Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

selam kızlarrrr,

pufy cim başlangıç kilom 78
son kilom 75.7

ramazandan 1 hafta önce falan dikkat etmeye başlamıştım onun etkisi sanırım her hafta böyle verirsem
hedefime ulaşacağım sanırım yuppiiii :KK66::KK66::KK66:

merhaba kızlar bu akşamki menümü yazayım
mercimek çorbası
yoğurtlu biber kavurması
biber dolması
bol yeşillikli salata

nasıl sizcee???

biber dolmasını yersen ekmek yeme canım.biber kavurması kızartma gibi birşeyse önermem yemeni yada çok az ye.

evet yine ekmek yok canım zaten şişiyorum yeterince su içtiğim için hemen.. biber kavurmasını bir kaşık yemeği düşünüyorum belkide hiç yemem canım yağda biberler kavruluyor sonra yoğurtla yeniyor..

selammm arkadaşlar,

bir kac gundur gıremedım. Bugun bende eve gıdınce tartılıcam ama hıc verdıgımı sanmıyorum cunku wc problemı yasıyorum onu bır assam gerısı gelecek zaten artık ben sanırım + olarak cıkarım dıye dusunuyorum neyse aksama bıldırırım ama ben hemen gıremıyorum malum ısten gel cocukları al eve gıt ıftar hazırla vs baya zamanımı alıyorum zaten benımkıde cok onemlı degıl cunku aldım gıbı sınırlerım cok bozuk cokkkkk:KK59::85::96:

kızlarrrrrr bişi sorucam cevap verin lütfennnnnnnnnnnn :KK43:

ben 4 aydır adet olmuyorum :KK43: doktora gidemedim 4 ay öncesindende düzensizliklerim vardı sorum şu bugun çok yogun bi şekilde kahverengi akıntım var acaba hasta olmamın beelirtisimi nedir anlayamadım namazımıda kılamadım:KK43:( lütfen bişiler yazın kızlar :KK43:

tek kelimeyle harikasınız.bravoo:KK71::KK71::KK71: peki nasıl başardınız bu 32 kg.ı vermeyi ve nekadar sürede verdiniz.birascık bahsedebilirmisiniz?

Merhabalar biraz geç cevap verdim sanırım :) Ben 21 yaşındayım boyum 1.70-73 civarlarında. Geçen yıl aguğstos ayında kilom 106ydı ilk diyete başladığımda.yani diyet de diyemem de ilk başlarda hafif beslenmeye başladım. Ocak ayında 94.7 kiloydum. Sonra diyetiysene gittim ama verdiği listeyi yapmadım,ki doktora da dedim zaten yapmam diye.Cünkü gencim diye cok sıkmak istemedi sanırım her ögünde 3 dilim ekmek vardı ve ben diyetisyenin tartısında 90.5 cıktım beklemeye sabrım yoktu:)
Sonra bu sitedeki 5 günde 5 kilo diyetini uyguladım..Uzun bir süre uyguladım ama ara günlerde elime ne geçerse yiyodum o yüzden haftada 4 kilo verdiysem 2sini alarak devam ettim. Bir ay önce 74-73 kiloya düşmüştüm ama sonra kilo veremez oldum.Kilo vermem durdu.Şuan normal kilomdayım ama benim ilk hedefim en azından 68 olmak 6lı rakamları görebilmek :) Sonra da 65 olunca bırakmayı düşünüyorum. Ramazan girdiğinden beri 75e cıktım artık hafif beslenicem ve metabolizma hızlandırcak öneriler arıyorum. Allah herkese nasip etsin çabalarınız boşa gitmesiiinnnnn:KK3:

kızlarrrrrr bişi sorucam cevap verin lütfennnnnnnnnnnn :KK43:

ben 4 aydır adet olmuyorum :KK43: doktora gidemedim 4 ay öncesindende düzensizliklerim vardı sorum şu bugun çok yogun bi şekilde kahverengi akıntım var acaba hasta olmamın beelirtisimi nedir anlayamadım namazımıda kılamadım:KK43:( lütfen bişiler yazın kızlar :KK43:

Doktora gitsen keşke artık 4 ay uzun bir zaman, geciktirme daha fazla canım.

Doktora gitsen keşke artık 4 ay uzun bir zaman, geciktirme daha fazla canım.

canım bi dogum kontrol hapı veriyolar ultrasondan sonra yolluyolar daha oncede boyle yaptılar bi kaç ay sora yine düzensiz olmaya başladı işte böyle görüldüğü gibi yani bide o dk hapını kullanmak istemiyorum çok yan etkisi var haberlerde izlemiştim felç kalan bi kız bile var Allah korusun :KK43: ne yapacagımı bilmiyorum namazımı kılamadım orucum muallakta :KK43:(

Merhabalar biraz geç cevap verdim sanırım :) Ben 21 yaşındayım boyum 1.70-73 civarlarında. Geçen yıl aguğstos ayında kilom 106ydı ilk diyete başladığımda.yani diyet de diyemem de ilk başlarda hafif beslenmeye başladım. Ocak ayında 94.7 kiloydum. Sonra diyetiysene gittim ama verdiği listeyi yapmadım,ki doktora da dedim zaten yapmam diye.Cünkü gencim diye cok sıkmak istemedi sanırım her ögünde 3 dilim ekmek vardı ve ben diyetisyenin tartısında 90.5 cıktım beklemeye sabrım yoktu:)
Sonra bu sitedeki 5 günde 5 kilo diyetini uyguladım..Uzun bir süre uyguladım ama ara günlerde elime ne geçerse yiyodum o yüzden haftada 4 kilo verdiysem 2sini alarak devam ettim. Bir ay önce 74-73 kiloya düşmüştüm ama sonra kilo veremez oldum.Kilo vermem durdu.Şuan normal kilomdayım ama benim ilk hedefim en azından 68 olmak 6lı rakamları görebilmek :) Sonra da 65 olunca bırakmayı düşünüyorum. Ramazan girdiğinden beri 75e cıktım artık hafif beslenicem ve metabolizma hızlandırcak öneriler arıyorum. Allah herkese nasip etsin çabalarınız boşa gitmesiiinnnnn:KK3:

Azminden dolayı tebrik ediyorum 100 lü rakamlardan 70'lere inmen bile büyük bir başarı biz 5-6 kiloyu gözümüzde büyütürken..Bize katılabilirsin eğer biraz takip ettiysen kilo veren arkadaşlarımızı hep birlikte başarmaya calısıyoruz ve 1. haftamızı geride bıraktık :KK16:

Bugün ki iftar menüm ;

Soguk yarmalı yogurt corbası

Çiçek dolması (kücük oldugu icin kac tane yiyecegimi bilemedim)

Kayseriden oldugum icin sucuk ve pastırma eksik olmayacak yine :KK1:

Tam olarak tamamlanmadı ama kaba taslak olarak menüm bu bakalım :KK1:

Azminden dolayı tebrik ediyorum 100 lü rakamlardan 70'lere inmen bile büyük bir başarı biz 5-6 kiloyu gözümüzde büyütürken..Bize katılabilirsin eğer biraz takip ettiysen kilo veren arkadaşlarımızı hep birlikte başarmaya calısıyoruz ve 1. haftamızı geride bıraktık :KK16:

Bugün ki iftar menüm ;

Soguk yarmalı yogurt corbası

Çiçek dolması (kücük oldugu icin kac tane yiyecegimi bilemedim)

Kayseriden oldugum icin sucuk ve pastırma eksik olmayacak yine :KK1:

Tam olarak tamamlanmadı ama kaba taslak olarak menüm bu bakalım :KK1:

çiçek dolması :KK16::KK16::KK16: yaa bende istiyorum.bayılırım ama hiç yapma imkanım olmadı çiçekleri nerden alıyorsunuz bana da söyleyin.bekarken annem bahçede yetiştirirdi ama .şimdi ondan çok uzaktayım:KK43::KK43:

arkadaşlar cumartesiden beri oruçlu değilim (adet oldum)
yediklerimin haddi hesabı yok.tatlı, kızartma vs. vs.
saat 20:00 gibi kilomu bildireceğim. + çıkarsam şaşırmam.
o kadar da dikkat etmiştim sahurda, iftarda.
gitti hepsi.............

çiçek dolması :KK16::KK16::KK16: yaa bende istiyorum.bayılırım ama hiç yapma imkanım olmadı çiçekleri nerden alıyorsunuz bana da söyleyin.bekarken annem bahçede yetiştirirdi ama .şimdi ondan çok uzaktayım:KK43::KK43:

babanneemlerin bağ evi var bahceden geliyo yani bizde her hangi bir yerden almıyoruz :KK1:

Son düzenleme:
Slm kısçeler :KK3::KK3::KK3::KK3:
birkaç gündür uğrayamadım topiğe
regl oldum oruç tutamadım
akşama kilo bildirimimi yapıyorum

selamm kızlarrr
iftar menümde:
ezogelin çorbası
barbunya yemeği
salata
yogurt ya da ayran içmeyi planlıyorum :KK56::KK56:

canım bi dogum kontrol hapı veriyolar ultrasondan sonra yolluyolar daha oncede boyle yaptılar bi kaç ay sora yine düzensiz olmaya başladı işte böyle görüldüğü gibi yani bide o dk hapını kullanmak istemiyorum çok yan etkisi var haberlerde izlemiştim felç kalan bi kız bile var Allah korusun :KK43: ne yapacagımı bilmiyorum namazımı kılamadım orucum muallakta :KK43:(

Benim kardeşimde de düzensizlik vardı, doğum kontrol hapı verdi ama annem kullanmasını istemedi, alternatif tıpta araştırmaya başladık biz de en son aktardan hafize hanım diye bir çay aldık, tadı sevimsiz ama onu içtiği dönemde düzene girmeye başladı. Hafize çayından önce epey tatsız şeyler de kullandı ama onlar da tiksindiğinden midir nedir çok etki göremedik. Kardeşim en ufak şeye kafasını taktığında adetinin düzeni bozulur, kendi kendini kitliyor resmen. O yüzden de hafize çayı her daim evimizde var :KK1:

canım belliki sende pko var yumurtaların büyümüyor kist oluyor o doğum kontrol haplarını kullanman gerekiyor canım .her duyduğuna inanma yıllarca korunma yöntemi olarak bu hapı kullananlar var.

oruç tutman skaıncası cnm çünkü regl akıntısı o kahve lekeler eski kan yani afedersin.bende 2 gündür aynı durumdayım ama tutmuyorum.

arkadaşlar cumartesiden beri oruçlu değilim (adet oldum)
yediklerimin haddi hesabı yok.tatlı, kızartma vs. vs.
saat 20:00 gibi kilomu bildireceğim. + çıkarsam şaşırmam.
o kadar da dikkat etmiştim sahurda, iftarda.
gitti hepsi.............

sorma bende az önce dolabı açtım ne bulduysam yedim.Acayip bir iştah yapıyor hormonlar bu dönemde.Ama inşallah yarın sabahtan itibaren yeniden düzenli beslenmeye devam.

Benim kardeşimde de düzensizlik vardı, doğum kontrol hapı verdi ama annem kullanmasını istemedi, alternatif tıpta araştırmaya başladık biz de en son aktardan hafize hanım diye bir çay aldık, tadı sevimsiz ama onu içtiği dönemde düzene girmeye başladı. Hafize çayından önce epey tatsız şeyler de kullandı ama onlar da tiksindiğinden midir nedir çok etki göremedik. Kardeşim en ufak şeye kafasını taktığında adetinin düzeni bozulur, kendi kendini kitliyor resmen. O yüzden de hafize çayı her daim evimizde var :KK1:

düzene girmesine çok sevindim ilk defa senden duyuyorum acaba her aktarda varmıki sormaz lazım

X