Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

ramazanı zayıflama niyetine tutuyosunuz öyle olmuyo mu? arkadaşlar yanlış anlamayın ne bileyim rabbim günah yazmasın:44::44:

iftarda nefsine hakim olamayıp kilo alırız genelde, buna engel olmaya çalışıyoruz
doymadan sofradan kalkmak benim amacım. ramazanda bu daha zor oldugu için burdayız..
yoksa oruç kilo aldırır genelde bana

cnm mrb listeye girmek için özelden msj attım allah kabul etsin namazlarını hayırlara vesile olur umarım bu ay bize

peki arkadaşlar yanlış anlamayın kızarak söylemedim zaten rabbim oruçlarımızı kabul eylesin hayırlı ramazanlar

kilo vermek için orucu biz araç olarak kulanmıyoruz .. oruç sadece amaç dini yönden ama bununla birlikte genel olarak az yiyerek egzersiz yaparak da kilo vermek istiyoruz kesinlikle bir yanlış anlaşılma olmasın orucumuza da rabbim şüphe getirtmesin ..

ramazanı zayıflama niyetine tutuyosunuz öyle olmuyo mu? arkadaşlar yanlış anlamayın ne bileyim rabbim günah yazmasın:44::44:

hiç olurmu öyle şey canım.Allah korkusu-sevgisi olmasa hangi kuvvet sana oruç tutturabilir soruyorum sana.Mümkün değil :hiç bir şey içmeyeceksin yemeyeceksin mümkün değil.Allah rızası için yaparken nefsimizi terbiye ederken yediklerimizede dikkat edip kilo vermek maksadımız.İnşallah ta başarılı oluruz.

Rabbim hepimizin oruçlarını kabul etsin inşallah.

arkadaşlar ben tarçınlı bal yapıyordum sabah aç karnına ve gece yatmadan ramazanda nasıl yapablrm bi fikriniz var mıı

Son düzenleme:

ben kızarak sormadım sen biraz sitem ederek soru soruyosun konuyu uzatmasak ben kötü bişey demedim kimseyi aşağılamadım sadece aman dikkat babında soru sordum

arkadaşlar ben tarçınlı bal yapıyordum sabah aç karnına ve öğle yatmadan ramazanda nasıl yapablrm bi fikriniz var mıı
canım nevacolor konusuna bir bakıver hele

iftarda onunla açsan ağırmı gelir acaba.ne kadar sonra yemek yemen gerekiyor.gece yatarken olanını yine yatarken yapabilirsin.

canım nevacolor konusuna bir bakıver hele

iftarda onunla açsan ağırmı gelir acaba.ne kadar sonra yemek yemen gerekiyor.gece yatarken olanını yine yatarken yapabilirsin.

hemen bakıyorum tatlımm..
iftar onunla açabilirim aslında ondan yarım saat sonra yemek gerek filan heralde yatmadan da içerim .. karışık iş oldu bu da böyle bakalım yenebilecek miyim nefsi bir de ilk gün

tabiki allah rızasıiçin tutuyoruz...sırf zayıflamak için kimse oruç tutmaz...gider bir diyetisyene..ne gerekiyorsa onu yapar.....ama hz allah ramazan gibi bir lütufta bulunmuşken bunu manevi ..ve maddi olarak değerlendiriyoruz

ben kızarak sormadım sen biraz sitem ederek soru soruyosun konuyu uzatmasak ben kötü bişey demedim kimseyi aşağılamadım sadece aman dikkat babında soru sordum

sen nasılki istediğini yazma hakkına sahipsen okuyanlarda kırıcı olmamak kaydı ile istediğini yazabilir ne ben nede yazan diğer arkadaşlarımın sözü sana değil genele idi kaldıkiş ondada kırıcı bir şey yok bencede konuyu uzatmaya gerek yok.

tarcınlı bal? canım hic duymadıım nası bi faydası var ? :)

2 haftada 2 kilo verdim ben bununla tatlım 1 su bardağı su ile 1 tane çubuk tarçını kaynatıp 1 tatlı kaşığı bal ekliyorsun metabolizma hızlandırıp yağ yakımını kolaylaştırıyor 2 haftadan sonra etkisini göremedim ama devam ediyorum tadı çok güzel

merhaba arkadaslar bu ramazan ben de zayıflamak ıcın elımden gelenı yapacagm cunku bayramda esımn memleketıne gıdıyoruz ve ramazanda da bızdeyız suanda ısvec dıyetıyle 6 gunde 3 kılo vererk 59 kıloya dustum kendıme 20 gun verdım 20 gunde 4 kılo daha verıp 55 olmam lazım

bu surecte sızınle olmayı cok ısterdım ama ne yazıkkı 3 gun sonra annemlere gıdıyorz ve annemlerde net yok

su verdgm 3 kılo bıle ozguvenımı o kadar yerıne getrdı kı 55 olunca kendımı dusunemıyorum

gıdene kadar burdayım kızlar en azından bu surede yedıklerımı paylascm sıznle ben bugun ısvec dıyetnn 6. gunundeyım ve mıgdem cok kuculdu buna devam edip ramazanda ısvece uygun seyler tuketmeyı planlıyorum tabı dırek lıstede yazanları degıl
bu gece salatalık
yıyebıldgm kadar yagsız peynır
bol su ıcecegım

kızlar bu sekılde sadece 3 gun uyguluycm memlekete gdnce de dıkkat etmeye calıscm

1.gün sahur menüm

maydanoz-naneli cacık(sarımsaksız ve tuzsuz)
zeytinyağlı sebzeli bulgur pilavı

kendime özel yaptım hepsini pilav pişmek üzere.Eğer gece çok uykum olmazsa 1 fincanda yeşil çay içerim inşallah

canım benım cok tesekkur ederım ınsallh.. bır yıldır gormuyorum annemı benı cok guzel gorsun canım anam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…