Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

sen nasılki istediğini yazma hakkına sahipsen okuyanlarda kırıcı olmamak kaydı ile istediğini yazabilir ne ben nede yazan diğer arkadaşlarımın sözü sana değil genele idi kaldıkiş ondada kırıcı bir şey yok bencede konuyu uzatmaya gerek yok.

pöfff:KK31:
senden başka alınan olmamış ne dediysem neyse sana da hayırlı ramazanlar:KK71::KK71::KK71:

1.gün sahur menüm

maydanoz-naneli cacık(sarımsaksız ve tuzsuz)
zeytinyağlı sebzeli bulgur pilavı :nazar::nazar:

kendime özel yaptım hepsini pilav pişmek üzere.Eğer gece çok uykum olmazsa 1 fincanda yeşil çay içerim inşallah:nazar::21::21::21::21:

canım yesıl cayın uyku acıcı ozellıgı var kahve gıbı uykunu kacırabılır gece gece uykusuz kalma

2 haftada 2 kilo verdim ben bununla tatlım 1 su bardağı su ile 1 tane çubuk tarçını kaynatıp 1 tatlı kaşığı bal ekliyorsun metabolizma hızlandırıp yağ yakımını kolaylaştırıyor 2 haftadan sonra etkisini göremedim ama devam ediyorum tadı çok güzel

cubuk tarcın yok bizde :KK43:

sahura kadar ayakta olacagımdan simdiden 1 bucuk litremi iciyoruum . sahurdada yesilcay+ normal kahvaltımı yapıp yatacagıım . :)

pöfff:KK31:
senden başka alınan olmamış ne dediysem neyse sana da hayırlı ramazanlar:KK71::KK71::KK71:
rica ediyorum artık bu konuyla ilgili mesaj yazma sadece ben alındım belki yada diğerleride alındı 1 kalp kırılınca bunun bir önemi olmuyor mu yani.ramazan geldi biraz daha ince olalım lütfen.Beni tanımadığın halde bana pöff diyorsun kaç yaşındayım bile bilmiyorsun lütfen biraz daha özveri biraz daha dikkat kelimeleri seçerken.

menü harika canım kilo almamak bi yana verirsin bile insallah , ekledim listeye :)

Bende az once abdestimi aldım teraviye gidecegim bol bol dua etmeyi düsünüyorum bu konu hakkında hepinize ve banaa insallah Allahımm yüzümüze bakarda su özel ayın hürmetine dualarımızı kabul eder :KK1:

Allah kabul etsin canım... Bende yürüyüşümü yaptım geldim ..

konu kapanmış gerçi ama söylemeden edemedim :KK61: Oruç tutan arkadaşların içindeki niyet önemlidir. neye niyet ederse orucunu öyle tutar..
- zayıflamak için tutuyorum
- Allah rızası için tutuyorum

bize düşmez bunu söylemek içindeki niyeti (ameli) sadece bizi yaradan bilir. bu tarz konularda yorum yapmamak daha iyidir. bize kişi ne söylerse söylesin biz içindeki asıl niyeti bilemeyiz.. sahurda bile niyet ederken "Niyet ettim Allah rızası için orucumu tutmaya" denir. Demek istediğim bu niyet önemlidir ve biz insanların içinden geçenleri bilemeyiz. yorum yapmamak daha doğru olur. herşeyin en doğrusunu ALLAH bilir. (sakın yanlış anlama niyetim sana kötü bi laf söylemek yada yargılamak değil sadece kendi fikirlerimi paylaştım) Kırdıysam kırıcı olduysam hakkınızı helal edin..

biz burda daha çok sahurda ve iftarda az kalorili şeyler yiyerek günlerce emek verip verdiğimiz kiloları kontrolsüz bir biçimde yiyip geri almamak için varız..

Son düzenleme:
bu arada ben sahurda kahvaltı yapamıyorum çünkü kahvaltıda en çok ekmek yiyorum çok seviyorum ne acı ki:KK1::KK22:

bu arada ben sahurda kahvaltı yapamıyorum çünkü kahvaltıda en çok ekmek yiyorum çok seviyorum ne acı ki:KK1::KK22:

bende o yüzden special k yiycem light süt ile. birde domates salatalık doğrarım bi kaç zeytin bir dilim peynirle.. (böyle yiyince ekmek aramıyorum)

bol suyumu içer namazımı kılar duamı okur yatarım :KK61:

Allah kabul etsin canım.

başıma geen:2::2::2::2: pilavımın dibini tutturdum yeniden yapıyorum bu safer sade :KK22:
bir yerden yanık kokusu geliyor tüh diyorum kendi kendime benim mutfaktan geldiğine hiç ihtimal vermiyorum :KK24::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: Hay Allahım yaa:KK1::KK1::KK1::KK1:

Allah kabul etsin canım.

başıma geen:2::2::2::2: pilavımın dibini tutturdum yeniden yapıyorum bu safer sade :KK22:
bir yerden yanık kokusu geliyor tüh diyorum kendi kendime benim mutfaktan geldiğine hiç ihtimal vermiyorum :KK24::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: Hay Allahım yaa:KK1::KK1::KK1::KK1:

:KK60::KK60::KK60::KK60: geçmiş olsun canım ne diyim :) yeni pilavından başarılar vede afiyetler olsun :KK52:

Merhabalar,
öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar :KK64:

beni de listeye ekler misiniz? lütfen lüften lütfen :KK71:

Her Ramazan kilo alanlardanım bende. (şu an 10 kg fazlam var.) birkaç gündür kilo vermeyi kafaya taktım. Ramazanda nasıl kilo veririm diye düşünüp duruyordum.hatta bugün hafif iftar yemekleri menüleri hazırladım. eşim ee pilav nerde dedi.yok dedim :KK53:
akşma tıka basa yiyoruz.hareket yok.erken yatıyoruz.kalkıp tekrar tıka basa yiyip tekrar yatıyoruz.gel de kilo alma :KK50:
hatta spor yapayım diyorum ama ne zaman? yatmadan mı? sahurda mı?
gitsin artık şu kilolar ya :KK43:

bu arada kilo :61,00

Merhabalar,
öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar :KK64:

beni de listeye ekler misiniz? lütfen lüften lütfen :KK71:

Her Ramazan kilo alanlardanım bende. (şu an 10 kg fazlam var.) birkaç gündür kilo vermeyi kafaya taktım. Ramazanda nasıl kilo veririm diye düşünüp duruyordum.hatta bugün hafif iftar yemekleri menüleri hazırladım. eşim ee pilav nerde dedi.yok dedim :KK53:
akşma tıka basa yiyoruz.hareket yok.erken yatıyoruz.kalkıp tekrar tıka basa yiyip tekrar yatıyoruz.gel de kilo alma :KK50:
hatta spor yapayım diyorum ama ne zaman? yatmadan mı? sahurda mı?
gitsin artık şu kilolar ya :KK43:

bu arada kilo :61,00
ne güzel bir giriş bu böyle hoş geldin canım

X