Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

ya kızlar yeni tartıldım geldim başlangıç klom 72
şuan 70,6
giden 1.4kg bence daha iyisi olabilirdi ama olsun

BK 67 kg
SK 66.5kg

bugünki ifrar menüm
2 bardak su
yogurtlu corba
makarna yanına domatessosu bide köfte
mevsimsalatası
bide sütlac

menüde biraz oynadım
1 kepçe çorba
6 yemek kaşığı pırasa
1 dilim ekmek (belki yerim ekmek artık yiyemiyorum)
1 kase sütlaç çook mu olurr ??? :KK66: bayılırımda :)

menüde biraz oynadım
1 kepçe çorba
6 yemek kaşığı pırasa
1 dilim ekmek (belki yerim ekmek artık yiyemiyorum)
1 kase sütlaç çook mu olurr ??? :KK66: bayılırımda :)

sütlaçı 10-10:30 gibi yesen daha iyi olur bence.inşallah çok şekerli değildir tabi :KK47:

Kızlar ben teraviden sonra sahura kadar ayakta oldugum icin sürekli kilolarını bildiren arkadaşlarım var maluum bayaa kalabalıgıız .Teraviden sonraya bırakıyorum hem biraz heyecanın dozu artsın demi ama :KK76: Hesaplamaları yaptım..Bakalıım bu haftanın 1.si kim :KK1:

İftar menüm ;

Tam bir yasadıgım sehrime has bi menüydü ;

Soguk yarmalı yogurt corbası (2 kepçe)

Mantı ( Yemedim :nazar: )

Çiçek Dolması ( 6-7 tane )

Sucuk (4-5 dilim )

Bol salataaa

Midem baya şişti hic ekmek yemedim.

Teraviden sonra ;

3 lt su,yesilcay ve alpella ücgen kofret yemek istiyorum ama yemicem gibi :44:

Arkadaşlar Perşembe günüydü sanırım iftardan önce dayanamayıp tartılmıştım başlangıç kılom 60.7 ydi.Tartıda 58.5 çıkmıştım
ve sonuçlar gayet güzel yazmıştım.Ama bugün 59.4 çıktım.Niye böyle oldu acaba?Ogün 2.2 gitmiş görünüyordu bugün 1.3 gitmiş
görünüyor.Gerçi Cuma gününden beri wc sorunum var bu olabilir mi sebep?
İftar menüm;
2 Bardak su
1,5 Kepçe tarhana çorbası
1 Dilim kepek ekmeği
Ara
Bir küçük fırında tavuk pirzola
2 Yaprak sarması

kızlar allah hepimizin orucunu kabul etsin inşş walla yedim yemegmi gözüm acıldı ne yalan söleim :KK1:

off kızlarr annem en sevdiğimdenn ıspanaklı börek yapmışş ondan yedim 3 küçük dilim
pişmanım ama dayanamadım ne zamandır yemiyordum.. rejimde olmasam 6 8 dilim yerdim valla :KK69:
bide yanına ayran içtim benim menüm bu kızlar.. çorba falanda yoktu..

canımı en çok sıkan şey ramazanda bişey yapmak istemiyorum kilo verimim yavaöş ya..
ben yediklerime göre biraz daha fazla kilo kaybı bekliyordum.. öneriniz var mı kızlar ya da yaptığınız başka bişey ?

off kızlarr annem en sevdiğimdenn ıspanaklı börek yapmışş ondan yedim 3 küçük dilim
pişmanım ama dayanamadım ne zamandır yemiyordum.. rejimde olmasam 6 8 dilim yerdim valla :KK69:
bide yanına ayran içtim benim menüm bu kızlar.. çorba falanda yoktu..

canımı en çok sıkan şey ramazanda bişey yapmak istemiyorum kilo verimim yavaöş ya..
ben yediklerime göre biraz daha fazla kilo kaybı bekliyordum.. öneriniz var mı kızlar ya da yaptığınız başka bişey ?

cnm metabolizman yavaş çalışıyo demekki metabolizmayı hızlandıracak şeyler yapmalısın

iftar menüm:

1,5 kepçe domatesli şehriye çorbası
1 tabak fırında patlıcan patates kıyma
2 sb ayran
Yarım kepçe komposto
1 kase sütlü tatlı

bugün yemeği tabağıma kaşıkla ölçerek almadım
çok acıkmışım gözüm doymadı
ama çok fazla değil yediğim
midemde çok yer yoktu zaten

bi önerin var mı peki.. bende farkındayım yawaş çalıştığının çünkü wc sorunumda var :KK69:

kayısı erik ye meyve yerine
suyu bol iç.
özellikle sahurda ceviz ye, hareketlendirir sindirim sistemini
yeşil çay da iyi gelir metabolizmaya

bir de en azından yürüyüş yap
hareketsiz kalmak da kabızlık yapar

Hayırlı aksamlar...
Pufy tatlım ozelden yazdım ama donmedın bana burdan da yazayım dedım...
Tartım dıjıtal fakat normalın epey ustunde gosterıyor 7- 8 kılo kadar ama gr olarak tam gosterıyor...
Sağlıklı bır rakam yazamayacagım ıcın lısteye ekleme benı tatlım ben boyle de takılırım...
Oruc basladıgından berı 1,2 kılo verdım...
Yalnız bugun sıskınlıkten patlamak uzereyım adetıme daha bır hafta var ama ben onceden sısıyorum boyle :KK43:
Umarım krızsız atlatırım bu donemı...

Kılo veren arkadaslar, tebrıkler...

bi önerin var mı peki.. bende farkındayım yawaş çalıştığının çünkü wc sorunumda var :KK69:
gece yatmadan önce süt icebilirsin canmmm cok ii gelir wc sorununa beyaz leblebi yiebilirsin we form plus da cok ii
iftar menüm:

1,5 kepçe domatesli şehriye çorbası
1 tabak fırında patlıcan patates kıyma
2 sb ayran
Yarım kepçe komposto
1 kase sütlü tatlı

bugün yemeği tabağıma kaşıkla ölçerek almadım
çok acıkmışım gözüm doymadı
ama çok fazla değil yediğim
midemde çok yer yoktu zaten

menün güzel olmus canm iftarda ben de cok yiorum walla :) kekik suyumu yesil cayımı we form cayımı da iciorum ama :)

gece yatmadan önce süt icebilirsin canmmm cok ii gelir wc sorununa beyaz leblebi yiebilirsin we form plus da cok ii

menün güzel olmus canm iftarda ben de cok yiorum walla :) kekik suyumu yesil cayımı we form cayımı da iciorum ama :)

bugün hariç yemeği ölçerek alıyodum doymamış gibi olsam da yemiyodum bi zaman sonra doyduğunu hissediyosun zaten
bugün gözümü doyurdum izin verdim
sevindiğim ölçüsüz yesem de çok yemiyorum artık

X