Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Dün iftarda,
1 kase mercimek çorba,
közlenmiş patlıcan - yoğurtlu,
salata, bol su

sahur,
2 dilim k.ekmek, kahvaltı, sekersiz cay

İftar

1 hurma
1 kase domates çorbası
2 yemek kasıgı etlı bamya
200 gr yoğurt
2 dılım kepek ekmek

Ara

1 cay bardagı tarcınlı süt

Spor

1100 adım twıst shape

Sahur

1 kase domates corbası
1 haslanmıs yumurta
2 kk peynır
Domates+salata
2 dılım kepek ekmek

merhabalar
iftarda biraz ölçüyü kaçırdım :KK69:

sahurda
1 kk kadar peynir
küçük bir dilim pide
1 bardak meyvesuyu
1 lt su içtim
azcık da çikolata :KK69: (uzun zamandır yemiyordum dayanamadım)

ama azimliyim akşam dikkat edicem yediklerime:KK34:

kizlar selam cok utaniyorum bunlari yazarken ama :KK43: ben bu sabah hasta oldum ve bugun de oruc degildim dolayisiyla. 2 gundur kemigim iligim acikmis gibi yiyorum cunku gecen hafta full oructum ve iftarda genelde az yiyodum gun icinde de yuruyodum. bence bunu yapmayin bayramdan sonra geri alirsiniz kilolari, vermenizin bi anlami kalmaz. bol protein, az karbonhidratla beslenin ve iftardan sonra yuruyun bence.....
oruçken mi yürüdün :KK53:

kızlar biz bugün iftara teyzemdeydik yediklerim
1kase domates çorbası
kayseriliyiz 5dilim şebit yağlama
veeeeeeee 1kaşık barbunya
veeeee salata
1dilim baklava
1tane dondurma
battm yani arkadaşlar yürüyüş yaptım ceza sahurdada sadece su yemek yok

yapmayın canım yaa sahursuz olur mu..

Liste süper ya maşallah :) barro'cum bıraz anlatsan nasıl 3 kilo attın 1 haftada yürüyüş yaptın mı ?

Selam bayanlar.

Ben tartılmıyorum ,yani beni listeye almasanız ama ben de burada sohbete katılıp motivasyon kazansam nasıl olur acaba :KK69:

tünaydııınnn En Büyük TÜRKİYE
sahur menüm:
1 kare pide
4-5 çatal peynir
2 zeytin
1 bardak ayran :KK56:
akşama arkadaslarımla dısarda açıcam iftarımı umarım abartmam :KK37::KK36:

mrb kızlar bugün regl oldum oruç değilim bi hafta kadar
tartıda da artıda çıkıyorum bu yüzden
pazt günü 61.2 çıkmıştım şimdi 62 çıkıyorum
bakalım ramazan sonuna kadar kaç olcam

Cnmmmmmm cok tesekkur ederim. Aslında haftaya pazatesiye kadar hiç bakmayacaktım kiloma ama danayamadım sabah yürüdükten sonra baktım. 79.7 olmuşum. 7 li rakama düştüm seviniçten çıldıracağım.
:KK3:

Maşallah :nazar:
Ben de iki gündür tartıya çıkıp çıkıp 65 altına düştüğüme sevinç çığlıkları atıyorum :KK1:

günaydın arkadaşlar.
3 gündür lekelenme şeklinde akıntım vardı adetim bir türlü gelmedi ve ben bugün oruç tutuyorum tabi lekem gelmezse ki umarım gelmez:KK43:

dukan diyetine başladım 2 günlük atak sürem olacak bu yüzden menüm değişik gelebilir size.

sahur

buğday kepeğinden yapılmış yayla çorbası-
avuç içinin yarısı kadar tavuk göğüs ızgara
1 çay bardağı süt.

2 gün sadece saf protein yenecek ekmek sebze meyve yasak.2 gün sonra menüye sebzelerde eklenecek umarım başarabilirim:nazar::21::44:

Çok az yemişsin ama dukanda ne kadar çok protein yersen o kadar çok kilo verirsin, normal diyetler gibi az yemeliyim diye düşünmeyin.

varmı dukanda bana eşlik edecek gönüllüler:) bu arada desteği için barro'cuma çokkkkkkkkk teşekkürler:KK16::KK16: dukan hakkında çok şey öğrendim

Ne demek efendim ben yapamıyorum siz yapın da zayıflayın, o kadar zaman araştırdıklarım boşa gitmesin en azından :KK1:
Kolay gelsin, azimli gördüm sizi :nazar:

ben ben bennnn :KK69: ama bende kitap yok ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bi el atsan :KK61::KK61::KK61:

Kitap almanız gerçekten de önemli çünkü rehber sonuçta o kitap, takıldığın yerlerde sana da yardımcı olmaya çalışırım. :KK34:

kızlar ben de B12 vitamini eksikliği çıktı bikaç ay önce
hamilelik için önemliymiş bu yüzden B12 ve folbiol kullanıyorum
B12 kilo aldırıyomuş kilo alma topiklerinde millet kilo için kullanıyo 3 ayda 4 kilo fln aldırıyomuş :KK53:
ben bi taraftan zayıflamaya çalışıyorum
işi zorlaştırıyodur içtiğim vitaminler ama napalım

arkadaslar ya bi sorum olacak konudısı ama bi yardımcı olursanız sevinirim.gecen hafta beni izmirin bi termalotelinden arıyoruz anketsorusturması yapioruz bide 500 aileye tatil hediye ediyoruz diye aradılar.Neyse sorularına cevap verdim pekte inanmadım fasa fiso isler felan dedim kendi kendime.bugünde tekrar aradılar ve Tatil kazandıgmızı sölediler adressi verdiler Noyu verdiler Gelin görüselim Kaydedelim dediler.Bende esimin calıstıgı icin olmaz felan dedim Bayramda gelin dediler ozaman 1 gece 2 gün Termalotellerinde kalmahakkını kazanmısız.Ha bide söle bisey var bu olay olmadan önce hep bayramda tatile cıkmak istiyordum ama maddi sıkıntılardan dolayı cıkamıyoruz malesef.Aslında bi yandada fırsat benim icin ama yinede bilmiyorum.Sizce güvenilirmi arkadaslar?Cevrenizde böle bisey kazanan oldumu hic?

arkadaslar ya bi sorum olacak konudısı ama bi yardımcı olursanız sevinirim.gecen hafta beni izmirin bi termalotelinden arıyoruz anketsorusturması yapioruz bide 500 aileye tatil hediye ediyoruz diye aradılar.Neyse sorularına cevap verdim pekte inanmadım fasa fiso isler felan dedim kendi kendime.bugünde tekrar aradılar ve Tatil kazandıgmızı sölediler adressi verdiler Noyu verdiler Gelin görüselim Kaydedelim dediler.Bende esimin calıstıgı icin olmaz felan dedim Bayramda gelin dediler ozaman 1 gece 2 gün Termalotellerinde kalmahakkını kazanmısız.Ha bide söle bisey var bu olay olmadan önce hep bayramda tatile cıkmak istiyordum ama maddi sıkıntılardan dolayı cıkamıyoruz malesef.Aslında bi yandada fırsat benim icin ama yinede bilmiyorum.Sizce güvenilirmi arkadaslar?Cevrenizde böle bisey kazanan oldumu hic?

şüphelenmekte haklısın canım ama seni arayan yerin adresini ismini fln bi araştır derim
araştırınca çıkar doğru mu değil mi
doğruysa gidersiniz

ben ben bennnn :KK69: ama bende kitap yok ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bi el atsan :KK61::KK61::KK61:
canım googleye dukan diyeti yapanlar vs. yazarsan acayip kaynaklar çıkyıor.

selam
dukan çok zor okuduğum kadarıyla,inşallah başarılı olursun.
iremerekcim,ilk hafta vucudun alışma döneminde olup,hiç vermemiş olman çok anormal değil bence,hemen pes etmemelisin.
bu arada kızlar bende tuhaf bi durum var,69 500 le başlamıştım diyete,iki gündür de iftar ve sahur misafirim vardı,yani yatılı,baya dikkat etmeye çalıştım ama genede karbonhidrat miktarı normalden fazla oluyodu.
mesela bu sabah yarım ekmek tost yedim,dün de börek yemiştim accık kaçıraraktan.
iki gündür de tartılamamıştım ve bu sabah tartıda 65 300 gördüm.
bu kadar birden vermiş olamam sanırım,acaba baskül mü bozuldu?
ama elime 2.5 litre su dolu şişeyi alıyorum,2 800 çıkıyo,sanki o doğru gibi.
görüntüme bakıyorum,hiç farkedemiyorum,bu kadar verilir mi sizce 10 günde?
verilir canım:nazar:

Selam bayanlar.

Ben tartılmıyorum ,yani beni listeye almasanız ama ben de burada sohbete katılıp motivasyon kazansam nasıl olur acaba :KK69:
canım olur tabiki .sen sık sık gel sohbetlere katıl motivasyonun artsın.

canım olur tabiki .sen sık sık gel sohbetlere katıl motivasyonun artsın.

merhaba o zaman :) yazayım ben de menülerimi :)

Dün

İftar:

4 kaşık taze fasulye
2 kaşık yağsız yoğurt
Yoğurt bitince de çok az cacık :)

Birkaç saat sonra da biraz karpuz

Bugün de bir kaseye marul,havuç rendesi,light yağsız kaşar rendesi ve 1 kutu light ton balıklı salata yemeyi düşünüyorum.Belki yanına 2 kaşık yoğurdu biraz pul biberle yerim metabolizmam için :21:

Tabi her akşam yeşil çayımı içiyorum,karanfil atıp limon sıkarak.Sahura da kalkmıyorum ama yatmadan 3 saat kadar önce light süt içiyorum yada meyve yiyorum :KK55:

şüphelenmekte haklısın canım ama seni arayan yerin adresini ismini fln bi araştır derim
doğruysa gidersiniz

mattika konuyla alakasız olacak ama.. ben hala kilo bildirimi yapamadım mesaj sayım seksenlerde.şuan misafirlikte olduğum için internete girip mesaj sayımıda arttıracak zamanım yok.motivasyonum açısından listeden silinmek istemiyorum..
senden rica etsem pufy ye bnm adıma başlangıç ve şimdiki kilomu gönderir misin..?

b : 60

ş :59

bu seferlik :KK69:

sahur menüm

2 kaşık yoğurt
2 bardak şekersiz çay
2 dilim salam
çok az peynir
2 zeytin
bi lokma pide

doğruysa gidersiniz

cnm dedigini yaptım internete adressine baktım ve gercekten var öle bi yer cokta güzel 5 yıldızlı otel.benim korktugum tek simdi kalarız sonra ekücret felan isterler diye.

merhaba o zaman :) yazayım ben de menülerimi :)

Dün

İftar:

4 kaşık taze fasulye
2 kaşık yağsız yoğurt
Yoğurt bitince de çok az cacık :)

Birkaç saat sonra da biraz karpuz

Bugün de bir kaseye marul,havuç rendesi,light yağsız kaşar rendesi ve 1 kutu light ton balıklı salata yemeyi düşünüyorum.Belki yanına 2 kaşık yoğurdu biraz pul biberle yerim metabolizmam için :21:

Tabi her akşam yeşil çayımı içiyorum,karanfil atıp limon sıkarak.Sahura da kalkmıyorum ama yatmadan 3 saat kadar önce light süt içiyorum yada meyve yiyorum :KK55:
yine sahursuz biri daha:KK20:
yapmayın etmeyin yahuu

mattika konuyla alakasız olacak ama.. ben hala kilo bildirimi yapamadım mesaj sayım seksenlerde.şuan misafirlikte olduğum için internete girip mesaj sayımıda arttıracak zamanım yok.motivasyonum açısından listeden silinmek istemiyorum..
senden rica etsem pufy ye bnm adıma başlangıç ve şimdiki kilomu gönderir misin..?

b : 60

ş :59

bu seferlik :KK69:

hemen msj atıyorum canım:KK34:

X