Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

:KK53: vakit tamam yarın göreceğiz arkadaşlar :KK64: hepimiz çıtır hatunlar olarak gezeceğiz :KK66:

yattığımız yerden bisikler çevirmek:KK1: heheh yığılıp kalmazsak evet şimdi söylemesi kolay değil mi :)

hepimiz kurtulucaz bu kilolardan inşallahhhh:KK76:

arkadaşlar ben 60 kiloyum ve ramazanda bende zayıflamayı düşünüyorum ...ve kendimi şimdiden şartladım egzersiz yapıcam.....
yalnız küçük bir sorunum olabilir diye düşünüyorum....ya susarsam....bunun içinde ayrıyeten şöyle düşündüm ...bende iftardan sonra veya iftara 1,2 saat kala yapmayı düşündüm..yaaaniiiben öyle düşündümm:26::26:

bence halin olursa iftardan sonra yap değilse sana hergün büyük yük haline gelir çünkü aç karın neyse de susuzluğa hiç dayanamam ben o yüzden iftardan sonra yapacağım 2sini de denersin hangisi ile rahat edersen yaparsın ama aç kaldığın için enerjisiz olursun yapmak zor olur iftarda yedikten sonra metabolizmayı hızlandırmak yağ yakımını kolaylaştırmak için hazmı kolaylaştırmak vs amaçlarla yapablrsin diye nacizane fikrim :KK69:

yattığımız yerden bisikler çevirmek:KK1: heheh yığılıp kalmazsak evet şimdi söylemesi kolay değil mi :)

en çok alıp alıp koyduğum taytları şortları giymek istiyorum :KK1: ve içinde patlayacak gibi durduğum jeanlarımı :KK66:

Arkadaşlar selam.. benimde eşimin kardeşinin düğünü var eylül 15 de o zamana kadar şu geri kalan kiloların en azından az bi kısmından kurtulsam yeterli..

ramazan ayında kilo almak yerine kilo vermeyi hedefliyorum...

benide aranıza alırsanız sevirinim.. kilo bildirimini şimdimi sabah mı yapıyoruz ?

Arkadaşlar selam.. benimde eşimin kardeşinin düğünü var eylül 15 de o zamana kadar şu geri kalan kiloların en azından az bi kısmından kurtulsam yeterli..

ramazan ayında kilo almak yerine kilo vermeyi hedefliyorum...

benide aranıza alırsanız sevirinim.. kilo bildirimini şimdimi sabah mı yapıyoruz ?

hoşgeldin canım şuanki kilonu ve hedef kilonu puffy arkadaşımıza bildir 1. hafta sonunda belirteceğiz :81: bir de o 15 kiloyu nasıl verdin canım neler yaptın ??

Son düzenleme:
arkadaşlar adlarınızı listeye ekliyorum yavaş yavaş bayaa kalabalıklaştık cok sükür birlikten kuvvet dogar misali basarıcaz ins :KK1:

ben de bu sahurda kahvaltılık (peynir,yogurt,nesfit) tarzı seyler beslenip yesil cayımı icip uyumayı düsünüyoruum , iftardada corbamı icip 15 dk balkona gidip dinlenip sonra azar azar yemeyi düsünüyorum ara ögünlerdede meyve ya da bol bol yogurt ve en önemlisi hareket :1 tabii bunları tok karna diyorum bakalım yarın nasıl olucaz merakla bekliyorum :KK1:

arkadaşlar adlarınızı listeye ekliyorum yavaş yavaş bayaa kalabalıklaştık cok sükür birlikten kuvvet dogar misali basarıcaz ins :KK1:

ben de bu sahurda kahvaltılık (peynir,yogurt,nesfit) tarzı seyler beslenip yesil cayımı icip uyumayı düsünüyoruum , iftardada corbamı icip 15 dk balkona gidip dinlenip sonra azar azar yemeyi düsünüyorum ara ögünlerdede meyve ya da bol bol yogurt ve en önemlisi hareket :1 tabii bunları tok karna diyorum bakalım yarın nasıl olucaz merakla bekliyorum :KK1:

bunları yaptıktan sonra da daha spor vaaar :KK62: en çok orası düşündürüyor beni :KK66:

hoşgeldin canım şuanki kilonu ve hedef kilonu puffy arkadaşımıza bildir 1. hafta sonunda belirteceğiz :81: bir de o 15 kiloyu nasıl verdin canım neler yaptın ??

Şuan 89.3 kg
hedef kilom ramazan ayı içerisinde en az: 80 kg

1 ayda 9 kilo çok mu oldu ne :KK9:

neler yaptıma gelince

- düzenli 45 dkklık yürüyüşler haftada en az 4 kez
- günlük en az 3 lt su tüketimi
- asitli içeceklerden uzak durmak (sade soda hariç)
- aşırı tuzlu ve aşırı tatlı yiyecekler yememek

4.5 ayda verdim.. ilk iki ayda 7 kg. sonraki 2.5 ayda 7.5 - 8 kg olmak üzere..

hala hız kesmeden devam ediyorum. ramazan ayında da inşallah kilo vermeyi sürdürüce(z)m Hep birlikte İNŞALLAH :nazar:

ve ben ramazan menümü şöyle belirledim:

sahur:

- 1 kase special k (light süt ile)
- kahvaltılıklardan atıştırmalık..
- bol su
- ve 3-4 yk yoğurt..

iftar vakti:

- 1 kase çorba
- ne pişirdiysem çok az
- 1 dilim ekmek
- bol su

çok tatlı yemek istersem sütlü tatlı (tavuk göğsü, puding)
yada yerine meyve karpuz, kayısı, kiraz gibi..

ve ardından 45 dkk yürüyüş.. sahura kadar en az 3.5 lt su tüketimi..

böylelikle kilo almıyacağımı düşünüyorum..

Son düzenleme:
Şuan 89.3 kg
hedef kilom ramazan ayı içerisinde en az: 80 kg

1 ayda 9 kilo çok mu oldu ne :KK9:

neler yaptıma gelince

- düzenli 45 dkklık yürüyüşler haftada en az 4 kez
- günlük en az 3 lt su tüketimi
- asitli içeceklerden uzak durmak (sade soda hariç)
- aşırı tuzlu ve aşırı tatlı yiyecekler yememek

4.5 ayda verdim.. ilk iki ayda 7 kg. sonraki 2.5 ayda 7.5 - 8 kg olmak üzere..

hala hız kesmeden devam ediyorum. ramazan ayında da inşallah kilo vermeyi sürdürüce(z)m Hep birlikte İNŞALLAH :nazar:

ayy maşallah valla :KK52: su ramazanda nasıl 3 lt olur bilemiyorum ama bi başlasın artık gidişata göre yön vereceğiz :KK9:

Son düzenleme:
ve ben ramazan menümü şöyle belirledim:

sahur:

- 1 kase special k (light süt ile)
- kahvaltılıklardan atıştırmalık..
- bol su
- ve 3-4 yk yoğurt..

iftar vakti:

- 1 kase çorba
- ne pişirdiysem çok az
- 1 dilim ekmek
- bol su

çok tatlı yemek istersem sütlü tatlı (tavuk göğsü, puding)
yada yerine meyve karpuz, kayısı, kiraz gibi..

ve ardından 45 dkk yürüyüş.. sahura kadar en az 3.5 lt su tüketimi..

böylelikle kilo almıyacağımı düşünüyorum..

menü harika canım kilo almamak bi yana verirsin bile insallah , ekledim listeye :)

Bende az once abdestimi aldım teraviye gidecegim bol bol dua etmeyi düsünüyorum bu konu hakkında hepinize ve banaa insallah Allahımm yüzümüze bakarda su özel ayın hürmetine dualarımızı kabul eder :KK1:

menü harika canım kilo almamak bi yana verirsin bile insallah , ekledim listeye :)

Bende az once abdestimi aldım teraviye gidecegim bol bol dua etmeyi düsünüyorum bu konu hakkında hepinize ve banaa insallah Allahımm yüzümüze bakarda su özel ayın hürmetine dualarımızı kabul eder :KK1:

amiin canım amiiin.. allah kabul etsin ..

:KK1::KK1:
inşallah canım.

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz maaşallah kalabaklaşıyoruz inşallah birlikten kuvvet doğar misali kurtuluruz bu kilolardan.:21:pufy Allah kabul etsin canım.

Platesten daha şimdi kalktım allahım bacaklarım sızlıyo ! Kaç yılın hamlığı utandım gerçekten

bende sahurda light süt ile müsli yeşil çay we bol su düşünüyorum
iftar zamanı iftarımı 2 bardak suyla açıcam.ardından namaz kılıcam.daha sonra 1 kase corba we salata
rabbim yar we yardımcımız olsun inş :nazar:

bende bendeeee bende kilo vermek istiyoruuummmm :))) 67 kilo 1,60 boy ben sahurda kepekli tost ve ayran iftarda çorba ve sebze yicem iftardan sonra meyve ya da sütlü tatlı ve bol su

kızlar mrbb ramazanda bende kilo vermek istiyorum paylaşımlarınız çok hoşuma gitti bende listeye girmek istiyorummmm hepimize kolay gelsinnnnnnnn

ramazanı zayıflama niyetine tutuyosunuz öyle olmuyo mu? arkadaşlar yanlış anlamayın ne bileyim rabbim günah yazmasın:44::44:

öyle değil biz zaten sürekli diyet yapan insanlarız ramazanda kilo almamamız lazım o kadar aç duruyoken çok yemeyelim hem ibadetimizi yapalım hem de kilo vermiş oluruz diye düşünüyoruz esas niyet bellidir

X