.
Boşver anlat gulersiniz. :)

Puroyu gec iki kolumda iki kocayla gidiyordum. Dokuz kocali hürmüz e dönmüştüm

Ya bir ara bir program vardı. Orada da Melis diye bir kız vardı. Zaplarken ona rastlamışsınızdır. Geçip gitmişsinizdir ama beyin onu almıştır mesela. Bunun gibi bir sürü şey olmuş olabilir.

Tv izlemiyorum pek, hatta 3 gündür tvye dokunmadım, kapalı.
İlla bir yerlerden kafama girmiştir, belki bir haber okudum oradan iz etti ya da ne bileyim Face, Insta bakınırken "Melis" kelimesini hızlı geçtim ama aklım bir görüntüye takılıp o ismi oradan seçip böyle uyduruk bir halde rüyada önüme çıkardı.

İlginç geldi sadece ne bileyim; en fazla bir iki gün demez unutur giderim, üzerinde durulası bir şey değil. Ama çok etkilendim rüyadan ondan duramadım, anlatma ihtiyacı hissettim.

Bu konuda rekor bende tribin dibini görmüşlüğüm var :kahve:
Bendeki asıl sorun kocam beyin "aa kesin malum olmuştur aşkım bi daha anlatsana bi" yada "kızlar öpsün ki yapmam ben öyle bşe" şeklinde cüretkâr tavırları olmuştu.
Psikolojim alt üst olmuştu kk.da okuyup yatınca şey oluyo hep :kızgın:

Ya varya bir olay anca bukadar güzel anlatılabilirdi, resmen yaşamış gibi oldum :KK70:

Bende rüyalardan çok çabuk etkilenirim, evli değilim fakat evli olsam kesin bende sizin gibi olmuştum :KK55:

Rüyayı iyiye yormak iyidir derler, o yüzden iyidir iyi..:KK19:

O ne ki ?

Hadi itiraf et.

Akraba mıydı? Inşallah benim gibi eşinin dedesiyle evlenmemişsindir rüyanda :KK70: :KK70:

Yok yok bence öyle olmamıştır konu sahibi kocasını durtuklesin :KK70:

Ay bir de "Aaa hayatım siz Melis'le hangi ara tanıştınız? Benim iş arkadaşı o, yeni başladı, bir projede birlikte çalışıyoruz." diyormuş :KK53:

Boşver anlat gulersiniz. :)

Puroyu gec iki kolumda iki kocayla gidiyordum. Dokuz kocali hürmüz e dönmüştüm

Puro derken zaten puro demek istemedim aslında :KK53:
İki koca, puro ikramları filan... İyi ki erken uyanmışsınız :KK53:

Ben de herhalde biraz daha devam etse rüya, Melisin peşinde ajanlıklara başlayacaktım.
Anlatayım, eşim çok gülecek biliyorum, ben de inşallah gaza gelip hesap sormalara bağlamam. O potansiyeldeyim şu an :olamaz:

Selam hanımlar, bir acayip ruh hali ile karşınızdayım. :KK3:
Sizler nassınız, iyisiniz inşallah?
Neyse sizi çok sıkmadan konuya geçeyim ben en iyisi.

Yav bu kadar şey edeceğimi düşünmezdim, valla insanın tiye aldığı şey, nasıl başına geliyor "Al bak sen nasıl hissediyorsun?" dercesine çarpılıyor suratına, ne biçim bir bilinçaltıdır bu bilemedim.

Böyle bilmeceli gibi yazdım ama konu düz; "Rüyamda aldatıldığımı gördüm" ve bu rüyanın hesabını yine de gidip adama sorasım var. :olamaz: Bir de böyle rüya görüp "Sen beni kimlen boynuzluyorsun hea? Söyle?!!" diye uyanır uyanmaz hesap soranlar olur ya, iyi ki ben hala daha uyurken, adam işe gitmiş. Yoksa "Kim bu Melis?! Kim haa?!" diye üzerine atlayabilirdim.

Size anlatayım rüyamı (Yorumlamak isteyen olursa lütfen iyiye yorun, ilk yorum tutar diye bir batıl var ya; yine de iyiye yorun aman dikkat):

Rüya nerede başlıyor çok bulanık, facede lise arkadaşlarımdan birinin, lise formalı fotoğrafını görüyorum. Ama tabi kız 30 yaşında ve lise formasını giymiş, sokakta gezerken selfie çekmiş öyle atmış. Nedendir bilinmez, yine aynı şekilde liseden arkadaşlarım hep formaları ile sokağa çıkmışlar. "Dünya liseliler günü müdür bugün? Nedir bu ya?" diyorum filan. Normalde rüya olduğunu çabuk anlayıp uyanan biriyimdir, kolay kolay uyuyamam, dün de sabahı ettim zaten. Anlayacağınız kafa iptal olmuştu.

Sonra bir boşluk var gibi arada, ben bir boy aynasının karşısına geçiyorum ve lisede giydiğim formanın içine girmeye çalışıyorum. Fazla kilolarım rüyalarımda bile yüzüme vuruluyor; gömlek güç bela oluyor derken, eteğin fermuarı kapanmıyor. (Gerçi reelde kalçamın o eteğe girmesi de imkansız ya şu an, rüyada girmiş işte)
"Herkes nasıl formunda, aah ah" filan öyle bir düşünce geçiyor kafamdan, tüm sınıf arkadaşlarım-akranlarım liseli liseli gezerken, ben eteğin fermuarı ile cebelleşiyorum. Hala daha nedenini bilmiyorum ama, niye giyiyorum olayı yok, mantık oturmuş "Bugün böyle bir etkinlik günü, uyayım" gibisinden.

Ardından evden çıkışım, araca binişim, annemler yanıma ne zaman geliyorlar filan bu kısımlar bulanık.
Burada art arda okulların bulunduğu uzun bir cadde var, o okullardan birinde okumamama rağmen, o yola girdik. Yol düzenlenmiş, trafik sorunu için belediye çalışmış ve battı çıktı yol yapmışlar. Hem de bir günde :/ Ve rüya olduğunu hala anlayamadım, kırtasiyenin önünde durdum. Kırtasiyeye gireceğim, boya mı alacağım ne alacağım artık bilmiyorum, işimiz varmış.
Sonra benim adam, yanıma geliyor "Canım nasılsın" filan hoş beş.
Ardından annemle bir iki dükkan bakıyoruz, o sırada adam kayboluyor yanımdan.

"Nereye gitti bu, bir bakayım" diye yakınları gezmeye başlıyorum. Hemen kırtasiyenin arkasına doğru hafif tenha bir yerde, elinde gameboya benzer irice bir telefonla, güleç güleç bol muhabbetli bir konuşmada. Nasıl keyif alıyor o konuşmadan, nasıl diller aman aman... Yanına kadar sokulup "Neden habersiz kayboldun, kimle konuşuyorsun?" diyorum, öyle bir panik yaşıyor ki o an, telefonu neresine sokacağını şaşırıyor. Sihirbazların el çabukluğu ile telefon o koldan bu kola, o avuçtan bu avuca geçip duruyor. En sonunda üzerine atlıyorum "Ver şunu" diye ve telefon ekranında kocaman bir "MELİS" yazısı. Melis diye bir kızla konuşuyor eh belli artık ama bu Melis kim? İş arkadaşı desem, Melis adında bir iş arkadaşı yok, akraba desem yok, yok yani, hayatımızda bir Melis yok ve anlaşıldığı üzere, adam hayatımızdaki bu Melis açığını yeni bir sevgili yaparak kapatmak istemiş.

Telefonu elime alıp "Kimsin sen?" tarzı bir konuşmaya dalıyorum, baya bi atarlı giderliyim, üzerimde lise formam, eteğin fermuarı açık mı kapalı mı belli değil ama olmuş belli ki üzerime, eteği giymişim yani. Kız "Biz iş arkadaşıyız, bir proje üzerine konuşuyoruz" filan diyor, ben "Yerim senin projeni" diyorum, kız inkar ediyor, ben bastırıyorum, eşim bir yandan "İş arkadaşım demiştim sana rezil olduk" diyor, ben "Kül yutmam olm ben" e bağlıyorum, o sırada kafamın içinde görüntülü konuşmalar açılıyor, telefonda konuştuğum kişinin yüzünü beynimde görebiliyorum yani; esmerden gözlüklü baya da güzel bir kız. "Melis gibi Melis bu" filan diyorum, sonra bu işte bir tuhaflık var filan derken hop uyandım.

Uyandım uyanmasına da, şimdi ben ne yapayım bu adamı?
Nasıl etkisinde kaldım rüyanın bilmiyorum ama gülerdim ya ben böyle rüyadan kalkıp "Sen ne aldatıyorsun beni hea?!" diye eşlerine saydırıp ağlayanlara. Anaa, bildiğiniz oturup 5 dk boşluğa baktım "Melis kim ki?" diye.
İşin tuhaf yani kızın adını direkt okumam ve hayatımızda böyle birinin olmaması, yok çağrışım yapacak biri yok. Bir yerde mi duydum da aklımda iz etti desem, yok. Bir de niye Melis? Niye bir Ayşe, niye bir Merve filan değil de Melis?

Adama gelince "Melis kim?" desem bön bön bakar suratıma ama benim hala bi hesap sorma şeyim var, ne biçim bir ruh haline girdim çözemedim. Basit bir rüyadan bu kadar etkilenmek... Herhalde en son bir 10 sene önce ciddi bir kabustan etkiletip günümü ziyan etmiştim, şimdi saçma bir rüya, nasıl beni ele geçirebildi böyle?
Geceden de benimkiyle tartıştışmıştık baya, ciddi tartışmıştık hem de. Sonrasında toparladık ama, ondan etkilendim herhalde.

Ay bir de iş yerine Melis diye bir kız işe başladıysa da ben tanışmadıysam, hakikaten varsa, ayyy seyreyleyin gümbürtüyü. Ya bu kadar nasıl etkilendim de adama kendi gördüğüm rüyanın hesabını sormayı düşündüm bir an, şaştım kaldım. Uyandığımda bir süre öyle fara tutulmuş tavşan gibi kal geldi, idrak edemedim. Sonra bi gözüm doldu, kalbim küt küt. Off... Ne saçma bir şeydir bu, rüyası bile böyle koyuyorsa insana...

Sizin de bu çeşit aldatmalı bir rüya gördüğünüz oldu mu?
Uyandığınızda nasıl hissettiniz?
Ben herrr rüyamda aldatıldığımı görürüm :) şu son iki gündür başka şeyler görüyorum ve şaşkınım :/ Bir ara bende sizin gibi "acaba ben niye böyle rüyalar görüyorum, bir şey varda bunlar bir mesaj mı, anlamam gereken bir şey mi var??" Gibi gibii ömür törpüsü sorular dönüyordu kafamda. Yani bir olur iki olur, ben her rüyamda aldatıldığımı görüyordum. Hep farklı farklı fıstık gibi kızlar tarafından. Rüyadan uyanıyordum, bakıyordum eşimden romantik günaydın mesajları.. Adama cevap veresim gelmiyordu. Ben böyle böyle rüyalar görüp duruyorum, sana güvenim tam ama bayağı moral bozuyor bu tür rüyalar diyordum. Eşimde ne yapsın adam sürekli beni rahatlatmaya çalışıyordu ve ona güvenmediğimi düşünüyordu tabi eminim.. Yani bana söylemese bile.

Ama sonra tiiye almaya başladım. Bunlar benim bilinçaltımın yansımaları sanırım. Ben eşimi çok kıskanırım. Onu boğmam ama içten içe çok kıskanırım. O beni aldatmadığını düşünse bile bir kızla samimi mesajlaşmasını espiriler mespiriler yapmasını kaldıramam mesela. Kaldı ki flörtöz muhabbetlet.. Asla tahammül edemem. Çok şükür böyle bir şey yaşanmadı. Ama eşimi çok sevdiğim için sanırm bu tarz rüyalar görüp durdum. Sizin içinde durum bu şekildedir diye düşünüyorım. Fazla düşünmemelisiniz. Evet çok sinir bozucu böyle görüntüler görmek, hatta boğazında bir yumruyla uyanıyorsun. Ama sadece rüya emin olun. Şeytan aranıza fitne sokmasın..
Bu arada rüyalar alanında uzman kişiler tarafından yorumlanmalı. Bu bir batıl inanç değildir. Olmamasıda Rabbimin rüyaların anlamlarını ne kadar önemsediğini gösterir. Onları her önüne gelen yorumlayamasın diye böyle bir şey gerçekten var. Allahtan geleni Allah bilir değil mi? Yani kimse bilmişlik yapmamalı. Bu genel anlamda yazdığım bir mesaj tabi ki.. Rüyalanız için "Allahım beni gördüğüm bu rüyanın şerrinden koru" diye dua ederseniz rüyanız şeytani bir rüyaysa Allahım o rüyanın etkisini görmenize engel olur inşallah.

Gangstacim bence ruyada yorumlanmasi gereken iki konu vat
Biri lise kiyafeti ve lise arkadaslari
Digeri melis ismi
Sen soyle bi bilincaltini bi tara bunlarla ilgili
Melisin kocanla alakasi oldugunu hic sanmiyorum
Hatta bu ruya aslinda aldatilma ruyasi degil o ruyada bi salise bile gecmemis tam o anda uyandigin icin aldatilmis hissine kapildin aslinda ruya devam etseydi altibdan bambaska bisi cikacakti ve aldatilma degildi bu nedense eminim
Melisin kelime anlami da sacmaymis bilemedim ama biraz bi dusun bakim

X