Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

diyet yapan şişmanlar

"Dünyada zayıflama diyetine başlayan her 20 kişiden 19'u bir süre sonra mutlaka şişmanlayacak. ıstatistikler ve gözlemler böyle söylüyor. Farklı bir diyete başladığınızda bir şey değişmiyor. Mantık aynı. Sadece ambalaj değişiyor. Diyetlerin yüzde 99'u şişmanlatıyor. diyetler kalıcı zayıflama sağlamıyor. Sağladığını iddia eden varsa çıksın konuşsun. Bir diyetin beş yıl sonra da aynı kiloların korunmasını sağladığı ispat edilmiş tek bir çalışma bile yok" diyen Dr. Tunçer'c göre

kalıcı bir kiloya sahip olmak için vücudun bir şekilde uyuyan, daha doğrusu diyetlerle uyutulan doğal mekanizmasını uyandırarak, vücudun beslenmeyle ilgili ayarını tekrar kurmak şart. Bu da acıkma, doyma ve tokluk hissini tekrar tanımakla, öğrenmekle oluyor. Aslında buna, doğru zamanda, doğru dozda, yani sadece acıkınca, vücudun ihtiyacı kadar yemek yemek de diyebiliriz. Uzmanlar doğru yemek yemenin öğrenilebileceğini ve sadece bu şekilde zayıflamanın sağlıklı, en önemlisi de kalıcı olduğunu söylüyorlar

ınsanlara diyet yapmalarını öneren herkese "diyetçi" diyen Dr. Tunçer, "Her besin, vücudun ağırlık dengeleme yeteneği kullanılarak tüketilse, organizma tarafından ihtiyaç kadar alınır" diyor. Organizma alınan enerjiyi hesaplamayı, dengeyi korumayı ve fazla enerjiyi atmayı çok iyi biliyor. Ama siz bunu bilinçle,
kendi kafanızla hesaplamaya dengelemeye kalktığınızda her şey çuvallıyor, denge bozuluyor. Diyete başladığınız an, ya da diyet fikri kafanızda doğduğu andan

itibaren, vücuttaki kıtlık sinyalini çaldırıyorsunuz ve vücut kendi doğal mekanizmalarını kullanmak yerine tam aksine kıtlık savunma mekanizmalarını kullanmaya başlıyor, çünkü kıtlığa girildiğini zannediyor. Her şeyi depoluyor. Dolayısıyla beslenme davranış bozuklukları ilk andan itibaren başlıyor. diyet yapacağım diyen bir insanın, diyete başlamadan önce fazla yemeye başlaması bir rastlantı değil. Bu, biyolojik mekanizmaların, organizmanın yaşamda kalma içgüdüsünün kullanmasının bir ifadesi.

70-79 topiğinde gördüm bize de faydası olacağını düşünüp kopyaladım :KK70:

Kızlarrrrr yardımmm resmen takıntı yaptım 2 haftada 4 -yada 5 kilo atmıs olmam gerekkk :KK43:
Süper bı rejım lıstem ve sporuma devam edıyorum ama bıran once gıtsın ıstıyorum yaaaaaaa..
Aksama cacık yıcem bugun oruc dıılım öğlen salata yedım 7 de spora gıdıcem nasılım nasılım:18:

bende 3 gün önce lekelenmelerle başladı oysaki daha 6 gün vardı banada hiç olmazdı 3 gün lekelenme geldi bende bugün artık niyetlendim leke kesilince az önce reglim tam olarak başladı oruçta heba oldu:KK43: oruçtan olabilir sanıyorum ki.

Evet haklısın arkadaşım bende de önce lekelenme başlardı bu defa ne lekelenme ne bişey direk başladı.

Canım regl herşeyden etkileniyo çok hassas kendileri, hava değişimleri, stres ne bilim aklına ne gelirse. Belki yeme düzenin değişiyo ya ondan olabailir. Benimkinin de belli bir zamanı yoktur sağolsun, aklına esince gelir.

Evet çok hassas kendileri benide kendisine benzetiyor.Biri kenara çekil dese ağlayasım geliyor.

yeni gelen Arkadaslara hosgeldiniz.ben bugün iftara davetliyim ne yicegmi bilmiyorum o yüzden aksama yazarım.Bu arada arkadaslar sok diyetlerden uzak durun kendinizi harap etmeyin.vujudu alıstırıyorsunuz az yemeye hatta hic yememeye bilee kadar gidiyor sonrada.Canıınız atıyorum bi gofret cekiyor onu bile vujudunuz yag olarak depoluyor.Nekadar ac bırakırsan okadar cok emer vujud yagı.O yüzden herseyden yiyin yaglıda yiyin ama az ve öz yiyn.Benim felsefem herzaman budur.Diyetle ancak bi kac hafta dayanılır verdin diye cok sevenirsin nasıl olsa kiloma geldim dersin sonra bi yersin bi yersin bi kac ay sonra bakmıssın aynı yerdesin.Ben bu durumu yasadım arkadaslar sok diyetler yaptım istedigim kiloya ulastım ama nafile vardıgım yer yine aynı yer.Bosuna iskence etmisim kendime.Bakın ve görün herseyi yiyin ama dozunu bilin bide hayatınızdan sporu eksik etmeyin.Ben Türkiyeye geldigimden beri hayatım degisti iyi anlamdamı dersiniz hayır.aksam yemeyi yenir sonrada bi güzel caylar demlenir kekler kurabiyeler Allah ne verdiyse homili gırtlak götürülür.Sonra of napcaz nasıl kilo vericez.Evlilikte cok etkiliyor belki bunları ama kafaya koydum icmicem o caydan yemicem o kurabiyelerden aksam yemeginide gec yapmıcam.Sporu malesef tek basına yapamıyorum herzaman bekarken yanımda ya ablam yada arkadaslarım vardı birbirimize motive ediyorduk.Esime sölüyorum üseniyorum Komsuablaya sölüyorum üseniyor tek basınada kayinvalidem kızıyor yok gitme felan gibi offf o yüzden imkanız varsa spor yapın eksik etmeyin.Ben evde sahurdan sonra sporhareketleri yapiorum bi 5 dakka arada sırada müzik acıp oynuyorum öle enerjimi harcıyorum tabi suan orucluyuz pek fazla bisey yapamayız dogrusu.Cok yazdım galiba kusuruma bakmayin :))

iftar menüüm ;

soguk yarmalı yogurt corbası
(tencerede) diyim patates , tavuk yemegi ( 1 adet tavuk , 2 patates)
Pilav (2 kasık)
Katmer var ama yemicem kesinlikle :KK22:

teraviden sonra ;
3 lt su, yesilcay

Arkadaşlar listeye katılmak istiyorsanız 1. sayfada ozenle yazdım ama tekrarlıyorum , Başlangıc, Hedef ve şimdiki kilonuzu ÖZEL MESAJ atarak bildirin ki ekleyim , artık sayfalar cok ilerledigi icin hepsini okumaya fırsatım olmuyo birazda bana yardımcı olursanız sevinirim :nazar:

Iftar menüm:
büyük bir kase salata(2kutu yağsız ton balığı,marul,light kaşar ve havuç rendesi)
2 kaşık light yoğurt(pul biberleyip yiyeceğim metabolizmam için)

Salatamın da yarısından biraz fazlasını yiyebildim gerisi kaldı valla çok şiştim :/

Son düzenleme:
selaaam hanımlar herkese hayırlı ramazanlar beni de aranıza alırmısınız? ben özel bişey yapmadım ama 64 kiloydum ramazanın ilk gününden beri 2 kilo vermişim 62 çıktım bugün.sizinle beraber bende zayıflamak istiyorum.gerekli özel mesajı atıcam.iftar menümü de paylaşayım.

barbunya yemeği
yoğurtlu makarna
bol yeşillikli salata

yemekten sonra buz gibi kavun ve meyve:KK56:

şimdiden herkese hayırlı iftarlar

arkadaslar ya bi sorum olacak konudısı ama bi yardımcı olursanız sevinirim.gecen hafta beni izmirin bi termalotelinden arıyoruz anketsorusturması yapioruz bide 500 aileye tatil hediye ediyoruz diye aradılar.Neyse sorularına cevap verdim pekte inanmadım fasa fiso isler felan dedim kendi kendime.bugünde tekrar aradılar ve Tatil kazandıgmızı sölediler adressi verdiler Noyu verdiler Gelin görüselim Kaydedelim dediler.Bende esimin calıstıgı icin olmaz felan dedim Bayramda gelin dediler ozaman 1 gece 2 gün Termalotellerinde kalmahakkını kazanmısız.Ha bide söle bisey var bu olay olmadan önce hep bayramda tatile cıkmak istiyordum ama maddi sıkıntılardan dolayı cıkamıyoruz malesef.Aslında bi yandada fırsat benim icin ama yinede bilmiyorum.Sizce güvenilirmi arkadaslar?Cevrenizde böle bisey kazanan oldumu hic?

canım bence böyle konular için arayanlara pek güvenme bizi de iki kere aradılar eşim gidemeyiz dedi kapattı ...
bazı hırsızlık şebekelri bu tür şeylerle evi boşaltırıp onlar tatil yolunda iken evi soyup sogana çeviriyorlarmış haberin olsun:KK20::KK20::KK20:

benim fazla kilo verme işim yalan oldu sanırım.
tartı nın pili bitti,sanırım son demlerinde yanlış rakamlar çıktı,o kadar verebileceğimi sanmıyodum zaten.
akşam menüm
bir hurma
iki bardak su
bir kase çorba
söğüş domates,biraz yoğurt
şu an ara verdim
az sonra
bi parça tavuk ve iki dolma yemeyi planlıyoruum
hiç ekmek yemedim çünkü.

bize de alışveriş merkezinden bi bilet vermişlerdi,akabinde aradılar,tatil çıktı görüşmeye gelin diye,gittik
amaçları devremülk reklamı yapmak ve tabi satmakmış.
neyse bizi sorularla falan uğraştırmadılar,diğer kişilerle satlerce görüştülerde,en sonunda bi kağıt verdiler,seçme zamanlı bi tatil ve sadece konaklama ücreti onlardan,yol parası yeme içme bize aitti,sabah 10 akşam 4 arası otel dışına çıkma şartı vardı(o saatten sonra gelmek yasakmış,demekki toplantılar,tanıtımlar boyca olcaktı) ve 200 euro depozito istiyolardı,eğer tatile gidersek paramızı geri verceklermiş,gitmezsek yancaktı.
neticede gitmedik,kimsenin bi menfaati olmadan,bedavadan tatil vermiyo yani kimseye.:KK31:

merhaba kızlar iftar menüm
2 kocaa bardak suuu
1 kepçe mercimek çorbası
5 yemek kaşığı bulgur pilavı
3 köfte
cacık
nasıl kızlarr??

X