Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Göz kararı nım nım nım denerim bakalım nasıl olursa artık, aslında fırında sütlaç yapmak istiyorum ama evdeki karamel kapları fırına giriyor mudur bilmiyorum, annem girmez dedi ama emin değilim fırına koyup da çatlayıp patlamasından da korkuyorum bir yandan :KK1:
Ellerine sağlık annenin teşekkür ederim tarif için :KK71:

Benim de sütlaçım güzel olur.
1 kahve fincanı pirinç
1 lt süt
şeker
2 kaşık nişasta (mısır tercihimdir.)
pirinci çok fazla yıkamam.hafifçe sudan geçirip pişiririm.güzelce pişmesi gerekiyor.dağılacak gibi patlak patlak olmalı.
pişince süzmeden (suyunu çekmiş oluyor zaten.biraz suyu kalsa sorun olmaz) 1 lt sütü eklerim.kaynamaya başlayınca şekeri ilave ediyorum.şeker ölçüm yok.göz kararı/damak tadı diyelim.
şeker iyice eriyince 2 kaşık nişastayı su veya süt ile karıştırıp, tencereye döküyorum.karıştırıyorum.1 dk sonra ocaktan alıyorum.

püfler;
*fırında yapacaksanız 1 lt süte ilave yarım su bardağı su koyun.
*kaymak tutunca kaselerin üzerine şeker serpiştirin.böylelikle o yanık görüntü oluşuyor
*fırın tepsisine su koymanız gerekiyor.1-2 cm derinliğinde olması yeterli.sulu tepsinin içerisine kapları oturtacaksınız.
*ben biraz koyu sevdiğimden nişastayı 3-4 kaşıka kadar artırabiliyorum.
*fırın sütlaç için, sütlaçı ocaktan alınca içine 1 yumurta kıranlar var.rengi sarımtrak oluyor ve üzeri daha iyi kızarıyor diye.ben denemedim.sonucu bilmiyorum

işte böyle.sonrası..... afiyet olsun

04.08.11 iftar
2 kepçe mantar çorba
2 kaşık pilav
2 kapçe tavuklu bezelye
1 dilim kadar pide
su

ara:
1 şaftali
su

05.08.11 sahur:
yok. yine uyanamadım :KK43:

Son düzenleme:
Kızlar süpersiniz ya. Sahurda bile pc başına geçebiliyorsunuz. Ben gözüm yarı açık yemek yiyorum da9: Dün akşam bir kase tarhana çorba(ramazanda tarhana çorbasını daha çok seviyorum.) 1 tane biber dolma ve bir parça fırın tavuk. Bolca su içtim. Sahurda 3 dilim ekmek, yarım domates,salatalık, beyaz peynir bir bardak meyve suyu ve 3 bardak su içtim.

3 gündür giremiyorum malesef.
ramazanın ilk günü iftarda misafirler vardı 2-3 kaysı, 1 kaşık pilav, 3 dilim karpuz ve bir litre suyla iftarımı bitirdim.

2/8/2011 ikinci gün sahurda 1 kk kadar peynir domates salatalık ve bir lokma yumurta yedim :KK43: keşke yemeseydim
sabah işe gitmek için kalktığımda müthiş bi ağrı vardı midemde. hemen hastaneye gittik tüm gün ultrason tomo dolandık durduk.ve sonuç safra kesemde taş çıktı.:KK43: hemen ameliyat edilmesi gerekiyor dedi doktor. ameliyatı zar zor ramazandan sonraya bıraktım:KK43:
3 gündür raporluydum korkumdan ne sahurda ne iftarda birşey yiyemiyorum :KK43:

Derdimi sormayın kızlar ya. Bir kaç gündür mutfakta bir koku vardı. Ama açıkta bişey yok, bozulan bişye yok. Bulamamıştık kokunu kaynağını. Dün akşam ben yattıktan sonra eşim evi bir anda tüp kokusu aldığını söyledi. Sonra mutfağa gitmiş, pıssss diye ses duymuş bakmış tüpte bişey yok, çekemecelerin altından ses geliyomuş, tüpün hortumu çekmece altlarından geçiyo bizim, çekmeceleri çıkarınca ne görsün. Hortumdan serçe parmağı genişliğinde bir ısırık ve bir delik. Veeeee tam o sırada hızla kaçıveren bir fare. Allahtan mutfağın pencereleri sürekli yarım açık olur. Farketmesek Allah korusun havaya uçabilirdik. Verilmiş sadakamız varmış.

ramazanın ilk günü iftarda misafirler vardı 2-3 kaysı, 1 kaşık pilav, 3 dilim karpuz ve bir litre suyla iftarımı bitirdim.

2/8/2011 ikinci gün sahurda 1 kk kadar peynir domates salatalık ve bir lokma yumurta yedim :KK43: keşke yemeseydim
sabah işe gitmek için kalktığımda müthiş bi ağrı vardı midemde. hemen hastaneye gittik tüm gün ultrason tomo dolandık durduk.ve sonuç safra kesemde taş çıktı.:KK43: hemen ameliyat edilmesi gerekiyor dedi doktor. ameliyatı zar zor ramazandan sonraya bıraktım:KK43:

Geçmiş olsun canım. Ameliyatı neden erteledin ki. Sağlığını riske atmasaydın. İyileşince tutarsın orucunu.

Geçmiş olsun canım. Ameliyatı neden erteledin ki. Sağlığını riske atmasaydın. İyileşince tutarsın orucunu.

teşekkür ederim canım ya babam geçen ramazan safra kesesinden ameliyat oldu yapan doktor içerde parça bırakmış sonra iç dikişleri patladı fıtık oldu.şimdi ameliyat olduğuna bin pişman. ondan korktum iyi bir cerrah bulmadan ameliyat olmayı düşünmüyorum:KK43:

çok geçmiş olsun canım .. allah bol şifalar versin ..

Derdimi sormayın kızlar ya. Bir kaç gündür mutfakta bir koku vardı. Ama açıkta bişey yok, bozulan bişye yok. Bulamamıştık kokunu kaynağını. Dün akşam ben yattıktan sonra eşim evi bir anda tüp kokusu aldığını söyledi. Sonra mutfağa gitmiş, pıssss diye ses duymuş bakmış tüpte bişey yok, çekemecelerin altından ses geliyomuş, tüpün hortumu çekmece altlarından geçiyo bizim, çekmeceleri çıkarınca ne görsün. Hortumdan serçe parmağı genişliğinde bir ısırık ve bir delik. Veeeee tam o sırada hızla kaçıveren bir fare. Allahtan mutfağın pencereleri sürekli yarım açık olur. Farketmesek Allah korusun havaya uçabilirdik. Verilmiş sadakamız varmış.

Allah korumuş yine tatlım öylelikle geçmiş olsun ..

Günaydın kızlaarr nasıl gidiyor :KK52:
çok yemişin demeyin diyetisyenin verdiği ekmek miktarına göre değişimleri yapıyorum :26:
sahur menüm :
aksamdan kalan fırında patates
1 dilim börek
2 bardak su
sütümü içemedim maalesef çok uykum vardı anca yattım :KK50:

kızlar ben dayanamdım bugün tartıldım daha ramazanın 5.gününde yani...ilk günü tartıldığımda 52.5 gösteriyodu tartım..veee bugünden itibaren kilom:51.9..yani daha bir hafta bile gecmeden 600 gr. vermişim iyi değil mi??..ama inanılmaz derecede az yiyorum artı iftardan 2 saat sonra falan bisiklet ceviriyorum yarım saat falan...acayip terletiyo bu sıcaklarda....bide yatana kadar 2 porsiyon meyve yiyorum...bol su içiyorum...iftarımda da bolca salata,cacık,azcık pide,1 kase corba vede ne yemek varsa coook az yiyorum...ağırlığım corba vede salata anlayacağınız....sizlerde durum nasıl..gerci pazatrtesi tartılıcaz değil mi?..ben de pazartesi tekrar tartılırım vede kilomu söylerim....hadi bakalım

Canım ya kesinlikle verilmiş sadakanız varmış ne büyük bir tehlike atlattınız AlLLAH korumuş bir çocuğu sevindir canım sadaka yerine geçer canım çok geçmiş olsun Allahım hepimizi korusun.

kızlar ben dayanamdım bugün tartıldım daha ramazanın 5.gününde yani...ilk günü tartıldığımda 52.5 gösteriyodu tartım..veee bugünden itibaren kilom:51.9..yani daha bir hafta bile gecmeden 600 gr. vermişim iyi değil mi??..ama inanılmaz derecede az yiyorum artı iftardan 2 saat sonra falan bisiklet ceviriyorum yarım saat falan...acayip terletiyo bu sıcaklarda....bide yatana kadar 2 porsiyon meyve yiyorum...bol su içiyorum...iftarımda da bolca salata,cacık,azcık pide,1 kase corba vede ne yemek varsa coook az yiyorum...ağırlığım corba vede salata anlayacağınız....sizlerde durum nasıl..gerci pazatrtesi tartılıcaz değil mi?..ben de pazartesi tekrar tartılırım vede kilomu söylerim....hadi bakalım

canım maaşallah verdiğine sevindim fakat şunu unutma az yersen kastan sudan veririsin çok yersen çok derken kararında yağdan verirsin.sporda şart mutlaka.

canım çok geçmiş olsun RABBİM şifa versin inşallah

04.08.11 iftar
2 kepçe mantar çorba
2 kaşık pilav
2 kapçe tavuklu bezelye
1 dilim kadar pide
su

ara:
1 şaftali
su

05.08.11 sahur:
yok. yine uyanamadım :KK43:
iftar menüsünde ekmek yerine pilav yemişsin pide yemseden iyi olacakmış ama sahura kalkamadın canım buna bir önlem bul bu şekilde kilo vermen zorlaşacak versende kastan verirsin .

ki kilo vermek değil önceliğimiz sağlığımız canım mutlaka sahura kalk.

Günaydın kızlaarr nasıl gidiyor :KK52:
çok yemişin demeyin diyetisyenin verdiği ekmek miktarına göre değişimleri yapıyorum :26:
sahur menüm :
aksamdan kalan fırında patates
1 dilim börek
2 bardak su
sütümü içemedim maalesef çok uykum vardı anca yattım :KK50:
çok değil az bile yemişsin ama dengesiz yemişsin canım karbonhidrat sadece

Canım ya kesinlikle verilmiş sadakanız varmış ne büyük bir tehlike atlattınız AlLLAH korumuş bir çocuğu sevindir canım sadaka yerine geçer canım çok geçmiş olsun Allahım hepimizi korusun.

Teşekkür ederim canım. Ne yapsam diye aklımdan geçiriyordum. Çocuk sevindirmek güzel fikir.

iftar menüsünde ekmek yerine pilav yemişsin pide yemseden iyi olacakmış ama sahura kalkamadın canım buna bir önlem bul bu şekilde kilo vermen zorlaşacak versende kastan verirsin .

çok değil az bile yemişsin ama dengesiz yemişsin canım karbonhidrat sadece

evet canım öyle oldu ben de biliyorum .. ama çok uykulu oluyorum hiç düşünecek durumda olmuyorum .. artık sahura kadar film izleyeceğim yeyip öyle yatacağım sonra akşama acıkıyorum :KK50:

selam kizlar kac gundur giremiyodum size 4 gunluk deneyimlerimi anlatayim:

sadece bir gun sahura kalktim. onda da ertesi gunum mide bulantilariyla gecti ve sadece bir parca borek yemistim. kesinlikle ama kesinlikle sahur bana gore degil.

dun aksam baharatli cekirdek ve cips yedim, midem su anda benden intikamini aliyor. kesinlikle bir daha yemicem :KK43:

kilo mu veriyorum su mu bilmiyorum ama kilom 61.5'dan 60.4'e dustu, afedersiniz ama tuvalete de cikamiyorum 2 gundur, iftarda ne yemeliyim?

ah kalkabilsem. saat 6 gibi gözümü açıyorum 2 gündür.
telefon alarmı kaç kere çaldı kimbilir.....

kızlar merhaba,
geçmiş konuları hiç açmıyorum sizde açmayın. çok ilginç ama pazar gnü tartılmıştım 61,7 diydi dün akşam iftardan sonra tartırdım 60.8 çıktı. kaybettiğim su mu yoksa kilo mu bilmiyorum alırım sanırken böyle oldu çok ilginçç ve sevindirici tabi ki...

X